Forum Ezoteryczne Dobry Tarot
Najważniejsze książki mojego życia - Wersja do druku

+- Forum Ezoteryczne Dobry Tarot (https://dobrytarot.pl)
+-- Dział: Tarotowa Społeczność (https://dobrytarot.pl/forumdisplay.php?fid=28)
+--- Dział: Coś dla ducha (https://dobrytarot.pl/forumdisplay.php?fid=77)
+---- Dział: Sztuka i kultura (https://dobrytarot.pl/forumdisplay.php?fid=35)
+----- Dział: Literatura (https://dobrytarot.pl/forumdisplay.php?fid=200)
+----- Wątek: Najważniejsze książki mojego życia (/showthread.php?tid=235)

Strony: 1 2 3 4 5 6


Re: Najwazniejsze ksiazki mojego zycia - Mikesz - 09-04-2016

OK. Treść książki przedstawię w osobnym temacie - :techie-studyingbrown:


Re: Najwazniejsze ksiazki mojego zycia - Efrem11 - 11-04-2016

Również gratuluję, Mikeszu. Uśmiech
A co do najważniejszych książek mojego dotychczasowego życia:
- "Tajemnica młodości i śmierci Jezusa" Wacław Korabiewicz - przeczytałem ją jeszcze w dzieciństwie, dostrzegłszy to ciekawe dzieło w biblioteczce chrzestnego. Otworzyła mnie na świat tajemnic i alternatywne rozumienie rzeczywistości.
- "Sekret" Rhondy Byrne
- "Cmętaż zwierząt" Stephena Kinga, mojego ulubionego autora. Pierwsza w przeczytanych książek jego autorstwa, mile ją wspominam... Uśmiech
- "Ludzka raso, powstań z kolan" Davida Icke'a - kontrowersyjna publikacja, nie ze wszystkimi stwierdzeniami się zgadzam, jednakże ciężko odmówić autorowi racji w kwestii większości problemów naszej cywilizacji.
- "Folwark zwierząt" Georga Orwella, który wyleczył mnie z wielu iluzji.
Uśmiech


Re: Najwazniejsze ksiazki mojego zycia - BlackSwan - 07-08-2016

żadne książki nie zmieniły mojego życia na lepsze, natomiast bez nich nie wyobrażam sobie życia.... lubię czytać wszystko przy czym do 10 strony nie zasnę, a moim ulubieńcem jest Dean Koontz


Re: Najwazniejsze ksiazki mojego zycia - LeCaro - 07-08-2016

BlackSwan napisał(a):żadne książki nie zmieniły mojego życia na lepsze, natomiast bez nich nie wyobrażam sobie życia

Chyba mogłabym się pod tym podpisać. Przeczytałam... już sama nie wiem ile książek - tak różnych... od kryminałów i romansów po historię, filozofię i Biblię.Uśmiech
Co innego jednak książki ulubione/ukochane, a co innego takie które "zmieniły życie". Nie wiem czy książka może zmienić życie... pewnie może, myślę że tak - ale akurat mojego nie zmieniła (jak do tej pory Oczko ).

Jeśli ktoś jednak chce bardzo dobrego materiału do przemyśleń, który pomoże w spojrzeniu na własne życie z innej perspektywy, to bardzo polecam książki Reginy Brett. Ja zaczęłam od "Jesteś cudem", ale absolutnie wszystkie są warte przeczytania.Uśmiech To nie są mądrości wyssane z palca, punktem wyjścia w każdym rozdziale jest jakieś autentyczne wydarzenie lub osoba, a każdy rozdział jest inny. Niby proste krótkie rozdzialiki, a jednak naprawdę zmieniają spojrzenie na nasze codzienne sprawy...


RE: Najważniejsze książki mojego życia - Aleksandra1404 - 27-07-2017

Książki które miały na mnie największy wpływ

Gra Świadmości Saint Germain
Dar Duszy Robert Schwarz
Podróż do teraz Leonard Jacobson
Wieczna Świadomość  Pim van Lommel


RE: Najważniejsze książki mojego życia - Ewi.27 - 27-10-2017

Polecam "Bóg nigdy nie mruga" Reginy Brett - mój ostatni zakup. Zbiór felietonów, sytuacje z życia wzięte, książka z przekazem...Bardzo przyjemnie się czytało,refleksja też przyszła... a ulubiony cytat to - "Bóg nigdy nie daje nam więcej, niż potrafimy udźwignąć "... i coś w tym musi być ...

książka dla każdego, kto potrzebuje się wyciszyć, zdystansować do pewnych spraw, spojrzeć na coś już innym okiem.


RE: Najważniejsze książki mojego życia - Ewi.27 - 05-01-2018

Witajcie Uśmiech  skusilam się znów na kolejną najnowsza  książkę Reginy Brett- 'Kochaj ' i nie żałuję, czyta się jednym tchem, wszystkie jej felietony maja proste,  ale szczere przekazy. Książka oczywiście jak tytuł wskazuje jest o miłości, która pojawia się na różnych etapach w życiu. 
 Polecam na przyjemny wieczór, prezent dla bliskiej osoby  Uśmiech


RE: Najważniejsze książki mojego życia - Łowca000 - 29-01-2018

Ja staram się czytać przynajmniej kilka książek rocznie (pewnie wydaje się to mało dla niektórych), intersuje mnie głownie reportaż, historia, ezoteryka. Z ezoteryki polecam takich autorów jak R. Monroe, M.Newton (Wędrówka dusz), B. Moen, R. Moody. Jeśli chodzi o książki, które zrobiły na mnie duże wrażenie to: Trzy książki S. Grzesiuka (opis jego pobytu w obozie koncentracyjnym), Aleksander Sołżenicyn - Archipelag gułag (bardzo długa książka podzielona na tomy ale polecam), Dziewczynka w czerwonym płaszczyku - Romy Ligockiej, podobała mi się też Anastazja W. Megre (jest dużo części, ja przeczytałem trzy). Brakuje trochę czasu na czytanie, teraz głównie czytam artykuły w internecie Oczko więc zrobiła mi się dosyć spora lista książek czekających na przeczytanie. Oczko


RE: Najważniejsze książki mojego życia - Ewaanna - 06-03-2018

Książka, która mną wstrząsnęła w wieku 13 lat to "My dzieci z Dworca Zoo". Zryta psychika. Nie mogłam pojąć dlaczego nikt tym dzieciom nie pomaga. Dlaczego toczą się na dno. Czekałam na szczęśliwe zakończenie a tu samo rozczarowanie.
Potem tematyka obozowa. "Medaliony", "5 lat kacetu", "Dzieciństwo w pasiaku" i wiele innych książek. Okrutne, ale prawdziwe.
Jednak najbardziej wywarła na mnie wrażenie książka "Kato-tato". Nie polecam osobom, które są wrażliwe. Ciężko zapomnieć.


RE: Najważniejsze książki mojego życia - katniez - 08-12-2018

Herman Hesse Wilk Stepowy - czasem miałam wrażenie ze czytam o sobie


RE: Najważniejsze książki mojego życia - virinkax90 - 07-09-2019

Czytam bardzo dużo książek, od psychologicznych po zwykłe, lekkie romansidła, ale nie trafiłam na książkę, która w jakiś sposób wpłynęła na moje życie. Może kiedyś taką przeczytam Uśmiech