Torty, placki i inne słodkości...
#23

BANOFI
1 paczka ciastek slodko slonych (dunskich lub Digestive)
pol paczki masla
3-4 banany
krem w puszce karmelowy
smietana 30%
wiorki czekolady do dekoracji(mozna zetrzec na tarce czekolade)
           WYKONANIE
maslo topimy w rondelku dodajemy pokruszone herbatniki . mieszamy dokladnie az nasiakna i czekamy az wystygna
Na spod tortownicy wykladamy ta mase ,na to kladziemy mase tofii ,potem pokrojone w plasterki banany
przykrywamy ubita smetana (mozna dodac smetan -fix) i posypujemy wiorkami
i na conajmniej 2 godz do lodowki
JEST to bomba kaloryczna ale ja to uwielbiam i nigdy nie czekam tych 2 godz bo by mi slina po brodzie ciekla
         SMACZNEGO  Uśmiech
Odpowiedz
#24

Ale pysznosci Uśmiech) i moje urodziny niedługo Uśmiech zaszaleje w kuchni!
Dzisiaj tez cos wyprobuje
Mniam
Od 10 lat na diecie Luzik

"Każdy nowo poznany Człowiek wie coś, czego my jeszcze nie wiemy."
Odpowiedz
#25

dzieki wszystkim Wiedzmom i Wiedzminom za mnostwo przepisow na pudding- czyli deser.
Odpowiedz
#26

Podaje przepis na Omlet po Cesarsku ( ulubione danie Cesarzowej Sisi)
Dla mnie Polki to bardziej deser ... W Niemczech ( t gdzie mieszkam ) jest to danie obiadowe hm ...

Kaiserschmarren
Składniki:

120 ml mleka
3 żółtka
4 g cukru waniliowego
odrobina soli
60 g mąki
3 białka
15 g cukru
30 g sklarowanego masła do smażenia
15 g rodzynek ( namoczone wczesniej w rumie, ale i w samej wodzie sa ok )
15 g cukru z cynamonem, do karmelizowania
waniliowy cukier puder do posypania
100 g Zwetschkenröster ( cosik jak kompot ze sliwek wegierek )

Najpierw zabieramy sie za '' kompot ze sliwek''. Ja kupuje okolo 1/2 kilograma. Odkladam 5 sliwek, z reszty ( wypestkowanych) gotuje kompot: dodaje troche wody, 10 gozdzikow, pol laski cynamonu i cukier ( do smaku, ma byc slodko). Jak juz to wszystko bedie papka, przecieram to przez geste sitko i wlewam spowrotem do garnka. Wrzucam 10 polowek sliwek ( to te 5 sztuk odlozone) i na wolnym ogniu ''pyrtoli'', ale tak aby sliwki byly miekkie i pozostaly w calosci  Ok

Jak juz to zrobilam zabieram sie za omlet  Cwaniak

Wykonanie:
2/3 mleka roztrzepać z żółtkami, cukrem waniliowym i solą. Dodać mąkę i wymieszać na gładką masę.Dodać i wymieszać z resztą mleka. Białka ubić z cukrem na kremową masę i połączyć z uprzednio powstałym ciastem.


Masło rozgrzać na patelni i wlać na nie ciasto ( Patelnia nie za goraca). Rozprowadzić równomiernie i posypać rodzynkami.
Gdy się spód wystarczająco zetnie, podzielić na krzyż na 4 równe części i każdą szybko odwrócić na drugą stronę.
Dosmażyć do końca. Porozrywać dwoma widelcami na kawałki, posypać cukrem pudrem wymieszanym z mielonym cynamonem i w stawić na krótko do gorącego piekarnika rozgrzanego do 220°C aby cukier lekko skarmelizował.

Albo: ciasto wlać na patelnię i zapiec w piekarniku (200°C )
Po 15 minutach wyjąć z pieca i poszarpać widelcami na kawałki.
Posypać cukrem jw. i wstawić z powrotem i dopiec przez jeszcze 5 – 10 minut.

Podawanie:

Tak poszarpany omlet ukladam na polowie talerza, na drugiej ''kompot sliwkowy''. Wszysto obficie posypuje cukrem pudrm zmieszanym z cukrem waniliowym .... Mniam
Kiedy nie ma sezonu na sliwki ... robie wg receptury jablka ...
Smacznego
Daska

"Każdy nowo poznany Człowiek wie coś, czego my jeszcze nie wiemy."
Odpowiedz
#27

A ... i to jest naprawde szybkie danie .. maksymalnie 30 minut!

"Każdy nowo poznany Człowiek wie coś, czego my jeszcze nie wiemy."
Odpowiedz
#28

[ATTACHMENT NOT FOUND]
Kruchy placek z papierówkami i dżemem
Składniki:
Ciasto:
300g mąki
140g cukru pudru
200g zimnego masła
3 żółtka
0,5 – 1 łyżka gęstej śmietany
1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
szczypta soli
Wierzch:
600-700g papierówek
1/2 cytryny
150g dżemu (dowolnego, ja użyłam morelowego)
60g pokruszonych pełnoziarnistych ciastek
4 łyżki płatków migdałowych

1. Wymieszać razem mąkę, cukier puder, proszek do pieczenia i sól.

2. Dodać posiekane masło i przez chwilę rozcierać palcami.
Dodać żółtka, pół łyżki śmietany i zagnieść ciasto (jeśli będzie zbyt suche, dodać jeszcze śmietany, moje ciasto wyszło dosyć lepkie), wstawić do lodówki na około 60 minut.

3. Tortownicę o średnicy 25-26cm wyłożyć papierem do pieczenia (tylko dno).
Ciastem z lodówki wylepić dno tortownicy i wstawić do piekarnika nagrzanego do 160oC na funkcji termoobieg.
Piec przez około 20-24 minuty, aż ciasto ładnie się przyrumieni.

4. Papierówki obrać, przepołowić i oczyścić z gniazd nasiennych, skropić sokiem z połowy cytryny.

5. Na podpieczonym spodzie rozłożyć równomiernie pokruszone herbatniki, następnie poukładać papierówki.

6. Dżem podgrzać w rondelku i posmarować nim owoce.
Ciasto wstawić znów do piekarnika nagrzanego do 160oC na funkcji termoobieg i piec przez 30 minut.
Przed podaniem posypać płatkami migdałowymi, można również przypudrować cukrem pudrem.
Udanych wypieków Uśmiech
smacznego...
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.malacukierenka.pl/kruchy-placek-z-papierowkami-i-dzemem.html">http://www.malacukierenka.pl/kruchy-pla ... zemem.html</a><!-- m -->

[Obrazek: attachment.php?aid=68916]
Odpowiedz
#29

Pavlova – deser australijski, rodzaj torcika bezowego udekorowanego bitą śmietaną i świeżymi owocami, najczęściej truskawkami, malinami, kawałkami brzoskwini bądź owocami kiwi.

Nazwa pochodzi od nazwiska rosyjskiej primabaleriny Anny Pawłowej – tradycja głosi, że pierwszy raz został przygotowany podczas pobytu tancerki w Perth w 1926 lub 1929 roku przez szefa kuchni hotelu Esplanade. Jednak do autorstwa deseru pretendują także Nowozelandczycy, twierdząc, że przyrządzono go w Wellington podczas tournée Pawłowej w 1926 roku.

Beza

- 6 białek
- 1 paczka cukru wanilinowego
- 300 g cukru pudru
- 2 łyżki skrobii ziemniaczanej
- 1 łyżka octu z białego wina

Śmietana

- 0,5 l śmietany 30% lub 36%
- szklanka cukru pudru

Białka ubijamy, dodajemy obydwa cukry i mieszamy na sztywną pianę, do której dodajemy skrobię i ocet, dalej mieszamy aż będzie biała sztywna masa, glazura.
Blachę od piekarnika wykładamy papierem do pieczenia i na środek wykładamy całą ubitą masę - potem łyżką formujemy ją w kółeczko o średnicy około 20 cm i wysokości około 5 cm, równamy boki i górę. Piekarnik nagrzewamy do 180 stopni, do niego wkładamy bezę i od razu zmniejszamy temp. do 150 stopni. Pieczemy 1,5 godziny. Po tym czasie wyłączamy piekarnik i otwieramy drzwiczki, żeby wystygła.

Śmietanę ubijamy na sztywno z cukrem. Ostudzoną bezę można wyjąć na paterę lub talerz, ostrożnie odrywając od papieru do pieczenia. Na wierzch wykładamy ubitą śmietanę, dekorujemy obficie świeżymi owocami - maliny, borówka amerykańska, truskawki, jagody, porzeczka, jeżyny, kiwi, wydrelowane czereśnie czy wiśnie - co kto lubi. Można podawać od razu, przechowywać w lodówce. Smacznego!  Uśmiech

[Obrazek: pavlovaa1.jpg]

[Obrazek: picDilajB.jpg]
Odpowiedz
#30

Uwielbiam bezy..ale często kupuję gotowe spody...i kombinuję rożniście...z kremem, z owocami...
robię wysoki tort z trzech, czterech spodów...i potem jemy...do ostatniego okruszka...Oczko
Kiedyś piekłam sama, ale teraz troszkę się rozleniwilam...

http://palcelizac.gazeta.pl/palcelizac/1...,Bezy.html
tutaj jest fajny sposób poradzenia sobie z nadmiarem bialek...
a także inny sposób zrobienia sztywnej masy z białek...

Na drugą sobotę bede miala imprezkę w domu...zaległe imieniny męża Miroslawa i córci Anny...więc skorzystam Morfi z Twojego przepisu...dzięki... Buźki

[Obrazek: attachment.php?aid=68916]
Odpowiedz
#31

Znam zupelnie inny deser Pavlova i ta sama tancerka byla inspiracja. ciekawa jestem ile ich krazy.
Odpowiedz
#32

Swieże figi z lodami.

Lubie desery, ale nie ciastowo - kremowe.

Oto prosty i elegancki deser, przy tym pyszny.

Ciemne dojrzale figi naciac delikatnie na krzyz, polac sokiem z dojrzalej cytryny, na chwile do piekarnika. Gdy sie lekko otworza i puszcza sok, wyjac, udekorowac lodami waniliowymi, natychmiast podawac.

doskonala kombinacja letnich fig z zimnymi lodami Mniam Mniam Mniam
Odpowiedz
#33

to musi byc pyszne napewno sprobuje Ok
Odpowiedz
#34

Dziękuje Morfeuszku Buziak
Chyba drzewiej próbowałam robić bezy bez octu i skrobii a z tzw. cream of tartar...
I poniósłszy klęskę - zrezygnowałam...
Sprawdziłam, że istotnie w w necie funkcjonuje głównie ten skład...
Ale nie ryzykowałabym bez personalnej rekomendacji Nie
Akasha - beza, bita śmietana i miękkie owoce to jedyna autentyczna Pawłowa.
Reszta, to wariacje w temacie Tak
Wiele pysznych i ... intrygujących.
Trafiłam na bezę herbacianą z kremem ze śmietanki, cukru trzcinowego i chilli...
Wyglądała apetycznie... Myśli
Odpowiedz
#35

Przepis jest przywieziony z samej Australii Uśmiech
Będę czekał na Wasze opinie, a może nawet i na zdjęcia Uśmiech Ok

Ocet stosuje się po to, aby beza była bardziej sucha, a mąka ziemniaczana jest po to, aby beza trochę urosła podczas pieczenia. Uśmiech
Odpowiedz
#36

Ale mi smaku narobiliscie ! U mnie w Morisonie sa dwa rodzaje , Pavlowa tofii..uwielbiam ! i z malinami. Wole te tofi. Kurde ! lece do Morisona !
Odpowiedz
#37

czekolada wlasnej roboty
  skladniki: paczka masla
               paczka mleka w proszku (takiego zwylkego)
               cukier waniliowy
               2 szkl cukru
               4 czubate lyzki kakao ( nie slodkiego)
               troche wody ok pol szkl  w zaleznosci od potrzeby
wszystko razem ucieramy na gladka mase .
potem rozkladam ta mase na folii aluminiowej i przykrywam 2 warstwa folii i rozplaszczam
inny sposob to wlozyc mase w torebki sniadaniowe i tez rozplaszczyc

     smacznego
Odpowiedz
#38

dzisiaj tytuł wątku przeczytałam "torby, plecaki i inne..." Rotfl
Odpowiedz
#39

Ciasto z rabarbarem i sosem toffi
Składniki na ciasto:
•2 łyżki miękkiego masła (ok.30g)
•160g drobnego cukru
•225g mąki pszennej
•1 jajko
•200ml maślanki
•1 łyżeczka proszku do pieczenia
•0,5 łyżeczki sody
•szczypta soli
Masło ucieramy z cukrem na puszystą masę.
Dodajemy jajko i dokładnie miksujemy.
Mąkę, proszek do pieczenia, sodę i szczyptę soli mieszamy. Wsypujemy porcjami na przemian z maślanką do utartej uprzednio masy maślanej.

Kruszonka:
•0,5 szklanki mąki pszennej
•0,5 szklanki cukru
•4 łyżki masła
Masło rozpuszczamy i jeszcze ciepłe łączymy z mąką i cukrem.

Sos toffi:
•0,5 szklanki śmietanki kremówki
•20 dkg cukierków krówek
Śmietankę podgrzewamy.
Dodajemy krówki i podgrzewamy cały czas mieszając aż do rozpuszczenia cukierków.

Ponadto:
•300g rabarbaru pokrojonego w 1cm kostkę
Ciasto wykładamy do blaszki wyłożonej papierem do pieczenia (35x12cm).
Na wierzch wykładamy pokrojony rabarbar i posypujemy kruszonką.

Pieczemy w temp. 170°C przez 45-50min (do suchego patyczka).
Lekko przestudzone podajemy z sosem toffi.
http://slodkieimpresje.blox.pl/tagi_b/3797/maslo.html

Zamiast rabarbaru, moze byc to każdy sezonowy owoc... Oczko
i kwiaty w wazonie...sezonowe... Oczko  
smacznego...

[Obrazek: attachment.php?aid=68916]
Odpowiedz
#40

Bardzo sympatycznie się złożyło, bo na moim ulubionym forum, na którym jestem świeżaczkiem, ale i wielomiesięcznym obserwatorem znalazłam dział, który jest mi tak bliski jak i moje Karty Uśmiech
Uwielbiam gotować...

Przedwczoraj odwiedziła mnie ciocia mojego partnera, przy okazji wróżenia poczęstowałam ją skromnym, acz pysznym i zdrowym deserkiem.

"Leśne skarby lata"

- 2 opakowania czerwonej galaretki (żurawinowa, malinowa...) - każda na 500 ml wody
- 900 ml gorącej wody do przygotowania galaretki
- 400 g owoców leśnych (malin, jeżyn, jagód, borówek - można wymieszać lub zrobić z jednym smaczkiem, można też dać inne owoce, ale leśne są zbudowane z kulek i ładnie się prezentują)
- opcjonalnie bita śmietana (w spray'u lub ubijana, ale podana ze szprycy)
- w miarę możliwości jakaś ciekawa forma do galaretki, lub mniejsze foremki, mogą być foremki na muffinki lub od tartaletek, mogą być opakowania po jogurcikach, serkach... cokolwiek w czym może zastygnąć galaretka


Gotujemy wodę na galaretkę, owoce myjemy, osuszamy.
Rozpuszczamy jedną galaretkę w 450 ml wody, na dno foremki/ek kładziemy 1/4 owoców, zalewamy połową galaretki równo z owocami. Wstawiamy do lekkiego stężenia. Jak będzie lekko "łapać" to dajemy kolejną 1/4 owoców, zalewamy. Jak zastygnie, rozrabiamy drugą galaretkę i postępujemy tak samo. Jest to konieczne, aby owoce nie wypłynęły - przez co znalazłyby się na dole deseru po podaniu.

Po całkowitym zastygnięciu wyjmuję całość z lodówki, ogrzewam lekko ciepłą wodą, aby galaretka odeszła od ścianek, odwracam formę i wykładam deser na duży talerz lub paterę. Przed podaniem do kwaskowatych owoców można dodać kleksa z bitej śmietanki, albo i nie, wtedy będzie lżej i zdrowiej Rotfl

Można kombinować z różnymi owocami i warstwami galaretek Uśmiech Można wkomponować masy z serków homogenizowanych lub z biszkoptów z masłem - dowolność dowolna Uśmiech

Wszystkim życzę smacznego i miłego eksperymentowania z owocami i galaretkami Uśmiech

[Obrazek: _DSC0008.JPG]
a tak wygląda deser w pierwszej fazie - zdjęcie znalezione w internecie na stronie http://www.siedlceprzepisy.blogspot.com sama niestety nie wpadłam na pomysł, by zrobić, a została tylko resztka, więc wstyd pokazywać Język
Odpowiedz
#41

Czyli po mojemu Rotfl
Składniki: 3 wiśniowe galaretki, 3 op. snieżki bądź bitej śmietany , 1,25 szklanki zimnego mleka, 10 dkg rodzynek, 10 dkg orzechów laskowych, 0,75 dag wypestkowanych wiśni, puszka ananasów. W sumie te dodatki według uznania Oczko
Przygotowanie: Galaretki rozpuścić w 1,5 litrze wody, schłodzić i pozostawić w lodówce do zżelowania. W tym czasie śnieżkę z mlekiem ubijamy mikserem na sztywna pianę, następnie schładzamy w lodówce. Rodzynki zaparzyć i odcedzić, wiśnie odcedzić, a orzechy i ananasy pokroić w kostkę. Schłodzoną ubitą śnieżkę połączyć z galaretką i zmiksować. Do tej masy wsypać bakalie i wiśnie. Wymieszać i wlać do blaszanej tortownicy. Zimny deser włożyć do lodówki, by stężał. Gotowe. Smacznego Mniam
Odpowiedz
#42

Syla,
Ale apetytu narobiłaś- muszę koniecznie wypróbować Uśmiech
Odpowiedz
#43

Mniam Mniam
Znam ten przepis, co do serników znam jeszcze serki naturalne homogenizowane plus galaretka też super Uśmiech
Odpowiedz
#44

No kiedyś za dzieciaka moja mama często robiła z tych serków homogenizowanych i galaretki Rotfl
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości