As kielichów
#23

As Pucharów reprezentuje zdrowe wyrażanie emocji... Odnosi się do wewnętrznej harmonii oraz duchowego dynamizmu.
Odpowiedz
#24

Mi wyszedł pare razy przed rozpoczęciem 1,5 rocznego związku.
Poczatek jak w bajce a koniec tragedia...
tyle w temacie ;/
Odpowiedz
#25

Olenaa napisał(a):Mi wyszedł pare razy przed rozpoczęciem 1,5 rocznego związku.
Poczatek jak w bajce a koniec tragedia...
tyle w temacie ;/
Bo as kielichów jako sygnifikator żywiołu wody mówi po prostu o wzroście emocjonalnym, o jego potencjale, a czasami początku. A więc as kielichów to nowe uczucie, zauroczenia lub zakochanie. Dobra podstawa do stworzenia związku uczuciowego - i to sygnalizował Tobie Uśmiech O zakończeniu związku z pewnością nic nie mówił, zwłaszcza, że było to 1,5 roku później.
Odpowiedz
#26

(01-09-2016, 13:51)kasia12 napisał(a):  Emocje emocje I jescze raz emocje Uśmiech.

Dokładnie tak - As kielichów to karta czystych emocji, rozum tu idzie w odstawkę. Tak Z kielicha aż się wylewa, nie potrafimy ukryć naszych uczuć i emocji, wylewają się one z nas na zewnątrz. I chodzi tu o emocje wszelkiego rodzaju, nie tylko te związane z miłością... Dlatego - tak, rzeczywiście może on pokazywać płaczliwość i przesadzanie z emocjonalnym zachowaniem, "oczy w mokrym miejscu". Oczko


Zależnie od miejsca w rozkładzie może symbolizować nadzieję, opiekę od losu, nowe życie (ciążę), nowe uczucie, pełnię uczuć, przesadzanie z emocjami.

W pytaniu o jakiś problem może wskazywać na to, że problem ten nie jest jakiś wielki (nie do pokonania), i ma źródło głównie w naszych emocjach (tj. że sami się niejako nakręcamy).

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#27

Tak jak i wyżej. Mi również karta Asa kielichów pokazuje dużą emocjonalność. Nie definiuje mi ona rodzaju tychże emocji. Mogą być zarówno pozytywne jak i negatywne. Kwintesencją tej karty dla mnie jest zawsze jakiś nadmiar. Nadmiar w nas tylu negatywnych emocji, że aż łzy się cisną do oczu, jak i wielkie motyle w brzuchu i ogromna radość z powodu czegoś, którą widać na zewnątrz. Nigdy ta karta nie pokazała mi neutralności i wyważonych emocji. Zawsze tych emocji jest sporo, kiedy widzę ją w rozkładzie. W karcie dnia jest to albo płaczliwość albo wielka euforia i chęć do działania, nigdy ''letniość''. Także karta przedstawia się dokładnie tak, jakie ma znaczenie - emocje. Emocje, które w danej chwili górują nad rozumiem.

"Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów"A.Einstein
Odpowiedz
#28

As Pucharów to dla mnie karta wzruszeń, tkliwości, ciepła. Te emocje nie są silne czy skrajne; one raczej "rozmiękczają" serce (żywioł wody!). Ale zauważyłam też inne znaczenia w rozkładach. Ta karta często pokazuje mi miłosierdzie, wybaczenie, pojednanie z kimś oraz troskę o najbliższych - sytuacje, kiedy trzeba zaopiekować się kimś z rodziny lub grona znajomych- okazać im empatię, pomóc w czymś ważnym, po prostu bardziej zatroszczyć się o drugiego człowieka. A więc ten as odnosi się - moim zdaniem - do miłości, ale w jej pięknej, szlachetnej odsłonie: caritas.
W ogóle mam wrażenie, że w Asie Pucharów jest coś mistycznego, podniosłego, sakralnego. Widząc tę kartę, mam skojarzenia z mszą św., hostią, ze świętym Graalem...Uśmiech Pewnie dlatego, że w jednej z moich ulubionych talii (Thelema) nad kielichem jest biały gołąb i promienie światła...
Odpowiedz
#29

Gołąb nad kielichem jest ogólnie rzecz biorąc symbolem miłości, miłosierdzia, empatii, takiej łagodnej wspierającej ręki (najczęściej kobiecej lub boskiej) - a więc rzeczywiście nie chodzi w tej karcie tylko o miłość tzw. romantyczną, lecz ogólnie o ciepłe uczucia, jak najbardziej pomoc o jakiej piszesz się do nich zalicza, jak też inne relacje łączące nas z drugim człowiekiem. 
W pewnych aspektach jest to też najczystsza miłość "z góry", oznaka miłosierdzia (biały kolor, hostia) - dlatego też karta ta jest jedną z piękniejszych w Tarocie, bo oznacza ochronę, opiekę boską i potwierdzenie "nic Ci nie grozi, bo ja nad Tobą czuwam". Jest to więc karta ochronna.
Pojedynczy kielich na karcie Asa kielichów (utożsamiany niejednokrotnie ze Świętym Graalem) zawiera w sobie więcej wody niż wszystkie pozostałe, ona stale jakby wypływa z jego wnętrza i przelewa się przez krawędź. Jeśli weźmiemy pod uwagę że woda w Tarocie to uczucia i  emocje w różnej postaci - wtedy interpretacja tej karty staje się bardzo łatwa. Uśmiech

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#30

Tak, łatwa. Ale często sprowadzana po prostu do miłości, emocji, bez tego aspektu duchowego. Do mnie właśnie ten przebija z karty najmocniej. Nie wiedziałam, że ten as jest utożsamiany ze Świętym Graalem. Sama tak skojarzyłam, poczułam - jak widać trafnieUśmiech Dzięki!
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości