DWÓR BUŁAW
#1

Witam, może ogólnie o buławach?


Symbolizują intuicję, należą do kart optymistycznych, w których ukrywa się żywiołowość, entuzjazm, moc. Żywioł ognia, symbolizujący w Tarocie energię życiową tkwiącą w każdym człowieku i wyzwalającą się w działaniach. Symbol płodności, rozkwitu i sił twórczych, związanych ze starożytnym symbolem fallusa. Wiążą się ze wszystkimi rodzajami działalności, które wymagają od człowieka aktywności i ruchu: handel, służba wojskowa, komunikacja, praca dziennikarska oraz kariera zawodowa. W miłości seks i pragnienie zdobywania. Brak zdolności rozpoznania i wartościowania uczuć, równie łatwo zdobywają jak i porzucają obiekt swoich pragnień. Nie troszczą się o miłość, dla nich ważne by działać. Ich dewiza: Chcieć to móc.

Żywioł - ogień
Strona świata - wschód
pora roku - wiosna
kontynent - Azja
charakter - choleryczny
doznanie, działanie - impulsywność
klasa społeczna - pospólstwo
Znaki zodiaku - Baran, Lew, Strzelec

PS. Niestety nie znam źródła.
Odpowiedz
#2


Mam nadzieję, że filmik będzie przydatny dla kogoś ...
Odpowiedz
#3

Basiu, może ci to już pisałem ale cudowne są te filmiki... Naprawdę pobudzają intuicję. Uśmiech
Ja na przykład w ten sposób przypomniałem sobie kilka znaczeń a nowych przyszło mi do głowy. Metoda rewelacyjna.
Odpowiedz
#4

To właśnie było moim celem, kiedy montowałam te filmiki ... pobudzić czyjąś intuicję. Dziękuję ci bardzo za te słowa... są dla mnie bardzo cenne.  Buziak Ja zauważyłam, że ty też jesteś w wielu przypadkach inspiracją dla innych ... wierz mi ... cenię sobie twoje wypowiedzi.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości