2 kielichów
#1
Karta Tarota 2 kielichów (pucharów)

Kolejno: Tarot Marsylski, Oswald Wirth, Rider Waite

   

Z tej grafiki można korzystać tylko pod warunkiem podania źródła.
Cytuj
#2
Prosta -
Partnerstwo. Moze byc romantyczne lub zwiazane z biznesem. Zatem, jesli Pytajacy(a) wlasnie spotkal(a) kogos interesujacego, ta karta wskazuje ,ze zwiazek rozkwitnie. Nawet jesli jest to spolka w biznesie, bedzie wzajemne upodobanie i przyjazn, bez wzgledu na rodzj plci. Moze ta karta takze oznaczac ,ze dwoje ludzi zeszlo sie ponownie po klotni lub zareczyny , lub tez jakies zobowiazanie wobec siebie.

Odwrocona -
Znaczenie odwrocone do pozycjiprostej . To moze byc odwolane przyjecie. Calkowity koniec zwiazku. Inne karty pomoga rozjasnic sprawe. Mozliwe takze iz upragniony zwiazek nie od razu zaistnieje, tak jak sie tego spodziewamy.

Sasha Fenton "Fortune telling by Tarot Cards"
Smiac sie do wszystkich, ze wszystkiego i mimo wszystko
Cytuj
#3
2 Pucharów
============================
2 pucharów nazwałabym „otwarciem. „ nazwałabym nie tyle poszukiwaniem drugiego człowieka ile przyjęciem obecności drugiego nowego człowieka w naszym życiu.
Zresztą w tarocie bardzo często ta karta symbolizuje spotkania. Spotkania dwójki ludzi , randki, spotkania intymne ale spotkania które przeżywamy bez jakiegoś ogromnego szumu , bez obnoszenia się sytuacja początku emocjonalnego jaki dzieje się w naszym życiu.
Natomiast 2 Pucharów mówi również na otwarcie się na drugiego człowieka .
2 Buław tworzy system człowieka który trzyma się lekko na uboczu ale się nie alienuje , natomiast nie wchodzi intensywnie w relacje z druga osoba .
2 Pucharów daje ten jeden krok do przodu , który powoduje, że jesteśmy otwarci na obecność drugiego człowieka w naszym życiu , ale też jesteśmy otwarci na obecność naszą w życiu drugiego człowieka. Bo to nie zawsze idzie w parze jak się okazuje .
2 Pucharów daje patrzenie na świat , patrzenie na sytuacje między nami i światem zewnętrznym przez pryzmat uczuć, przez pryzmat przyjemności realizowania. I znów jak, że jest to dwójka to nie jest to jeszcze szerokie wchodzenie natomiast jest to już ten taki krok ku drugiej osobie.
- Jeżeli tu jakoś sytuacyjnie miałabym przyporządkować ta
2 Pucharów – to takie powiedzenie – „jak nie jak tak, - chyba dobrze oddaje charakter tej karty.
Jest to karta po pierwsze –przyjazna ale jest to tez karta obrazująca człowieka, który zewnętrznie jest człowiekiem uśmiechniętym. Który pozostawia troski dnia codziennego w miejscu , które im przypisał.
Natomiast w 2 Pucharów ludzie spotykając się z innymi ludźmi nie ciągną „trupów” ze swojego życia na plecach. Stąd jest to początek czegoś ale nie wprowadzamy drugiej osoby w nasze środowisko bo my chcemy jeszcze celebrować ten moment kiedy patrzymy sobie jeszcze w oczy. Kiedy już się pojawiają osoby trzecie – nie zawsze jest ten czas patrzenia w oczy.
Choć 2 Pucharów daje nam możliwość takiego wyalienowania się sytuacyjnego gdzie wokół może być 5, 7 10. 30 osób a idąc 2 Pucharów będziemy widzieć tylko tę osobę po drugiej stronie. Tylko te oczy, tylko te usta , tylko te słowa będziemy słyszeć które wypowiada osoba która jesteśmy zainteresowani.
2 Pucharów daje również zainteresowanie drugim człowiekiem. Ona daje wewnętrzne otwieranie się na to, żeby wysłuchać i żeby się podzielić . Może nie jest to karta zwierzeń gdzie gdzieś tam wyrzucamy z siebie wszystko co nas dławi , co nas gniecie ale niewątpliwie jest to wchodzenie w relacje z drugim człowiekiem na tyle intensywna , aby nie tworzyć atmosfery ciszy , która by nagle zapadała pomiędzy nami i druga osoba . nawet jeśli taka cisza zapada to ta cisza jest obfitująca w niewypowiadane słowa ale słowa ciepłe. Wtedy są te gesty, wtedy są te momenty gdzie czujemy, że drugi człowiek jest najważniejszy w chwili która trwa.
-------------------------------------------------------------------
(opracowanie wg. programu Danuty)
Pozdrawiam Uśmiech
Cytuj
#4
Karta 2 Kielichy
Karta oznacza "miłość" i "zakochanie się", uosabia siłę, jaka leży u ich podstaw. Dookoła kaduceusza, buławy Hermesa, wiją się dwa węże, symbol budzącej się energii kundalini. Głowa lwa wieńcząca kaduceusz symbolizuje namiętność, seksualną energię, która uskrzydla zakochanych. Poprzez temat miłości kartę tę można skojarzyć z Kochankami (VI), a rozbudzona namiętność łączy się z kartą Mocy (XI).
Tradycyjne znaczenie - wrogość, przykre rozmowy, separacja lub spotkanie.
Znaczenie u Waite'a - miłość, zakochanie się, przyjaźń, związek partnerski, namiętność.
Karta odwrócona - chora namiętność, rozstanie, konflikt interesów.

Źródło: "Vademecum tarocisty" Hajo Banzhaf
Przyjaźń poznają po tym, że nic nie może jej zawieść; a prawdziwą miłość po tym, że nic nie może jej zniszczyć." - Antoine de Saint-Exupery
http://www.youtube.com/watch?v=nWlO7HAuAYg
http://quasimodo.wrzuta.pl/audio/6zGyiQ
Cytuj
#5


"Szlachetne myśli niech wejdą Ci w nawyk - a zmienią się w szlachetne czyny"
Cytuj
#6
połączenia wielkich arkan z kartą 2 kielichów wg wróżki Joanny: http://wrozkajoanna.bloog.pl/id,3495595,...index.html

przykłady:

"Pustelnik
   Wycofanie z relacji, które mogły zapowiadać się obiecująco.
   Związek niby istnieje, ale każde z partnerów żyje w swoim świecie, każde zamyka się w sobie.
   W pracy kurs, bądź doszkalanie się będzie pomocne przy przyszłej współpracy"

"Słońce
   Miłość, żeby się rozwijała potrzebuje cieplarnianych warunków. Nie jest to związek, w którym partnerzy potrafią walczyć o uczucie, chociaż jest one wielkie. Partnerzy są na tyle niedojrzali, że trzeba ten związek chronić z zewnątrz.
   Narodziny syna
   Narodziny bliźniąt
   Dobry układ zawodowy, dobry układ partnerski, ale trzeba uważać, żeby się w takim układzie nie spalić. Żeby za dużo z siebie nie dawać, bilans energetyczny powinien być wyrównany"
"Szlachetne myśli niech wejdą Ci w nawyk - a zmienią się w szlachetne czyny"
Cytuj
#7
Pustelnik+2kielichów-małżenstwo z długim stażem.
Cytuj
#8
spotkanie , moze to byc spotkanie na kawie z klezanka ale i randka z ukochanym ... mówi tez o zgodnosci
wskazuje, ze "udziemaja sie ku sobie " obopólna sympatia , dla randek fajna atmosfera, dla skłóconych osob pogodzenie
Cytuj
#9
Jako karta dnia:
Dzisiaj, ja mówią Cyganki, atutem są kiery, kolor spraw miłosnych, więc czeka Cię dzień spraw sercowych. Upłynie on pod znakiem głębokiej sympatii, miłości, kontaktów duchowych i zgody. Nastaw swoje wewnętrzne anteny na odbiór i możliwe, że uda Ci się znów zakochać. Jeśli już masz ukochanego człowieka, to możesz przeżyć z nim kolejną wiosnę waszej miłości. Ale nie czekaj aż on przyjdzie i rzuci Ci pod nogi bukiet kwiatów, lecz sam wyjdź mu naprzeciw, żeby los dokładnie wiedział, czego chcesz i żeby strzały Amora mogły trafić do celu.

Jako dobra rada:
Okaż swoją miłość do drugiego człowieka lub wyciągnij do niego przyjazną rękę.

Jako ostrzeżenie:
Nie rób z siebie ofiary w poszukiwaniu miłości.


Hajo Banzhaf - klucze do tarota.
Cytuj
#10
Dwojka kielichow- moja ulubiona karta. Pomyslna karta w sprawie zwiazkow wskazuje na silne uczucie przyjazni badz milosci. Silny zwiazek.
Cytuj
#11
II(2) Pucharów czyli Miłość: jest gorąco i szaleją namiętności- Dwójka Pucharów zapowiada... miłość  Dwójka Pucharów nie mówi jednak o jakimś spokojnym, umiarkowanym uczuciu. Mówi o tym, że ktoś jest ogarnięty falą namiętności, silniejszą od niego Gdy panują energie Dwójki Pucharów, nie ma siły - człowiek nie może wytrzymać w pojedynkę

Sympatia lub zauroczenie przeradza się w prawdziwy związek; etap kiedy poznajemy się coraz bliżej i podejmujemy decyzję czy chcemy być z tą osobą w stałym (długoterminowym) związku; wzajemnie uczymy się naszych dobrych i złych stron, tego co nas łączy a co dzieli, ale na razie ciągle jest to tylko radosne poznawanie się – w międzyczasie zaczynamy zastanawiać się jak może wyglądać nasza wspólna przyszłość.

Uczucia + miłość, oczatek rzygody miłosnej, flirt, zaloty, wyznanie, oświadczyny, zaręczyny, romans, namiętność, szczerość, karta zakochanych, gwałtowne zakochanie( 7poz.)
- chwilowe rozstanie z partnerem, czasowe zerwanie, separacja, rozwod, nieodwzajemione uczucia, samotność, zazdrość,

Początek nowego związku - romansu, przyjaźni, współpracy zawodowej. Dobre kontakty z ludźmi, owocne wspólne projekty, w niektórych układach ślub, dobry gust, upodobanie do korzystania z uroków życia".

W negacji - wskazuje na konflikty i nieporozumienia, rozstania, często chwilowe, uczcicie bez wzajemności, dwulicowość, ostrzeżenie przed uwiedzeniem, samotność.

 dwójka to trudna energia, ona dzieli: światło-ciemność, góra-dół, dzień-noc, ciało-duch, kobieta-mężczyzna, silny-słaby, aktywny-bierny, dwie półkule mózgu lewa-prawa (intuicyjna-logiczna), miłość-nienawiść, empatia-agresja, ja i nie-ja, jednostka-społeczeństwo itp.

to linia prosta czyli „wyprostowanie danej sprawy” lub wydłużona droga do celu, to uporządkowanie spraw, poznanie co najmniej dwóch opinii i decyzja, obranie kierunku

__________________________________________________________________________________________
CZAS:- 2 tygodnie II Kielichów - pierwsza dekada Raka, 22 czerwca - 1 lipca

MIEJSCE: schadzka, miejsce spotkań dla dwojga.. może być przy jakimś soku, alkoholu.. wspólna kawa czy drink, rozmowa "intymna", dom, pokój własny, kuchnia

ZDROWIE: wewnetrzne narzady płciowe, kobiety i mezczyzni

KLUCZE- dwie strony medalu, dwoistosć natury ludzkiej współdzielenie sie emocjami, otwarcie na innego człowieka, wspołodczuwanie, wzmocnieniemiłosne  sfery życia, bratnie dusze, partnerstwo, przyjaźń, zakochanie, więź, porozumienie dusz, miłosny nastrój, flirt
__________________________________________________________________________________________
II Pucharów   +  wyobrażenia  miłości idealnej, przygotowania  do niej, okres samotności dobrze widziany, wspołpraca, pojednanie, ugoda, wzajemna pomoc, wspołpraca zawodowa z partnerem, szczęście osobiste, mozliwy flirt w pracy, miłość, poczatek przygody miłosnej, zaloty, wyznanie, oswiadczyny, zareczyny, lojalność, karta zakochanych, wyczucie estetyczne zrozumienie własnych uczuc, małzeństwo, oswiadczyny, spotkanie oczekiwanego partnera, flirt w pracy,

Pozycja odwrócona  - niedojrzałość emocjonalna, obsesja, infantylność, konflikty, nieporozumienia, wahanie, niepewność, rozstanie z ukochana osobą, znudzenie miłoscia, zerwanie slubu, zareczyn, rozstanie, rozwód, zerwanie umowy, hustawka emocjonalna, zazdrość, separcja, samotność, znudzenie miłoscia, ujawnienie cudzej tajemnicy, dwulicowość, niezgoda,

__________________________________________________________________________________________

 co karta pokazuje:
- To osoba o złotym sercu, to ktoś opiekuńczy a jednocześnie powściągliwy, tajemnice innych zbierze „do grobu”, zależy jej na tym by inni postrzegali ją pozytywnie, to osoba kontaktowa, przyjazna, koleżeńska, pomocna, ugodowa
- To może być osoba, która ma podobne przeżycia do nas, można z nią „coś dzielić” np. doświadczenia, pasje, poglądy na świat itp.
- czasem to wsparcie jakie otrzymujemy w pewnym momencie naszego życia (duchowe, emocjonalne, moralne itp.), ktoś wyciągnie do nas rękę (ewentualnie my wesprzemy kogoś na duchu), ktoś nas wysłucha, zrozumie
- to zadowolenie, spełnienie, odwzajemnienie, pogodzenie,  pojednanie
- karta może pokazać pracę zespołową, współpracę z innymi, pracę w parach, partnerstwo, to ciekawa oferta pracy (przy odpowiednich kartach-podpisanie umowy), założenie spółki, wspólny biznes z mężem np. czy z przyjaciółką, praca przedstawiciela (liczne rozmowy, negocjacje), współpraca z innymi instytucjami
- to pierwsze koty za płoty (próba, która może zakończyć się niepowodzeniem-fiaskiem, ale należy pamiętać, że te pierwsze próby mogą (mają prawo) być nieudane
- rada: cokolwiek się nie wydarzy - nie zrażaj się i "nie chowaj się" do skorupy, pamiętaj, że człowiek jest tylko człowiekiem i ma prawo do pomyłki, błędu, działania pochopnego
- rada: nie osądzaj z góry, pamiętając że „kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamieniem”
- w szerokim znaczeniu to: koegzystencja, współistnienie, przenikanie się, splatanie się, dostrajanie, synchroniczność
- biologicznie to lustrzane neurony, tzw. małpowanie, jak ktoś mi coś zrobi - to i ja, w negatywie niczym „oko za oko i ząb za ząb”, w neutralu: ja ziewam-ktoś obok też, w pozytywie: ty odnosisz sukces i radujesz się-ja też
- to także polaryzacja i antagonizm (wtedy energia jest trudniejsza), jak i zjednoczenie (hermoafrodytyzm) lub dążenie do zjednoczenia z drugą osobą (ktoś jest naszym dopełnieniem), chęć poznania kogoś "od podszewki" (karta w pozytywnie pokazuje olbrzymie przyciąganie do drugiej osoby, atrakcyjność, to taniec godowy), kopiowanie kogoś (lustrzane odbicie)
- to także nasza reakcja emocjonalna na coś (na bodziec) lub spotkanie z czymś nowym dla nas (poruszy nas to emocjonalnie i zostawi ślad w sercu/duszy)
- to dobre chęci, ale nie wiadomo czy prowadzą w dobrym kierunku (dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane, przy tej karcie należy bacznie uważać by nie starać się „zbawić” czyjejś duszy na siłę, nie pomagać na siłę)
- to ktoś, kto mówi „nie jesteś sam, pamiętaj o tym”, nie zapominaj że jestem blisko
- to pojednanie lub dążenie do niego-kompromis, ale w negatywie dążenie do zgody za wszelką cenę
- to karta „do tanga trzeba dwojga”, gdy druga osoba nie czuje tego co Ty, lub nie jest na tym samym życiowym etapie, to może być znak, że wasze drogi zmierzają w dwóch różnych kierunkach (pomimo tego że wasze oczy są skupione na ten sam celu)
- w pozytywie: to dialog, komunikacja z drugim człowiekiem, wchodzenie w przestrzeń intymną drugiego człowieka, to partnerstwo, silny i głęboki związek dwóch dusz, lojalność wobec siebie
- gdy karta wypada na rok, może oznaczać podążenie za pragnieniem serca lub wpuszczenie kogoś do swojego serca, rozkwitnie nasze uczucie do kogoś (ewentualnie czegoś np. zakochamy się w tworzeniu decoupage), to randki, „chodzenie ze sobą” i niekiedy zaręczyny (taka interpretacja musi być poparta inną pozytywna kartą), to może być zawieranie nowych przyjaźni czy transformacja naszej duszy poprzez spotkanie z drugim człowiekiem
- to może być karta rywalizacji np. z najlepszą przyjaciółką czy współpracownikiem
- to niemalże zawsze wzajemna wymiana (energii, uczuć itp.), ale nie zawsze owocna, nie zawsze tak samo dobra dla dwóch stron
- w pytaniu o naszą energię często pokazuje że jej może nam jej brakować i podkradamy ja od innych, ewentualnie jesteśmy „dawcami” i ktoś nam podkrada energię (stawiamy innych na pierwszym miejsc), to lekka dysharmonia i konieczne jest dążenie do równowagi (karta doradza oczyszczenie, doładowanie energią), przy „ładnej karcie” np. przy Umiarkowaniu – jest idealnie, to zrównoważona wymiana energii
- to może być brak zaufania do drugiego człowieka (niewiara) lub nadmierne zaufanie (ufność)
 - niekiedy zahamowanie uczuć (nawet odepchnięcie, ktoś nie jest gotowy np. na związek czy odwzajemnienie czegoś), jak i dzielenie się uczuciami (picie ze wspólnego kielicha, zależy od kart obok)
- w związku z czym, to może być niedojrzałość lub dojrzałość uczuciowa, niezrozumienie motywów drugiego człowieka lub zrozumienie
- to doświadczenie życiowe, którego nikt ani nic nie może nam odebrać, niemalże dożywotnie związanie emocjonalne z kimś (kolega, przyjaciółka) lub z czymś (pasja, praca)
- to karta prawdziwych wiedźm, czarownic, osób uzdolnionych magicznie, osób z olbrzymią intuicją
- w sprawach sądowych, to szeroko pojęte świadczenie/zadośćuczynienie
- karta oznacza przymierze, sojusz, łączy dwoje ludzi którzy mają jeden cel, przez jakiś czas ich droga splata się w jedną, choć jeszcze nie wiadomo w jakim kierunku się ta znajomość potoczy
- zaś najczęściej oznacza doświadczenie słodko-gorzkie np. przekłucie uszu (piękny kolczyk), ale tez ból i gojenie (rana), pierwszy raz
- to zdolność, talent: do dzielenia się czy zarażania np. miłością do sztuki czy sportu itp.  
- rada: aby zmienić świat zewnętrzny, należy najpierw zmienić swój wewnętrzny świat, pamiętaj o drobnych gestach: uśmiech, podziękowanie, skinienie głową, przytulenie, należy nie zaniedbywać ludzi obok
- zawód: ktoś, kto często zostaje proszony o  pomoc (szczególnie związkowo-emocjonalaną), talent do uzdrawiania duchowego, reiki, każdy zawód związany z troszczeniem się o drugiego człowieka (pielęgniarka np.), praca socjalna, artystyczna, ogólnie to niesienie pomocy,
- to może być powołanie jak i pokusa nie do odparcia (w tej karcie pojawia się karmiczna sytuacja „dla dwojga” jej symbolem jest falliczny wąż opleciony na lasce+skrzydlaty lew)
- obok karty księżyc: podejrzenia, przewrażliwienie, lęk przed zrobieniem ważnego kroku, nierealne postrzeganie rzeczywistości zwiąkowo-uczuciowej, czasem świadome kłamstwa/wprowadzenie w błąd, mydlenie oczu (sekretny Romans, nawet zniewolenie np. koło diabła lub uzależnienie od drugiego człowieka, kontakty „na siłę”)
- karmicznie karta nakazuje naukę wyznaczania granic, pokazuje intymność w związkach, doświadczenie którego ani nikt ani nic nam nie zabierze
- jeżeli karta wypada na parę/związek/relację przyjacielską oznacza że jesteśmy karmicznie związani z daną osoba, mamy coś uczuciowego/emocjonalnego do odpracowania (dokładnie co, odpowiedzą inne karty) i tu wskazówka, nie powinniśmy się bać czy niepokoić kiedy wypada ta karta, ona oznacza że w tym życiu dostaniemy szansę na odpracowanie karmy (możemy sobie pomóc nawzajem wzrastać duchowo)
- wyzwanie na to wcielenie: być dojrzałym emocjonalnie, nauczyć się mieć satysfakcjonujące związki, największe wyzwanie to stworzyć stały, głęboki związek na całe życie z druga osobą (mama, mąż, przyjaciółka itp.), to także nauka asertywności (często ludzie w tej karcie mogą być wykorzystywani, mają serce na dłoni)
- Należy szanować uczucia innych (nawet jeżeli nie są kompatybilne z naszymi, każdy ma prawo do swojego punktu widzenia), to nauka dawania i brania
- to dążenie do harmonii emocjonalnej, należy nauczyć się uzewnętrzniać uczucia (w zdrowy sposób)

- osoba która wypada w tej karcie może łatwo nawiązywać przyjaźnie, choć nie zawsze potrafi je utrzymać
- to dwójka (emocje/uczucie), ona mówi że za jakiś czas bardzo namiętne uczucie ostygnie (naturalna kolej rzeczy), zaczniemy pokazywać „codzienną twarz”, nasze prawdziwe Ja (które ma odcienie szarości i nie jest idealne)

w negatywie osoba bardzo zaborcza, stara się skupić uwagę tylko na sobie, jej problemy są najważniejsze, ona jest na pierwszym planie (np. koło królowej buław, suma Śmierć - taka relacja kończy się odcięciem od osoby- jeżeli ta dwójka „nie współpracuje” lub transformacją związku na wyższy etap w pozytywie)

- czasem to zazdrość, ktoś chce mieć kogoś dla siebie w 100%
przy 3 monet - cementowanie przyjaźni, związku (suma cesarzowa, pielęgnacja i troska o drugiego człowieka)
przy 5 mieczy - „problem gniewu” w związku (problem z wybaczeniem)
rada: zrób krok w tył (as kielichów), należy zorientować gdzie tkwi „korzeń” tego problemu, dlaczego to, że coś ktoś zrobił aż tak mocno nas poruszyło
Cytuj
#12
liv222, czy znaczenia kart które opisujesz są oparte na Twoim doświadczeniu, czy też zaczerpnęłaś je z internetu?...
LUX IN TENEBRIS LUCET * * * [Obrazek: 80CtUmn.jpg] * * * Ewangelia wg Jana 1,5
Zanim poprosisz mnie o wróżbę, przeczytaj regulamin mojego Gabinetu . . . . . . . . . . .   klik! 
Cytuj
#13
2 kielichów- parterstwo, wspólpraca,dyplomacja,-bardzo rzadko pokazuje ślub.
karta takze pokazuje ,ze ktoś robi to co kocha i moze wskazywać na osobę lubiącą się napić.
 
znaczenie karty opisałam na podstawie swojej paroletniej pracy z kartami.
 
Nie ubliżając nikomu nie powinno się tutaj przepisywac podręczników/ksiązek do tarota....tylko było by mile widziane swoje doświadczenie...
Pozdrawiam wszystkich Buźki Uśmiech
Zanim poprosisz o wróżbę, zapoznaj się z regulaminem mojego Gabinetu
Pasja jest przewodnikiem do największych tajemnic...
Cytuj
#14
W moich rozkładach partnerskich 2 kielichy bardzo często pokazują mi okres gdy partnerzy dopasowują się do siebie w relacji. Jeśli jest to świeża znajomość, to ten czas jest potrzebny do wzajemnego poznania się, zakochania a wreszcie pewnych deklaracji. W związkach już utworzonych- partnerstwo, małżeństwo- to taki czas gdy między dwojgiem ludzi jest szansa na wzmocnienie uczucia poprzez starania obojga partnerów.
Nie zadawaj pytań, na które nie chcesz poznać odpowiedzi.
Moja strona internetowa

http://joanna-tarot.tumblr.com/
Cytuj
#15
Moja ulubiona karta. Zadna, nawet z Wielkich Arkanow jej nie przebije.
Dla mnie 2 Kielichow jest w czyms transcendentalna, milosc,ktora laczy dwie osoby pokazana w karcie 2 Kielichow, jest Miloscia,uczuciem w najczystszej postaci. I mimo,ze nie wiadomo,czy zwiazek przetrwa itp.to na ten moment,gdy ludzi laczy 2 Kielichow wszystko jest IDEALNE pod wzgledem uczuc.
Stan boskiego polaczenie i spelnienia,nic nie trzeba zmieniac, na poziomie duchowym czujemy,ze w koncu znalezlismy swoje miejsce i te osobe. Ta karta jest w czyms nierealna, jakby nie z tego swiata. Tu rozum zawodzi,sila uczuc jest tak wielka. Karta pelna romantyzmu i uczucia ciepla w sercu. Mysle,ze czlowiek polaczojy z kims w karcie 2Kielichy osiagnal szczescie. To sa chwile,czesto ulotne ale w jakims sensie na zawsze pozostana w naszej pamieci. Fajne jest tez to,ze polaczenie moze nie koniecznie byc fizyczne , osoby moga byc daleko od siebie,nawet juz nie byc ze soba ale jesli wciaz jest 2 Kielichy miedzy nimi to wciaz laczy ich milosc.

Crowley nazwal te karte "LOVE", na 78 kart Tarota tylko ta jedna nazwal Miloscia. I ja sie z nim zgadzam,ze ta karta najbardziej ja odzwierciedla.
Cytuj
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości