Domowe sposoby na ładną cerę
#45

Trzeba spróbować te Wasze maseczki .Mądre te poradyUśmiech
Odpowiedz
#46

Mam cerę mieszaną, miejscami bardzo skrajną...
Na strefy problematyczne - przetłuszczającą się strefę T.
Na noc po umyciu twarzy, spryskaniu wodą termalną i wklepaniu kremu nawilżającego, przed samym pójściem spać smaruję te okolice sokiem z cytryny. Delikatnie piecze, ale tym się nie przejmujcie, bo trwa to tylko chwilę.
Dzięki temu nawykowi cały dzień mam spokój i nie mam problemu z przetłuszczaniem się cery Uśmiech
Odpowiedz
#47

A co polecanie na blizny po trądziku? Wzmożona pielęgnacja znacznie poprawiła stan mojej cery i wyskakuje mi mnie wyprysków, ale zostały nieestetyczne blizny Smutny
Odpowiedz
#48

Sok z cytryny również rozjaśnia cerę. Stosowałam też maseczki z drożdży i mleka.
Ale szczerze mówiąc ja z takim problemem przebarwień czy blizn wybrałam się do kosmetyczki/kosmetologa lub dermatologa. Ja miałam np. zabiegi kwasami (koszt ok. 80-100 zł za jeden zabieg) - i szczerze polecam zrobić serię np 3-5 zabiegów. Kondycja skóry znacznie się poprawiła.
Poza tym specjalista zbada skórę i dobierze zabiegi do Twoich problemów. Wiem...też było mi szkoda pieniędzy, ale jak pójdziesz to poczucie zaopiekowania się Tobą i Twoją cerą jest bezcenne.
Warto inwestować w siebie i swoje dobre samopoczucie Uśmiech
Odpowiedz
#49

bajka napisał(a):Sok z cytryny również rozjaśnia cerę. Stosowałam też maseczki z drożdży i mleka.
Ale szczerze mówiąc ja z takim problemem przebarwień czy blizn wybrałam się do kosmetyczki/kosmetologa lub dermatologa. Ja miałam np. zabiegi kwasami (koszt ok. 80-100 zł za jeden zabieg) - i szczerze polecam zrobić serię np 3-5 zabiegów. Kondycja skóry znacznie się poprawiła.
Poza tym specjalista zbada skórę i dobierze zabiegi do Twoich problemów. Wiem...też było mi szkoda pieniędzy, ale jak pójdziesz to poczucie zaopiekowania się Tobą i Twoją cerą jest bezcenne.
Warto inwestować w siebie i swoje dobre samopoczucie Uśmiech

Masz rację, wybiorę się do dermatologa. Bywałam już wcześniej z trądzikiem.
Odpowiedz
#50

Z dermatologiem poczekałabym do jesieni. Lato to najgorszy czas na intensywne złuszczanie skóry.
Moje blizny potrądzikowe na szczęście usunęłam sama, były na tyle małe, że kosmetyki dały radę.

Podam tu moją pielęgnację dzięki, której pozbyłam się blizn i utrzymuję trądzik w ryzach.
Niestety, problem trądziku nie skończył się wraz z okresem dojrzewania Beczy

Oczyszczanie:
emulsja do mycia twarzy Alterra (z granatem), lub krem do mycia Liz Earle - oba kosmetyki używam ze szmateczką muślinową, mamy gwarancję, że zmyjemy dokładnie kosmetyk z twarzy, dodatkowo wykonujemy codzienny delikatny peeling.

dla amatorek szczotek do twarzy dobry jest żel Avene Clenance Hydra (ten w białej butelce), wersja niebieska nie jest tak łagodna

Pielęgnacja na noc:
krem Avene Triacneal- zawiera retinaldehyd , jest to podstawa naszej kuracji, jeśli nie mieliśmy wcześniej do czynienia z retinoidami najlepiej zacząć stosowanie co drugi dzień,kiedy skóra się z kremem polubi można stosować codziennie. Jeśli się UPEWNIMY, że nasza skóra dobrze znosi krem, można go stosować zaraz po umyciu twarzy na spryskaną wodą termalną skórę. Ten zabieg zwiększy wchłanianie retinoidu. Przy stosowaniu kremu może wystąpić wysyp pryszczy, miejscowe przesuszenia, lekkie podrażnienie i uwrażliwienie skóry. Jest to normalne i minie więc nie ma co się martwić ani zrażać, bo to oznacza, że skóra prawidłowo reaguje na zawarty w kremie retinaldehyd.
Jeśli nasza skóra się bardzo przesusza można nałożyć krem nawilżający 30min po aplikacji Triacnealu. Stosowałam Avene Hydrance Optimale Legre.

Pielęgnacja na dzień:
KREM Z FILTREM PRZECIWSŁONECZNYM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Przepraszam za wykrzykniki, ale to jest BARDZO ważne.
Używałam już filtrów 30+ i 50+ Avene, La Roche Posay i Vichy wszystkie dają radę, obecnie mam BB Vichy 50+
Kiedy nie wychodzę z domu stosuję krem Avene ClenanceExpert, mojej skórze za nawilżacz wystarczy.

Post wygląda na reklamę Avene...no cóż bardzo przekonałam się do tej firmy i moją twarz oddałam w jej ręce. Kotek
Odpowiedz
#51

Zafina napisał(a):Z dermatologiem poczekałabym do jesieni. Lato to najgorszy czas na intensywne złuszczanie skóry.
Moje blizny potrądzikowe na szczęście usunęłam sama, były na tyle małe, że kosmetyki dały radę.

Zafina, jakich kosmetyków używałaś?Uśmiech

Ale popieram, najlepszy czas na robienie czegokolwiek bardziej inwazyjnego dla skóry to jesień (nie ma jeszcze mrozów i brak już ostrego słońca) lub wczesna wiosna (nie ma ostrego promieniowania słońca).
Odpowiedz
#52

Zafina napisał(a):Z dermatologiem poczekałabym do jesieni. Lato to najgorszy czas na intensywne złuszczanie skóry.
Moje blizny potrądzikowe na szczęście usunęłam sama, były na tyle małe, że kosmetyki dały radę.

Dzięki jakim kosmetykom pozbyłaś się blizn?
Odpowiedz
#53

Napisałyście posty kiedy ja edytowałam mój "stary" Rotfl
Opisałam dokładnie moją pielęgnację.
Nie zaznaczyłam, że sama używam szmatki muślinowej Liz Earle, a żeli Avene używam rano ze szmatką lub bez, bo po prostu szybciej się ogarniam do pracy, szczególnie kiedy moje "jeszcze 5 minut" trwa za długo Rotfl
Zapomniałam o jednej rzeczy. Triacneal ma zmieniony skład, firma kwas glikolowy zastąpiła papainą. Może w związku z tym, dla polepszenia złuszczania skóry można zastosować 5% kwasu glikolowego w toniku samorobionym.
Z kosmetyków przeze mnie nie używanych, ale mających dobre opinie mogę przytoczyć:
Rederium R(krem z retinolem) firmy La Roche Posay oraz kwasy naszej rodzimej Ziaji PRO, ale trzeba je używać rozważnie, bo są bardzo mocne (25-40%) i z neutralizatorem, bo to już nie jest zabawa, można zrobić sobie poważną krzywdę. Najlepiej iść do kosmetyczki, która UMIE robić kwasy, żeby nam wytłumaczyła co i jak zanim zaczniemy robić zabieg sami.
Odpowiedz
#54

ha! Ja też używam kremu do mycia z Avene, a dokładniej Avene Cleanance Hydra - jest świetny.
Ponadto spryskuję się wodą termalną Uriage.
O szmatce muślinowej czytałam, chyba sobie taką sprawię Uśmiech
Z troszkę droższych kosmetyków, mam serum również z kwasem glikolowym Sesderma Acglicolic Serum Liposomowe...baaaardzo fajne.

Ponadto do cery problematycznej polecam GLINKĘ! Poczytajcie na temat jej właściwości. Są różne odmiany - można dobrać do swoich potrzeb Uśmiech
Odpowiedz
#55

Stosowałam wody termalne Avene, La Roche Posay i Uriage. Na mnie najlepiej działają Avene i La Roche Posay(biorę tę, która akurat jest w promocji), chyba izotoniczność wody Uriage nie bardzo pasuje mojej skórze.
Fajne są glinki. Stosowałam zieloną. Oczywiście mój partner musiał sobie robić ze mnie żarty u udawał przerażonego Boi się gdy wychodziłam z łazienki Rotfl
Odpowiedz
#56

haha! No standard, ale u mnie reakcja psa była najlepsza Rotfl
Odpowiedz
#57

Zafina napisał(a):Z dermatologiem poczekałabym do jesieni. Lato to najgorszy czas na intensywne złuszczanie skóry.
Moje blizny potrądzikowe na szczęście usunęłam sama, były na tyle małe, że kosmetyki dały radę.

Podam tu moją pielęgnację dzięki, której pozbyłam się blizn i utrzymuję trądzik w ryzach.
Niestety, problem trądziku nie skończył się wraz z okresem dojrzewania Beczy

Oczyszczanie:
emulsja do mycia twarzy Alterra (z granatem), lub krem do mycia Liz Earle - oba kosmetyki używam ze szmateczką muślinową, mamy gwarancję, że zmyjemy dokładnie kosmetyk z twarzy, dodatkowo wykonujemy codzienny delikatny peeling.

dla amatorek szczotek do twarzy dobry jest żel Avene Clenance Hydra (ten w białej butelce), wersja niebieska nie jest tak łagodna

Pielęgnacja na noc:
krem Avene Triacneal- zawiera retinaldehyd , jest to podstawa naszej kuracji, jeśli nie mieliśmy wcześniej do czynienia z retinoidami najlepiej zacząć stosowanie co drugi dzień,kiedy skóra się z kremem polubi można stosować codziennie. Jeśli się UPEWNIMY, że nasza skóra dobrze znosi krem, można go stosować zaraz po umyciu twarzy na spryskaną wodą termalną skórę. Ten zabieg zwiększy wchłanianie retinoidu. Przy stosowaniu kremu może wystąpić wysyp pryszczy, miejscowe przesuszenia, lekkie podrażnienie i uwrażliwienie skóry. Jest to normalne i minie więc nie ma co się martwić ani zrażać, bo to oznacza, że skóra prawidłowo reaguje na zawarty w kremie retinaldehyd.
Jeśli nasza skóra się bardzo przesusza można nałożyć krem nawilżający 30min po aplikacji Triacnealu. Stosowałam Avene Hydrance Optimale Legre.

Pielęgnacja na dzień:
KREM Z FILTREM PRZECIWSŁONECZNYM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Przepraszam za wykrzykniki, ale to jest BARDZO ważne.
Używałam już filtrów 30+ i 50+ Avene, La Roche Posay i Vichy wszystkie dają radę, obecnie mam BB Vichy 50+
Kiedy nie wychodzę z domu stosuję krem Avene ClenanceExpert, mojej skórze za nawilżacz wystarczy.

Post wygląda na reklamę Avene...no cóż bardzo przekonałam się do tej firmy i moją twarz oddałam w jej ręce. Kotek

Zafino, jak długo stosowałaś krem Avenne Triacneal i po jakim czasie zauważyłaś efekty?
Odpowiedz
#58

W razie jakichkolwiek problemów z cerą, podrażnienia, alergie różnego typu polecam serię Cetaphil.
Dostępna w aptekach, żel do mycia twarzy, krem lekki i o cięższej konsystencji- lipoaktywny najlepszy na noc.
Bardzo polubiłam tą serię, bo mam wrażliwą cerę skłonną do podrażnień. W sezonie obowiązkowo krem z filtrem.
W razie problemów zalecam wizytę u dermatologa. Szczególnie jeśli nie jesteśmy w stanie pomoc sobie same.
Odpowiedz
#59

Farfalla napisał(a):Zafino, jak długo stosowałaś krem Avenne Triacneal i po jakim czasie zauważyłaś efekty?
Wyraźny efekt był widoczny już po 3 miesiącach(wyrównał się koloryt skóry i wygładziły się mniejsze dołki), po tym czasie spłycały się powoli najbardziej uparte blizny. Krem stosuję cały czas, bo jak tylko go odstawię to po 2 tygodniach mam trądzik zapalny Krzyk Cóż, taka cera. Beczy
Odpowiedz
#60

[ATTACHMENT NOT FOUND]
Cudo dla cery tłustej i trądzikowej - glinka marokańska + moc naturalnych bajerów
Jak glinka marokańska działa na skórę:
•oczyszcza
•wygładza
•zmniejsza pory
•zmiękcza i uelastycznia skórę
•matuje
•rozprawia się z trądzikiem, szczególnie przy regularnym stosowaniu
•rozjaśnia, wyrównuje koloryt cery
•ujędrnia
Glinka marokańska jest znana w Maroko (Maroku?) od XII wieku i stosowana także do mycia ciała i włosów. Zawiera jony magnezu i krzemu, tlenki żelaza, aluminium i wapnia.
Jeśli chcecie poczytać na jej temat więcej, chodźcie tu.

[Obrazek: attachment.php?aid=68916]
Odpowiedz
#61

A ja kiedys znalazlam super przepis na cere tradzikowa wyprobowalam I dziala super ! Wiec pol cytryny +pol pomaranczy do miseczki zalac ciepla woda I przemywac twarz oczywiscie uwazac na oczy Oczko na cere tradzikowa naprawde polecam , a z kosmetykow Tormentile forte Oczko tez super !

Na­wet z naj­gor­sze­go koszma­ru na­dej­dzie przebudzenie.
Odpowiedz
#62

Ja od wczoraj testuje czarne mydło afrykańskie podobno działa cuda..więc wierzę, że tak też będzie w moim przypadku Uśmiech
Odpowiedz
#63

Fajny temat Uśmiech Mam przebarwienia i stosuję witaminę C w kroplach do ich rozjaśnienia, jednak teraz zamierzam udać się na rozjaśnienie do kosmetyczki, może kwasy, może laser...w lecie moje przebarwienia osiągają apogeum i wyglądam koszmarnie...uwielbiam słońce i chętnie się opalam, a z wiekiem plamy są coraz intensywniejsze i rozleglejsze...
Odpowiedz
#64

Ja znam coś co wpływa na cerę dobrze, ale wstydzę się napisać
Odpowiedz
#65

Mam cerę mieszaną , oprócz olejku z nasion malin ( nie zatyka porów , cera przestaje być ziemista, ale efekty dopiero po dłuższym zastosowaniu) to z domowych sposobów tylko papka z mielonego lnu, wpływa kojąco, duża zawartość wit.E Uśmiech .
Odpowiedz
#66

Na cerę i wszelkie z nią problemy polecam maść z Mumio Uśmiech
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości