Nauka kart klasycznych
#23

Witam wszystkich Uśmiech Nie wiem czy piszę w odpowiednim miejscu, więc jak coś to niech ktoś to jakoś przeniesie..
Chciałabym nauczyć się wróżyć z klasycznych jak na poczatek, i na pewno znalazłoby się tutaj jeszcze kilka takich osób
No tylko właśnie problem jest w tym, że o wiele łatwiej by było, gdyby ktoś z doświadczeniem pomógł nam, jeśli oczywiście znajdzie się jakiś ochotnik Uśmiech Bo tylko z google się uczyć to troszkę słaboo, łatwo się pogubić..
Co wy na to ?? Rotfl
Odpowiedz
#24

od kilku dni ucze sie wrozenia z kart klasycznych , zakupilam bardzo dobrze napisany podrecznik do nauki ( Susanne Zitzl ''Kartenlegen'')..jak juz go przerobie to sie odezwe i postaram pomoc. Ksiazka bardzo mi sie podoba, autorka przejrzyscie i logicznie tlumaczy znaczenia kart i metodologie wrozenia tymi kartami, nauka sprawia przyjemnosc.
Odpowiedz
#25

dzięki Rani ... będę chętna na wykłady!

miło Cię znowu widzieć Luzik
Odpowiedz
#26

Mam pytanie odnośnie interpretowania kart,
jeśli stosujemy rozkład w którym odsłaniamy po 3 karty i je interpretujemy, to czy łączymy je wszystkie (tzn 1 z 2, 2 z 3 i 1 z 3) czy tylko po "sąsiedzku" (1 z 2 i 2 z 3) i szukamy wspólnego mianownika przy interpretacji? może pytanie trywialne ale lepiej zapytaćUśmiech

Angels fall first...
Odpowiedz
#27

solfern napisał(a):Mam pytanie odnośnie interpretowania kart,
jeśli stosujemy rozkład w którym odsłaniamy po 3 karty i je interpretujemy, to czy łączymy je wszystkie (tzn 1 z 2, 2 z 3 i 1 z 3) czy tylko po "sąsiedzku" (1 z 2 i 2 z 3) i szukamy wspólnego mianownika przy interpretacji? może pytanie trywialne ale lepiej zapytaćUśmiech
Solfern, ja przynajmiej robie tak, że łączę wszystkie karty 1 z 2, 2 z 3 i 1 z 3 i wszytko się zawsze sprawdza osobą którym wróżę. Ale niektórzy wróżą, że po prostu po sąsiedzku. To zależy od ciebie Oczko
Odpowiedz
#28

Temat chyba umarł widzę,
Czy znajdę tutaj chętne osoby na wspólną, praktyczną naukę kart klasycznych? Można założyć osobny temat i ustalić w jaki sposób ma się to odbywać
każdy chętny niech się odezwie tutaj i coś ustalimy
mam już kilka pomysłów a w grupie raźniejUśmiech

Angels fall first...
Odpowiedz
#29

Zgłasza się pierwsza chętna Hejka
Z KK znajomość zawarłam dość dawno, ale na pierwsze samodzielne rozkłady odważyłam się 3-4 lata temu (więc w powijakach jestem).
Odpowiedz
#30

SuperUśmiech poczekamy jeszcze na innych chętnych, jeśli nikt się nie znajdzie możemy zacząć samiOczko

Angels fall first...
Odpowiedz
#31

mogę sie przyłączyćOczko określcie jesnak zasady i o co kaman Ok

Może bd zadawać jakieś pytania i wklejać zdjęcia lub opisywać karty i interpretować tak jak każdy z nas to robi?
Odpowiedz
#32

Czarownyjakcegła obiecala udzielać się w tym watku, ponieważ w swojej Chatce własnie wroży z klasycznych... Oczko

[Obrazek: attachment.php?aid=69226]
Odpowiedz
#33

Hura Hura Hura Douczę się Hura
Odpowiedz
#34

To komu wróżymy? Może jak ktoś chce to niech mi powie a ja położę karty i wkleje zdjęcie. Pokażę wam w ten sposób jaki układ ogólny stosuję i jak go czytam po koleiOczko zaczynamy Rotfl
Odpowiedz
#35

Już nas coraz więcejUśmiech dobrzeUśmiech
tworzymy nowy wątek czy zostajemy tutaj? w zasadzie temat "nauka.." jest odpowiedni

slawek_88 napisał(a):To komu wróżymy? Może jak ktoś chce to niech mi powie a ja położę karty i wkleje zdjęcie. Pokażę wam w ten sposób jaki układ ogólny stosuję i jak go czytam po koleiOczko zaczynamy Rotfl

Jeśli to nie problem rozłóż dla mnie Uśmiech ogólny bez konkretnych pytań
Jeśli potrzebujesz to :
Szymon
3.10.1984

Potem ja mogę pokazać rozkłady które mi przypadły do gustu, ale jeszcze nikomu nie rozkładałem, tylko sobie w celach dydaktycznych

Angels fall first...
Odpowiedz
#36

Ogólnie to ja z tarota wrożę, a tych kart dopiero się uczę więc tłumaczymy razemOczko
Odpowiedz
#37

No i wtedy szukam w układzie osoby której wróżę (tu Król serce) i patrzę co przy nirj stoi. No i tu prawdopodobnie bd bawił się na jakiejś imprezie u jakiegoś małżeństwa na które dostaniesz zaproszenie... i ostrzegłbym przed alkoholem, bo 9 pik odwrotnie to alkohol nibyOczko żebyś wężykiem nie wracał.

Pisana tobie osoba, taka prawdziwa miłość (Królowa serce) jest prawdopodobnie przy kimś innym jeszcze, na peno nie przy tobie. Przy twoim domu (as serce) jest jakaś inna kobieta, co nie znaczy że to nie miłośc, choć nie ta z bajki , albo nadzieja na stworzenie w końcu takiego wymarzonego domu bądź rodziny...

Co jeszcze zwróciło moją uwagę to para Pików (często to są rodzice lub dziadkowie) na pewno z rodziny bo są przy nich ulokowane twoje emocje (9 serce). Coś z nimi są jakieś problrmy finansowe, może musisz im pomoc lub oni tobie;p

Nie wiem co więcej... ostatni rząd mnie zastanawia...
Odpowiedz
#38

Ja zawsze zaczynam od kart znajdujących się wokół podmiotu, i wg mnie: 9 pik odwrócona to zaproszenie kogoś na spotkanie, imprezę w tym przypadku para trefli (więc jakaś para),
dama karo czasem symbolizuje również kobietę z rodziny, w tym przypadku bardzo możliwe, bo obok niej karta domu (as kier) i karta choroby, zmartwień (9 trefl) ale odwrócona więc może symbolizować wyzdrowienie
walet kier - spełnienie planów, obok karta finansów 10 karo, więc może coś w sprawach zawodowych, interesy, pieniądze
ostatni rząd - trzy piki obok siebie, niezbyt pomyślne, karta urzędu, obok walet pik, czyli możliwe kłopoty i do tego połączenie 10 pik i walet pik - mogą oznaczać problemy w podróży
to co rzuciło mi się w oczy to te dwie dziewiątki po skosie(pik i trefl odwrócone) mogą, oznaczać odwrócenie się pecha jeśli jakiś prześladuje, koniec zmartwień itp

Może ktoś inny jeszcze zinterpretuje ten układ?

Angels fall first...
Odpowiedz
#39

No to teraz błysnę ja Rotfl
Od góry: Twoi rodzice (ta para pik) 1-3 temu stracili (As trefl odw + 9 karo) niewielkie pieniądze, choć bardziej mi to wygląda na stratę bliskiego sercu (9 kier) drobiazgu.
Myślisz o jakiejś Pani, jednak ona na razie spogląda na innego (dama kier + Król karo) -nie martw się, te 2 Walety to pomyślne perspektywy dla Ciebie. I jeszcze szansa na solidna gotówkę ( Walet kier + 10 karo ) Uśmiech
Przy Tobie są nerwy (ja tak czytam piki, ta 9) na szczęście idą bardzo pomyślne nowiny (As karo+ 10 kier) od życzliwych Ci ludzi (para trefl)- masz blisko siebie anioły w ludzkich postaciach. A może to wieści dotyczące Twoich dziadków?
Będzie sprawa w urzędzie, jakiś niewysoko postawiony urzędas (rząd pików na dole) może napsuć Ci krwi (co to nie on, jak wiele od niego zależy itp bzdury)- to wszystko będzie miało pomyślne zakończenie ( As kier + Dama karo). Możliwa wizyta blondynki.
Tyle. Proszę o wyrozumiałość, nigdy wcześniej nie interpretowałam cudzych kart Bezradny
Odpowiedz
#40

a ciekawe jak jest na serioOczko hehehhehe

a wy jakie układy stosujecie? Ja właśnie ten i tak w praktyce najlepiej mi się sprawdza. Tutaj akurat Król krzyż wyszedł jako para z Królową... często patrze na niego jak na sygnifikator pracy i poprzez pryzmat kart w pobliżu nakreślam sytuację zawodową. Jeśli tu by na to w ten sposób spojrzeć to poweidzialbym że praca to tez tutaj hobby które często znosi do domu. Czasami Q krzyż widzę jako dodatkowe ajęcia, hobby, dorabianie sobie...
Odpowiedz
#41

Ja karty czytam tak:
Kiery- wiadomo, miłość, rodzina, lato, w południe, ogólnie są na plus.
Karo- kasa, nauka, przyjaźń, woda, wiosna, rankiem, sukces murowany Uśmiech .
Piki- urzędy i ich pracownicy, choroba, zmartwienie, opóźnienia, plotki, pomówienia, łzy, żal i kilka innych negatywnych emocji. Jesień, wieczorem.
Trefle- dla mnie karty drogi (wyjazdy i tęsknota), spotkania, Król i Dama to praca i życzliwość, 9 to możliwe rozczarowanie. Zima, noc.
Nie stosuję kart odwróconych.
Rozkładu idealnego szukam, teraz stosuję 8x3, # karty na dzień (ten zawsze się sprawdza), aktualnie testuję 4x2. Krzyż celtycki, tak popularny jeszcze nigdy mi się nie sprawdził...
Odpowiedz
#42

mnie również przypadł do gustu rozkład 3x8, i dla uzupełnienia go rozkładam też Małą Piątkę,
Hrabina, mogłabyś opisać Krzyż Celtycki? nie spotkałem się z nim nigdzie

Angels fall first...
Odpowiedz
#43

ciekawe... bo ja uczyłem się własnie na odwrót, iż krzyże to problemy zaś piki to wyjazdy (mówię w dużym skrócie)

Oprócz tego do pytań stosuję układy takie jak w tarocie i się też sprawdzają;D
Odpowiedz
#44

solfern napisał(a):mnie również przypadł do gustu rozkład 3x8, i dla uzupełnienia go rozkładam też Małą Piątkę,
Hrabina, mogłabyś opisać Krzyż Celtycki? nie spotkałem się z nim nigdzie

<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://dobrytarot.pl/viewtopic.php?f=7&t=207">viewtopic.php?f=7&t=207</a><!-- l -->
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości