Forum Ezoteryczne Dobry Tarot
Jak w praktyce zachowuje się III Cesarzowa? - Wersja do druku

+- Forum Ezoteryczne Dobry Tarot (https://dobrytarot.pl)
+-- Dział: Tarot w praktyce (https://dobrytarot.pl/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Karty w praktyce-osobno i w połączeniach (https://dobrytarot.pl/forumdisplay.php?fid=121)
+--- Wątek: Jak w praktyce zachowuje się III Cesarzowa? (/showthread.php?tid=1398)

Strony: 1 2 3 4


Jak w praktyce zachowuje się III Cesarzowa? - Mietkowa - 30-01-2012

Czesto mam odpowiedz w kartach: zachowuj sie jak Cesarzowa.

czyli?

Cesarzowowa to powaga i symbol wysokiej pozycji, czyli racjonalnego zachowanie. Ale Cesarzowa jest przede wszystkim kobieta, wiec nie sadze zeby wskazywala na zaniechanie okazywania uczuc. Gdzie jest ten zloty srodek: zachowywac sie godnie, z rezerwa, byc wycofana? Nie wyciagac pierwsza reki (bo cesarzowej nie wypada?). Byc zimna i nieczula bo taka jest rola Cesarzowej -nie okazywac emocji?


Re: Jak w praktyce zachowuje sie Cesarzowa? - alathea - 30-01-2012

Cesarzowa to wladczyni
zaleta dobrego wladcy jest madrosc
i Cesarzowa powinna na niej sie opierac, takze na tej zyciowej madrosci (a moze przede wszystkim)

kiedy potrzeba - powinna byc serdeczna, uczuciowa, matczyna, kiedy indziej - wymagajaca, takze wobec siebie
powinna probowac byc obiektywna, zachowywac wlasne zdanie - ale i nie klocic sie bez potrzeby, jest dyplomata
Cesarzowa zna swoja wartosc, przewodzi innym dzieki swojej charyzmie (jaka powinien posiadac dobry wladca)
jest zadbana i kobieca, ale narcyzm jest jej obcy


Re: Jak w praktyce zachowuje sie Cesarzowa? - Miriam - 30-01-2012

Pierwszy raz słyszę , że rola Cesarzowej jest być zimna , nieczułą i ze nie powinna okazywać swoich emocji . Cesarzowa to przecież Wenus miłość i piękno. Ona dąży do harmonii i to nie tylko z naturą. Jest współczująca i ma silny instynkt opiekuńczy. Jest ekstrawagancka , ale ma klasę. Potrafi znaleźć się w każdej sytuacji . Nie uważam , żeby wyciągnięcie reki do zgody było niegodne , czy uwłaczało jej . Mysle, ze nikt inny nie potrafi tego zrobić z takim urokiem i wdziękiem jak właśnie Cesarzowa. Rotfl


Re: Jak w praktyce zachowuje sie Cesarzowa? - ma_ewa01 - 30-01-2012

Byc zimna i nieczula bo taka jest rola Cesarzowej -nie okazywac emocji?

W sensie bycia obiektywną, zrównoważoną, mającą klasę i dystans, to tak...Cesarzowa panuje nad emocjami, okazuje je wtedy, kiedy chce. To ona nimi rządzi a nie one nią. Nie jest egzaltowana, nadwrażliwa ani zbyt wylewna, ale kochać potrafi, jak nikt inny, łączy duchowość z fizycznością, wie czego chce i tego się trzyma.
MUśmiech


Re: Jak w praktyce zachowuje sie Cesarzowa? - Mietkowa - 30-01-2012

"łączy duchowość z fizycznością" a to mi sie zawsze z Arcykaplanka kojarzylo.

Dla mnie Cesarzowa jest zwykle dosc zimna i wyniosla osoba.
Tak mi sie jej pierwsze cechy o ktorych pomysle kojarza. Taka..na piedestale. Troche jak...brytyjska krolowa- zimnokrwista. Dystyngowana, troche zadzierajaca nosa (albo sprawiajaca takie wrazenie- mze byc mylne).
Jak sie usmiechnie to oficjalnie i nie za szeroko.Bardzo pewna siebie, bo jest na naleznym jej miejscu i nikt jej tego miejsca nie pozbwi wiec moze sobie pozwolic na protekcjonalnosc.
To o czym pisala Miriam bardzoej z Arcykaplanka mi sie kojarzy.
Stad moje pytanie, bo czytalam rozne opisy tej karty.
Zwykle gdy wypada mi Cesarzowa mysle sobie: nie wychodz przed orkiestre, bo stracisz. Czekaj az inni przyjda do Ciebie, wtedy wiecej zyskasz z danej sytacji.
Takie "emocjonalne podejscie, ale godne -oczywiscie, bez histerii-kojarzy mi sie raczej z Q Pucharow, czasami, w penym stopniu tez bulawiana.


Re: Jak w praktyce zachowuje sie Cesarzowa? - ma_ewa01 - 30-01-2012

"łączy duchowość z fizycznością" a to mi sie zawsze z Arcykaplanka kojarzylo.

U mnie Kapłanka to zero fizyczności, zero seksu, zero czerwonego koloruUśmiech.
No chyba ,że w partnerskim - może oznaczać kochankę - jako fakt, a nie jako typ osobowości
MUśmiech


Re: Jak w praktyce zachowuje sie Cesarzowa? - alathea - 30-01-2012

Kaplanka to tez taka troche ...modliszka XD


Re: Jak w praktyce zachowuje sie Cesarzowa? - Miriam - 30-01-2012

U mnie Kapłanka to Matka Polka , a Cesarzowa to prawdziwa kobieta z krwi i kości . Rotfl


Re: Jak w praktyce zachowuje sie Cesarzowa? - alathea - 30-01-2012

moja Kaplanka ma wiele twarzy - takze tę poswietliwą,
ktos, kto poswieca swoje dobro dla innych - np. rezygnuje czegos na rzecz rodziny, meza, itd.
ale w taki sposob wychodzi mi tez i Cesarzowa - gdy jest bardziej matka i zona niz sie sama realizuje - tylko ona mniej cierpi (lub nie cierpi) z tego powodu niz Kaplanka


Re: Jak w praktyce zachowuje sie Cesarzowa? - Libra22 - 30-01-2012

Cesarzowa?
Uważam, że jest władcza i wpływowa, ale życzliwa i pomocna, być może na stanowisku. Zna swoją wartość, ale jest miła i czarująca, zupełnie nie jest zimna i zdystansowana! Jest zmysłowa i pociągająca. Zarazem mądra i opanowana. Zaradna i seksowna. Takie ucieleśnienie męskich ideałów.


Re: Jak w praktyce zachowuje sie Cesarzowa? - Mietkowa - 30-01-2012

Chyba zmienie tytul na roznice w zachowaniu Cesarzowej a Kaplanki Oczko

Ciekawa dyskusja sie wywiazala Hejka

Dla mnie Arcykaplanka to takla ..ezoteryczna kochanka ale z krwi i kosci. Czyli kobieta do ktorej lgna mezczyzni. Mniam
Ciepla czula, wrazliwa, inteligentna, posiadajaca ogromna wiedze, intuicje. Mezczyzna z taka kobieta czuje sie wspaniale, czesto potrafi go dowartosciowac. Rzuca na mezczyzn uroki, ale nie sa to "czarne uroki". Mezczyzni marza podswiadomie o takiej kobiecie, przyciaga ich. Arcykaplanka to tez doskonaly, wolny od trosk sex.
Ale gdy ktoras pokaze sie na pozycji Arcykaplani: z Cesarzowa, jesli ta istnieje w zyciu mezczyzny- nie wygra. Gdyby miala wygrac: ukazalaby sie wlasnie na pozycji Cesarzowej: a partnerka oficjalna: jako jedna z Krolowych: najczesciej: Q Mieczy bo w konflikcie z owym mezczyzna.
W pozycji Arcykaplanki mezczyzna zawsze czmychnie do Cesarzowej.
Z prostej przyczyny:
Cesarzowa to codzienne zycie, wspolny majtek, dzieci, wspolne sniadania, mycie zebow i placenie rachunkow.
Cesarzowa tupnie: mezczyzna wraca.

Ot, proza zycia Bezradny


Re: Jak w praktyce zachowuje sie Cesarzowa? - alathea - 30-01-2012

Kaplanka - to tez kobieta-wamp - czasem nieobliczalna, niestety
i dlatego wedlug mnie czasami Cesarzowa z nia przegrywa, bo ona (Kaplanka) nie ma nic do stracenia... za to moze dzialac z ukrycia, czego Cesarzowa raczej nie robi


Re: Jak w praktyce zachowuje sie Cesarzowa? - Mietkowa - 30-01-2012

Alathea myslisz ze jest mozliwe zeby Arcykaplanka wygrala z Cesarzowa jesli ta pokazala sie wlasnie na tej pozycji w rozkladzie?

Zawsze wydawalo mi sie, ze jesli w rozkladzie pokazuje sie Cesarzowa Tarot jezdnoznacznie daje znac ze ta kobieta jest nie do ruszenia ze swojej oficjalnej pozycji.Nawet jesli w ukladzie widnieje kochanka, nie jest ona zagrozeniem dla zwiazku.


Re: Jak w praktyce zachowuje sie Cesarzowa? - alathea - 30-01-2012

sytuacje (rozwiazanie) moga pokazac inne karty
zalezy jak silna osobowosc ma Kaplanka, na ile "chce miec" partnera Cesarzowej dla siebie
czasem wystarcza jej bycie kochanka, ale nieraz ma bardzo silna potrzebe wlasnosci (on jest/bedzie tylko moj)
a potem moze zostawic goscia - bo byl "cienki", skoro odszedl
ale takie panie nie zdarzaja sie czesto
wiele z nich chce po prostu zostac nowa Cesarzowa


Re: Jak w praktyce zachowuje sie Cesarzowa? - Libra22 - 30-01-2012

KAPŁANKA a seks -

"II. Kapłanka lubi tajemnicę
Kapłanka jest ciepła, ceni sobie bliskość i zaangażowanie. To karta o intymnym kochanku, który lubi skrywać się za woalem tajemnicy i niedopowiedzeń. Traktuje te sprawy z należytą powagą, bo istotne jest zbliżenie w prawdzie. Jest empatyczna, receptywna na potrzeby partnera i wyrozumiała. Jest uwodzicielska, sensualna i doświadczona, takim też jest mężczyzna opisany przez Tarota tą kartą. Trudno kogoś takiego uwieść, bo jest to osoba zza mgły, jakby nieosiągalna, eteryczna, ale mocno oddziałująca na podświadomość osoby, którą sobie upatrzy. To ktoś, kto żyje wartościami rodzinnymi i szuka dopełnienia do gniazda, dlatego nie prędko daje się zaskarbić. To ktoś, kto za żadne skarby nie chce stać się tylko kochanką, jeśli zostanie tak potraktowany/potraktowana, będzie miała złamane serce na długo. Również to osoba, która zawsze ma swój rozległy rezerwuar środków, myśli i uczuć, które skrywa przed partnerem.
Kapłanka mówi o zbliżeniu owianym magiczną aurą kadzideł, etnicznej muzyki i dreszczyku obcowania z czymś nienazywalnym, wzniosłym i eterycznym. Jako etap w związku- jest czasem, gdy ludzie wyjawiają przed sobą tajemnice, intymne zwierzenia i pragnienia. Karta radzi, by przywrócić magię do alkowy. Nadać współżyciu ponad cielesny wymiar i by być w tym dyskretnym.
Pozycja - na jeźdźca przodem."


Joanna Eckert " Tarot a Sex "

ps. a miało byc o CESARZOWEJ, heheh


Re: Jak w praktyce zachowuje sie Cesarzowa? - Miriam - 30-01-2012

[Obrazek: thumb_Major02%7E1%7E0.jpg][Obrazek: thumb_Major03%7E1%7E0.jpg]

Spójrzcie na te dwa zdjęcia . I powiedzcie , w którym miejscu widać , ze Kapłanka to namiętna, seksowna kochanka . Ja tego nie widzę. Ona siedzi okutana pod sama szyje z krzyżem na piersi , z książka w reku i zaciśniętymi nogami . Jest spięta. Gdzież ona dopuści chłopa do siebie. Rotfl To numerologiczna dwójka , która często ma kłopoty ze swoja seksualnością. Nie akceptuje jej. Cesarzowa to co innego . "Na głowie kwietny ma wianek W ręku zielony badylek . A przed nią bieży baranek. A nad nią lata motylek. Rotfl Co prawda opis ten dotyczy pastereczki Zosi z Dziadów A Mickiewicza , ale mi tu podpasywał . No to do rzeczy. Na tej karcie Cesarzowa trzyma zółte berło , które świadczy o jej inteligencji . Jej suknia przyozdobiona w granaty i rozchylone nogi świadczą o biologicznej płodności . To trójka numerologiczna , kreatywność , romantyzm , słodycz ,sex . Mówi się, ze 3 na kochanki a 2 na zony . Chyba coś w tym jest . Rotfl (mam nadzieje,ze 2 i 3 nie poczują się dotknięte tym co napisałam.
Blaski Kapłanki- Karta, ochronna, intuicja , wrażliwość, wiedza tajemna, poświęcenie, empatia , przyjaźń, wiedza czułość. , bezpieczeństwo introwertyzm .
Blaski Cesarzowa-Matka , ziemia , płodność, macierzyństwo, , matka ,zona , siostra, kobieta kochanka , silna kobieta ,zdecydowana, ciąża zmysłowość. wdzięk i niezależność.

E dit . Hahahah coś się tej pani pomyliło chyba. Kapłanka i pozycja na jeźdźca , raczej po misjonarsku Rotfl Rotfl Rotfl


Re: Jak w praktyce zachowuje sie Cesarzowa? - Mietkowa - 30-01-2012

Super Uśmiech Widac w tej dyskusji jak roznimy sie w intuicyjnym podejsciu do kart! Uśmiech
Ze najwazniejsza jest praca z kartami i medytacja nad nimi, zeby dojsc do swoich wlasnych wnioskow Ok

Ja tam tez uwazam ze Arcykaplanka jest najbardzoej empatyczna babka z calej talii. Magiczna, eteryczna, szalenie zmyslowa.
Szczerze mowiac dla mnie Cesarzowa to nuda, obowiazek i mocne stapanie po ziemi- co samo w sobie- zle nie jest. Ale taka trpoche kobieta odarta ze zludzen.
Ale jesli chodzi o wyobraznie- zdecydowanie stawiam na Arcykaplanke.
W sexoe tez Oczko

Cesarzowa w lozku to obowiazek, Arcykaplanka, to ucielesnienie marzen mezczyzny.

A jesli chodzi o karty...

Miriam te sa nieco bardziej..pobudzajace wyobraznie Mniam


Re: Jak w praktyce zachowuje sie Cesarzowa? - Libra22 - 30-01-2012

miriam napisał(a):E dit . Hahahah coś się tej pani pomyliło chyba. Kapłanka i pozycja na jeźdźca , raczej po misjonarsku Rotfl Rotfl Rotfl
Ja tylko zacytowałm, ale ogólny wydźwięk jest taki, że to raczej nimfa uduchowiona, powzdycha, pomarzy o wspólnocie dusz i za rączkę to może potrzyma, ale ... tylko za rączkę.


Re: Jak w praktyce zachowuje sie Cesarzowa? - Mietkowa - 30-01-2012

eeeetammm...za cos innego tez chetnie...potrzyma... Zawstydzony


Re: Jak w praktyce zachowuje sie Cesarzowa? - Libra22 - 30-01-2012

no, za świeczkę, co ją w świątynii zapali w intencji szczęśliwej miłości :angelic-green:


Re: Jak w praktyce zachowuje sie Cesarzowa? - Miriam - 30-01-2012

Chyba zapominamy o tym, ze archetypy to jest nasza zbiorowa świadomość . Ja jestem ze starej szkoły z racji wieku hahah i dla mnie Archetypowa kapłanka to myślenie o seksie i wyobraźnia , ale zero aktywności , żeby spełnić. Czytając karty Tarota dobrze jest patrzeć również na nie pod kontem numerologicznym , astrologicznym , archetypowym , bo to jest jedna całość. Nie twierdze , ze Wasze spojrzenie na karty jest złe. Każdy z nas wypracował swój własny odczyt kart który się sprawdza , ale warto patrzeć na obrazki i postrzegać wszystkie symbole. Tak jak pisałam już Cesarzowa to Wenus . Dla niej ważna jest realizacja seksualna . Nie interesuje jej życie z mężczyzna , który nie zaspakaja jej potrzeb . Ona pragnie czułości , dotyku ,ciepła adoracji . I również potrafi to dać swojemu partnerowi. Oczywiście może być próżna, lubi być podziwiana. Większość pięknych kobiet , modelek to 3 numerologiczne , a więc Cesarzowe. Buźki


Re: Jak w praktyce zachowuje sie Cesarzowa? - Mietkowa - 30-01-2012

Libra, to z ostatniej karty, w niebieskiej szmatce (bo toto suknia napewno nie jest Rotfl ) to wyglada jakby swiecy w innm celu uzywala Hura

Ale ja sie nie znam Zawstydzony Generalnie obrzydliwosc Dobani Mniam