Jak obliczyć portret
#45

paulina1804 napisał(a):Jeżeli na (5) i (6) pozycji wychodzi ta sama karta, (w moim przypadku V) to mam ją traktować jako tzw. kartę odwróconą?
Generalnie i w pewnym uproszczeniu - tak. Karty powtarzające się na pozycjach 1-6 interpretujemy jako odwrócone.
Odpowiedz
#46

Powiedzcie Mi jedną rzecz czy tylko jest do obliczenia sposób według pani Chrzanowskiej czy jeszcze jest inny bo ktoś mi obliczył portret i w dniu urodzenia wyszła KAPŁANKA A DZIEŃ URODZENIA MAM 21.? Proszę o odp.
Odpowiedz
#47

Tarotowy Portret Psychologiczny jest autorskim dziełem pani Chrzanowskiej, więc wyliczamy go tak, jak jego twórczyni!
Inny sposób, o którym wspominasz, nie ma z w/w nic wspólnego.
Odpowiedz
#48

nie potrafię tego obliczyć, za chiny ludowe. Wychodzą mi 3 x te same karty pod rząd, potem 2x inne się powtarzają.
czy za każdym razem mam dodawać np 22+4= 26-22 (chodzi mi o te dalsze punkty). Czy brać pod uwagę już zredukowane cyfry? (wynik z 4 punktu +5)?
Odpowiedz
#49

Joanna, to jest naprawdę proste.
Pod dzień, miesiąc i zsumowany rok urodzenia (np, 1985 = 1+9+8+5=23), podstawiamy karty WA. Jeżeli liczba jest większa niż 22, to odejmujemy od niej właśnie 22
przykład: data ur. 26.07.1985
poz.1. 26-22=4, czyli IV Cesarz
poz.2. 07, czyli VII Rydwan
poz.3. suma roku ur=23, 23-22=1, czyli I Mag
poz.4 = suma poz.1 i 2
poz.5 = suma poz. 2 i 3
poz.6 = suma poz. 4 i 5
jeżeli wynik wychodzi większy niż 22, odejmujemy 22
Odpowiedz
#50

Nie widzialam wczesniej Twojej odpowiedzi, dziekuje, sprobuje jeszce razUśmiech
Odpowiedz
#51

Wszystko łatwe i proste jeśli chodzi o obliczenie. Od sumy większej jak 22 odejmujemy 22 i mamy wynik. Ale swego czasu było pisane że nie odejmuje się 22 tylko sumuje powyżej tej sumy aż do sumy poniżej 22. Czyżby były dwie szkoły czy ktoś przeniósł numerologię na tarota.
Odpowiedz
#52

witek8 napisał(a):(.........) Ale swego czasu było pisane że nie odejmuje się 22 tylko sumuje powyżej tej sumy aż do sumy poniżej 22. (......)
Nie rozumiem tego zdania Bezradny
Poczytaj posty powyżej. TPP jest autorskim "pomysłem" pani Chrzanowskiej i w związku z tym obowiązuje "jej sposób" obliczania.
Odpowiedz
#53

Żubrówka poczytałem posty powyżej czyli od pierwszego do ostatniego i zgadzam się z Tobą. Tylko że ja się spotkałem z taką sytuacją że jak wyszło na przykład 25 to się sumowało i wychodziło 7 a nie odejmowało (25-22) gdzie wychodzi 3. I w "Gwiazdy mówią" jest taki system.
Odpowiedz
#54

Witek, ale ten watek jest o portrecie tarotowym a nie o sumowaniu kart Uśmiech Gdzies widzialam podobny o sumowaniu, ja tego nie praktykuje, ale inne dziewczyny owszem.
Odpowiedz
#55

Zgadzam się z Tobą Madrugada i kończę wpisy o sumowaniu kart.
Jest to wróżba na dany miesiąc z trzech kart Tarota.
Zresztą w środę (25.02.) będzie w gwiazdach to napiszę dokładnie
Jak wyjdą dwie te same karty to analizujemy je jako odwrócone. A jak wyjdą trzy takie same karty to analizujemy je jako odwrócone czy położone normalnie bo według mnie to jako nieodwrócone. Proszę o wyjaśnienie tej sytuacji.
Odpowiedz
#56

Nie jest to doprecyzowane, ale to jest tak, ze jak wiecej jest energii danej karty, to jest ona realizowana (moze byc) w negatywie, ale nie musi. Moim zdaniem jako (odw).
Odpowiedz
#57

A wg p. Chrzanowskiej, 3 takie same karty w podstawowej "doniczce" to przeważnie super pozytyw Uśmiech
Odpowiedz
#58

A to jak Pani Chrzanowska tak mowi to ja sie nie bede mieszala Oczko
Chrzanowska podawala tez przyklad papieza u ktorego 2 ksiezyce sie zrealizowaly w pozytywie.

Ja osobiscie neguje "pozytyw" czy "negatyw" bo to zalezy od odczucia, od sytuacje. Przewaga pewnych energii w zyciu moze byc dobrze wykorzystana przy okreslonych sytuacjach a zle przy innych. Wszystko zalezy od czlowieka. Mialam kiedys faceta z glupcami, wtedy tego nie wiedzialam, ale to co na poczatku odczuwalam jako "pozytywne", to z czasem jednak bylo dla mnie "negatywem". Bo przeciez takie naiwne, dzieciece, i pelne nadziei podejscie do zycia, jest napewno fajne, ale nie w kazdej sytuacji, prawda?

Niewatpliwie wlascicielowi takiego portretu bardzo z nim dobrze, do czasu az ma stycznosc z bliskimi, ktorzy gdzies tam go wiecznie prostuja, proboja pokazac, ze nie tedy droga.

Wiec, jak zawsze w zyciu, wszystko zalezy od punktu siedzenia. A regulki do niczego czlowieka nie prowadza.
Odpowiedz
#59

Dokładnie Tak
Każdy jest inny i taki sam portret będzie się inaczej realizował, w zależności od okoliczności, wychowania, wydarzeń itp.
Ja mam w podstawowej doniczce 3xGłupca i 3xMoc. Nieczęsto się tak zdarza, ale mam przyjaciółkę "bliźniaczkę", której życie diametralnie różni się od mojego!
Myślę, że portret, tak jak rozkłady tarota, pokazuje po prostu tendencje i możliwości.
Odpowiedz
#60

A nie jestes tego samego dnia co Scarlet Johansson urodzona? Ogladalam ostatnio z nia film, i mowie zrobie portret, tez miala 3 razy Glupca i 3 razy Sile Uśmiech

Ja tez uwazam, ze wszystko zalezy od nas. Fakt pojawienia sie odw. kart jednak czasami mam wrazenie moze nam pomoc w okresleniu, nad czym nalezy pracowac, czym sie kierowac Uśmiech
Odpowiedz
#61

Dzięki Wam za odpowiedź.
Mam trzy razy Sprawiedliwość oraz dwa razy Wieżę i Księżyc.
Odpowiedz
#62

Napisz witku moze oddzielny watek, ze swoim portretem, i daj nam znac jak sie realizuje Uśmiech

Jesli mialbys ochote oczywiscie Uśmiech
Odpowiedz
#63

Pomyślę o tym.
Interesuje mnie też Drzewo Życia na dziesięć kart.
Odpowiedz
#64

Madrugada, ja się urodziłam 22.11, a suma cyfr roku - 22
A Scarlet J. - chyba też tak musi mieć?
Odpowiedz
#65

Dokladnie tak ma Uśmiech Dlatego sie pytam czy ta sama, bo jesli w latach 80tych to tak Uśmiech
Odpowiedz
#66

Czyli ona 1984. Ja niestety "nieco" wcześniej Oczko
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości