Nauka kart klasycznych

Åaaaaaa stary rozklad cyganski, super Uśmiech
Juz o nim zapomniałam
dzięki onoleczka Uśmiech
Odpowiedz

Przewaga niskich lub wysokich kart
Jeżeli większość kart w danym rozkładzie to karty wysokie, zwłaszcza asy i króle, to znak, że osoba, której wróżymy, może oczekiwać wielkich zmian w swoich życiu. Zmiany te będą prawdopodobnie ważne i wpłyną na jej całe życie. W sytuacji przeciwnej (wtedy gdy w rozkładzie przeważają karty niskie) osoba, której wróżymy będzie podążać w tym samym kierunku co dotychczas. Nie jest bowiem jeszcze gotowa do podejmowania żadnych zasadniczych decyzji ani wprowadzania zasadniczych zmian.
KOMBINACJE KART
Obecność dwóch, trzech lub czterech kart jednego rodzaju modyfikuje odczyt. Nie muszą one leżeć obok siebie, mogą być rozrzucone wśród pozostałych kart. Para - np. 2 asy - nie ma jakiegoś ogromnego znaczenia, ale trzeba się im uważnie przyjrzeć, gdyż w takim układzie są ważniejsze, niż gdyby wystąpiły pojedynczo. Za to 3 lub 4 jednakowe karty ogromnie wpływają na treść wróżby.
ASY
3 asy wskazują na nowe możliwości i dynamiczne działanie. Osoba, której wróżymy, będzie miała wystarczająco wiele energii i entuzjazmu, by sytuacja ta rzeczywiście nastąpiła. 4 asy to zapowiedź potencjalnego sukcesu w każdej dziedzinie życia. Możliwości osoby, której wróżymy, osiągną wyżyny i będzie się ona czuła zdolna do osiągnięcia dowolnego celu. Zestaw 4 asów oznacza także, iż nasz klient jest o krok od osiągnięcia sukcesu poprzedzonego wielkim wysiłkiem i znacznym nakładem pracy.
KRÓLE
Jeśli wróżymy mężczyźnie, 3 króle wskazują na użyteczne kontakty i dobre wsparcie ze strony innych. 4 króle dla mężczyzny oznaczają wielką odpowiedzialność i obowiązki, szacunek innych oraz wzrost poczucia własnej godności. Jeśli wróżymy kobiecie, zapowiadają większą liczbę przyjaciółek, ewentualny romans i intensywne życie towarzyskie. Dla kobiety to także ewentualność pojawienia się zazdrości i otrzymania ciosu w plecy.
DAMY
3 damy wskazują na nowe przyjaźnie z kobietami. Znajomosci te mogą okazać się ważne w przyszłości, lecz nasz klient będzie musiał posuwać się do przodu powoli i ostrożnie, gdyż kobiety te kryją swoje wnętrze i trudno je przeniknąć oraz zrozumieć od pierwszego spojrzenia.4 damy to dla mężczyzny znak, że może się on znaleźć w peszącej, kompromitującej sytuacji. Dla kobiety oznaczają, ze inne panie pilnie się jej przyglądają i ją obmawiają.
WALETY
3 walety to znak niezgody. Osoba, której wróżymy, będzie musiała wkroczyć i uspokoić atmosferę, zanim sprawa niepotrzebnie się rozrośnie. 4 walety zapowiadają kłótnie i sprzeczki, zazwyczaj chodzi tu o osoby młode.
DZIESIĄTKI
Trzy 10-tki to znak finansowej poprawy. Ktos może oddać dług lub nieoczekiwanie otrzymamy niewielki spadek albo też nadarzy się okazja zarobku. Natomiast cztery 10-tki zapowiadają zmianę na lepsze. Pewien okres w życiu dobiegł końca i będziemy zaczynać od nowa, ze swieżym entuzjazmem.
DZIEWIATKI
Trzy 9-tki to znak szczęścia i spełnienia. Ta dobra passa zwykle przechodzi niespodziewanie i jest wynikiem zmiany postawy osoby, której wróżymy lub bliskich jej osób. cztery 9-tki - okres sukcesu i powodzenia. Jednak osoba, której wróżymy, powinna cieszyć się swoimi osiągnięciami w ciszy, gdyż raczej nie będą one docenione ani rozpoznane przez innych.
ÓSEMKI
Trzy 8-ki - znak, ze trudności finansowe zelżeją. Jest to zapowiedź wystąpienia pewnej poprawy w tej dziedzinie życia. Cztery 8-ki wyrażają obawy o finansowa stronę życia i pojawienie się problemów w interesach. Trudności te będą wydawały się ogromne, lecz szybko miną. Uśmiech
SIÓDEMKI
Trzy 7-ki to znak chwilowego zatrzymania. Osoba, której wróżymy, powinna ignorować komentarze oraz opinie innych i nie powinna tracić z oczu ostatecznego celu. Cztery 7-ki wskazują na osamotnienie i odizolowanie. nadchodzący czas należy spożytkować na jasne określenie, co tak naprawdę dzieje się w naszym życiu i zdecydować, jaki wybrać kierunek.
SZÓSTKI
Trzy szóstki to zapowiedź nowych możliwości i okazji, zaoferowanych nam przez osoby bliskie. Cztery szóstki wskazują na miłe opóźnienie. sprawy domowe i rodzinne chwilowo odciągną od zamierzonych celów, ale przyniosą wiele przyjemności i okaże się, że warto było poświęcić im czas.
PIĄTKI
Trzy piątki są potencjalnie niebezpieczne. Osoba, której wróżymy, może czuć się w jakiś sposób ograniczona i mieć ochotę na jakąs formę ucieczki. Musi jednak poważnie się zastanowić, zanim podejmie jakieś działania. Cztery piątki oznaczają, że osoba, której wróżymy, musi podjąć wiele decyzji. Będzie jej trudno wybrać, po prostu dlatego, że będzie miała zbyt wiele możliwości.
CZWÓRKI
Trzy 4-ki wskazują na jakąś dużą przeszkodę, którą trzeba będzie pokonać. Osoba, której wróżymy, powinna przystopować, zrelaksować się i cieszyć życiem, zanim znów podejmie pracę. Cztery 4-ki to znak, że osoba, której wróżymy, szuka wyzwania, którego warto byłoby się podjąć. To może oznaczać zadanie większe niż te zadania, które do tej pory podejmowała. Musi jednak poważnie się zastanowić, przemyśleć plan działania, a następnie określić możliwości.
TRÓJKI
Trzy trójki to ostrzeżenie, by nie słuchać bezsensownych plotek. Osoba, której wróżymy, nie powinna wierzyć wszystkiemu, co dotrze do jej uszu. Cztery trójki wskazują na intensywną wymianę informacji. Osoba, która przyszła do nas po wróżbę będzie zmuszona uporządkować wielką ilość informacji i zdecydować, co jest ważne, a co nie.
DWÓJKI
Trzy dwójki oznaczają dla naszego klienta przyjemne, szczęśliwe chwile z bliskimi przyjaciółmi i ukochanymi osobami. Wróżą też okazję do podzielenia się poglądami z ludźmi, których nasz klient szanuje i lubi. Cztery dwójki to wskazówka, że nasz klient ma tendencję do przesadnego reagowania na to, co mówią i robią inni. Osoba, której wróżymy, raczej nie powinna się odzywać i odpowiadać bez dokładnego przemyślenia.
INNE ZNACZĄCE KOMBINACJE KART
AS KARO
Jeśli w otoczeniu asa karo będzie kilka kierów, to będzie to ostrzeżenie, że nasz klient nie może mieszać interesów z przyjemnością. lepiej niech robi albo jedno, albo drugie, gdyż w przeciwnym razie straci i jedno, i drugie.
Jeśli asa karo otaczają piki, to znak krachu finansowego. Osoba, której wróżymy, powinna się skoncentrować działac ostrożnie i czekać, aż trudności miną. W takiej sytuacji łatwo jest wpaść w panikę. działanie takie prowadzi jednak do jeszcze większych strat.
AS PIK
Jeśli w otoczeniu asa pik znajdzie się kilka kierów, będzie to zapowiedź emocjonalnych wzlotów i upadków. Osoba, której wróżymy, powinna zrobić krok do tyłu i beznamiętnie przyjrzeć się sytuacji.
Jeśli as pik wystąpi wśród kilku kar, to znak następujących po sobie sukcesów i porażek w dziedzinie finansów. Nasz klient powinien oszczędzać pieniądze wtedy, gdy ma ich pod dostatkiem, by potem móc przetrwać okres mniejszych dochodów.
Jeśli wokół asa pik znajdzie się kilka trefli, to znaczy, że mimo ciężkiej pracy osoba ta musi się liczyć z występowaniem okresów wzlotów i upadków w życiu zawodowym.
AS KIER
Jeśli w otoczeniu asa kier znajdzie się kilka trefli, to znak, ze hojna natura naszego klienta zostanie dostrzeżona i doceniona przez innych.
Jeśli wokół tego asa będzie kilka kar, to zapowiedzą one miłość, podróż i pieniądze.
Jeśli as kier znajduje się w otoczeniu kilku pików, to wskazówka, że nasz klient może oczekiwać zarówno na wzloty, jak i upadki w życiu uczuciowym.
AS TREFL
Jeśli w otoczeniu tego asa znajdziemy kilka kar, będzie to znak wzrastającego dobrobytu i rosnącej pozycji. Jeśli as trefl wystąpi wśród kilku pików, jest to zapowiedź finansowych trudności. As trefl, któremu towarzyszą kiery oznacza miłość, romans, powodzenie i szczęście.
FIGURY
Duża liczba figur w rozkładzie to zapowiedź przyjęcia lub wielkiego wydarzenia towarzyskiego. To czas, by świętować i weselić się. Jeśli obok waleta znajdzie się król albo dama, to znaczy, że naszego klienta chroni jakas osoba. Jeśli walet znajdzie się w otoczeniu kilku kar, jest to zapowiedź dobrej nowiny przybywającej z daleka. Jeśli dama pik występuje między dwiema innymi figurami, to można się spodziewać pojawienia się złośliwych plotek. Dama pik znajdująca się między królem a inną damą świadczy o rozpadzie związku.
KARTY LEŻĄCE MIĘDZY DWIEMA KARTAMI JEDNAKOWEGO KOLORU
Każda karta leżąca między dwiema kartami jednakowego koloru przejmuje wiele cech tego koloru. Może to być i dobry, i zły znak. Np. jeśli po obu stronach dwójki kier (spokojna radość i zadowolenie w kochającym związku) leżą dwa piki, oznacza to, że czas spędzany razem przez parę jest raczej trudny niż przyjemny. Gdy piatka kier (karta łez) leży między dwoma treflami, przykre cechy tej piątki zostaną odwrócone i silnie zneutralizowane przez przyjacielskośc i wsparcie dwóch trefli.
Źródło: R. Webster, "Wróżenie z kart dla początkujących. Przepowiadanie losu za pomocą zwykłych kart", tłum. H. Turczyn-Zalewska, wyd. Bauer-Weltbild Media Sp. z o.o., Warszawa 2004, s. 87-95
Odpowiedz

Zawsze przy takich gotowych opisach należy pamiętać, że to co sprawdza się danej osobie (tej, która to opisała), wcale nie musi sprawdzić się osobie, która jako kolejna z tego korzysta. Każdy ma własny system nauki, interpretacji kart.
Można czytać, próbować, czy pasuje, ale nie warto sztywno się tego trzymać.
Odpowiedz

No pewnie, zwłaszcza że odnośnie danej figury i danego koloru interpretacji jest wiele Uśmiech
Odpowiedz

Każdy ma swoją Oczko
Czasami jedna przeczy drugiej
Odpowiedz

Ja pamiętam jak kilka lat temu to będzie jakieś 8 Uśmiech byłam u wróżki i ona tez wróżyła klasycznymi kartami . Teraz jak dzwonię czasami do swojej juz jednej wróżki to ona też najczęściej kładzie klasyczne karty. Na początku sobie myślałam a takie karty bez obrazków ale po przeczytaniu tego wątku myślę że to nie tak Uśmiech .
Pamiętam jak kiedyś wróżyłam przez telefon i wróżka mówi "ooo wyszłaś Ty pierwsza" i dodała że jak drugi raz tak będzie to trzeba się zastanowić czy kłaść karty a jak 3 raz to juz nie kłaść kart tego dnia.

Też miałam taką sytuację że jak tasowała to mówi do mnie że karta wyskoczyła i wskoczyła czy ze całkowicie nie wypadła z tali ja zapytałam co to znaczy odpowiedziała że jak karta by całkowicie wypadła to że to sie nie wydarzy a jak całkowicie nie wypadła to znaczy że zaznacza swoja obecnośc mocno. w rozkładzie okazało sie że to karta zwiastująca ciążę w której niby mogę być Uśmiech ale to ma się wydarzyć więc nie zweryfikuję.

Może nie powinnam tu pisać ale to moje jedyne doświadczenia z wróżeniem ....
Odpowiedz

Witam wszystkich Uśmiech korzystałam z pomocy, z wróżb wiele razy ale głównie z Tarota ale ostatnio naszła mnie ogromna ochota nauczyć się czytać z kart klasycznych. Nie mam podręcznika więc buszuję po internecie ale mam taki mały problem im więcej czytam tym stwierdzam, że mniej rozumie i wiem. Czytając stwierdzam, że opisy niektórych kart są zupełnie różne i wtedy już przysłowiowo głupieję. Które karty mam czytać, jak? jak mam je interpretować? Skąd mam wiedzieć, że niektóre karty są odwrócone? Patrze na nie, oglądam z każdej strony i widzę to samo. Tyle pytań, tyle wątpliwości. Pomocy. Może ktoś mi postawi co w miłości przyniesie mi los na najbliższe 3 miesiące i spróbuję to przeanalizować i sprawdzić czy zgadza się z opisem kogoś z was.Pozdrawiam serdecznie Uśmiech
Odpowiedz

Ja również stawiam pierwsze kroki i też miewam takie rozterki. Natomiast zaczęłam od przyjrzenia się kartom i odkrycia jakie emocje we mnie budzi każdy z kolorów i każda z kart. Też naczytałam się całkiem sporo opracowań o znaczeniach kart, interpretacji i ich połączeniach. Wiedząc jak sprzeczne potrafią być opracowania, przyswoiłam jeden system znaczeń taki, który najbardziej pasuje do moich odczuć na temat danej karty i kolorów.
I tak przy pikach np. wyraźnie czuje chłód, pewien dystans, oddalenie, a przy treflach powagę, mądrość życiową, doświadczanie, trudności. Chociaż te kolory nie zawsze są negatywne, więc wspomniane oddalenie może w danym kontekście być odczytane jako coś dobrego, lepszego (oddalenie problemów) tak samo trefl zdobycie mądrości i doświadczenia życiowego.
Póki co odpowiadają mi znaczenia kart z książki "kiedy król pokocha damę" Uśmiech
Nie sprawdza mi się natomiast sposób nauki wyciągania każdego dnia rano jednej karty i na koniec sprawdzania czy jej interpretacja sprawdza się z przebiegiem danego dnia... chyba wolę zadawać konkretne pytanie na konkretnąsytuację
Odpowiedz

na jakim rozkładzie kart najlepiej się uczyć? ja już próbowałam wielu ale coś mi nie wychodzi, czasem coś jakby mogło wiązać się z prawdą ale sama nie jestem przekonana do tego. Wróżenia z kart można się nauczyć czy to jest może wrodzone?
Odpowiedz

Zaczynaj od prostych rozkładów, 2-3 karty i probuj logiczne odpowiedzi wyczytac, potem kiedy juz zaczniesz cos rozumieć, złapiesz trochę o co chodzi, wtedy probuj trudniejszych rozkładów Uśmiech
Odpowiedz

ok to spróbuję tak, chociaż jestem w gorącej wodzie kąpana i już chciałabym próbować trudniejszych rozkładów Uśmiech
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości