Słońce
#1

Słońce
Jutro będzie dobry dzień,
tylko małą prośbę spełń
Przyjdź, przyjdź, przyjdź do mnie jutro.

Cóż to za piosenka Basiu, taka pełna optymizmu?
To twist w wykonaniu Heleny Majdaniec z 1963 roku, wykonała go z zespołem Niebiesko Czarni.
Rzeczywiście tyle w niej radości.
To prawda, ciebie nie było na świecie, trzeba było jednak zobaczyć to w wykonaniu Heleny.
Radość, zdrowie to wszystko z niej prawie tryskało, sama bawiła się jak małe dziecko.
Widzisz Zuza kiedyś pieniądze nie były na pierwszym planie, ludzie pragnęli się cieszyć, bawić, było bardzo dużo zespołów, które tańczyły i śpiewały.
Dzisiaj zabrakłoby pieniędzy na taka ilość zespołów, ot wymienię ci choćby kilka.
Filipinki, Czerwono- Czarni, Niebiesko Czarni, Mazowsze, Śląsk, było ich naprawdę dużo.
Zabawa, jeśli ktoś chciał znalazła się dla każdego.
Czy myślisz, że teraz jest gorzej?
Pod względem czasu na zabawę chyba tak.
Obecnie najważniejsza role odgrywają pieniądze.
Wtedy ci młodzi ludzie mieli dumę w sercu.
Często gdzieś w zespołach tanecznych spotykały się bliźniacze dusze, kwitły przyjaźnie.
Oj Zuza chyba się rozpędziłam z chwaleniem, to nie na czasie, ale ocena kiedyś będzie miała swoje miejsce.
Ekspansja, taka siła gnająca do przodu, nie była utożsamiana jedynie z pieniądzem.
Talent często zauważano już wcześnie, bowiem dzieci chodziły do przedszkola.
Basiu mówisz jakby w ów czas było lepiej.
Widzisz Zuza to zależy, jakie wartości, kto przekłada nad inne,jeśli naukę nad dobra materialne to było lepiej.
Czy ktoś narzekał?
Ogromna ilość osób, tak skonstruowany jest Świat, wszystko dostrzega się po czasie.
Po czasie dostrzega się własne zdrowie, po czasie dostrzega się możliwości twórcze, które były do wykorzystania, a także zniszczenia, jakie człowiek zaprowadza w świecie i w samym sobie.
Chciałabyś Basiu, aby wróciły tamte lata?
Widzisz Zuza człowiek gdzieś głęboko w sobie dąży do ideału, w materialnym świecie jest to niemożliwe.
Jednak dążenie jest tym, co jest motorem w każdym z nas.
Na razie ten ideał to tylko bajka,jak wielka trwała i gorąca miłość
Na razie to trochę jak myślenie dziecka.
Dziecko zawsze widzi świat piękny.
Ale wiesz, mam propozycję wypijmy kawę i na razie zmieńmy temat, choć sięganie po ideał to zawsze dobry temat do rozmowy, ale przecież do tego wrócimy, to temat, który przecież daje plony.
http://wielgoradesz-plus.blog.pl/?page_id=24
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości