#23

Znam kilku zodiakalnych Byków i wszystko się zgadza
Odpowiedz
#24

zgadzam się z tym Uśmiech dokładnie taka jestem
Odpowiedz
#25

Zastanawia mnie to, że w większości horoskopów tak mocno akcentuje się zamiłowanie/skłonność Byka do luksusów, markowych ubrań, samochodów, czy z rozmachem urządzonych domów (zapewne sugeruje to powiązana z Bykiem Wenus). Wiele osób przypisuje Bykom skłonność do życia na wysokiej stopie, a nawet do hazardu czy zadłużania się (taka jest np. opinia Wróżbity Macieja), byle tylko kupować, posiadać, otaczać się dobrami materialnymi. 
A ja uważam, że przywiązanie Byka do materii ma nieco inny charakter... Przeważnie Bykowi nie chodzi o życie na wysokiej stopie - z mojego doświadczenia powiedziałabym wręcz że są to osoby bardzo oszczędne, lubiące odkładać pieniądze "na kupkę", płacące rachunki na czas, dbające o stabilność w związku, w domu i w finansach. Dzieje się tak dlatego że te właśnie rzeczy dają Bykowi poczucie bezpieczeństwa i spokój - co jest dla Byka jedną z najważniejszych spraw. Do Byka nie pasuje mi lekkomyślność i ryzykanctwo w sprawach materialnych, powiedziałabym że na ogół są to osoby "pilnujące swojego", przywiązane do tego co posiadają i nie lubiące się z tym rozstawać. Przypuszczam że każdy Byk posiada wiele przedmiotów które są z nim "od lat" i nie spieszy mu się by tylko dla kaprysu wymienić je na inne. Byki kupują rozsądnie, "z głową", nie kupują dziadostwa, czyli rzeczy tandetnych, źle wykonanych czy niepraktycznych - więc wolą mieć jeden porządny lub gustowny przedmiot "na lata", niż kilka spontanicznie kupionych zbędnych bibelotów. Jeżeli coś jest solidne a wymaga tylko lekkiej naprawy lub odnowienia - to Byk nawet sam to zrobi nadając tej rzeczy niejednokrotnie własny oryginalny charakter (bo ma zdolności artystyczne i manualne!) i przedłużając jej życie o lata.

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości