5 buław
#23

Astrologicznie, "zadaniem" Saturna jest ograniczanie czy wskazanie obszarow nad ktorymi wartoby popracowac, to dzialanie jak sama zaulwazylas nie do konca idzie w parze z Lwem (czy ogolnie z trygonem ognia), ktory w swojej naturze skupiony jest na sobie czy swojej realizacji. Chce blyszczec, chce niczym wladca tego znaku, Slonce, blyszczec. Saturn hamuje ta ekspresje, sprawiajac ze osoba musi sie w jakims stopniu zmierzyc z samym soba aby w sobie charakterystyki jakie okresla znak Lwa odkryc. Zanim zablysnie jak na lwa przystalo musi pokonac wewnetrzne/zewnetrzne ograniczenia naniesione przez Saturna. Tym samym moze on dojsc do mistrzostwa w wyrazie/osiagnac cos ale tylko po przejsciu jakiejs drogi.

Dla porownania, Slonce nie wywola tego konfliktu, wrecz przeciwnie, te dwie energie polaczone ze soba ida wrecz w parze. Lew swiadomie I bezproblemowo wyraza sam siebie I blyszczy, co przy niektorych ukladach moze tworzyc osobe egocentryczna, ale to material na rozmowe w dziale astologii.
Odpowiedz
#24

madrugada napisał(a):EDIT2: Opory i przeszkody mozemy doswiadczac w przypadku kazdej planety, jesli zestawiamy ja ze znakiem w ktorym jej energia moze nie jest wyrazana swobodnie. W Astrologii mamy pojecie wygnania, upadku i wywyzszenia. Jak najbardziej moze byc to Slonce i Mars (Np Mars w Rybach sobie zupelnienie radzi!). I bedzie to Saturn we Lwie, ktory jest w tym znaku w upadku.

Teraz widzę, że edytowałaś ten wpis ... I zgodzę się z tobą w zupełności z pojęciami o których mówisz, ale to tylko utwierdza mnie w tym co piszę ... Saturn w Lwie będzie hamować, a o słabym zdrowiu już nie wspomnę ... nadal nie wiem jak to się ma do Buław?
Generalnie nie mówimy tutaj o całej wędrówce przez nieboskłon planety Saturn, zawsze tylko do danej karty jest przypisany ogólny zarys, który do niej pasuje, a tutaj była mowa tylko o Saturnie w znaku Lwa. Słońce w Rybach to już bliżej ma do kielichowych kart ....
Nie sądzę, aby na dział o astrologi nadawał się ten temat, mowa jest tutaj głównie o cechach jakie ma przypisana ta karta - 5 Buław i głównie o tym chcę rozmawiać Uśmiech
Odpowiedz
#25

Teraz rozumiem, co chciałaś powiedzieć ... bardzo ciekawe spostrzeżenia na temat tej karty tutaj wyszły Kotek
Odpowiedz
#26

Chodzilo mi o to, ze to jak dana planeta sie realizuje w danym znaku, w tym przypadku lwie jest materialem na dyskusje gdzie indziej, dlatego tego nie rozwijalam. Niemniej jesli ktos mialby zrozumiec przypisania astrologiczne w tarocie (te istniejace) i na tym opierac zrozumienie tej karty powinien sie najpierw zaznajomic wlasnie z astrologia, tak mi sie wydaje, inaczej cos takiego jak saturn we lwie osobie poczatkujacej niewiele powie Uśmiech

Dla mnie, jako iz najpierw zainteresowała mnie astrologia te przypisania byly pomocne.

Ciesze sie, ze sie zrozumialysmy Uśmiech
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości