Szablony do Wielkiej Tablicy z kart Lenormand i Kipper
#45

(17-04-2013, 16:40)Gizbern napisał(a):  Mam pytanie, gdzie mogę znaleźć wyjaśnienie jak odczytywać wielką tablicę Myśli  36 domów znam, ale jeszcze znaczenia rzędów poziomych, pionowych, oraz znaczenie kart po przekątnej karty osobowej. Z góry dziękuję za odpowiedź

Prowadzę kurs o kartach Lenormand  ... tam możesz wielu rzeczy dowiedzieć się  Kotek
Odpowiedz
#46

(29-04-2013, 20:59)Iwona napisał(a):  Gizbern ja rozpatruję tablicę na określony czas, np miesiąc, dwa , trzy , wszystko zależy jak sie umówisz z kartami.
przyszłość czytam tam gdzie patrzy wzrok z karty osobowej np pana.

Gizbern napisał(a):Iwonko kupiłem książkę Iwony Porożyńskiej-Przyszłość czytana z kart Lenormand, ale nadal nie jest dla mnie jasne kilka spraw w dużej tablicy, pomożesz  Pociesza
Poniżej napiszę jak zrozumiałem, a ty mnie popraw (mam orginalne karty Lenormand)czyli talia Piątnika

1 Przed kartą osobową (czyli mężczyzna z prawej a kobieta z lewej strony?) - o czym myślimy (jedna karta czy ciąg kart jaki pozostał)dla mnie to przyszłość do końca rzędu ... albo i przeszłość lub teraźniejszość ... 
2 Tam gdzie patrzy po skosie u góry - co nam zaprząta myśli ? (czyli mężczyzna z prawej a kobieta z lewej strony?) po jednej karcie z każdego rzędu ?do końca rzędu, po skosie, zalezy gdzie leży karta osobowa w którym rzędzie jak na samym dole to mamy trzy rzędy do góry, zawsze za plecami mamy przeszłość a za stroną gdzie podąża wzrok przyszłość ... Akrobatyka ... o to właśnie chodzi w odczytywaniu jakichkolwiek kart?? ... po skosie do góry to dla mnie patry z pod byka ... Wiecie coś na tema t DIAGONALNYCH LIN??
3 Pod kartą osobową - jedna karta z każdego rzędu ?jeżeli jest tylko jedna to jedna, a jak ciągnie się drugi rząd to do końca Myśli Myśli Krzyk Bezradny Myśli
4 Z tyłu po skosie u góry - to co nie daje spokoju.... Mi też nie ... nie wiem o co chodzi .... inni też nie wiedzą ... bo nie wypowiadają się w tym temacie ... w sumie nie ma o czym ... 
5 Czy po skosie na dole i u gory nie powinny być najbliższe wydarzenia 2-3 tygodni-przyszłość jest zawsze tam gdzie jest zwrócony wzrok z karty. ... Jaki wzrok i czyjej karty?? ... NIE linie diagonalne do czegoś innego nam służą 
Proszę wyjaśnij mi jak to rozpatrywać na przykładzie tabeli poniżej zakladając że karta osobowa to 14
Z gór dziękuję  Kwiatek    ... Tak się NIE DA

Gizbern masz te materiały z chomika tam jest rozrysowana tabela ładnie ze strzałkami i dokładnym opisem Uśmiech
Odpowiedz
#47

(29-04-2013, 21:04)Iwona napisał(a):  CZYTANIE Z KART
Karty czytamy z lewej strony do prawej, następnie z góry na dół. ... To nie jest żelazna reguła ... trzeba wiedzieć gdzie zacząć ... 
Znając poszczególne związki między kartami można próbować formułować krótkie zdania. Właśnie że Należy najpierw składać pierwsze dwa słowa na podstawie dwóch kart ...

Największą sztuką w czytaniu z kart, poza dobrą intuicją, jest znajomość tych właśnie związków. Znaczenie poszczególnych kart jest bardzo ważne, ale czytanie z kart to umiejętność ich prawidłowego łączenia, rozpoznania głębszego sensu.,, RACJA 

DUŻA TABLICA
W tym układzie biorą udział wszystkie karty, w ten sposób można odpowiedzieć na bardzo wiele pytań, szczególnie, jeśli wróżymy komuś po raz pierwszy.
A więc kładziemy cztery rzędy po osiem kart (4x8). Cztery pozostałe karty tworzą piąty rząd, który stoi –dokładnie po środku, na dole.

Najpierw należy odszukać kartę osobową tzn. dla pani kartę nr 29 –to jest Panią, dla pana kartę nr 28 –Pana. NIE,  tego z całą pewnością nie trzeba robić ... 

Następnie patrzymy na pozycję Lisa. .... BO??? nie rozumiem DLACZEGO??? 
Jeśli osoba pytająca ma kartę nr 14 –Lisa po skosie w tyle głowy, jeśli oświetla go ciemna Chmura (karta nr 6),
albo kłuje Kosa (karta nr 10) –to należy natychmiast przerwać nasze posiedzenie.  Nerwus Beczy Bezradny Myśli Rotfl
Osoba ta może być przyczyną wielu nieprzyjemności!!! No ja też ...  Rotfl
Czyżby przyszła do nas, aby nam zaszkodzić?
Do pozycji Lisa wrócę jeszcze raz, omawiając związki między kartami.

INNY SPOSÓB CZYTANIA Z KART
Teraz proszę się skupić na kartach osób pytających (dla kobiety –karta Pani, dla pana –karta Pan) i zapamiętać sobie następujące zasady czytania

Usunęłam to ... do czego nie mogłam się w racjonalny sposób odnieść ... Już samo wróżenie przynosi wiele kontrowersji ... po co sobie to komplikować .. nie wiem ??? 

SCHEMAT CZYTANIA Z KART
szczególnie ważny dla początkujących:


Po tym czasie wiele osób było "początkującymi"  ... Ja się pytam KOMU i CO się sprawdziło??    
Resztę usunęłam ... nie da się tego nawet czytać ...
Odpowiedz
#48

"BOSKA " Barbara przemowila i to z jakim zadlem  Oklaski . Dobra ezoteryczka  Myśli Powinno sie ja poleca  Załamka
Odpowiedz
#49

Wymowne te ikonki  Zebona,  Oczko  tak na marginesie.

Chętnie się dowiem przy dyskusji o źródłostanie ( jako wzorca odniesień  karcianych i kontekstu dywinacyjnego  ) książki zostawionej  przez  Madam Mille Lenormand ( oryginału  Prosi ) -  wersji samej autorki M.L   co z pewnością byłby przyczynkiem do bezpośredniego naśladowania  tej mistrzyni . Bardzo proszę o pierwowzór.

Bo o ile wydano ( i wiadomo ) później  książki  w tym temacie, to były one zawsze wizją / autorskim indywidualnym spojrzeniem - danego autora ( które mogą być z kolei innymi wizjami analogiczne każdej innej osoby )  a nie kopią z prawem autoryzacji  danego wydawnictwa / czy publikacji  jej wzorców czy zapisem zostawionej spuścizny  w/w sławnej  autorki  M.L / wróżki z prawem do pokoleniowej dystrybucji  .

Platon  cyt . : ” Ob­serwuj, słuchaj, rzad­ko osądzaj i nie chciej za dużo „.
Odpowiedz
#50

Zastanawiałam się przez chwilkę dlaczego takie stwierdzenie padło z twoich ust (sorry rąk, bo słowo pisane  Rotfl ) Zebona ... ale szybko przypomniałam sobie o tym ... Proszę poczytaj sobie, robię to w dobrej wierze ... http://zwierciadlo.pl/psychologia/zrozum...aja-innych Psychologowie o tym wiedzą, a my ezoterycy też powinniśmy takie sprawy rozumieć, kiedy tym bardziej mówimy o dobrej aurze, wymianie energii ... oczyszczaniu itd. 
Ja widzę kolosalną różnicę między moją wypowiedzią, a twoją ... inni też to dostrzegają ...  Kotek

p.s.  Proszę cię bardzo Nie polecaj mnie ... terminy mam już zawalone  Bezradny
Odpowiedz
#51

(30-11-2017, 18:33)werbena napisał(a):  Chętnie się dowiem przy dyskusji o źródłostanie ( jako wzorca odniesień  karcianych i kontekstu dywinacyjnego  ) książki zostawionej  przez  Madam Mille Lenormand ( oryginału  Prosi ) -  wersji samej autorki M.L   co z pewnością byłby przyczynkiem do bezpośredniego naśladowania  tej mistrzyni . Bardzo proszę o pierwowzór.

Bo o ile wydano ( i wiadomo ) później  książki  w tym temacie, to były one zawsze wizją / autorskim indywidualnym spojrzeniem - danego autora ( które mogą być z kolei innymi wizjami analogiczne każdej innej osoby )  a nie kopią z prawem autoryzacji  danego wydawnictwa / czy publikacji  jej wzorców czy zapisem zostawionej spuścizny  w/w sławnej  autorki  M.L  / wróżki z prawem do pokoleniowej dystrybucji  .

A taka książka w ogóle istnieje?? Jako wzorzec czego? Dobrze cię rozumiem, chodzi ci o książkę autorstwa samej M. M Lenormand?
Odpowiedz
#52

Wzorzec czego ? to proste
samej autorki M.L. bo to byłby wtedy źródłowe dane / autorskie u źródła powstania ew. systemu.
A tak są klony czegoś, indywidualnych wizji każdego następnego autora to chyba oczywiste , który jako hasło w nazwie znanego nazwiska " Lenormand " już wywołuje wypieki u niektórych .
Bo takiej książki / pierwowzoru nie ma.
Pytam, bo może ja czegoś nie wiem ? a chętnie się dowiem.
Przecież jasno piszę jw., tak dobrze rozumiesz.

Platon  cyt . : ” Ob­serwuj, słuchaj, rzad­ko osądzaj i nie chciej za dużo „.
Odpowiedz
#53

Podam ci link na moją stronę, trochę historii ci się przyda, proszę zapoznaj się z nią http://wrotatarota.com/jak-odczytywac-ka...lenormand/
Dodatkowo, gorąco polecam bloga od Mary K. Greer, która jest ceniona na całym świecie i nie tylko za karty Lenormand, ale i Tarota też. Dzięki swojej pracy, mogłabym powiedzieć wręcz detektywistycznej, zapisała się już na kartach historii, a jej nazwisko jest często wspominane w Muzeum Brytyjskim, jeśli chodzi oczywiście o kartomancję. Ogromnie cieszę się, że taka osoba jest moją mentorką do której zawsze mogę się zwrócić w razie potrzeby ... https://marykgreer.com/category/lenormand/ 
Masz w zupełności rację ... wszelkie książki są indywiduale i niepowtarzalne ... lecz one nie powinny być indywidualistyczną wizją jakiegoś autora, ponieważ wówczas nie ma mowy o zachowaniu podstaw w sposobie odczytu kart Lenormand. Te podstawy dziś są już nam znane, a choćby nawet dzięki różnych zachowanych historycznych zapiskach, które można nawet jeszcze dziś znaleźć w odpowiedniej lekturze w j. angielskim i francuskim (boleję nad tym, że nie w polskim, tak wiele by to zmieniło) i dzięki uprzejmości samego muzeum i spadkobiercom dziedzictwa ... Nie piszę o tym na mojej stronie, ale nie wszystko trafiło w ręce jej siostrzeńca ... całe szczęście  Kotek
Trzeba pozwolić innym na to, aby sami sobie mogli wybrać i zdecydować, która szkoła jest im bliższa lub z jaką wizją autora jest im po drodze ... 
Mam nadzieję, że problematykę tego tematu, który poruszyłaś, w jakiś sposób pomogłam ci wyjaśnić. Dodatkowo może pomoże ci również ten artykuł na temat różnicy kart Oracle a Tarot ... http://wrotatarota.com/tarot-a-oracle-cz...t-roznica/
Odpowiedz
#54

Wszystko to wiem , stąd było to retoryczne pytanie. Oczko

Blog Mary K. Greer też znam ( owszem profesjonalny, przyznaję ) raczej od strony tarota, bo podczytywałam. Nie dotarłam  do kolejnych zakładek. Więc dzięki za bezpośredniego linka.
Bariera językowa, może być dużą przeszkodą owszem.

Platon  cyt . : ” Ob­serwuj, słuchaj, rzad­ko osądzaj i nie chciej za dużo „.
Odpowiedz
#55

Od jakiegoś czasu "stoi" ten temat, a więc może poruszę tę kwestię jeszcze raz ... 
Temat ten brzmi, cytuję: " Szablony do Wielkiej Tablicy z kart Lenormand i Kipper"

Na temat kart Kipper nie wypowiadam się, ale w kartach Lenormand NIE MA żadnych szablonów 

Jedynie to stwierdzenie lub nazewnictwo "szablony" można wytłumaczyć tym, że rozkład "Wielka Tablica" (WT), jest możliwa do odczytania przy pomocy tzw. "Domów", które mają swoje miejsce na WT. Te "Domy" to nic innego jak kolejno ułożone karty od 1 do 36 i tyle. 

WT można również z powodzeniem odczytywać BEZ użycia tych "Domów", a więc dla początkujących polecam skupienie się na losowo kolejno ułożonych kartach w formacie 8 (kart) x 4 (rzędy) + 4 (karty na dole) lub po prostu 9 (kart) x 4 (rzędy)

Każdy "Dom" ma przypisane swoje znaczenie i absolutnie NIE jest ono wynikające jedynie z przesłania karty. To że karta np. 2 Koniczynka wypadnie w "Domu" 2 Koniczyna, nie będzie mówić o potęgowaniu jakiegoś przesłania, o ogromnym szczęściu. "Dom" 2 Koniczynki to np. okazja, możliwości, satysfakcja i pojawienie się tam karty 2 Koniczyna, może mówić np. o tym, że nadarzy się okazja do hazardu. Jednak pojawienie się w tym "Domu" karty 23 Myszy, śmiało może mówić o naszym własnym niechlujstwie i zaniedbaniu, co zresztą udowodniłam weryfikując WT na mojej grupie. 

Piszę o tym, ab y sprostować informacje jakie inni poszukują w necie  Kotek
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości