Jak obliczyć portret
#23

Aliza , tutaj jest inaczej niż w numerologii, jeśli np ktoś jest urodzony 15 marca 1983 to wtedy :
(1) dziecinstwo = dzien miesiaca; to : diabeł XV
jesli dzien miesiaca "dd" jest >22 odejmujemy od niego 22, czyli dd-22 np. 24-22=2 (Kaplanka)
(2) wiek sredni = liczba miesiąca to cesarzowa III
(3) wiek dojrzaly = y+y+y+y [1+9+8+3] = 21 czyli świat XXI


i na tym pracujemy Oczko jeśli np wyjdzie nam liczba 44 to odejmujemy 22 i wychodzi nam karta głupca Uśmiech natomiast , jeśli np. wyjdzie gdzieś 63 to odejmujemy cały czas te 22 póki nie wyjdzie liczba mniejsza bądź równa 22 , np : 63-22-22= 19 czyli słońce Uśmiech Buziak
Odpowiedz
#24

Witaj ,Malinowa 92 doceniam twoje zaangazowanie i obszerny opis ale niedokonca zrozumialas moj powyzszy post.
  • chodzi oto iz wczesniej byly inne wyliczenia co do -dnia z miesiaca nie to co jest obecnie zamieszczone
  • Bylo cos takiego(1)dziecinstwo=d+d
  • Wzgledem tego bledu- zamieszczalam moje posty z pytaniem jak wlasciwie ten- dzien miesiaca obliczyc, poniewaz gdy obecnie widzi sie nowa poprawiona wersje i do tego bardzo szczegolowo opisana oraz moje posty po nim z zapytaniem jak ten nieszczesny -dzien-obliczyc to chyba nietrudno zauwazyc iz wyglada to nieszczegolnie dobrze dlamnie.
  • Porownaj sobie
  • Stara wersja-(1)dziecinstwo=d+d
  • Nowa wersja-(1)dziecinstwo=dzien miesiaca;
  • jesli dzien miesiaca''dd'' jest>22 odejmujemy od niego22,czyli dd-22 np. 24-22= (Kaplanka)
  • Taki maly niuans a jak skomplikowal sprawe. Pozdrawiam Rotfl
Odpowiedz
#25

hej Aliza,
pierwsza pozycja według moich wiadomości to dzień urodzenia, czyli 1,2,3,4...20,21,22(czyli 0 czyli Głupiec). Dla dni 23-31 stosujemy zasadę z odejmowaniem.
Odpowiedz
#26

Uśmiech Helge dziekuje, > raz jeszcze- chodzilo w tej sprawie o wyjasnienie dlaczego zamieniono portret bledny na poprawny nie informujac o tym zainteresowanych ktorzy wczesniej skorzystali z blednego wzoru. Wystarczylaby mala wzmianka o poprawce i niebyloby problemu. A tak moje posty z pytaniami pod tym nowym zamienionym-poprawionym sa bynajmniej smieszne. Tak
  • Widze ze niema innego wyjscia jak poprosic moderatora o usuniecie moich poprzednich postow pod tym nowym- poprawionym Portretem Psychologicznym
Zmęczony .Pozdrawiam
Odpowiedz
#27

aliza, spójrz na pierwszy post - nie był edytowany.
Musiało Ci się coś pomylić, może byłaś w dziale numerologii...
Odpowiedz
#28

[ATTACHMENT NOT FOUND]
  • Kati Jo- co powiesz skad mam to ksero >jak widac jest prawie to samo (autor Alathea) miejsce Portret Psychologiczny
  • Jedyna roznica jest tylko w pozycji> (1) dziecinstwo=d+d
    • Jesli wzielam jak mowisz z dzialu numerologi-to wskaz mi ten link
    • Pozatym na gorze jest wypisany dzial > Nasze wrozby z kart tarota Tarot- portret psychologiczny
    • Jak obliczyc portret->>
Ja tez niewiem jak to z tym jest ze niby post niejest edytowany, ale napewno jest jakies racjonalne wytlumaczenie zaistnialego galitmasu Figielek P.S zdjecie Pani jest zamazane gdyz wystepuje tam wersja oryginalna Pani a obecnie jest awatar z tarota.
  • Pozdrawiam; moze ktos to wrescie wyjasni
Odpowiedz
#29

Z tego, co widzę - jak to drukowałaś - nie byłaś zalogowana.
Czyli mogło to być przed Twoją rejestracją...
Jedyne co mi przychodzi do głowy to, że alathea pomyliła się, ale edytowała od razu - można edytować w ciągu dwóch godzin od napisania postu - tak Krystyno?
I wtedy jak od razu edytujemy - nie wyświetla się, że edytowane?
Nie rozumiem natomiast zupełnie Twego oburzenia...
Odpowiedz
#30

Kochani, juz spiesze wyjasnic...

najpierw przepraszam, ze nie bylo informacji o edycji mojego pierwszego postu
prze dlugi czas byl napisany blednie, w zwiazku z czym zwrocilam sie z prosba (o ile pamietam, do Tarofidesa) o jego edycje - tak, by nie wprowadzal w blad

system obliczen zameiszczony w pierwszym (moim) poscie jest na bazie ksiazki Ali Chrzanowskiej i dopiero po poprawkach jest zgodny z jej idea

w numerologii obliczenia prowadzi sie obliczenia nieco inaczej (sa 3 metody), m.in. sumowanie poszczegolnych cyfr w dniu, miesiacu i roku
w tarocie (pomysl pani Chrzanowskeij do uzyskania potrtetu) dzien zamiast sumowac cyfry -jesli liczba jest > 22 odejmuje sie 22, a nie zwyczajnie sumuje cyfry
tj. 27 dzien miesiaca -> 27-22=5 (Papiez ) i te karte bierze sie pod uwage

piszac posta zasugerowalam sie z rozpedu numerologia i przeoczylam ten istotny szczegol
jeszcze raz przepraszam za powstaly balagan i brak informacji o wprowadzonej poprawce

link, ktory podala zaraz pod moim postem Rani rowniez prowadzi do obliczen wg pani Chrzanowskiej
piszac mojego posta poslugiwalam sie jej ksiazka

jesli ktos jeszcze zauwazy bledy w moim poscie, bardzo prosze dac znac (poprawi sie) - poniewaz jest to pierwszy post w watku i wiekszosc osob nowych w temacie z tego postu/obliczen korzysta

i Ludki Kochane - nie warto robic sensacji tam, gdzie jej nie ma... plisss Kwiatek Kwiatek Kwiatek
tu wszyscy maja dobre intencje, wiec zostawmy podejrzliwosc na inne okazje Zawstydzony
Odpowiedz
#31

poszukalam w PW i poprawki byly dwie:
jedna przez Tarofidesa (Eremite), jeszcze w styczniu tego roku (blad w numerze Sprawiedliwosci)*
druga przez Krysie, w czerwcu (ta z obliczaniem dnia)**

oto ich tresc:
*)
hej Eremitku,

mam wielka prosbe - czytajac swoj post viewtopic.php?f=47&t=3157#p52376
zauwazylam na poczatku blad "IX - Sprawiedliwosc", powinno yc "VIII - Sprawiedliwosc" (cytat: oraz w portrecie: IX - Sprawiedliwosc, XI - Moc )
moglbys to poprawic?
bardzo dziekuje

Ania



**)
witaj Krysiu,

chcialabym Cie prosic o pomoc, jesli masz chwilke
widze, ze duzo osob korzysta z watku o portrecie psychologicznym, gdzie pierwszy post jest moj - i to z bledem...
bylabys tak mila i edytowala go?

to ten watek: viewtopic.php?f=47&t=3157

tam jest napisane, cytuje:

obliczamy na postawie daty urodzenia dd-mm-yyyy
karty sumujemy, jesli wynik wyjdzie wiekszy od 22, odejmujemy 22 (bo tyle jest AW)
oraz w portrecie: VIII - Sprawiedliwosc, XI - Moc

(1) dziecinstwo = d+d
(2) wiek sredni = m+m


a powinno byc zmienione przy pozycjach (1) i (2) jak nastepuje:

(1) dziecinstwo = dzien miesiaca;
jesli dzien miesiaca "dd" jest >22 odejmujemy od niego 22, czyli dd-22 np. 24-22=2 (Kaplanka)
(2) wiek sredni = liczba miesiaca

Krysiu - z gory przepraszam za klopot i slicznie dziekuje
jest to pierwszy post w watku i bardzo mylacy na te chwile

pozdrawiam,
Ania


mam nadzieje, ze nie beda mieli pretensji za zamieszczenie tresci moich PW do nich Uśmiech
Odpowiedz
#32

Alathea Buziak jak zwykle jestes kochana Oczko Niechodzi mi o robieniu zamieszania tylko o zachowanie dobrego wizerunku ,jakkolwiekby niepatrzec moje posty pod nowym poprawionym Port-Psych sa bynajmiej smieszne (wychodzi jak by osoba je zamieszczajaca miala problem ze zwrokiem lub logika. Ciesze sie, iz wreszcie sie to wyjasnilo. Dziekuje tym ktorzy mnie wspierali
  • a tobie Alatheo szczegolnie Kwiatek
Buziak
Odpowiedz
#33

Aliza, przykro mi, ze tak namieszalam Zawstydzony
ale wiesz - w pomylce absolutnie nie ma nic zenujacego ani smiesznego, tym bardziej, ze Twoj blad - ze wzgledu na moje gapiostwo - byl nieunikniony i nieswiadomy
no i zawsze mozna napisac do Tarofidesa lub Krystyny z prosba o edycje starego posta
ich pomoc jest nieoceniona Kwiatek
(i zazwyczaj bardzo, bardzo szybka)
Odpowiedz
#34

Ja dodam tylko, że ludzie często pytają czy datę dnia się sumuje, czy odejmuje 22, nawet, jeśli wyjaśnienia są prawidłowe.
Ciężko czasem oderwać się od numerologicznych nawykówOczko
Odpowiedz
#35

Wiedziałam, ze umysł może być ścisły, ale żeby był ściśnięty... Krzyk
Kochani, co ja robię źle?
Pozycja 15-jak odrobić lekcję karmiczną, wychodzi mi -2.
Jak ja mam to czytać, jako +2?
Poratujcie Beczy bo to mój pierwszy kontakt z tarotem i od razu wtopa...
Odpowiedz
#36

najlepiej wrzuc w osobny watek swoj portret (obliczenia plus data urodzenia), to bedzie mozna sprawdzic, czy sie gdzies nie pomylilas
Odpowiedz
#37

alathea napisał(a):obliczamy na postawie daty urodzenia dd-mm-yyyy
karty sumujemy, jesli wynik wyjdzie wiekszy od 22, odejmujemy 22 (bo tyle jest AW)
oraz w portrecie: VIII - Sprawiedliwosc, XI - Moc

(1) dziecinstwo = dzien miesiaca;
jesli dzien miesiaca "dd" jest >22 odejmujemy od niego 22, czyli dd-22 np. 24-22=2 (Kaplanka)
(2) wiek sredni = liczba miesiaca
(3) wiek dojrzaly = y+y+y+y
(4) podswiadomosc = (1) +(2)
(5) swiadomosc = (2) +(3)
(6) nadswiadomosc = (4)+(5)
(7) misja = (1) + (5)
(8) srodki do realizacji misji = (2) + (6)
--
(9) karma, kim bylam = (1) - (2) odejmujemy zawsze wieksza od mniejszej, wiec moze byc (2) -(1)
(10) co robilam = (3) - (2) j.w.
(11) lekcja = (9) - (10) j.w.
---
(12) harmonia/komfort = (7) + (8)
(13) wnetrze = (1)+ (4) +(6)
(14) na zewnatrz = (3) + (5) + (6)
-----
(15) jak odrobic lekcje karmiczna = (9) +(10) + (11) - (7)
(17) komfort karm. = (11) + (6)
(18) jak pracowac z misja na obecne wcielenie = (11) + (8)

zrodlo :A. Chrzanowska "Tarotowy portret psychologiczny

Tu jest punkt 15 i zaraz 17 ; Ggdzie jest 16 punkt ????????????????? Szok Szok Szok Szok pomylka przy pisaniu numerow czy numer 16 zniknal ?????? Szok
Odpowiedz
#38

nie ma pomylki
w ksiazce autorka go nie podaje i odsyla na swoje kursy...
Odpowiedz
#39

alathea napisał(a):nie ma pomylki
w ksiazce autorka go nie podaje i odsyla na swoje kursy...

Dzieki Kwiatek
Odpowiedz
#40

mam jeszcze jedno przemyślenie odnośnie metody obliczania pozycji nr 3.
dlaczego tak naprawdę sumuje się cyfry w roku?
to trochę brak konsekwencji, skoro pozostałe wartości obliczamy dodając całe liczby (a nie cyfry, które zawierają) i potem odejmując 22.

jak dla mnie, żeby było wszystko konsekwentnie to liczbę roku powinno się dzielić przez 22 i patrzeć jaka jest reszta z tego dzielenia i to byłby wynik na pozycji 3.
przykład:
1985 : 22 = 90 i reszty 5, czyli V Kapłan.
przy zastosowaniu liczenia P. Chrzanowskiej dla 1985 to jest 1+9+8+5=23, 23-22=1, czyli I Mag.
czyli jest to duża różnica.

te moje obliczenie wychodzi z założenia, że rokowi 1 naszej ery odpowiada Mag, 2 Kapłanka, 3 Cesarzowa i tak dalej w cyklu 1-22, od Maga do Głupca.
u P. Chrzanowskiej już rok 10 naszej ery to będzie znowu I Mag, bo 1+0=1 (a w moim liczeniu X Koło fortuny).
rok 22 naszej ery to u P. Chrzanowskiej IV Cesarz, a w moim liczeniu XXII, czyli Głupiec.

może P. Chrzanowska tłumaczy na kursie dlaczego tak wyznaczyła to liczenie? jestem bardzo ciekawa, może macie jakieś informacje na ten temat.
może np. Ona badając odpowiednie daty, lata, doszła do wniosku, że nie następują one cyklicznie tylko chaotycznie?
Odpowiedz
#41

Dlaczego sumuje sie cyfry roku...Tego nie wiedza nawet najstarsi Górale Oczko
Cytat:jak dla mnie, żeby było wszystko konsekwentnie to liczbę roku powinno się dzielić przez 22 i patrzeć jaka jest reszta z tego dzielenia i to byłby wynik na pozycji 3.
przykład:
1985 : 22 = 90 i reszty 5, czyli V Kapłan.
tez tak uwazam skrycie Oczko uwazam ze powinno sie tak wyliczac pozycje 3 z kazdego roku urodzenia ktory jest wiekszy od 22.


rok 22 naszej ery to bedzie karta Glupiec bo pod wartosc liczbowa 22 podstawia sie XXII Glupca i dlatego liczby 22 w portecie nie sumujemy.

np rok 23 n.e. to bylby wg mnie I Mag ( bo 23 nie ma odpowiednika w kartach A.W. wiec odejmujemy 22i wychodzi wynik 1 -Mag) .
Odpowiedz
#42

mam pytanie czy wszystkie numery sumujemy do jednej cyfry? czy zawsze jak wynik jest wyższy od 22 to odejmujemy 22 od wyniku?

chodzi mi o prostą odpowiedź, bo sposro tu tego napisalyscie i sie juz pogubilam Zawstydzony
Odpowiedz
#43

kosma_x napisał(a):mam pytanie czy wszystkie numery sumujemy do jednej cyfry? czy zawsze jak wynik jest wyższy od 22 to odejmujemy 22 od wyniku?

chodzi mi o prostą odpowiedź, bo sposro tu tego napisalyscie i sie juz pogubilam Zawstydzony

(1)jesli liczba jest =<22 to nic nie robimy
(2)jesli wieksza - to sumujemy cyfry i odejmujemy 22 tak dlugo az wynik wyjdzie =<22
22 l =Glupiec

(3) w liczbie roku sumujemy cyfry -> i dalej wracamy do pkt-u (2)

ja tez sie na poczatku pogubilam Oczko
Odpowiedz
#44

Jeżeli na (5) i (6) pozycji wychodzi ta sama karta, (w moim przypadku V) to mam ją traktować jako tzw. kartę odwróconą?
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości