Moje sny

Moim zdaniem sen może mówić o takim aspekcie twojego życia który nie w pełni zależny jest od ciebie... np. rzeczach narzucanych nam przez czy to przez inne osoby, czy też przez system, wychowanie, tradycję... Przystanek mówi o przejściu do kolejnego etapu, o chwili na odpoczynek przed kolejną "rundą" zwłaszcza że rzecz dzieje się w nocy. Płonący telefon jako symbol wieści który płonie, może wskazywać na lęk przez tym, że ten kolejny etap może dać ci się we znaki, możesz się nim sparzyć. Kiedy jednak odkładasz telefon a tym samym odcinasz się od tych informacji, danych, czy też zwyczajnej rozmowy na ten temat płomien zaczyna przygasać - czyli podświadomość daje ci do zrozumienia, że im mniej się na tym skupiasz i mniej próbujesz przewidzieć, dopytać się itp. tym w sumie lepiej bo lęk jest mniejszy.
Podsumowując sen może wskazywać że przed podjęciem kolejnego życiowego wyzwania stawianego ci przez życie, nie staraj się przewidzieć wszystkiego i stworzyć całego planu działania na podstawie takich czy innych przesłanek a raczej daj się toczyć sprawie swoim tempem bo będzie to mniej dla ciebie w taki czy inny sposób bolesne, czy rozczarowujące.

pozdrawiam

s
Odpowiedz

Dziękuję bardzo za odpowiedz. Stoję przed rozpoczęciem kolejnego etapu, może to znaczyć w takim razie, że odcinam się od przeszłości definitywnie i informacji od niej. Myślę, że teraz już rozumiem.
Odpowiedz

Ostatniej nocy śniło mi się, że wraz z grupą znajomych jadę tramwajem. Jest noc. Wysiadam wraz z kolegą z tego tramwaju, ale on każe mi do niego wrócić... Posłusznie wsiadam do niego i na tym kończy się sen.

Co on mógł oznaczać?
Odpowiedz

Czesc,
Moim zdaniem oznaczac moze poczucie ze jestesmy sterowani przez innych, unifikowani i niczym owieczki kierowane przez blizej nieokreslonego pasterza... Moze podswiadomosc probuje przekazac ze cos nie pozwalaa ci dzialac w jakiejs kwestii w sposob niezalezny indywidualny i kaze sprowadzac na wlasciwe tory ktorymi poruszaja sie wszyscy...
Odpowiedz

Dziś w nocy śniło mi się, że wraz z większą grupą przybyliśmy na dworzec kolejowy. Akurat przyjechał pociąg i musieliśmy biec, aby do niego wsiąść. Ja wsiadłam, ale zobaczyłam przez szybę, że jednej osobie się nie udało... Biegła za pociągiem, ale mnie to nie wzruszyło.

Co ten sen może oznaczać
Odpowiedz

Najlepiej zacząć od rzeczowników i  zobaczyć co one mogą znaczyć.

"Pociąg (...) to jeden z najważniejszych symboli sennych, w którym odzwierciedla się przede wszystkim nastawienie do życia, doświadczenia, motywacje, wartości i cele." (Sennik biz internetowy)

Może mając swoje sprawy w życiu, pewnie wartości nie lubisz jak ludzie "z buciorami wchodzą w Twoje sprawy". Biegłaś w śnie i udało Ci się zająć miejsce przy oknie, to znaczyć może też że jesteś na coś gotowana, na nowe doświadczenia , zmiany. I wtedy tylko i wyłącznie zaczynasz się na sobie koncentrować... jak myślisz?
Odpowiedz

Pociąg, czy też inne środki komunikacji zawsze wskazują na naszą drogę życia oraz zmiany które nam podrzuca los.
Dworzec kolejowy symbolizuje tu chwilową sytuację, z której bardzo łatwo przechodzisz na kolejny etap w życiu aby osiągnąć to co sobie zaplanowałaś.
Nie patrzysz na innych, w sensie , że nie pozwalasz aby ktoś Cię spowolnił, nawet jeżeli działasz w grupie.
Odpowiedz

Może to również oznaczać że coś za sobą zostawisz - może kogoś kto za Toba nie nadąża. Coś odejdzie z Twojego życia.

Miałam kiedyś sen o pociągu. Na stacji siedziało kilku murzynow. Wsiedli to pociagu ktory jechal w przeciwna strone niż ja. I ten sen oznaczał rozstanie z przeszłością dość bolesną. I to się sprawdziło. Mógł w sumie też oznaczać rozstanie z toksycznym czlowiekiem bo to w tym samym czasie się działo. Pozdrawiam Uśmiech
Odpowiedz

Dziś w nocy śniło mi się, 
że siiedziałam przy stole z chłopakiem, który był mi bardzo bliski. On uśmiechał się do mnie i trzymał mnie za rękę... 
Ale na jego ręce co jakiś czas pojawiała się obrączka i zaraz znikała.... Nie wiedziałam , co to znaczy?

Co ten sen opznacza?
Odpowiedz

Po części zależy, czy jest taka osoba w Twym życiu.
Ogólnie, wg mnie sen może dot charakteru relacji z osobą bliską. Znaczenie obrączki jako symbolu jest znane. Sposób w jaki się pojawia można traktować jako wyraz np niepewności, braku jasności, ukrytej przyczyny.
Odpowiedz

(26-06-2017, 11:58)Marlena napisał(a):  Po części zależy, czy jest taka osoba w Twym życiu.
Ogólnie, wg mnie sen może dot charakteru relacji z osobą bliską. Znaczenie obrączki jako symbolu jest znane. Sposób w jaki się pojawia można traktować jako wyraz np niepewności, braku jasności, ukrytej przyczyny.

Ta osoba jest w moim zyciu, ale teraz jestesmy daleko. Co moze oznaczac znikajaca obraczka?

Jeśli odpowiadasz na post bezpośrednio powyżej Twojego , nie ma potrzeby cytowania...
pisz swoja odpowiedź jako... Nowa odpowiedź...a nie odpowiedź z cytatem...
Moderator Krystyna
Odpowiedz

Obrączka jak wiadomo jest symbolem wierności, a także wieczności, bo nie ma ani początku, ani końca.
Trudno więc znikającą obrączkę traktować, jako dobry omen.
I o tym uprzednio napisałam.
Pytanie, czy ten sen zapowiada realne problemy z relacją, czyli czy jest to sen proroczy, czy po prostu wyraża Twoje rozterki, obawy czy np rozczarowanie, bo dajmy na to, nie tak miało być.
To zweryfikuje czas.
Nie wiem, czy ktokolwiek podjął by się takiego rozstrzygnięcia, niestety.
Odpowiedz

Niestety, ale do dzisiaj nie wiem, co ten sen oznaczał...
Odpowiedz

Twój sen oznaczał ze chłopak ma wątpliwosci, czy być z Toba w związku czy nie, czy to ma sens , bo zbyt duża odległośc Was dzieli.
Odpowiedz

Dziś w nocy śniło mnie się, że widzę bliskiego znajomego w oddali,który
Wspina się on z obciążeniem i schodzi po schodak tak jakby w pętli.
Co ten sen oznaczać może?
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości