BYK
#1
BYK-21.04.-21.05.

żywioł-Ziemia
planeta-Wenus
plusy-spokojny,konserwatywny,cierpliwy,rozsądny,uczynny,pracowity
wytrwały,płodny,radość z posiadania dóbr materialnych.
minusy-zazdrosny,uparty,wygodny,rozrzutny,lenistwo, obżarstwo.
Cytuj
#2
Byk - Podstawowe informacje


BYK (21 kwietnia - 21 maja)


Ludzie ze znaku Byka nie mają w sobie owej lekkości i beztroski, które są cechami Barana. Celem życia Byka jest przede wszystkim posiadanie i zachowanie bezpieczeństwa.

W języku łacińskim pieniądze nazywają się pecunia. Wyraz ten pochodzi od pecus = bydło. Zachodzi więc w tym przypadku pewna analogia między nazwą drugiego odcinka zodiaku, a charakterystyką ludzi urodzonych w tym znaku.

Dla Barana na pierwszym miejscu stoi czyn, dla Byka zaś posiadanie. Uznanie dla czynów i wyczynów ma Byk tylko wówczas, jeżeli w ich konsekwencji można coś zdobyć lub powiększyć swój stan majątkowy.

Ludzie ze znaku Byka są na ogół trochę powolni i flegmatyczni. Mają dużo wytrwałości, cierpliwości i trudno ich wytrącić z równowagi. Zasadniczo jednak we współżyciu są spokojni i łagodni.

Zainteresowania Byka są na wskroś materialne. Potrafi on jak nikt docenić wartość dóbr doczesnych. Gdy Byk zaprosi gości, wiadomo, że jedzenie i napoje będą pierwszorzędne.

Oprócz Byka mało kto zdaje sobie tak jasno sprawę z tego, że życie jest piękne, lecz drogie, tańsze zaś już nie takie piękne.

Charakterystyczne jest pokojowe i zgodne ustosunkowanie się Byka do świata. Nie ma w nim agresywności lub rywalizacji. Jego zdaniem świat jest po to, aby wybrać z niego co najlepsze i wykorzystać przyjemne strony życia.

Przy tak hedonistycznym nastawieniu ma Byk -- to trzeba przyznać - także dobry gust i smak. Wie doskonale nie tylko co dobre dla podniebienia, lecz także w czym mu do twarzy, szczególnie gdy tym Bykiem jest kobieta. Ciekawe, że Byk nie lubi barw jaskrawych. Odpowiada mu natomiast pastelowa zieleń i barwy brunatne o różnych odcieniach. Baran natomiast chętnie wybiera kolor niebieski.

Większość ludzi na świecie nie jest nastawiona na robienie pieniędzy. Nie, żeby ich nie chciała posiadać, ale ich główne zainteresowania idą w innych kierunkach. Mogą to być skłonności seksualne, dążenia do zdobycia władzy, zainteresowania naukowe, sportowe lub artystyczne. Oczywiście, że takie i inne dążenia mogą także w konsekwencji doprowadzić do zdobycia pieniędzy. O Byku można powiedzieć, że jego zainteresowania skupiają się konkretnie na posiadaniu forsy i w ogóle przedmiotów, mających wartość materialną.

Nawet gdy Byk obierze sobie zawód odpowiadający jego wrodzonym kwalifikacjom, gdy zostanie powiedzmy lekarzem, muzykiem czy wojskowym, będzie kochał pieniądze, a jego myśli zawsze będą krążyły dookoła powiększenia i zabezpieczenia stanu posiadania.

Trzech marszałków Napoleona miało słońce w znaku Byka. Wśród nich Massena, o którym wiadomo, że na zajmowanych stanowiskach nakradł kosztowności i złota na sumę czternastu milionów franków. Także Davout z tego znaku, znany jako bardzo dzielny żołnierz, był bezczelnym rabusiem w krajach okupowanych. Po upadku Napoleona i przegranej bitwie pod Waterloo znaleziono dowody, że Davout za cenę dwóch milionów franków odstąpił Paryż wojskom sprzymierzonym i wycofał się za Loarę.

Taktyka postępowania Byka jest odmienna od taktyki Barana. Można powiedzieć, że jest lepsza, bo bardziej przemyślana. Baran rzuca się żywiołowo w przygodę. Byk natomiast spokojnie, wytrwale i zaciekle dąży do upatrzonego celu. Gdy go osiągnie, jak nikt potrafi utrzymać to, co zdobył. Prawdziwy kapitalista.

Rzadko zdarza się, że Byk poznaje się na ludziach. Jest na to zbyt egocentryczny, zapatrzony w siebie. Łatwo więc można zrozumieć, że sparzywszy się raz i drugi, bardzo ostrożnie dobiera sobie znajomych i przyjaciół. Mimo to, daje się nieraz wywieźć w pole, co go nastraja jeszcze bardziej podejrzliwie do bliźnich. W ten sposób może zrazić sobie ludzi rzeczywiście mu życzliwych.

Aby więc w miarę możliwości uniknąć pomyłek, Byk stosuje dziwną metodę: ma zaufanie do ludzi mających powodzenie, a nieszczęśliwcom, którym wiatr wieje w oczy, schodzi z drogi już z daleka. Zdarza się więc, że będzie chciał udzielić pomocy koledze, który jej nie potrzebuje, natomiast odmówi wsparcia potrzebującemu pechowcowi.

Podobnie jak ludzie z Barana, Lwa i trochę ze Skorpiona, jest Byk nastawiony egocentrycznie do otoczenia i chętnie uzurpuje sobie prawa i przywileje, których innym by nie przyznał. Może być w takim wypadku nawet bezwzględny; może tyranizować otoczenie, stając się nielubianym, mimo, że w gruncie rzeczy Byk jest dobroduszny.

Osoby z tego znaku mają wrodzone poczucie kształtu i barwy. Może właśnie dlatego spotykamy u nich dość często tendencje artystyczne, zwłaszcza w kierunku rzeźbiarstwa, malarstwa i architektury wnętrz.

W znaku Byka często rodzą się talenty muzyczne, szczególnie tenorzy i sopranistki. Wielu znanych śpiewaków i śpiewaczek operowych ma słońce w znaku Byka lub przynajmniej znak ten podczas ich urodzin znajdował się na wschodnim horyzoncie. Panie te lubią dobrze zjeść oraz mają paniczną obawę przed chorobą i nieszczęściem. One także uzurpują sobie przywileje, których by nie przyznały innym członkom zespołu.

Na niższym poziomie artystyczne skłonności Byka będą się przejawiały zamiłowaniem do modelarstwa, dekoratorstwa, projektowania sukien, przedmiotów artystycznych itd. Rzadko natomiast spotyka się w tym znaku zdolności literackie.

Dziewczęta urodzone w Byku są urocze i pełne wdzięku, często też są ładne. Tak jak Baran "podlega" Marsowi, tak Byk jest "spowinowacony" z planetą Wenus, symbolizującą wszystko co okrągłe, kształtne, gładkie, łagodne, uległe. A więc mówiąc krótko: wszystko, na co składa się pierwiastek żeński.

Dziewczęta ze znaku Byka mają podkreślone kobiece cechy: okrągłe policzki, zadarty nosek i wszędzie właściwe zaokrąglenia . Ruchy mają spokojne, pełne harmonii. Bardzo rzadko zdarza się, że któraś z tych dziewcząt dąży do emancypacji, do jakiejś samodzielnej kariery życiowej -- chyba, że jest śpiewaczką. Celem życia tych pań jest zamążpójście. I choć w młodości są one skłonne do flirtów, jako żony są przykładne i wierne. Wynika to w sposób naturalny j. ich pierwotnych skłonności: chęci posiadania, pragnienia własności, które przenoszą się w dziedzinę małżeństwa. Oto teraz mąż i dzieci są jej własnością. Zatem w jej własnym interesie leży zachowanie w domu zgody, harmonii i pogodnego zadowolenia. Taki jest podświadomy bieg myśli pań ze znaku Byka.

Osoby z tego znaku uwielbiają pieniądze, posiadanie rzeczy cennych, wartościowych. Lubią dobre jedzenie, dobre napoje, komfort, wygodę, spokój, dobry sen, świadomość, że powodzi im się lepiej niż sąsiadom. Bardzo sobie cenią ładnie urządzone mieszkanie, które w dodatku można traktować jako swe małe królestwo i gdzie można rządzić trochę według własnego widzimisię. Mają także upodobanie do wszystkiego co ładne, miłe, przyjemne, pogodne, co wywołuje zadowolenie.

Byk stara się unikać wszelkich pechowców, prześladowanych przez los, wszystkich ludzi chorych (obawa zarażenia się). Także nie lubi walki bez ściśle określonego celu materialnego. Nie cierpi cyganerii, braku solidności, niezdecydowania, niepewności oraz odnosi się z niechęcią do każdego, kto zechciałby narzucić mu swoje zdanie, kto spróbuje wytrącić go z równowagi lub kto staje doń w opozycji.

Dzieci ze znaku Byka to często małe chytruski, umiejące okrężnymi drogami dochodzić do celu i w ten sposób realizować u rodziców swe postulaty. Tu rodzi się większość łasuchów i amatorów objadania się ponad miarę.

O dzieciach spod znaku Byka można powiedzieć, że mają nieraz trochę spóźnioną reakcję. Wyrażając się dosłownie: lekko spóźniony "zapłon". Nie miejmy do nich o to pretensji. Są za to bardzo staranne i dokładne i tym równoważą' brak błyskotliwości, w czym przodują na przykład dzieci z Bliźniąt.

Na prawdziwą, bezinteresowną przyjaźń Byka nie ma co liczyć. Jest on na to zbyt egocentryczny, zbyt wyrachowany. Stosunki z ludźmi lubi Byk rozpatrywać pod kątem widzenia trzeźwej, handlowej kalkulacji. -- Co będę z tego miał? Czy przyjaźń ta mi się jakoś opłaci? Na czyste uczucie przyjaźni Skorpiona lub Wodnika patrzy Byk podejrzliwie i z niedowierzaniem.

Ideałem Byka jest harmonijne współżycie. Jego największym osiągnięciem życiowym będzie pokonanie głęboko w sobie zakorzenionego materializmu. Jeśli tego dokaże, będzie miał przed sobą szeroki horyzont otwarty dla dużych możliwości. W przeciwnym wypadku ambicje jego nie sięgną poza zaspokojenie podstawowych czynności fizjologicznych.

Ludzie z tego znaku nie są nowatorami. Nie mają także zainteresowań rewolucyjnych, chyba, że teoretyczne. Wierzą raczej w to, co już wypróbowane. Po co nam nowości?-- powie Byk. Czy nie lepiej poprawić lub udoskonalić to, co stare i znane?

Mówi się, że przedstawiciele znaku Byka są nieraz egoistami. Trochę w tym prawdy, bo osoby te dążą przede wszystkim do zapewnienia bytu sobie i rodzinie, do uciułania pieniędzy na czarną godzinę. Kobiety z tego znaku, nawet gdy są zakochane, będą się interesować zawodem swego lubego, będą dowiadywać się ile zarabia i czy przypadkiem nie jest lekko-duchem.

Byk jako mąż jest zawsze mile widziany. Wierny, stały, uczuciowy, od żony nie wymaga przebłysków wybitnego intelektu. Wystarczy mu, że będzie mu ona oddana i że będzie miała zalety dobrej gospodyni.

Mężowie z Byka cenią sobie spokój domowy. Lubią, gdy się o nich dba, pamięta o ich upodobaniach, smacznie im gotuje i troszczy się o ich wygody. A więc: dobra kuchnia, lecz nie za tłusta, bo ludzie z tego znaku mają skłonności do obrastania w sadełko. Pewna trudność w tym, że panowie ci niechętnie rozstają się z pieniędzmi. Są natomiast wniebowzięci, gdy im żona udowodni, że jest gospodarna, oszczędna i potrafi ładnie się ubrać i to niewielkim kosztem.

Czułości Barana są agresywne, despotyczne, gwałtowne, nie znoszące sprzeciwu. Natomiast karesy miłosne Byka cechuje delikatność, łagodność, subtelność i erotyczne wyczucie.

Życie seksualne Byka jest podkreślone dość wyraźnie. Należy jednak pamiętać, że na drodze do "zapomnienia się" stoi strażnik: silnie rozwinięte uczucie rodzinne. Z tego też względu typy z tego znaku przestrzegają przykazania o wierności małżeńskiej. Przyjemności współżycia erotycznego Byk chętnie uzupełnia rozkoszami gastronomicznymi.

Podobne upodobania ma pani Byk. Jej ideał życiowy to mąż i dzieci. Motylkowatych skłonności widywanych w niektórych innych znakach pani Byk nie rozumie. U niej zmysły muszą iść w parze z uczuciem. Jest wierna, lecz i zazdrosna! Zainteresowania intelektualne ma dość ograniczone.

Żony ze znaku Byka są miłe i zgodne we współżyciu, chętnie jednak w małżeństwie wysuwają się na pierwsze miejsce, na pierwszy plan. Nie bądźmy małostkowi. Jeżeli kobieta ma odpowiednie kwalifikacje, możemy jej zaufać i rządy domowe złożyć w jej ręce, zwłaszcza, że większość pań ze znaku Byka jest gospodarna. Zresztą niewiele potrzeba czasu, aby się przekonać osobiście, iż bez obaw można pani Byk powierzyć domowe dochody. Będzie nimi gospodarzyć oszczędnie i rozsądnie, patrząc podejrzliwie, czy mąż nie odłożył sobie za wiele na wydatki z kolegami.
Informacje ze strony: Marhan - W kręgu znaków zodiaku
marhan.pl

Pozdrawiam[Obrazek: halloween00194.gif]Miriam
"Największą sztuką jest śmiać się zawsze i wszędzie... Nie żałować tego co było. Nie bać się tego co będzie."

http://serc-ukojenie.blogspot.com/p/oferta.html
Cytuj
#3
Byk – opis znaku Zodiaku

Byk(20.04 – 22. 05)
Słowa kluczowe: gromadzę i posiadam, doceniam i rozkoszuję się; stałość, przyziemność, wytrzymałość, zamożność, zmysłowość
cechy charakteru

Byki poświęcają dużo uwagi przyjemnościom zmysłowym i wygodom. Można powiedzieć, że odbierając rzeczywistość wszystkimi zmysłami najbardziej czują, że żyją. Są niezwykle stałe i konsekwentne w swoich upodobaniach i zapatrywaniach. Gdy już coś im się spodoba lub się do czegoś przyzwyczają, trudno je przekonać do zmiany zdania, dlatego znane są z uporu. Byki lubią posiadać, zarówno rzeczy materialne, jak i osoby – przyjaciół lub partnerów. Świadomość, że mają coś lub kogoś swojego jest bardzo ważna dla ich poczucia bezpieczeństwa.
Główne zalety

Byki są zdecydowane i uparte, doprowadzają swoje zamierzenia do końca. Myślą w sposób pragmatyczny i rzeczowy. Zdolne do tworzenia długotrwałych relacji, bardzo oddane i stałe w uczuciach.
Główne wady

Bywają apatyczne i powolne. Pewna jednostronność myślenia utrudnia im dostrzeganie niektórych możliwości i rozwiązań. Mają problem z odróżnieniem rzeczy ważniejszych od mniej ważnych. Bywają zaborcze.
Kobieta

Jest bardzo kobieca, o zaakcentowanej cielesności. Zmysłowa estetka.
Mężczyzna

Reprezentuje typ posiadacza ziemskiego lub biznesmena, zapewniającego bezpieczeństwo materialne. Stały i wierny.
Przyjazne znaki:

Panna, Koziorożec, Rak, Ryby

Tekst: Magdalena Krukowska. Opracowanie: Tomasz Stąpor.
Cytuj
#4
A co ze znakami kompatybilnymi ze znakiem BYKA?? Z kim Byk sie dogaduje a z kim nie?

Trochę smutne jest to co tutaj napisałyście, drogie koleżanki, bo z tego wynika,że Byki to egoistyczne, nastawione na posiadanie dóbr matrialnych typy, kobiety w dodatku z ambicja bycia żoną i ograniczonymi zainteresowaniami intelektualnymi.

To brzmi trochę jak obraz kobiety średniowieczej.. Nie koniecznie się z tym zgodzę, jako pani \byk.
Cytuj
#5
Nie przesadzaj, mania, odebralas to wszystko jednostronnie. Przeciez nikt nie ma tylko zlych lub tylko dobrych cech. To jest tylko taki ogolny zarys. Poza tym kazdy jest indywidualnoscia. Wiele cech nie zostalo tu ujetych. Powiem tylko ,ze z mojego doswiadczenia, jestem Blizniakiem, wiem, ze Byki sa bardzo przyjacielskie. Znam i znalam w swoim zyciu wiele Bykow i z wszystkimi mialam i mam bardzo dobre , przyjacielskie uklady. Moja przyjaciolka Iza jest typowym Bykiem. Jesli ma do wyboru stac czy siedziec, to i tak szuka , jesli to tylko mozliwe zeby sie polozyc. I choc najchetniej by tylko lezala, to wcale nie znaczy , ze nic nie robi, bo jest bardzo pracowita osoba. Jak juz cos robi to wszystko "fruwa", robota "pali" jej sie w rekach. Staje sie maszyna.
Smiac sie do wszystkich, ze wszystkiego i mimo wszystko
Cytuj
#6
Byk - Wenus (19.IV - 19.V)


Żywioł - Ziemia
Planeta rządząca - Pluton
Szczęśliwy kolor - zielony, pomarańczowy, żółty, odcienie ziemi
Pomyślny dzień - piątek
Kamienie szlachetne - koral, szmaragd
Metal - miedź
Zapachy - gorzkie migdały, fiołek, wanilia, róża
Wartość znaku - stały
Cechy najsilniejsze - lojalność, stabilność, wytrzymałość
Znaki zgodne - Panna, Koziorożec
Znaki niezgodne - Lew, Skorpion, Wodnik
Pomaga w karierze - Wodnik
Wspiera emocjonalnie - Lew
Pomocne w finansach - Bliźnięta
Małżeństwo, partnerstwo - ze Skorpionem

Wszystko ma swoją wartość

BYK w pełni docenia zmysłową urodę świata i związane z tym przyjemności. Potrzebuje kontaktu z przyrodą i lubi zwierzęta. Silnie zaakcentowany żywioł ziemi sprawia, że chętnie odpoczywa w ogrodzie czy działce i to niekoniecznie wylegując się na leżaku. Jak wiadomo, osoby spod tego znaku mają szczęśliwą rękę do roślin. na wakacjach zdecydowanie lepiej czuje się w lesie czy na łące niż w zatłoczonych uliczkach jakiegoś uzdrowiska czy w modnej restauracji. Chyba że będzie to jakaś wyjątkowa, słynna z elegancji i ciekawej architektury miejscowość, a szef kuchni okaże się mistrzem sztuki kulinarnej. Bykiem opiekuje się Wenus, nic więc dziwnego, że osoby pod takim wpływem dążą do harmonii i piękna. Nie sprowadza się to do wizyt w galerii, pójścia na koncert czy do teatru, choć wrażliwy i zmysłowy Byk jest często znawcą i miłośnikiem sztuki. Spod tego znaku wywodzi się przecież sporo znakomitych malarzy i rzeźbiarzy. Dla niego życie traci swój sens i blask bez piękna. Potrzebuje go na co dzień. Stąd czerpie radość i siłę. Lubi otaczać się ładnymi przedmiotami, a także wygodne, ze smakiem urządzone mieszkania i dobre samochody w odpowiednim kształcie i kolorze. Nie jest mu obojętne, co na siebie włoży. Gustuje też w kosztownych drobiazgach i biżuterii. Ma duże wymagania, jeśli chodzi o jedzenie i jak większość smakoszy potrafi nieźle gotować. Zwraca uwagę na to, jak wygląda stół, na markę i rocznik wina, nie wspominając o tak podstawowych sprawach, jak dobre towarzystwo i muzyka. Czerpie z życia pełnymi garściami, często bez umiaru. Nie odmawia sobie żadnej przyjemności, zwłaszcza rozkoszy stołu i łoża. Nie zawsze wychodzi mu to na zdrowie. Byk lubi mieć wszystko na własność. Zna wartość tego, co go otacza, i przywiązuje dużą wagę do spraw materialnych. Praktyczny i wytrwały potrafi zapewnić spokojne życie sobie i rodzinie. Pogodny z natury nie powinien mieć problemów z odnalezieniem się w rzeczywistości, chyba że ulegnie magii pieniądza. BYK ma swój wewnętrzny rytm życia, rytm pracy i odpoczynku, niezbędny by zachować harmonię a tym samym dobry nastrój i zdrowie. Przysłowiowy już upór i konserwatyzm pełnią w tym przypadku rolę bezpiecznika. Trudno wyprowadzić z równowagi tę rozkochaną w życiu istotę, ale nie radzę przeciągać struny. Gniewny BYK potrafi być niebezpieczny dla siebie i dla innych. Wpada w furię i nie wie, co czyni. Potrzebny mu spokój i poczucie bezpieczeństwa. Nie warto z nich rezygnować.

Horoskop opisowy - na randce

Byk traktuje miłość bardzo poważnie. Raz zauroczony nie odstąpi od obiektu westchnień, dopóki go nie zdobędzie. Uczucia traktuje jako lokatę kapitału, zainwestowany czas i pieniądze muszą się zwrócić. Wbrew pozorom Byk nie nadaje się do przelotnych flirtów, szuka kandydata na męża lub żonę. Jego zasadą jest przez żołądek do serca partnera. Kobieta Byk uwielbia dostawać kwiaty i drogie prezenty, a dobra kolacja w eleganckiej restauracji zmiękczy jej wyniosłe serce. Pan Byk stosuje się do zasad dobrego wychowania, traktuje randkę jak ceremoniał. Całuje kobietę w rękę, daje jej kwiaty i odwozi samochodem lub taksówką do domu.

Horoskop opisowy - w pracy

Byk jest wymarzonym pracownikiem. Sumienny, obowiązkowy zna swoje możliwości i jest realistą. Nigdy nie porwie się z motyką na słońce, trafnie oceni szanse powodzenia danego przedsięwzięcia. Można powierzyć mu odpowiedzialne zadanie i spodziewać się wyczerpującego raportu. Nie lekceważy swoich obowiązków. Rzadko zmienia miejsca pracy, cierpliwie czekając na awans czy podwyżkę. Motywacją do pracy są dla niego pieniądze i prestiż. Szef spod znaku Byka jest cierpliwy i wyrozumiały dla podwładnych. Kieruje się zdrowym rozsądkiem i trzeźwo ocenia sytuację. Marzy o tym, aby jego firma stała się wielkim rynkowym potentatem. Nastawiony jest wyłącznie na korzyści i zyski, rzadko ryzykuje i stawia wszystko na jedną kartę. Wedle tradycji zawody dla Byka to bankowiec, finansista, księgowy, posiadacz ziemski, kucharz.

Horoskop opisowy - jaki prezent?

Byki uwielbiają dostawać prezenty, które są luksusowe i pięknie zapakowane. Drogie perfumy, ozdobne bibeloty, kwiaty są mile widziane. Byk ceni rzeczy drogie, z najlepszego materiału, firmowane przez znane i ekskluzywne marki. Prezenty robione na zamówienie, specjalnie dla Byka, zaskoczą go i przyniosą wiele zadowolenia. Radość sprawią mu również egzotyczne potrawy czy zamorskie przyprawy

źródło -
grzegomonia.com
Cytuj
#7
Seks w zodiaku

Kochankowie spod znaku Byka są niezwykle eleganccy, szarmanccy, serdeczni. Ze spokojem i cierpliwością dążą do upojenia w ramionach ukochanej osoby.
Jeśli seks to wykwintna kolacja, to Byki nie chcą się tylko najeść, oni chcą delektować się każdym kęsem. Byk łączy w sobie przeciwieństwa, w łóżku tak samo niezaspokojony, przyziemny, silny, gwałtowny, jak i delikatny, zasypujący czułymi pieszczotami, szukający w waszym zespoleniu pierwiastków sztuki, wyrafinowania. Byk w głębi duszy potrzebuje poczucia porządku.
Wszystko, co nieznane sprawia, ze Byk czuje się niepewnie. Zanim zaproponujesz mu seks tantryczny czy coś egzotycznego, pozwól Bykowi poruszać się w obszarach dobrze mu znanych.
Byki są mistrzami w tradycyjnym ujęciu seksu. Jednak z czegoś bardzo prostego potrafią uczynić doskonałość, z najbardziej prostej pieszczoty tworzą prawdziwe dzieło sztuki.
Do namiętności Byki dołączają także przywiązanie i zaangażowanie. W ramionach Byków można poczuć się bezpiecznie. Konsekwentnie dąży do tego, aby dawać przyjemność partnerowi.
Byki to także koneserzy łączenia seksu i romantyzmu, kochają całą tę poetycko - filmową otoczkę: kwiaty, spacery przy pełni księżyca, podarunki.
Pani Byk lubi, kiedy jej zbliżenie jest „jak należy”, niespieszna bliskość, romantyczna oprawa, zdecydowane męskie gesty, wyrafinowana pozycja, w której stopicie się w jedność. Ona jest po to, aby ją adorować, pieścić, zasypywać pocałunkami.
Odpłaca szczerością intencji, gestów, jej dotyk jest przepełniony radością z obcowania z ciałem ukochanego mężczyzny. Kocha się z wielką elegancją, bardzo naturalnie i szczerze daje mężczyźnie radość i bierze całe dobro jego pożądania. Pan Byk to niesamowity mix wytwornego znawcy kobiet, romantyzmu, elegancji i „samca” który zapalony z uporem i pospiesznie dąży do zaspokojenia siebie i ciebie. Żagluje zmysłami i aurą romantyczności. Bezpośrednio i bez ogródek daje kobiecie do zrozumienia, że jej pragnie i że chce się jej oddać. Niekoniecznie szuka jakiś urozmaiceń. Na tle innych znaków Pan Byk odznacza się wprost nieopisaną sprawnością i wytrzymałością. Czasem kobieta zastanawia się skąd jej Byczek bierze w sobie tyle siły i wytrzymałości.Strefy erogenne Byka: Jeśli chcesz pobudzić Byka dotykaj, pieść, całuj szyję swojego partnera lub partnerki spod tego znaku.
Rozetrzyj w dłoniach olejek cyprysowy (szczęśliwa roślina Byków) i opuszkami palców kreśl na jego szyi kółka i serpentyny. Albo przesuwaj ustami od ucha aż do miejsca gdzie szyja spotyka się z ramieniem. Do woli poprawiaj krawat Panu spod znaku Byka, zaś Pani Byk sprawi przyjemność zabawa łańcuszkiem czy koralami na szyi.
Kiedy chcesz doprowadzić Pana Byk do stanu wrzenia przesuń językiem po jego gardle i „jabłku Adama”. Efekt gwarantowany! Kiedy Byczek leży na plecach rozpocznij subtelny masaż od podbródka, przez szyję piersi a skończ na … twoja wyobraźnia podpowie ci jak skończy się ten masaż.

Miłosne amulety dla Byka: Byki kochają luksus i elegancję, wybierz więc satynową pościel w kolorze bladoniebieskim.
Zapal lawendowe świece i niech Byk poczuje jak bardzo zależy ci na waszym szczęściu.
Anna Smolec
"Największą sztuką jest śmiać się zawsze i wszędzie... Nie żałować tego co było. Nie bać się tego co będzie."

http://serc-ukojenie.blogspot.com/p/oferta.html
Cytuj
#8
Nie zgadzam się z niektórymi tu przedstawionymi poglądami..
Sama jestem bykiem, i jestem osoba ambitną, na pewno nie uważam za mój cel życiowy siedzenie w domu i rodzenie dzieci, bez przesady, a na pewno już nie jestem nastawiona tylko i wyłącznie na posiadanie. Nie można tak generalizować Wnerw
Cytuj
#9
Faktycznie dziwne te opisy byka bo do mnie to nie pasuje ani jedna cecha...i najlepsze jest to, że znam pare osób spod byka i one też do tego opisu nie pasują, hm no może jedna cecha poczucie bezpieczeństwa typu "mój dom to mój azyl" ale to chyba każdy normalny człowiek ma. Acha i jeszcze jedno co zauważyłam, byki obojętne czy są kobietami czy mężczyznami cenią przede wszystkim NIEZALEŻNOŚĆ, WOLNOŚĆ i PEWNĄ DOZE SAMOTNOŚĆI, żadne tam żonka z obiadkiem i te sprawy. To tak z życia wzięte własne obserwacje. Może stworze własny opis tego znaku hehe.
I przy okazji: życzę wszystkim spełnienia marzeń i pomyślności w Nowym Roku Uśmiech

Pani BykUśmiech)))
Cytuj
#10
Zobacz może gdzie masz jeszcze Księżyc i Ascendent - może one silnie zaznaczają się w innym znaku co nie zrobi z ciebie typowego byka hehehe

Pozdrawiam cie serdecznie Pan WodnikOczko
Najkrótsze odpowiedzi TAK i NIE wymagają najdłuższego zastanowienia.
Pitagoras

NA RAZIE NIE WRÓŻĘ
Cytuj
#11
Nowy opis mam hehe, a tak poważnie to znalazłam tu na forum fajny link do obliczania horoskopu z opisem, tylko po angielsku, ale zawsze można na tłumacza google wrzucić. No i mam ascedent w skorpionie i prawie wszystko w marsie. Taki ze mnie byk-nie byk, ale najważniejsze że wszystko pasuje idealnie no i wiem już dlaczego tak uwielbiam czerwony kolor Oczko
Cytuj
#12
Byki od 21 do 28 kwietnia maja mnostwo cech barana . W sumie to jeszcze 90 procentowe barany. Do mnie kleją się baranki oraz osoby spod znaku byka (te kwietniowe). Nie widzę żadnej róznicy Uśmiech Uśmiech
Cytuj
#13
Jestem spod znaku byka, większość opisów to święta prawda Uśmiech
Czasami trzeba wybaczyć choć przepraszam było nieme...
Cytuj
#14
Pasuje Uśmiech
Cytuj
#15
To niemożliwe, żeby wszystko pasowało do każdego Byka...
Ja mam sporo cech Byka: konsekwencję, ostrożność, oszczędność, niekiedy tzw. "flegmę" Rotfl Wszystko zawsze muszę mieć na zapas (od pasty do zębów po drobne w portfelu) i działam tak, żeby mieć wszystko "na wszelki wypadek". Przywiązuję się do przedmiotów, jestem bardzo sentymentalna w stosunku do starych rupieci. Lubię poczucie bezpieczeństwa i idea hazardu nie przemawia do mnie zupełnie. Nie interesuje mnie rywalizacja. Pasują również zamiłowania artystyczne - interesuję się malarstwem i sama bardzo lubię malować. To zainteresowanie odkryłam jednak dużo później niż... zamiłowania literackie Uśmiech
Kocham literaturę i uwielbiam o niej dyskutować, a piszę różne historie, właściwie od kiedy w wieku kilku lat nauczyłam się składać literki. Pisanie jest moją największą życiową ambicją. Pasjonuję się mitologiami różnych kultur, historią starożytną i nie tylko, ale lubię też słuchać o fizyce kwantowej Rotfl Nie wydaje mi się też, bym była kobietą luksusową. W domu mamy niemal każdy mebel z innej parafii, bo wprowadziliśmy się do pustego mieszkania, a dużo ludzi tutaj oddaje meble za darmo albo za małe pieniądze. Mój mąż (Koziorożec) ma podobne nastawienie, bierzemy więc, co nam potrzebne Oczko Nie ruszają mnie zupełnie markowe ciuchy czy torebki, moje podstawowe oczekiwanie to żeby były funkcjonalne i estetyczne, niekoniecznie zaprojektowane przez kogoś znanego. Opakowanie na prezencie często uważam za niepotrzebne marnowanie papieru - przecież to tylko na chwilę... Wolę już użyć ładnej papierowej z jakimś pięknym wzorem, której można użyć ponownie. Bibeloty działają mi na nerwy, bo nie wiadomo kiedy robi się ich cała masa i czuję się tym przytłoczona - a przecież nie są praktyczne! Rotfl Książka jest jak dla mnie dużo lepszym prezentem.
Tylko w przypadku przedmiotów, których cena rzeczywiście przekłada się na jakość, której potrzebuję, jestem w stanie zapłacić więcej (mam tu na myśli np. przybory malarskie. Tani papier = kiepski obraz, więc nie opłaca się tutaj żałować kasy).
Rzeczywiście nie lubię jaskrawych kolorów, ale najlepiej czuję się w niebieskim - brązów bardzo nie lubię.
No i co do trzepotów serca... no nie wiem, czy ze mnie w takim razie Byk Rotfl
Cytuj
#16
Witam ja też jestem bykiem ,mogę jednak dodać że w połowie się zgadzam z opisem.Uśmiech
Cytuj
#17
ja jestem byczkiem z 2 maja i sporo sie zgadza , ale niestety nic mi nie spada z nieba czasem mam dwa razy cieżej niż inni... to mnie wkurza Smutny
Cytuj
#18
Witam ,ja też jestem ze znaku byka ale jestem wcześniakiem miałam być z pod znaku bliźniąt i pewnie dlatego nie wszystko co tutaj piszą to u mnie się sprawdza .Pewne cechy jednak posiadam muszę się przyznać .Pozdrawiam.
Cytuj
#19
Sama jestem Byczkiem ale z opisów mało co się zgadza. Wręcz powiedziałabym, że 3/4 zupełnie do mnie nie pasuje. No ale przecież nie można generalizować Oczko
Cytuj
#20
U mnie część rzeczy się zgadzam m.in. jestem tradycjonalistką, nie skaczę z kwiatka na kwiatem i związki traktuję poważnie. Jestem bardzo uparta i uważam, że mam trochę zdolności artystycznych czy dobry gust.
Ale poza tym jestem bardzo niezależna, potrafię być spontaniczna i podróżuję śpiąc byle gdzie (nie potrzebuję luksusów). I nie jestem smakoszem jeśli chodzi o jedzenie. W sumie to jestem wybredna, ale ogólnie za jedzeniem nie przepadam
Cytuj
#21
Hehehe, ja to jestem Byczek typowy. Wszystko się zgadza praktycznie Rotfl
A niby ostatni dzień Oczko
Cytuj
#22
W calym tym opisie kazdy moze znalezc czastke siebie, ja znalazlam, tak ma byc, nie ma 100% byka kazdy ma indywidualny charakter, ktory zreszta uksztaltowany jest tez zgodnie z naszymi doswiadczeniami zyciowymi i dziecinstwa.
Cytuj
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości