Forum Ezoteryczne Dobry Tarot
Masz jakiś problem z wróżeniem? - napisz, spróbujemy poradzić... - Wersja do druku

+- Forum Ezoteryczne Dobry Tarot (https://dobrytarot.pl)
+-- Dział: Tarot w praktyce (https://dobrytarot.pl/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Wróżenie-wymiana doświadczeń, dyskusje (https://dobrytarot.pl/forumdisplay.php?fid=123)
+--- Wątek: Masz jakiś problem z wróżeniem? - napisz, spróbujemy poradzić... (/showthread.php?tid=985)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


Re: Jaki masz problem z wróżeniem? - Gośka - 13-07-2012

Można przekładać na trzy lub dwie części, jak kto woli. Technika, która ja znam i stosuję polega na tym, że karty przekłada osoba, której się wróży "do siebie", czyli w swoją stronę. Jeśli wróżba dotyczy osoby nieobecnej, karty przekładane są w stronę tej osoby, czyli "od siebie". Karty zbiera się zaczynając od pierwszej pozostawionej na stole części, w tym samym kierunku, w jakim były przekładane.
Jeśli stawiasz karty sobie, to przekładasz w swoją stronę.


Re: Jaki masz problem z wróżeniem? - Miriam - 13-07-2012

Oooo a tego nie wiedziałam Gosiu , ze dla nieobecnej osoby karty przekładamy od siebie. Musze to wypróbować. Uśmiech


Re: Jaki masz problem z wróżeniem? - Kumczo - 13-07-2012

Gośka napisał(a):Można przekładać na trzy lub dwie części, jak kto woli. Technika, która ja znam i stosuję polega na tym, że karty przekłada osoba, której się wróży "do siebie", czyli w swoją stronę. Jeśli wróżba dotyczy osoby nieobecnej, karty przekładane są w stronę tej osoby, czyli "od siebie". Karty zbiera się zaczynając od pierwszej pozostawionej na stole części, w tym samym kierunku, w jakim były przekładane.
Jeśli stawiasz karty sobie, to przekładasz w swoją stronę.
Tez tak robie i dodam ze te 3 stosiki jak dla mnie oznaczają 1-przeszłośc 2- terazniejszośc 3- przyszłośc.


Re: Jaki masz problem z wróżeniem? - Margola - 13-07-2012

Aha czyli nie bierzecie ze środka tylko po kolei tak jak je rozłożyłyscie - zaczynając od ostatniej?
Tak jakby zmiana kolejności?

Każde pytanie które dotyczy nas - stosujemy technikę "w swoją stronę"? a jeśli pytamy się o to co dana osoba o nas myśli - to traktować to jako pytanie o nas czy na nieobecną osobę?
Mam tutaj na myśli to, że pytanie jest kierowane z punktu widzenia nie nas ale tej osoby..

Mam nadzieję że nie pokićkałam? Uśmiech


Re: Jaki masz problem z wróżeniem? - Gośka - 13-07-2012

Margola napisał(a):zaczynając od ostatniej?
Jeśli przekładasz w swoją stronę, to tak, zaczynasz zbierać od części, która leży najdalej od Ciebie.
Margola napisał(a):a jeśli pytamy się o to co dana osoba o nas myśli - to traktować to jako pytanie o nas czy na nieobecną osobę?
Nadal wróżymy wtedy sobie. Pytanie o osobę nieobecną to, np: "czy X znajdzie pracę?"


Re: Jaki masz problem z wróżeniem? - Margola - 13-07-2012

Gosiu a jeśli ten X siedzi obok nas to wtedy normalnie stosuje zasadę "od siebie"?
Mam rozumieć że u ciebie to dana osoba robi przełożenie?


Re: Jaki masz problem z wróżeniem? - KatiJo - 13-07-2012

Tak, dana osoba robi do siebie. Ja też tak stosuję.
Natomiast od siebie jak wróżę komuś na odległość.


Re: 2 kielichów - Nadzieja - 22-07-2012

Zadałam pytanie: "Czy pewna osoba x i ja będziemy w związku?"


Chciałam zacząć tasować i wyleciała mi 2 kielichów. Czyli odp jest jasna i klarowna "tak"?


Re: 2 kielichów - Margola - 22-07-2012

Nie ten watek rybo. Tutaj opisujemy znaczenie danej karty. Wszelkie pytania odnośnie danej karty lepiej umieścić tutaj <!-- l --><a class="postlink-local" href="http://dobrytarot.pl/viewforum.php?f=43">viewforum.php?f=43</a><!-- l -->


Re: 2 kielichów - Nadzieja - 22-07-2012

przepraszam jestem nowa i troszkę jeszcze się tutaj gubię, dziękuję za informacje! Uśmiech


Re: 2 kielichów - Margola - 22-07-2012

Spoko Buziak

Ps. Jeśli odpowiedz na pytanie zawarłaś tylko w tej jednej karcie (nie robiłaś później żadnego rozkładu, który by negował ta 2 kielichów) to bym powiedziała że tak, będziecie razem. Ale pamiętaj, ze to tylko karta która wypadła - może być tak że ty bardzo pragniesz tego związku i po prostu karta wypadła jako twoje "pragnienie" - coś o czym dużo i intensywnie myślisz.


Re: 2 kielichów - Nadzieja - 22-07-2012

kochana, nie wyciągałam już kart Oczko dziękuję za pomoc Kwiatek Buźki


Re: Jaki masz problem z wróżeniem? - catka - 02-08-2012

Ja mam znów problem z interpretacją kart dworskich Smutny kojarzą mi się z osobami, a jak wypadają mi jako odpowiedź na jakieś pytanie to nie mam pojęcia w jaki sposób to interpretować. Bezradny Jest na to jakiś sposób?


Re: Jaki masz problem z wróżeniem? - KatiJo - 03-08-2012

Owszem - znaczenie nieosobowe Uśmiech

Buławy to działanie, ruch, energia,
Kielichy - emocje, miłość, wrażliwość
Miecze - intelekt, trudne przejścia
Denary - materia, ciało, pieniądze

Więcej o konkretnych kartach chyba znajdziesz tutaj na forum, znaczenia są rozpisane tutaj:
http://dobrytarot.pl/viewforum.php?f=30
Oraz w każdej książce o tarocie.


Re: Jaki masz problem z wróżeniem? - catka - 03-08-2012

Dzięki Kati za wyjaśnienie Uśmiech


Re: Jaki masz problem z wróżeniem? - Aurora - 28-08-2012

O kurczę!
Przy wróżbach dla siebie... przekładałam zawsze do siebie.
Wróżąc komuś innemu - zawsze w stronę tej osoby , analogicznie od siebie, jeśli na odległość Uśmiech Taka intuicja... nigdzie chyba o tym wcześniej nie czytałam, albo bardzo dawno i zostało w pokładach umysłu.


Re: Jaki masz problem z wróżeniem? - Pełnia - 28-08-2012

Ja się absolutnie nigdy nie trzymam żadnych zasad, czułabym się wtedy ograniczana, wręcz jakby zaprogramowana, zawsze gdy rozkładam karty idę na spontan, odbywa się to tak jak czuję w danej chwili. Przekładać? raz tak raz nie, od siebie do siebie - no to to już jest dla mnie paranoja, no ale oczywiście dla mnie, ktoś dla kogo jest to ważne i stało się to rytuałem to wiadomo, że musi się tego trzymać, każdy jest indywidualnością we wszystkim co robi.
Niektórzy chcą zasad, niektórzy się przed nimi bronią.


Re: Jaki masz problem z wróżeniem? - KatiJo - 28-08-2012

Ja też intuicyjnie jak Aurora przekładałam zawsze, ale czasem się pomylę o przełożę komuś do siebie.
Wtedy się nie przejmuję i uznaję, że tak być miało.


Re: Jaki masz problem z wróżeniem? - malinowa92 - 04-09-2012

ja mam ostatnio dziwny problem ... w weekend stawiałam tarota nie swoimi kartami ... zupełnie innym sposobem (losowania kart) ... wychodziło rewelacyjnie wszystko... teraz wróciłam , zabieram się za moje, i się bardo zdziwiłam .... karty nie chcą mówić, za każdym razem wychodzi karta 8 kielichów , 7 mieczy i 5mieczy... już 4 razy pod rząd ... nie wiem co się dzieje Bezradny


Re: Jaki masz problem z wróżeniem? - Kumczo - 04-09-2012

malinowa92 napisał(a):ja mam ostatnio dziwny problem ... w weekend stawiałam tarota nie swoimi kartami ... zupełnie innym sposobem (losowania kart) ... wychodziło rewelacyjnie wszystko... teraz wróciłam , zabieram się za moje, i się bardo zdziwiłam .... karty nie chcą mówić, za każdym razem wychodzi karta 8 kielichów , 7 mieczy i 5mieczy... już 4 razy pod rząd ... nie wiem co się dzieje Bezradny
Pewnie się obraziły na Ciebie , że ich zdradziłas. Oczko


Re: Jaki masz problem z wróżeniem? - malinowa92 - 04-09-2012

hahaha Uśmiech działają już Rotfl to problem podświadomości nie kart , ale nie powiem , że się zdziwiłam Rotfl


Re: Jaki masz problem z wróżeniem? - PannaDorotka - 04-09-2012

a ja mam taki problem, że ciężko mi rozgryżć karty, gdy próbuję wróżyć sobie... gdy ktoś prosi mnie o pomoc w interpretacji, lub gdy wróżę komuś, jest zdecydowanie łatwiej... nie wiem, może to kwestia wprawy i potrzeba szlifowania umiejętności.. a może karty nie chcą mi na pytania odpowiadać? i po długiej sesji z katami już w ogóle przestają do mnie mówić, same głupoty mi pokazują, nie da się w żaden sposób ich ugryźć Oczko
macie jakieś rady na to?