Forum Ezoteryczne Dobry Tarot
Pierwsza talia kart dla osoby początkującej - Wersja do druku

+- Forum Ezoteryczne Dobry Tarot (https://dobrytarot.pl)
+-- Dział: Tarot w teorii (https://dobrytarot.pl/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Talie Tarota (https://dobrytarot.pl/forumdisplay.php?fid=118)
+---- Dział: Talie Tarota (https://dobrytarot.pl/forumdisplay.php?fid=119)
+---- Wątek: Pierwsza talia kart dla osoby początkującej (/showthread.php?tid=12106)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


Re: Jakie karty dobre na poczatek ?? - slawek_88 - 25-08-2012

Moim zdaniem na początek dobry jet RW - większość książek z interpretacjami oparte jest właśnie na tych kartach, więc komuś na prawde zielonemu w temacie będzie zapamietać znaczenia o wile łatwiej. Dopiero po jakimś czasie opanowujemy podstawowe znaczena i zaczynamy czuć małe niuanse i indywidualne znaczenia - wtedy właśnie możemy poszukać sobie talii, która idzie w temat w podobny sposób jak my. Zresztą na pewno nie bd to twoja jedyna i ostatnia talia Luzik hehehehe

Pozdrawiam


Re: Jakie karty dobre na poczatek ?? - FairyWitch - 25-08-2012

Też mam Shadowsa, ale póki co nie jest tak czytelny jak LS. Za dużo szczegółów, to są małe arcydzieła, ale rozpraszające.


Re: Jakie karty dobre na poczatek ?? - AgnesAngel - 25-08-2012

goya napisał(a):A ja polecam baaardzo tradycyjną talię, która jest - miksem trzech najwiekszych tradycji: Crowleya, Waite'a i Marsylskiego  Oklaski
Klarowna, czytelna, bez udziwnień, które moga rozpraszać lub... rozmarzać...
                       Lo Scarabeo Tarot
http://www.aeclectic.net/tarot/cards/lo-scarabeo/index.shtml#cards
Poręczna, wygodna, miło w łapce leży, rozmiar akuratny...
Dobra do nauki i do pracy  Ok

te mi sie podobaja - nie rozpraszaja , nie maja udziwnien -fajne .dzieki  goya ze wrzucilas swoje piec groszy na ten watek


Re: Jakie karty dobre na poczatek ?? - Aurora - 26-08-2012

Ja korzystam z talii Tarot Mityczny po faceliftingu Uśmiech Stara podoba mi się bardziej, ale nigdzie nie mogłam jej dostać. Znajomość mitologii pomaga w rozumieniu poszczególnych historii... przez to rodzi się więcej skojarzeń.


Re: Jakie karty dobre na poczatek ?? - Caliel - 26-08-2012

najpierw uzywalem eclectica
http://www.aeclectic.net/tarot/cards/eclectic/
Potem z ciekawosci Rider-Waite'a -. chcoiaz niespecjalnie go lubie latwiej wchodzi do glowy
a teraz na nowo wgryzam sie w eclectica


Re: Jakie karty dobre na poczatek ?? - Rani - 26-08-2012

Ja uzywam roznych talii, a talia RW posluguje sie od okolo 15 lat . Ale to nie znaczy ze Ty tez musisz go kupic...
Generalna zasada jest moim zadniem taka, ze najlatwiej jest sie uczyc wrozyc z talii, w ktorej wszystkie karty sa tak zilustrowane, ze gdy patrzysz na obrazek karty ,to czujesz, ze ukrywa sie za nim jakas historia, czujesz, ze karta przemawia do ciebie i porusza Twoje uczucia i emocje.
Obrazki na kartach powinny POBUDZAC CIE DO SKOJARZEN, w ktorych to ukryte sa ZNACZENIA karty ( dziekie temu nie musisz sie uczyc ich na pamiec ) Uśmiech


Re: Jakie karty dobre na poczatek ?? - Renata Renata - 26-08-2012

No poszaleliście w tym temacie teraz muszę sie skupić i tak z parę razy prześledzić odpowiedzi i stronki z karciochami, Buziak dzięki serdeczne bo ważne jest dla żeby zakup byl przemyslany raczej w moim otoczeniu wszyscy sa sceptyczni do wrozb, i chyba malo kto wierzy ze te karty naprawde potrafia cos powiedziec, dlatego tym bradziej ciesze sie ze sa takie fora i mozna dowiedziec sie wielu interesujacych rzeczy. Napewno bede brala wasze wskazowki jak juz najde cos odpowiedniego znalazlam u siebie w okolicy miejsce gdzie mozna kupic karty bardzo sie ciesze bo inaczej zobaczyc cos na kompie a inaczej dotknac. We wrzesniu mam urodzinki wiec do tego czasu musze znalesc ta wymarzona talie Myśli


Re: Jakie karty dobre na poczatek ?? - Aurora - 27-08-2012

Oczywiście też jestem osobą początkującą - mimo, że czytam o Tarocie od lat specjalną potrzebę pierwszego zakupu kart odczułam rok temu. Kupiłam właśnie talię Tarota Mitycznego z książką Julliet Sharman-Burke i Liz Greene. Książka napisana przystępnie - w tej talii opisuje poszczególne historie i wyjaśnia w jaki sposób mity wiążą się z poszczególnymi kartami - wiedza z innych publikacji pozwala mi potwierdzić prawidłowość skojarzeń budzonych przez postaci z mitologii greckiej w stosunku do podstawowych talii takich jak RW czy Tarot Marsylski albo Talia Uniwersalna. Niestety jakość samych kart jest taka, że po roku korzystania ścierają się na niej nadruki - brzegi bardzo się zabrudziły, mimo tego, że o nie dbam i przechowuję je w osobnym, specjalnie przeznaczonym do tego celu pudełeczku.

Obecnie też szukam czegoś, co będzie ciepłe, będzie budzić skojarzenia i na czym też będę mogła rozbudzać intuicję... bardzo podoba mi się Tarot of the Sweet Twilight i Tarot of the Mermaids. Myślałam też o Tarocie Kryształów... ale to przecież nie sama grafika, czy obrazy takie, jakie podobałyby nam się w galerii na ścianie powinny przemawiać do nas w kartach...

Na co zwrócić uwagę przy wyborze drugiej talii dla osoby początkującej? Prócz tego, że powinna "budzić zmysły i otwierać myśli" i wprowadzać w nastrój więzi z obrazem?


Re: Jakie karty dobre na poczatek ?? - Rani - 27-08-2012

Aurora napisał(a):Na co zwrócić uwagę przy wyborze drugiej talii dla osoby początkującej? Prócz tego, że powinna "budzić zmysły i otwierać myśli" i wprowadzać w nastrój więzi z obrazem?
Na prawidlowa symbolike Arkanow Wielkich ( to dusza Tarota) tak, zeby ich podstawowa symbolika i znaczenie nie byly przeklamane przez nadmierna fantazje i brak wiedzy ezoterycznej tworcy talii. Niektore ''wymyslne'' talie maja znieksztalcone znaczenie AW i nie powinny nazywac sie Tarotem.


Re: Jakie karty dobre na poczatek ?? - Aurora - 27-08-2012

Czyli po prostu oglądam, po czym porównuję czy pierwsze odebrane znaczenie jest takie jak w podstawowych taliach?


Re: Jakie karty dobre na poczatek ?? - Peciak - 27-08-2012

Aurora napisał(a):Obecnie też szukam czegoś, co będzie ciepłe, będzie budzić skojarzenia i na czym też będę mogła rozbudzać intuicję... bardzo podoba mi się Tarot of the Sweet Twilight

Auroro, od razu poczułam do Ciebie dużą sympatię, a teraz jeszcze ta informacja Rotfl
Ja też od dłuższego czasu zastanawiam sie nad tą talią, nawet osobny wątek założyłam http://dobrytarot.pl/viewtopic.php?f=43&t=5914

AmisAmis przepraszam za offa w Twoim wątku ale nie moglam się powstrzymać Zawstydzony


Re: Jakie karty dobre na poczatek ?? - Renata Renata - 27-08-2012

Ok


Re: Jakie karty dobre na poczatek ?? - Renata Renata - 27-08-2012

Na marginesie byłam w tym temacie, do mnie średnio przemawiają. Jak wybiore jakieś dla siebie to napewno sie doradze czy są odpowiednie fajnie że tak licznie pomagacie Kwiatek


Re: Jakie karty dobre na poczatek ?? - Rani - 27-08-2012

po prostu najepiej chyba wybrac talie o klasycznej symbolice, a nie jakas wydziwiona, ktorej poza nazwy nic z Tarotem nie laczy.


Re: Jakie karty dobre na poczatek ?? - KatiJo - 28-08-2012

W Lo Scarabeo urzeka mnie trójka kielichów...
Zawsze chciałam mieć winnicę i tak deptaćUśmiech


Re: Jakie karty dobre na poczatek ?? - Le Stelle - 28-08-2012

AmisAmis napisał(a):fajnie że tak licznie pomagacie
Na hasło "zakup talii kart" otwierają mi się szerzej oczy i reaguję tak :romance-hearteyes: :romance-heartsthree: :romance-heartspink: A do tego to ma być ta pierwsza, zakupiona talia... szkoda że już za mną Rotfl to oglądanie, wybieranie, niepewność, jak się będzie z nią pracowało - to prawie jak pierwsza miłość Plotki

Oczywiście, trochę sobie żartuję Luzik Jakiś taki frywolny nastrój mnie dopadł :obscene-smokingpimp:
Owocnych poszukiwań!


Re: Jakie karty dobre na poczatek ?? - Severus - 28-08-2012

Ja zanim wybrałem talię, koniecznie chciałem znaleźć coś takiego, z czego będzie wypływała magia. Pewnego dnia gdzieś zobaczyłem zdjęcia Mistycznego Tarota Marzyciela zakochałem się w nich zupełnie. Gdy po kilku miesiącach od tamtego momentu dumnie kroczyłem w kierunku sklepu ezoterycznego po moją pierwszą talię, wiedziałem o co zapytam i oczywiście na wejściu zapytałem o Mistyczny Tarot Marzyciela. Te karty są przewspaniałe, a do tego produkowane w świetnym zestawie. Trwałe pudełko, malutka książeczka ze znaczeniami kart, układami, czy interpretacją snów przy pomocy kart. Szukaj, szukaj i jeszcze raz szukaj, aż znajdziesz taką, która powie do Ciebie "Zabierz mnie do domu" Rotfl.


Re: Jakie karty dobre na poczatek ?? - Renata Renata - 28-08-2012

Severus napisał(a):Ja zanim wybrałem talię, koniecznie chciałem znaleźć coś takiego, z czego będzie wypływała magia. Pewnego dnia gdzieś zobaczyłem zdjęcia Mistycznego Tarota Marzyciela zakochałem się w nich zupełnie. Gdy po kilku miesiącach od tamtego momentu dumnie kroczyłem w kierunku sklepu ezoterycznego po moją pierwszą talię, wiedziałem o co zapytam i oczywiście na wejściu zapytałem o Mistyczny Tarot Marzyciela. Te karty są przewspaniałe, a do tego produkowane w świetnym zestawie. Trwałe pudełko, malutka książeczka ze znaczeniami kart, układami, czy interpretacją snów przy pomocy kart. Szukaj, szukaj i jeszcze raz szukaj, aż znajdziesz taką, która powie do Ciebie "Zabierz mnie do domu" Rotfl.
Poczułam się teraz jak w bajce . . . Oklaski no i ja chyba czegoś właśnie magicznego szukam. Kwiatek


Re: Jakie karty dobre na poczatek ?? - Renata Renata - 28-08-2012

Le Stelle napisał(a):
AmisAmis napisał(a):fajnie że tak licznie pomagacie
Na hasło "zakup talii kart" otwierają mi się szerzej oczy i reaguję tak :romance-hearteyes: :romance-heartsthree: :romance-heartspink: A do tego to ma być ta pierwsza, zakupiona talia... szkoda że już za mną Rotfl to oglądanie, wybieranie, niepewność, jak się będzie z nią pracowało - to prawie jak pierwsza miłość Plotki

Oczywiście, trochę sobie żartuję Luzik Jakiś taki frywolny nastrój mnie dopadł :obscene-smokingpimp:
Owocnych poszukiwań!
He he a pierwsze rozłożenie będzie bedzie jak pierwszy sex Uśmiech chyba sie pospiesze z tym zakupem Rotfl


Re: Jakie karty dobre na poczatek ?? - Renata Renata - 28-08-2012

Severus a tak na marginesie weszłam sobie i zobaczyłąm jak te karty wyglądają no to jest coś w tym stylu czego szukam, tzn. nie wiem czy krzyczą do mnie he he ale jak sie z nimi pracuje bo powtarzalam to juz ze 100 razy ale jestem kompletnym nowicjuszem duzo osob pisze ze AW powinny być czytelne itd. napisz cos wiecej na temat tej talii


Re: Jakie karty dobre na poczatek ?? - Severus - 28-08-2012

Ja też jestem kompletnym nowicjuszem. Nie kupuj żadnych klasyków jak to radzą "żeby były przejrzyste i łatwe w odbiorze" bo się szybko znudzisz. Karty muszą Tobie odpowiadać. Nic się nie bój, bierz Mistyczny jeśli tak czujesz Uśmiech. Talia jest przepiękna, znaczenia same z niej wypływają. Do mnie karty w pierwszym moim rozkładzie w życiu, tak przemówiły,że mało brakowało, a z krzesła bym spadł Język. Zestaw jest idealny na początek. Piękne solidne pudełeczko, gdzie można karty trzymać cały czas, solidna książeczka jak już wcześniej opisywałem. Karty są duże i z trwałego materiału. Sama autorka namawia do wysilenia intuicji przy interpretacji, jest na to wiele ćwiczeń w książeczce. Z całego serca polecam. Mam takie przeczucie, że gdy już uda mi się nabrać nieco wprawy, poczuję silną potrzebę zakupu kolejnej talii, ale istnieje obawa, że z Mistycznym Tarotem Marzyciela, jego idealnie wyważonym połączeniem magii i mroku nic nie będzie mogło się równać.


Re: Jakie karty dobre na poczatek ?? - Renata Renata - 30-08-2012

Severus a gdzie je zakupiłeś, ja tylko znalazłam jedne na jekiejś stronce ale były używane bez książki, i pudełka?? Ja mam chyba wybujałą wyobraznię i właśnie potrzeba mi czegoś nie zwykłego żebym to czuła.