Forum Ezoteryczne Dobry Tarot
Warsztat 151 - Biała postać - Wersja do druku

+- Forum Ezoteryczne Dobry Tarot (https://dobrytarot.pl)
+-- Dział: Tarot w praktyce (https://dobrytarot.pl/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Ćwiczenia z kartami Tarota (https://dobrytarot.pl/forumdisplay.php?fid=15)
+---- Dział: Warsztaty z Tarotem (https://dobrytarot.pl/forumdisplay.php?fid=94)
+---- Wątek: Warsztat 151 - Biała postać (/showthread.php?tid=8083)

Strony: 1 2


Warsztat 151 - Biała postać - LeCaro - 03-03-2017

Pozwolę sobie po raz kolejny w moich warsztatach powrócić do przeszłości...  :character-oldtimer:  :techie-studyingbrown: 

Są zapewne późne lata 20-te...
Moja Babcia, Ela (do końca życia wszyscy mówiliśmy do niej po imieniu, nie żadna tam "babcia" Oczko ), wówczas mająca przypuszczalnie około 13 lat, jak co roku wyjechała z Krakowa na wakacje na wieś, do swojej Wujenki... sypiała tam na strychu, sama.
Było upalne lato...
Pewnej nocy obudziła ją okropna burza... nagle w świetle błyskawic ku swojemu przerażeniu zobaczyła pochylającą się nad nią dziwną białą postać... Krzyk

1) Jak zareagowała Ela, kiedy zobaczyła tę postać?...
2) Jeszcze tej samej nocy dowiedziała się kim/czym była ta postać... może uda się Wam to zobaczyć w kartach?... Uśmiech


Rozwiązanie podam w następny piątek wieczorem - zapraszam do udziału i życzę Wam powodzenia!  Buźki


Re: Warsztat 151 - Biała postać... - Luks - 04-03-2017

Jednorożec LeCaro napisał(a):(...)
Pewnej nocy obudziła ją okropna burza... nagle w świetle błyskawic ku swojemu przerażeniu zobaczyła pochylającą się nad nią dziwną białą postać... Krzyk

1) Jak zareagowała Ela, kiedy zobaczyła tę postać?...
2) Jeszcze tej samej nocy dowiedziała się kim/czym była ta postać... może uda się Wam to zobaczyć w kartach?... Uśmiech
Witaj! Rotfl
1. Gwiazda, książę kielichów, Mag
Powiem szczerze, że nie widzę w tych kartach przerażenia, o dziwo. Bardzo możliwe, że zastanawiała się czy to nie sen. Leżała zadziwiona. Ta postać wydawała się jej bajkowa, niezwykła. Myślę, że była zafascynowana tym co zobaczyła. Być może dlatego tej samej nocy się dowiedziała co to za postać. Bo chciała to odkryć, dowiedzieć się. W chwili "kontaktu" z postacią mogła pragnąć się z nią porozumieć.
...
Alternatywna wersja - posikała się ze strachu ^^

2. 9 kielichów, królowa kielichów
Sądzę, że to było widmo zmarłej osoby z rodziny, najprawdopodobniej kobiety, gospodyni.

Pozdrawiam Buźki


Re: Warsztat 151 - Biała postać... - LeCaro - 04-03-2017

Luks, bardzo Ci dziękuję. Uśmiech Buziak


Re: Warsztat 151 - Biała postać... - Laurka - 05-03-2017

Ad. 1
Rycerz denarów + 6 kielichów
Była opanowana, bez emocji. Stała, siedziała nieruchomo, była "zamurowana", ewentualne ruchy były przemyślane. Ostrożna. Postać mogła przywołać miłe wspomnienia, osobę z przeszłości, za kim tęskniła, coś sentymentalnego. Mogła uśmiechnąć się sama do siebie, uronić łzę. Jakby zobaczyła bratnią duszę, kogoś bardzo bliskiego, kogoś kto nie żyje, duch. Czytałam, że 6 kielichów to karta duchów i akurat tu wyszła, ciekawe.

Ad. 2
Diabeł + Świat
Duch, osoba, która odeszła już z tego świata. Kobieta. Wyrzuty sumienia sprowadziły ją ponownie na ziemię. Osoba z wielką charyzmą. Mimo, że Diabeł to symbol szaleństwa i złych mocy, postać była przyjaźnie nastawiona. Biła od niej dobra energia, blask. Mogła trzymać świecę w ręku, ptaka, mogła też być dzieckiem. I tu taka myśl, że ktoś może w nocy po prostu chodził ze świecą, nie żaden duch tylko człowiek (kobieta, mama, babcia, ta wujenka, inne dziecko), który się bał burzy i chciał sprawdzić czy w domu i u Twojej babci wszystko ok. Ten ktoś mógł chodzić też ze zwierzakiem przy nodze - psem lub kotem.


Re: Warsztat 151 - Biała postać... - Farfalla - 05-03-2017

1. Paź kielichów, XX Sad, VII mieczy
Na początku nie wiedziała, co się dzieje i wydawało jej się, że to sen, ale kiedy przekonała się, że już nie śpi, zaczęła się modlić. Schowała się pod kołdrę, a potem przekonywała samą siebie, że to nie zdarzyło się naprawdę. Próbowała zapomnieć.

2. 2 kielichów, Król kielichów, 3 mieczy

Myślę, że to zmarły mąż, brat lub ojciec wujenki. Zmarł nagle - może na zawał? Jest bardzo emocjonalnie związany z tamtym miejscem. Kocha swoją rodzinę lub kobietę, którą opuścił.

Dziękuję za warsztat Uśmiech


Re: Warsztat 151 - Biała postać... - Nina97 - 05-03-2017

Witam Uśmiech Bardzo miło jest mi brać udział w tych warsztatach, szczególnie, że to mój debiut. Pozdrawiam!

1. XIV umiarkowanie, 6 buław

Nie widzę tu strachu. Była spokojna. Przy 6 buław to spotkanie mogło przynieść jej pewnego rodzaju radość i ulgę. Jeżeli chodzi o umiarkowanie to zaznała spokoju.

2. 2 kielichów, 3 buław i XIII śmierć,

Myślę, że to był duch osoby bliskiej sercu wujenki, ktoś, kto tęskni za swoją rodziną. Chodzi o mężczyznę, mąż lub kochanek (narzeczony) z którym być może nie mogła stworzyć związku.

Dziękuję za warsztat Uśmiech


Re: Warsztat 151 - Biała postać... - LeCaro - 05-03-2017

Laurka, Farfalla, Nina97 , serdecznie Wam dziękuję. Buźki Uśmiech


Re: Warsztat 151 - Biała postać... - Perełka - 05-03-2017

Witaj LeCaro, zaintrygowałaś mnie swoim warsztatem Uśmiech
1. 8 mieczy, VIII Moc, 6 pucharów, myślę, że na poczatku się wystraszyła, ale zapanowała nad swoimi emocjami. Coś na zasadzie "chyba mi się przyśniło", a może ten ktoś ją po prostu uspokoił i zapewnił, że nie jest nie z tego świata.
2.XII Śmierć, XV Diabeł, III Cesarzowa - ale mam zagwostkę bo wiem, że te Twoje "warsztaty rodzinne" są podchwytliwe - może sama wujenka narzuciła coś na siebie i chciała sprawdzić co się w czasie burzy dzieje z Elą, albo faktycznie była to dawna gospodyni właścicielka tej posesji, która "patrolowała swoje włości" nawet zza światów. Pozdrawiam i dziękuję Uśmiech


Re: Warsztat 151 - Biała postać... - LeCaro - 06-03-2017

Perełka napisał(a):ale mam zagwostkę bo wiem, że te Twoje "warsztaty rodzinne" są podchwytliwe
Hehehe Oczko Dziękuję Ci Perełko za udział. Buziak


Re: Warsztat 151 - Biała postać... - Iwona Agata - 06-03-2017

1) Jak zareagowała Ela, kiedy zobaczyła tę postać?...- 5 Pucharów(-)3 Puchary(-)

Karty są odwrócone więc na pewno nie było jej do śmiechu. Doszło do typowo skrajnych emocji , które ją niejako zablokowały. Mogła znieruchomięc tak, że nie potrafiłą się ruszyć , mogła nagle żle się poczuć, ten widok ją niejako osłabił, ( mdłości zawroty głowy, zimny pot, płacz), Zastanawiała jak to się dzieje , że nie działa grawitacja wobec tej postaci.

2) Jeszcze tej samej nocy dowiedziała się kim/czym była ta postać... może uda się Wam to zobaczyć w kartach?.- 7 Monet(-)4Puchary(-)
To ktos zablokowany pomiędzy światami , prawdopodobnie nie umarł śwmiercią naturalną, popełnił samobójstwo, To gospodyni tego miejsca, pani tego domu. Możliwe, że osoba ta nie chciała się na coś zgodzić, chciała wykręcić się od czegoś lub pokłociła się z kimś , nie chciałą przyjąc propzycji (może małżeńskiej?) ona nie chciała się stamtąd wyprowadzić, opuścić to miejsce. Ten duch czekał tam na coś. Utkwił w czasoprzestrzeni

Dziękuję za ciekawy warsztat.


Re: Warsztat 151 - Biała postać... - LeCaro - 06-03-2017

Lady of Dreams, serdecznie Ci dziękuję. Buźki


Re: Warsztat 151 - Biała postać... - Joana - 06-03-2017

1) Jak zareagowała Ela, kiedy zobaczyła tę postać?...
As denarów, As buław, 4 buławy

Wydaje mi się, że babcia Ela odważnie wyciągnęła dłoń w stronę białej postaci. Na pewno nie czuła się wystraszona raczej zaciekawiona i zaintrygowana. Czyżby zdarła szatę z dowcipnisia ( prześcieradło) i od razu zobaczyła sprawcę ? Jeśli to była postać z zaświatów, to młoda osoba z rodziny, którą od razu mogła poznać. Być może ze zdjęcia okolicznościowego w rodzinnym albumie. Duch mógł unosić się w powietrzu i trzymać coś w ręce. Mógł zostawić ten przedmiot Eli a ona go odważnie wzięła w dłonie.

2) Jeszcze tej samej nocy dowiedziała się kim/czym była ta postać... może uda się Wam to zobaczyć w kartach?... Uśmiech
XV Diabeł, 6 mieczy, XI Sprawiedliwość

Możliwe, że ktoś chciał celowo nastraszyć Elę, ta jednak nie dała się nabrać i dowcipniś zbiegł. Potem chyba został w jakiś sposób ukarany. Przychodzi mi na myśl jeszcze jedno, może to było pranie, które podczas burzy spadło ze sznura i udawało ducha ? ( Karta XI Sprawiedliwość z talii Tarot Skarabeuszy ma ciekawy dodatek, jest na niej niemowlę, to może oznaczać sporo prania Oczko ) Jeśli to był duch, to szukał pewnego rodzaju "sprawiedliwości" być może chciał przypomnieć o swoim istnieniu. Widocznie nie dokończył pewnych spraw za życia i przypominał się bliskim. Może oddał coś co zabrał za życia właścicielom domu.

Dziękuję za ciekawy warsztat Kwiatek


Re: Warsztat 151 - Biała postać... - MAG - 07-03-2017

1) Jak zareagowała Ela, kiedy zobaczyła tę postać?

4 buław/ XIX Słońce/ paź kielichów

Po kartach ta sytuacja wręcz ją rozbawiła, a na pewno ucieszyła.
W 4 buławach czuła się bezpiecznie, jak w domu.
XIX Słońce naturalny śmiech jak u dziecka.
Paź kielichów to osoba, babcia, a może nawet osoba, która stoi za tym żartem.
Karty tworzą obraz jakby ktoś z domowników, inne dzieci, kuzynostwo, chciało jej zrobić psikus.
Zobaczmy czy potwierdzą to karty drugiego pytania...


2) Jeszcze tej samej nocy dowiedziała się kim/czym była ta postać... może uda się Wam to zobaczyć w kartach?

10 mieczy/ 8 kielichów/ X Koło

Tu karty nie są inne.
10 mieczy - to osoba nieżyjąca, która co jakiś czas powraca z zaświatów do tego miejsca - 8 kielichów, jest to cykliczne Koło.
Karty nie odpowiadają ściśle na moje pytanie więc ciągnę dalej, kim jest ta postać?
Król mieczy/ 6 buław/ XIX Słońce

Pan domu, dziadek/ tata, który pełni opiekę nad swoją rodziną. Kocha dzieci, jest bliski Twojej babci, dlatego się go nie bała.

Z niecierpliwością czekam na rozwiązanie :--)


Re: Warsztat 151 - Biała postać... - LeCaro - 08-03-2017

Joana, MAG - serdecznie Wam dziękuję. Kwiatek Buźki


Re: Warsztat 151 - Biała postać... - Anlana - 11-03-2017

1) Jak zareagowała Ela, kiedy zobaczyła tę postać?...
XVI Wieża, 4 puchary, I Mag
Leżała jak zamurowana, Mag to gardło, więc z 4 pucharów, oniemiała, zaniemówiła.

2) Jeszcze tej samej nocy dowiedziała się kim/czym była ta postać... może uda się Wam to zobaczyć w kartach?...
3 denary, XIV Umiar, 5 buław
3 denary, coś co było przedmiotem czyjejś pracy, Umiar kojarzy się z wodą, więc pranie, a 5 buław coś w ruchu. Z kart wynika, że mogło to być pranie, powiewające na wietrze.
Dzięki za warsztat. Uśmiech Kwiatek

dopiszę, że mam skojarzenia jakby to była np. koszula nocna na kiju. Oczko


Re: Warsztat 151 - Biała postać... - LeCaro - 11-03-2017

Serdecznie dziękuję wszystkim miłym uczestnikom warsztatu, jesteście super! Buźki Kwiatek

No więc oto wyjaśnienie tej tajemniczej zagadki:
Ela obudzona w środku nocy przez burzę zobaczyła w ciemności białą postać pochylającą się nad jej łóżkiem, postać to się oddalała, to się lekko przybliżała. Ela przez chwilę zastygła z przerażenia... ale że przez całe życie była odważną i praktyczną osóbką, więc w następnej chwili postanowiła sprawdzić co to jest i odważnie wyciągnęła rękę w stronę zjawy, która okazała się być... powiewającą wypraną białą koszulą nocną Wujenki. Rotfl
Podziwiam ją, bo ja mając 12 lat i będąc w takiej sytuacji, sama w ciemności, chyba bym umarła ze strachu. Oczko

Może od razu przystąpię do rozstrzygnięcia i przytoczę to co się zgadza:

Luks:
Luks napisał(a):Powiem szczerze, że nie widzę w tych kartach przerażenia, o dziwo.
Luks napisał(a):Być może dlatego tej samej nocy się dowiedziała co to za postać. Bo chciała to odkryć, dowiedzieć się.
Luks napisał(a):Sądzę, że to było widmo zmarłej osoby z rodziny, najprawdopodobniej kobiety, gospodyni.
(nie widmo, ale koszula nocna Wujenki Oczko ... wyprana - stąd pewnie te kielichy Oczko )

Laurka:
Laurka napisał(a):Była opanowana, bez emocji. Stała, siedziała nieruchomo, była "zamurowana", ewentualne ruchy były przemyślane.

Farfalla:
Farfalla napisał(a):Na początku nie wiedziała, co się dzieje i wydawało jej się, że to sen

Nina97:
Nina97 napisał(a):Nie widzę tu strachu. Była spokojna. Przy 6 buław to spotkanie mogło przynieść jej pewnego rodzaju radość i ulgę. Jeżeli chodzi o umiarkowanie to zaznała spokoju.

Perełka:
Perełka napisał(a):myślę, że na poczatku się wystraszyła, ale zapanowała nad swoimi emocjami. Coś na zasadzie "chyba mi się przyśniło", a może ten ktoś ją po prostu uspokoił
Perełka napisał(a):może sama wujenka narzuciła coś na siebie
Nie tyle "narzuciła", co zrzuciła, wyprała i powiesiła. Oczko

Lady of Dreams:
Lady of Dreams napisał(a):Karty są odwrócone więc na pewno nie było jej do śmiechu. Doszło do typowo skrajnych emocji , które ją niejako zablokowały. Mogła znieruchomięc tak, że nie potrafiłą się ruszyć (...) Zastanawiała jak to się dzieje , że nie działa grawitacja wobec tej postaci.
Lady of Dreams napisał(a):Ten duch czekał tam na coś.
No czekał... aż wyschnie. Oczko

Joana:
Joana napisał(a):Wydaje mi się, że babcia Ela odważnie wyciągnęła dłoń w stronę białej postaci.
Joana napisał(a):Przychodzi mi na myśl jeszcze jedno, może to było pranie, które podczas burzy spadło ze sznura i udawało ducha ?
Joano, zaimponowałaś mi dziewczyno - no dwa razy strzał w samą 10! Oklaski

MAG:
MAG napisał(a):Paź kielichów to osoba, babcia, a może nawet osoba, która stoi za tym
Koszula należała do Wujenki. Oczko

Anlana:
Anlana napisał(a):Leżała jak zamurowana, Mag to gardło, więc z 4 pucharów, oniemiała, zaniemówiła.
Tak, w pierwszej chwili ze strachu ją zamurowało. Tak
Anlana napisał(a):3 denary, coś co było przedmiotem czyjejś pracy, Umiar kojarzy się z wodą, więc pranie, a 5 buław coś w ruchu. Z kart wynika, że mogło to być pranie, powiewające na wietrze.
Tak jest! Oklaski

Jeszcze raz dziękuję Wam wszystkim za udział, bardzo mi było miło! Buźki Kwiatek
Wyróżnienie dla Anlany! Oklaski
Królową tego warsztatu, która bezbłędnie wskazała obie odpowiedzi zostaje...
Joana Oklaski Kwiatek :happy-cheerleadersmileygirl: :happy-cheerleadersmileyguy: :happy-bouncyyellow: :occasion-partyblower: Hura



Re: Warsztat 151 - Biała postać... - Iwona Agata - 11-03-2017

Serdecznie gratuluje Joanno! Brawo!


Re: Warsztat 151 - Biała postać... - Luks - 11-03-2017

Hehehe dobre Rotfl
Jednorożcu dziękuję za zabawny, ale i pouczający warsztat.
Joana, szacun i gratulacje! Oklaski Oklaski Oklaski

Generalnie karty bardzo dobrze współpracowały i fajnie mnie kierunkowały, co mnie niezwykle cieszy. Ta Gwiazda w pierwszym pytaniu pokazywała mi takie zapatrzenie w białą postać, ale, ale... postać na karcie wyciąga ręce... wymowne, trzeba było to dopisać - karta pokazała wprost. Teraz jak przeczytałem rozwiązanie to aż mnie zatkało. Mag to wspomniana chęć poznania.
A kielichy na pewno wskazywały na pranie. Mam nowe spostrzeżenia do zapisania. Hura


Re: Warsztat 151 - Biała postać... - Joana - 11-03-2017

Jednorożec LeCaro dziękuję bardzo, jestem w szoku, naprawdę. Te dwa Asy pokazały mi dokładnie dłoń Eli, śmiało wyciągniętą w stronę "ducha", a karta XI Sprawiedliwość z Tarota Skarabeuszy z niemowlakiem w powijakach pranie. Zasługa kart, moja o wiele mniejsza Rotfl
Anlana wielkie gratulacje Oklaski Dziękuję za wspaniały warsztat Buźki Teraz moja kolej...


Re: Warsztat 151 - Biała postać... - Farfalla - 11-03-2017

Gratuluję Joanno! Dziękuję za warsztat Uśmiech


Re: Warsztat 151 - Biała postać... - Anlana - 11-03-2017

Ha! A jednak anioł z Umiaru dobrze pokazał koszulę nocną. Uśmiech Dziękuję za wyróżnienie. Buziak

Joana, czapka z głowy Tak i gratulacje. Oklaski


Re: Warsztat 151 - Biała postać... - LeCaro - 12-03-2017

Luks napisał(a):Ta Gwiazda w pierwszym pytaniu pokazywała mi takie zapatrzenie w białą postać, ale, ale... postać na karcie wyciąga ręce... wymowne, trzeba było to dopisać - karta pokazała wprost. Teraz jak przeczytałem rozwiązanie to aż mnie zatkało.
No właśnie - zastanawiające, że w tym warsztacie wielu z Was karty pokazywały wprost o co chodzi - mam na myśli rysunek na karcie, a nie jej znaczenie... Ela, której dotyczył warsztat, była taką bezpośrednią i szczerą osobą... Ciekawe czy to możliwe że temat warsztatu lub osoba której dotyczy warsztat, mają wpływ na wyciągane przez nas karty... Myśli