Nauka kart klasycznych
#45

Więc najpierw Krzyż: jest ich mnóstwo- żaden nie chce ze mną współpracować Beczy
Piki to miecze, więc niosą cierpienie, tną to co już jest, bądź oddalają w czasie pozytywne załatwianie spraw.
Trefle są jak droga-więc karty podróży Uśmiech
Kilka lat wstecz trafiłam na książkę pani Tutak-jej opisy były bardzo podobne do interpretacji babci mojej koleżanki- to właśnie u niej podpatrywałam...
Sławek, stosujesz odwrotną symbolikę- jak tak czujesz, to tak ma być i już Rotfl
Odpowiedz
#46

To już wiem czemu na niego nie trafiłem, bo to z TarotaUśmiech

mam do was pytanie, jak zinterpretowalibyście taki rozkład (mała piątka)

========= 9 karo ========

W karo====K kier/ D kier===D trefl

==========9 kier==========

Dama kier wypadła jako karta przykrywająca mnie (K kier)

Angels fall first...
Odpowiedz
#47

NO ;D Też symbolike wziąłem z książki, choć kiedyś widziałem i taką jak Twoja, czyli odwrotnie. Mi się krzyże kojarzą z Krzyżem Jezusa i cierpieniem, z niesieniem krzyża,... jakoś tak. to jest dowód tylko i wyłącznie na to iż karty współpracują z włascicielem i nie są wyroczni ą samą w sobie;D
Odpowiedz
#48

Ja nie wiem, nigdy nie stosowałam piątki. Ale ta Dama Rotfl
Odpowiedz
#49

nie znam układu Bezradny więc bez pytania i nazw pozycji nie pomogę Beczy


napisz nam znaczenie poszczególnych miejsc:
1 to coś tam
2 to coś tam itd Ok
Odpowiedz
#50

w małej piątce najważniejsza jest karta przykrywająca podmiot, a te po bokach są uzupełnieniem, wyjaśnieniem tej karty,
rozkład ten można stosować jako uzupełnienie do np. 3x8 lub też osobno, taki szybki rozkładUśmiech
Z talii wybiera się pięć kart. Pierwszą umieszcza się na karcie osoby, której wróżysz, kładąc ją w poprzek.
Druga po lewej stronie, trzecia po prawej, czwarta nad "glowa", piata w dole.

Angels fall first...
Odpowiedz
#51

dziwny układ, taki trochę bez kontekstu jak dla mnie... kompletnie nie wiem jak go ugryźć, może pytanie podaj chociaż... Bezradny
Odpowiedz
#52

Zapytałem kart co mnie czeka w najbliższym czasie, rozłożyłem 3x8 i potem Piątkę

rozkład ten znalazłem w książce "kiedy król pokocha damę" Zuzanny Śliwy

Angels fall first...
Odpowiedz
#53

No więc w takim razie ja widziałbym w tym możliwośc poznania jakiejś fajnej osoby poprzez kobietę z rodziny, która cię zauroczy, z czego wywiązać się może mały romansik, randki, prezenciki i może plany na przyszłość Rotfl
Odpowiedz
#54

Podobnnie to interpretowałem, ale póki co nikt się w moim życiu nie pojawił...

zastanawia mnie kwestia czasowa, przy różnego typu rozkładach, np 4x6, czy 3x8 dzielimy karty na przeszłość teraźniejszość i przyszłość, jaki mniej więcej okres czasu można brać pod uwagę przy kartach mówiących o przyszłości? - tydzień, miesiąc, rok?

Angels fall first...
Odpowiedz
#55

wiesz co... najbezpieczniej jest z góry ustalać sobie okres czasu jaki nas interesuje we wróżbie, np. co się wydarzy w najbliżym miesiącu itd... W tarocie jest to też skomplikowana sprawa ale dużo prostrza ze względu astrologicznego przyporządkowania kart.

Ale powiedz nam, bez konkretów oczywiście, czy nasz wróżby co do twojej osoby wcześniej się sprawdziły?
Odpowiedz
#56

slawek_88 napisał(a):No i tu prawdopodobnie bd bawił się na jakiejś imprezie u jakiegoś małżeństwa na które dostaniesz zaproszenie... i ostrzegłbym przed alkoholem, bo 9 pik odwrotnie to alkohol nibyOczko

Impreza- prawdopodobne - za trzy dni mam urodziny i planowałem je spędzić z dwójką znajomych (parą) na popijaniu winkaOczko

slawek_88 napisał(a):Pisana tobie osoba, taka prawdziwa miłość (Królowa serce) jest prawdopodobnie przy kimś innym jeszcze, na peno nie przy tobie. Przy twoim domu (as serce) jest jakaś inna kobieta, co nie znaczy że to nie miłośc, choć nie ta z bajki , albo nadzieja na stworzenie w końcu takiego wymarzonego domu bądź rodziny...

Jeśli jest przy kimś innym to na pewno nie myślę o niej jako o przyszłej partnerce, poza tym nie mam w głowie teraz żadnej kobiety, nawet zajętej, więc może to dopiero się wydarzy

slawek_88 napisał(a):Co jeszcze zwróciło moją uwagę to para Pików (często to są rodzice lub dziadkowie) na pewno z rodziny bo są przy nich ulokowane twoje emocje (9 serce). Coś z nimi są jakieś problrmy finansowe, może musisz im pomoc lub oni tobie

dziadkowie nie żyją, rodzice? , być może chodzi też o siostrę i szwagra, trudno określić

Hrabina M napisał(a):Twoi rodzice (ta para pik) 1-3 temu stracili (As trefl odw + 9 karo) niewielkie pieniądze, choć bardziej mi to wygląda na stratę bliskiego sercu (9 kier) drobiazgu.

trudno określić, nic mi do głowy nie przychodzi

Hrabina M napisał(a):Myślisz o jakiejś Pani, jednak ona na razie spogląda na innego (dama kier + Król karo) -nie martw się, te 2 Walety to pomyślne perspektywy dla Ciebie

jw nie mam w głowie nikogo konkretnego, ale nie ukrywam, że przeszkadza mi samotność

Hrabina M napisał(a):I jeszcze szansa na solidna gotówkę ( Walet kier + 10 karo )

jeśli odczytywać to jako przeszłość to była solidna gotówka dwa mies temu, jeśli jako przyszłość - musimy poczekaćUśmiech

Hrabina M napisał(a):Przy Tobie są nerwy (ja tak czytam piki, ta 9) na szczęście idą bardzo pomyślne nowiny (As karo+ 10 kier) od życzliwych Ci ludzi (para trefl)- masz blisko siebie anioły w ludzkich postaciach. A może to wieści dotyczące Twoich dziadków?

nerwy- trochę tak, czasem praca, czasem samotność mnie deprymuje
idą pomyślne nowiny od pary trefli - jeśli się coś takiego wydarzy dam znaćUśmiech

Hrabina M napisał(a):Będzie sprawa w urzędzie, jakiś niewysoko postawiony urzędas (rząd pików na dole) może napsuć Ci krwi (co to nie on, jak wiele od niego zależy itp bzdury)- to wszystko będzie miało pomyślne zakończenie ( As kier + Dama karo). Możliwa wizyta blondynki.

to też na pozycji przyszłość więc czekamyUśmiech

Angels fall first...
Odpowiedz
#57

hehehhe czyli tak średnio na jeża;P
Odpowiedz
#58

To w koncu gotówka jest 10 karo czy 10 trefl.? Mi np w ukladzie odnosnie kolezanki wyszla dama kier +10 trefl. Powiedzialam jej, że bedzie miala kasę UśmiechDla mnie 10 karo to wyjazd
Odpowiedz
#59

heheheh... widzisz jakie dziwne... ja takie coś odczytałbym jako chorobę przy kobiecie, lub ogólnie problem przy niejOczko

Ja się uczyłem tak

Kier - uczucia
Karo - pieniądze
Trefl - choroby, problemy (krzyż)
Pik - urzędy, wyjazdy

Co prawda słyszałem o odwrotnym postrzeganiu Pików i Trefli, ale z takim przypadkiem jak Ty podajesz to jeszcze nigdyOczko no ale jak już ktoś tu wspomniał jak ugadasz się z kartami tak bd ci mówiły Ok
Odpowiedz
#60

Czyli róznimy sie tylko tym , że na odwrót ( piki, trefle) rozumiemy. Dla mnie Trefle to gotówka . Może dlatego, iż król trefl oznacza pracodawca czyli hmm głownie kasa, kasa, kasa.Piki kojarzą mi się z przykrosciami, żalami, smutkiem a sama 9 pik głównie ze spotkaniem. Miałam możliwość odczytywania kilku układów i zawsze te trefle i piki się zgadzały. Głupek
Odpowiedz
#61

Witajcie! Obiecałam trochę podzielić się swoją wiedzą ale będę to robić po troszku bo niestety czas mi nie pozwala na to ostatnio Uśmiech Ja osobiście od 3 lat wróżę z metody 3x8 czyli tasuje karty swoim własnym sposobem, każdy ma inny ja dogadałam się sama ze sobą co do niego i jak na razie nie zawodzi!
Tasuje karty i wykładam czasem z przodu czasem ze środka czasem z tyłu 8 kart potem kolejne 8 i kolejne. pierwszy rząd mówi o tym co było, o przeszłości i sprawach jakie się tam wydarzyły, drugi rządek mówi o teraźniejszości a ostatni o przyszłości. Zazwyczaj pierwszy rządek zwijam od razu ,żeby się nie rozpraszać i skupiam się na tych dwóch pozostałych, wbrew pozorom można z niego wiele wyczytać, stosuję te metodę na okres jednego roku, po prostu z doświadczenia zazwyczaj karty które stawiałam własnie spełniały ten okres czasu Uśmiech Jedyne co jest pewne to to ,że kiery dotyczą miłości i uczuć zarówno do partnera jak i dziecka czy matki. Trefle i piki miesza się z innymi kartami i mogą oznaczać zazwyczaj pieniądze, problemy choroby itp. To są karty od tych gorszych informacji. Karo zazwyczaj opisuje osobę szczególnie w połączeniu z kierem, w wolnym czasie do wątku połączenia kart dodam wam moje połączenia z których korzystam i z których nadal się uczę Uśmiech

pozdrawiam was i zapewniam ,że karty klasyczne to całkiem fajna forma rozwiązywania wielu problemów jakie daje nam życie! Kwiatek
Odpowiedz
#62

Hej hej Monroe Hejka Nie wiem, czy dobrze zrozumiałam: tasujesz, przekładasz i wybierasz z talii na chybił trafił? Kurczę, ja zawsze od góry, dodatkowo, jeśli wypadam jako pierwsza lub ostatnia, to odkładam karty na kilka dni...
Odpowiedz
#63

Witaj HrabinoUśmiech, wybieram na chybił trafił,żeby dać losowi się wykazać, żeby za każdym razem nie wpasowywać się w swój schemat, tylko dać pole do popisu przeznaczeniuUśmiech Nie wróżę wtedy kiedy duchowo czuje się słabo jak np dzisiaj, więc na pewno kart nie rozłożę, ale w przypływie natchnienia potrafię "trzasnąć" 5 tarotów pod rząd bez większego wysiłkuRotfl
Odpowiedz
#64

Bo Ty jesteś WRÓŻKA a ja amatorszczyzna Rotfl Moje 8x3 to zawsze na przyszłość: najpierw ustalam, jaki okres czasu(tydzień, ew.do 3 m-cy - dłuższy czas u mnie nie ma sensu, bo demencja... Uśmiech )
Dodatkowo 9 trefl to 1-2 tygodnie, 10 trefl to właśnie do 3 miesięcy. Jak się zdarzy 9+10 , wtedy wiem, że to za pół roku i po prostu chwilowo nie myślę o tej sprawie Uśmiech
Odpowiedz
#65

jaka ze mnie wróżka kochana!!Rotfl Za 20 lat to może tak o sobie pomyśle a teraz to ja bujam się w amatorszczyźnie, im więcej na ten temat czytasz tym więcej się dowieszUśmiech
Odpowiedz
#66

Im więcej czytam, tym mniej wiem... Rotfl Pamietam problem, kiedy dowiedziałam sie, że większość odwrotnie niz ja czyta trefle i piki.... Teraz sie z tego śmieje, ale w pierwszej chwili robiłam za baranka...
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości