Doświadczenia z rozkładów na miłość
#67

A jeśli nie interpetować tej kapłanki jako kobiety w życiu mężczyzny, to co innego mogłaby ta karta oznaczać w ramach "wpływu innych osób"?
Chyba, że kapłanka zawsze oznacza obecność kobiety?
Odpowiedz
#68

Czy Słońce wskazuje na charakter historii? Czy mówi o tym, czy znajomość będzie udana i przynosząca zadowolenie, lub przynosząca i pozostawiająca cierpienie?
Czy po prostu wskazuje na sam fakt, bez względu na przyczyny, skutki, przebieg czy konsekwencje mówiąc po prostu, że będzie to krótkotrwałe?
Odpowiedz
#69

littledaisy napisał(a):A jeśli nie interpetować tej kapłanki jako kobiety w życiu mężczyzny, to co innego mogłaby ta karta oznaczać w ramach "wpływu innych osób"?
Chyba, że kapłanka zawsze oznacza obecność kobiety?
W MOIM odczuciu, Kapłanka to żeńska energia bądź/i - generalizując - sprawy ukrywane, niejasności, tajemnice...
Ktoś o czymś nie mówi...
O czymś ważnym...
Czasami półprawdy...
Bywa - w interesach - oszustwem lub grą "za plecami", nawet ustawionym przetargiem...
Ale...
W odczytach zależy od innych kart.
Tzn, jak przy pozostałych arkanach, te inne karty ją... modyfikują...
Ja osobiście zżymam sie gdy czytam o powszechnym (zwłaszcza wsród młodzieży) utozsamianiu Kapłanki z kochanką...
Tak, czasami może ją pokazywać, bo i kobieta i tajemnica...
Ale tak ją zubożyć Boi się
Może oznaczać toksyczna matkę (w relacji partnerskiej choćby0 ale i mądr, wpływowa matke, lub siostrę, mentorkę...
Wszystko dodatkowo zależy od pytania, miejsca w rozkładzie i - jak wspomniałam - otaczających kart...
Z kartami trochę jak ze słowami Oczko : mama, tata, doopa, wygrana, przegrana...
Wszędzie "A" , takie samo a jakże inną przekazuje...treść (?)....
Jak ze slowami...
Taka ...babka..
Ładna babka...
Stara babka...
Babka od ... angielskiego..
Moja babka (partnerka)...
Moja babka (babcia, której nie lubię)...
Z piasku babka..
Czy... piaskowa babka...
Babka...lancetowata (napluj i przyłóż Ok )...
Jedna babka a ... dziewięć odmiennych znaczeń...
Lub z kolorami: np.żółty jest żółty, niebieski jest niebieski, czerwony to czerwony..
Ale kiedy się nałożą?
Zółty z czerwonym da pomarańczowy a z niebieskim zielony...
A jeszce proporcje, czy domieszka innych...
[Obrazek: CIASTO_PLASTO_mieszanie_kolorow.png]
Potrzebna więc Wiedza - by być dobrym rzemieslnikiem i Intuicja by być... artystą... [Obrazek: smilie_girl_274.gif]

Ps. Ja nie chciałam robić wykładów ni pouczać a jak najgłębiej oddać moje "odczuwanie"...
Jesli ton komuś wyda sie mentorski - wybaczcie proszę - między innymi też...nauczam... Zawstydzony Bezradny
Odpowiedz
#70

Oklaski
Iście "Kapłanki" peunta ! Uśmiech
Bardzo mądrze !
Cogito
Odpowiedz
#71

Dziekuje Goya - juz pomalu chcialo mi sie plakacale utailam to pod welonem Kaplanki.Teraz mogespokojnie wyjsc z pod niego. Buźki Kwiatek Kwiatek
Odpowiedz
#72

Witam

Kilka ukladow sprawdzonych:

1). Wieza i Kochankowie - rozpad zwiazku albo rozwod.
2). Sad i Kochankowie - ślub. Albo Kochankowie i Arcykaplan - slub koscielny. Itd.
3). Czy on jak kocha? karta smierc - nie kocha, to jest symboliczna smierc (karta smierc) uczucia.
4). Zazdrosc w zwiazku - kochankowie i 7 palek, itd.
5). Toksyczny zwiazek - kochankowie i diabel, itd
6). Zwiazek na odleglosc - kochankowie albo 2 kielichow i karta: rydwan, swiat, albo 6 mieczy.
Odpowiedz
#73

Mia napisał(a):Helge, napisałaś jeszcze, że Wieża pokazała Ci się jako karta rozpadu związku, którego nie można uratować. Mnie także parę razy wyszła Wieża na związki, które były obrośnięte zaszłościami z przeszłości, jakimiś żalami i w końcu musiały się rozwalić, aby te toksyczne mury pękły na dobre... Później była cisza... wiele, wiele miesięcy i dopiero około rok później okazało się, że te osoby są w stanie znowu ze sobą rozmawiać, więcej! Są w stanie przyjaźnić się, wybaczyć sobie i... kto wie, co będzie dalej Rotfl Oczywiście tak stać się wcale nie musiało, bo równie dobrze Wieża mogła się rozwalić, a wraz z tym z dymem mogła pójść cała energia, która te osoby łączyła. Dla mnie Wieża nie jest bez szans - szansy nie daje raczej karta Śmierć, ale, jak mówię - może to kwestia indywidualnych rozwiązań Oczko

Ostatnio rozstałam się z chłopakiem i właśnie w rozkładzie była wieża. Trochę mi lżej na sercu z myślą, że wieża nie musi oznaczać definitywnego końca. Wydaje mi się że rozstanie było nieuniknione bo ostatnio nasze relacje nie były najlepsze. Jednak wiem że mi zależy i chciałabym naprawić błędy. Może dla nas też będzie jeszcze jakaś szansa...
Odpowiedz
#74

Helge napisał(a):MAG - flirty
KAPŁANKA - kochanka
KOCHANKOWIE - dosłownie kochankowie Rotfl w sensie że pytający ma romans, a nie w sensie - zdrada
SIŁA - przetrwanie problemów krótkodystansowych
WISIELEC - to prawie zawsze jakieś rozdzielenie - albo dają sobie czas na przemyślenie, albo następuje wyjazd jednego partnera
ŚMIERĆ - kiedyś pokazała mi zaręczyny
SPRAWIEDLIWOŚĆ - rozwód, mógł być w przeszłości
DIABEŁ - nieuczciwość we wszystkich formach - kłamstwo, zatajenie prawdy, zdrada itp.
WIEŻA - rozpad związku i niemożliwe jego naprawienie
GWIAZDA - początek relacji, pierwsze randki
KSIĘŻYC - romans ale i podejrzenia o romans
SŁOŃCE - w zależności od towarzyszących kart, ale często pokazuje mi przyjaźń
SĄD - odnowienie znajomości


Ciekawe i przydatne Uśmiech
Odpowiedz
#75

MAG - generalnie pokazuje mi się jako intencja drugiej osoby na niezobowiązującą znajomość, niekoniecznie poważne plany Uśmiech Często pokazuje mi czarusia którego umizgi można mylić z zainteresowaniem, a jest po prostu dobry w gadce. Jak na faceta wypada Mag, to niekoniecznie musi byc od razu nieuczciwy czy niezaangażowany, ale np przesadza w słowach Uśmiech
KAPŁANKA - cicha woda, cwana cicha woda, kobieta która swoją nieporadnością i niewinnością potrafi mężczyzn prowadzić jak po sznurku za sobą Język Nie zawsze kochanka, ale jak wypada na kolezankę faceta, to na ogół ma na niego zakusy.
KOCHANKOWIE - roznie. Nie lubię tej karty w rozkładach miłosnych, bo czasem wskazuje na wybór, nie miłość. Nie czuję żeby była tak dobra jak słońce np.
SIŁA - facet złapany w sidła. Ale tu jest ryzyko, że blisko jest do tego by poczuł się zdominowany.
ŚMIERĆ - Nigdy nie pokazała mi zmiany etapu w związku, przejścia, czegoś bardziej metaforycznego niż rozstanie i że coś odeszło bezpowrotnie.
SPRAWIEDLIWOŚĆ - pokazuje mi na rutynę, taki etap gdzie rozliczamy się w związku.
DIABEŁ - toksyczna znajomość, ktoś kto jest bardziej cwany niż my sami, albo po prostu gry w związku, gra o dominację, przewagę.
WIEŻA - rozpad związku, ale zazwyczaj prowadzący do lepszego.
GWIAZDA - pogodzenie po kłótni. Moment gdy spory odchodzą w dal i przychodzi nadzieja na nowe i lepsze.
KSIĘŻYC - kłamstwa, tęsknota za tym co minione.
SŁOŃCE - szczęście. Cudowny okres cieszenia się sobą jak dzieci.
SĄD - jak dla mnie najlepsza karta. Pokazuje drugą połówkę, w pewnym sensie dla mnie jakiś rodzaj opatrzności czuwającej nad parą. Cokolwiek się nie dzieje, będzie dobrze.
ŚWIAT : Niestety pokazuje mi częściej rozstanie we względnie przyzwoitej atmosferze, za wolą obu stron, niż cudowności..choć to taka dobra karta niby.
Odpowiedz
#76

Dla mnie w kartach pokazywało:
KAPŁANKA - jako inna kobieta trzymana w tajemnicy, a także kłamstwa, sekrety, które wkrótce wyjdą na jaw.
CESARZOWA - pokazało mi się jako kobieta zimna i wyrachowana, zaborcza, omotanie kogoś- uniezależnienie od siebie.
MAG - czarowanie, uleganie złudzeniu.

Przy wieży i śmierci mam problem bo w opisach mówią kolejno:
WIEŻA - zawalnie się relacji których nie można naprawić - tu mam problem bo po fakcie pokazało zakończenie, a następnie ciągłość relacji, nad którą cały czas trzeba pracować. Ma podstawy ale to od nas zależy jak bardzo chcemy pracować , budować aby ta relacja się utrzymała.
ŚMIERĆ - w lekturze zawsze oznacza koniec relacji (oczywiście przy odpowiednich kartach bocznych), lub nowy początek. U mnie pokazało koniec związku ale niedefinitywny, tak że po jakimś czasie następuje, odrodzenie relacji. A także próbę zakończenia czegoś, chęci rozpoczęcia czegoś nowego ale cały czas powrót w przeszłość do poprzedniego partnera
Odpowiedz
#77

Oto co najczęściej pokazują moje karty w rozkładach na miłość/relacje:

GŁUPIEC - przelotny flirt, niedojrzała miłość, a przy niektórych kartach - po prostu robienie kogoś w balona
MAG - na ogół mężczyzna, który manipuluje kobietą, "złotousty", dużo obiecuje mało robi - w połączeniu z Magiem to na 100% związek toksyczny, uzależnienie drugiej osoby, omotanie słowami
KAPŁANKA - często pokazuje - podobnie jak PUSTELNIK - samotność w związku, albo samotność w dosłownym znaczeniu (chociaż nie zawsze jest ona przykra), pokazuje także niedomówienia pomiędzy partnerami
CESARZOWA - w rozkładach dla kobiet - Cesarzowa to często kobieta, która w związku jest jedyną stroną dbającą o ten związek - druga strona "się leni" lub jest mało zainteresowana... czasami pokazuje kobietę samotnie wychowującą dziecko... gdy pyta mężczyzna Cesarzowa często pokazuje kobietę w której on jest zakochany
KOCHANKOWIE - inna kobieta/mężczyzna na horyzoncie... zdrada lub perspektywa zdrady
RYDWAN - romans, wolny związek
SIŁA - zdrada, romans, czasami związek o który trzeba mocno walczyć - tak że już się nie ma siły
UMIARKOWANIE - relacja odpowiadająca obu stronom, dobre porozumienie ale bez wielkich uczuć czy namiętności, układ typu "przyjaźń + seks" - ale nie miłość
WISIELEC - rozdzielenie, samotność w związku, lub po prostu stopniowe zawieszenie kontaktów
ŚMIERĆ - zakończenie relacji, zerwanie, wypalenie się relacji
SPRAWIEDLIWOŚĆ - zazwyczaj rozwód, albo - w połączeniu z innymi kartami - sytuację kiedy ktoś sobie w końcu uświadamia że był tym związku wykorzystywany
DIABEŁ - związek tylko dla seksu, relację toksyczną, oszukiwanie w związku
WIEŻA - podobnie jak Śmierć - rozpad związku... z tym, że w przeciwieństwie do Śmierci, jest to zazwyczaj rozpad nagły i bolesny (np. w wyniku zdrady)
GWIAZDA - zawyżone oczekiwania w stosunku do ewentualnego partnera (przy czym osoba pytająca często nie zdaje sobie sprawy dlaczego nie może sobie znaleźć odpowiedniej osoby do związku), naiwność, czasami to kochanka, czasami ktoś nowy z kim wiążemy nadzieje na przyszłość...
KSIĘŻYC - niejasności w związku, coś jest ukrywane, widzenie drugiej osoby w nieprawdziwym świetle (tzw. "klapki na oczach"), ktoś powracający z przeszłości, często - samotność która nam ciąży
SŁOŃCE - nie przepadam za tą kartą w rozkładach na związek - jest to dla mnie taka miłość "na pokaz", całą gębą, ale jednocześnie często egoistyczna i niedojrzała, nie gwarantuje stałości
SĄD - z odpowiednimi kartami - podobnie jak Kapłan - związek długotrwały, ślub
ŚWIAT - podobnie jak Rydwan - związek wolny, otwarty. Czasami związek z obcokrajowcem

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#78

Ja widzę swoje karty tak : 
Wieża - gdy widzę to dla związku najczęściej myślę o kryzysie, bardzo poważnej kłótni, slowach, które ranią. Przy karcie osoby dla mnie oznacza bardzo ciężki charakter  osoby, prowokowanie kłótni, duże problemy osobiste z emocjami.
Kapłan - związek trwały, ale zależy od kart 
Słońce - bardziej przyjaźń, trochę egocentrycznie ( przy karcie osoby ) , Słońce pokazuje mi też nadchodzące spotkanie, randkę .
Kochankowie - Generalnie dobra karta, ale zależy od całego układu i pozycji. Jeśli mam Kochanków i np 2 mieczy to nie mam dobrych przeczuć, ale kochankowie i 2 puchary już lepiej.
Diabel - dla mnie jest to romans, zabawa, coś bez zobowiązań , duży pociąg fizyczny między ludźmi, może być nadmierne uzależnienie od siebie.
Gwiazda - miłość platoniczna ( ale sytuacja wyjdzie dla danej osoby na korzyść ) 
Kaplanka - oziębłość seksualna, albo odwrotnie osoba przesadza z przypadkowymi spotkaniami w jednym celu
Umiarkowanie - oddalenie, nuda, marazm, brak postępu i rozwoju
Głupiec - nowy poczatek, szansa na powrót po rozstaniu, ciekawość, zabawa, beztroska, radość 
Wisielec - niezdecydowany partner, np nie chce się zaangażować 
Ksiezyc - iluzje osoby, której kładę karty, nierealny obraz sytuacji, błąd w ocenie.
Smierc - brak związku, koniec lub poważny kryzys zależy od kart sąsiadujących 
Pustelnik - marazm, nuda samotność w związku. Przy pozytywnych kartach długie życie razem do starości 
Swiat- zależy od pytania. Na nową relacje : ciekawość drugiej osoby, interesujące rozmowy, poszerzanie choryzontow, w stałych związkach i problemach rozmijanie oczekiwań, zobowiązania z przeszlosci, które są nierozwiązane, znajomość z obcokrajowcem
Rydwan - romans dynamiczny, szybki
Moc - romans namietny, dynamiczny, osoba powinna podjąć kroki 
Cesarz - związek z osobą wladcza, dominującą. Mężczyzna podejmuje decyzję w związku
Cesarzowa - dla mężczyzny idealna partnerka, dla kobiety różnie zależy od kart i pozycji.
Sprawiedliwość - niewiele uczuć, związek z rozsądku
Sąd - konieczność rozwiązania konfliktu, problemy, może być rozstanie
Odpowiedz
#79

Podzielę się swoimi spostrzeżeniami Oczko
2 kielichy- miłość, spotkania, romans, związek
Kochankowie - niestety dla mnie nie jest fajną karta pokazuje wybór który dla drugiej osoby nie jest dobry , rozerki co tu zrobić ,kilka razy jeśli karta leży na końcu rozkładu poprostu rozstanie lub do spotkania nie dojdzie

Cesarz- twardy facet jeśli podejmie decyzję będzie się jej trzymał
4 denary- zamknięcie się na drugą osobę cisza między ludźmi brak kontaktu
Podobnie 4 Mieczy
Siła- przyciąganie sexusalne między ludźmi chemia 
6 pucharów - piękne wspomnienia ale i nieraz chcę powrotu 
Słońce- raz pokazało mi uwolnienie się z niechcianej relacji i radość z tego powodu.
Koło Fortuny- zdarzenia zawsze uderzają z nienacka i nie zawszę są pozytywne .. szarpanina.. rozstania powroty
Śmierć- zmienia status w związkach zależy jakie karty są dociągnięte
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości