Forum Ezoteryczne Dobry Tarot
Karty Tarota, jakich używacie, jakie lubicie - Wersja do druku

+- Forum Ezoteryczne Dobry Tarot (https://dobrytarot.pl)
+-- Dział: Tarot w teorii (https://dobrytarot.pl/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Talie Tarota (https://dobrytarot.pl/forumdisplay.php?fid=118)
+---- Dział: Talie Tarota (https://dobrytarot.pl/forumdisplay.php?fid=119)
+---- Wątek: Karty Tarota, jakich używacie, jakie lubicie (/showthread.php?tid=2)



Re: Karty Tarota, jakich używacie, jakie lubicie - Rudalila - 26-01-2013

Oczywiście,że może ...z pomocą twojej ręki...jak najbardziej...


Re: Karty Tarota, jakich używacie, jakie lubicie - KatiJo - 26-01-2013

Jak uwierzysz - za każdym razem w palec się walniesz Oczko


Re: Karty Tarota, jakich używacie, jakie lubicie - Dagaa - 27-01-2013

Również uważam, że tarot nie może się mścić, jak dla mnie są to jedynie zabobony nic więcej i naprawdę nie warto sobie takowymi ''pogłoskami'' zagracać głowy Oczko
bo najgorzej jest wtedy kiedy człowiek w swojej głowie sobie coś uroi.


Re: Karty Tarota, jakich używacie, jakie lubicie - Daenerys - 01-02-2013

Używam kart Pictorial Key, czyli Tarot Obrazkowego Klucza. To moja pierwsza talia i bardzo ją lubię. Co do tego jak mi się z nią pracuje... bywają rozkłady, kiedy pare rzeczy trafię, ale są też takie, kiedy się mylę. Cały czas się uczę, analizuję karty, zapisują swoje spostrzeżenia.
Pracuję z kartami krótko, bo tylko pół roku, ale jakieś drobne postępy już poczyniłam. Bardziej je czuję i to mi pomaga w odczycie.


Re: Karty Tarota, jakich używacie, jakie lubicie - JackReno - 01-02-2013

Ja używam takich oto kart:

[Obrazek: kartyh.jpg]

Widziałem mnóstwo pięknych talii z rewelacyjnymi rysunkami, ale to tych Kart jestem przyzwyczajony i bardzo je lubię. W przyszłości zapewne pokuszę się o kupno Kart z innych serii, ale jak na razie te mi fantastycznie służą Uśmiech


Re: Karty Tarota, jakich używacie, jakie lubicie - Iwona Agata - 01-02-2013

Jack...sympatyczna talia...najwazniejsze jest to, ze sie z nia dogadujesz


Re: Karty Tarota, jakich używacie, jakie lubicie - XEndriu - 01-02-2013

KatiJo napisał(a):Jak uwierzysz - za każdym razem w palec się walniesz Oczko

Czyli karty mogą się mścić poprzez nas. Oczko
Łatwo można się poplątać. Rotfl Najbezpieczniej jest wierzyć, że to nasza podświadomość/coś bezpiecznego.

BTW, zakładając, że myśli tworzą i przyciągają, to jeśli duża grupa osób w coś wierzy, to w końcu staje się prawdą...? Tak głośno rozmyślam. Oczko Niektórzy ludzie wierzący w animizm przypisują ducha też przedmiotom. A niektóre dziedziny życia (tak to można nazwać?) mają swoich patronów, okultyzm pewnie też.

A jeśli chodzi o talie tarota - doszła mi ta od pani Jaśniak (black&white). Jest ciekawa, choć pani J. sporo pozmieniała (wtedy). To moja pierwsza talia i jestem początkująca, więc nie mam porównania. Mogę tylko powiedzieć, że już widzę, że z małymi arkanami może być mały problem - są ubogie w symbole. Ale dam radę. Oczko


Re: Karty Tarota, jakich używacie, jakie lubicie - Irving - 06-02-2013

Hejka Ma ktoś może tą talię: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.ebay.pl/itm/The-Wildwood-Tarot-by-John-Matthews-Mark-Ryan-Mixed-media-product-2011-/360565666201?pt=Non_Fiction&hash=item53f3637199">http://www.ebay.pl/itm/The-Wildwood-Tar ... 53f3637199</a><!-- m -->  ????????????????????  Jestem ciekawa opinii na jego temat


Re: Karty Tarota, jakich używacie, jakie lubicie - Karolina 11 - 06-02-2013

Ja właśnie od niedawna mam tą talię, kilka razy jej użyłam. Ogólnie jest fajna, przyjemna zarówno grafika, jak i symbolika; bardzo mocno nawiązująca do świata przyrody, co mnie najbardziej w niej przyciągnęło.
Warto jednak zwrócić uwagę na to, że mocno odbiega ona od tzw. klasyki- nie jest to kolejny "klon Rider-Waita". Choć ja akurat lubię takie talie, bo wg mnie bardzo poszerzają nasze horyzonty, jeśli chodzi, m.in., o tarota; takie oryginalne, niecodzienne spojrzenie... Oczko
Także jeśli chodzi o pracę z nią, to bardzo przypadła mi do gustu.


Re: Karty Tarota, jakich używacie, jakie lubicie - Helge - 07-02-2013

Karolina, mam pytanko, jaki jest jej format? chodzi mi o to, że np. DruidCraft jest wielki na drobne kobiece rączki, i trzeba się namachać z tasowaniem...


Re: Karty Tarota, jakich używacie, jakie lubicie - Irving - 07-02-2013

A ja to właśnie uwielbia w Druidzie, że ma takie duże karty Rotfl Też na początku miałam problemy z tasowaniem, ale przywykłam.


Re: Karty Tarota, jakich używacie, jakie lubicie - Karolina 11 - 08-02-2013

Helge napisał(a):Karolina, mam pytanko, jaki jest jej format? chodzi mi o to, że np. DruidCraft jest wielki na drobne kobiece rączki, i trzeba się namachać z tasowaniem...

Standard, choć dla mnie i tak za duży, nawet taki mały "Pocket" jest odrobinę za duży. Ale to pewnie dlatego tak mam, że pierwsze karty sobie sama robiłam i miały wymiary ok. 3x5 cm, takie mi odpowiadały.


Re: Karty Tarota, jakich używacie, jakie lubicie - Helge - 08-02-2013

mmmmmm.... to szykują mi się znów karciane zakupy... Oczko dzięki za informację Kwiatek


Re: Karty Tarota, jakich używacie, jakie lubicie - Dagaa - 16-02-2013

Tarot Świetlistej Drogi to piękna, baśniowa talia i jak najbardziej nadaje się do codziennych spraw, to była moja pierwsza talia, dzięki której nabyłam swoje doświadczenia, pomimo tego, że mnie ona nie sprawiała żadnych problemów w interpretacjach, to jednak nie polecam jej osobom początkującym, osobom, które nie czują jej ''klimatu''.
Karty są dość ciężkie i mogą sprawiać niektórym problemy podczas interpretacji, zwłaszcza, że ilustracje niektórych kart odbiegają od tradycyjnych talii takich jak Universal tarot, przykładowo 10 mieczy na której widnieje mężczyzna w okularach czytający książkę, 9 mieczy- mężczyzna łapiący jakby bańki, 4 denarów- piekarz, czy 9 buław, nie każdemu niestety odpowiadają tego typu obrazki.
Druga istotna sprawa, to karty mają ograniczoną kolorystykę, przeważa kolor żółty, szary i czarny, dlatego też niektórym ta talia może się właśnie wydawać taka trochę mroczna i przez to ograniczenie również mogą wystąpić problemy z interpretacją tych kart, bo jak wiemy kolory w tarocie są też ważne, zwłaszcza dla początkujących.

XEndriu napisał(a):Mam pytanko - czy Boski Tarot mocno odbiega od ogólnie przyjętej symboliki?

Moim zdaniem nie, karty są naprawdę bardzo czytelne i nie powinnaś mieć z nimi większego problemu.
Jednak uczulam, że talia ta jest bardzo delikatna i podatna na uszkodzenia, dlatego też ostrożnie trzeba się z nią obchodzić.


Re: Karty Tarota, jakich używacie, jakie lubicie - Shira85 - 07-03-2013

Ja uzywam Marsylskich bo przy szukaniu kart akurat cos mnie za serce złapało jak je ogladalam do tego mam ksiazkeUśmiech
Moja ulubiona to Karta Słońce Uśmiech


Tarot do pracy z sobą - Saccus - 14-03-2013

Mam zamiar zaopatrzyć się w talię która będzie przeznaczona tylko do rozmowy z sobą. Możecie coś polecić?
To ma być moja pierwsza talia.
Są w ogóle jakieś "specjalne" talie do wróżenia innym i dla siebie czy to nie ma znaczenia i każda się nadaje do obu celów?


Re: Tarot do pracy z sobą - Zib - 14-03-2013

Talia, którą wielu doświadcznonych tarocistów poleca jako pierwszą to klasyczna Rider-White-Smith. Na jej temat wydano chyba najwięcej literatury, więc w razie potrzeby łatwo znaleźć dodatkowe informacje.


Re: Tarot do pracy z sobą - Dagaa - 15-03-2013

Moim zdaniem, każda się nadaje do obu celów, nie ma jakiegoś podziału itd.


Re: Tarot do pracy z sobą - Zib - 16-03-2013

Nie słyszałem o jakimkolwiek formalnym podziale na talie do wróżenia innym czy dla siebie. To bardzo indywidualna sprawa. Zwykle w późniejszym stadium przygody z tarotem, w miarę poznawania kart, wielu tarocistów nabiera osobistego stosunku do jakiejś talii, która wyjątkowo przemawia do nich. Na logikę tylko - karty to tylko karty. Liczą się tu tylko osobiste preferencje. Uważam, że na dowolnym rowerze można się w końcu nauczyć jeździć. Najłatwiej jednak tradycyjnie, gdyż wszelkie bajery w rodzaju przerzutek, czy super pedałów dla samej nauki są zbędne. Nawet jeśli jeśli tylko z powodu bezpieczeństwa potrzebne są dodatkowe kółka, aby w razie zachwiania równowagi było jak się wesprzeć, to warto je mieć. Talia RWS wcale nie straciła swojej aktualności mimo sędziwego wieku, czyli ponad 100 lat.


Re: Karty Tarota, jakich używacie, jakie lubicie - Safira - 17-03-2013

Czy ktoś z Was rozpoznaje, jaka to może być talia tarota? Niestety, dysponuję tylko takim obrazkiem:

[Obrazek: barajas-tarot.jpg]


Re: Karty Tarota, jakich używacie, jakie lubicie - Gośka - 22-03-2013

Safira napisał(a):Czy ktoś z Was rozpoznaje, jaka to może być talia tarota?
To talia stworzona dla potrzeb serialu Carivale, nie jest dostępna w sprzedaży.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=dI8ya31gOGs[/youtube]


Re: Karty Tarota, jakich używacie, jakie lubicie - Iwona - 22-03-2013

Gosia jesteś niesamowita Buziak Buziak Buziak Kwiatek