Torty, placki i inne słodkości...
#45

ale wrzuć stara jakąś fotę ... bo nie wiem czy warto???????? Myśli

Mniam Mniam Mniam
Odpowiedz
#46

Świetny dział a jakie pyszności mniam mniam Mniam Mniam
chętnie wypróbuję kilka z nich Oczko
Odpowiedz
#47

DashaDasia napisał(a):Ale pysznosci Uśmiech) i moje urodziny niedługo Uśmiech zaszaleje w kuchni!
Dzisiaj tez cos wyprobuje
Mniam
Od 10 lat na diecie Luzik

Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl
Odpowiedz
#48

Wczoraj moja córka miała urodziny 29  Szok  Załamka  Świętujemy drugi dzień Rotfl

Dzis zaserwowała kaczkę luzowana  z jabłkami i  z borówkami  . Na deser brownies serowo malinowy . Ciasto podobne do naszej Izaury , ale to chyba bardziej jest wyraziste . Maliny zastąpiła konfiturami.  Mniam  Mniam

Składniki jakich użyła do tego smakowitego ciasta :

3 tabliczki gorzkiej czekolady
kostka masła
cukier puder 400 gr
szklankę maki
400 gr sera jak na sernik
słoiczek konfitur , lub dżemu malinowego , lub 200 gr malin
cukier waniliowy
5 jajek
szczypta soli
sok z 1 cytryny
1/2 kostki masła do sera
Blachę ok. 20x30 cm wysmarować masłem i wyłożyć papierem.
Czekoladę rozpuścić z masłem w kąpieli wodnej, ostudzić. Dodać 250g cukru pudru, 1 i 1/2 łyżeczki cukru waniliowego, wymieszać. Dodać 3 jajka - wbijać po jednym i dobrze miksować przed dodaniem kolejnego. Dodać mąkę i szczyptę  soli. Wymieszać. 3/4 masy wlać do blaszki.

W drugiej misce utrzeć masło z  resztę cukru, dodac ser i  sok z cytryny, jajka i 1 łyżeczkę cukru waniliowego.. Masa powinna mieć gładką konsystencję.
Wylać masę serową na masę czekoladową.
Na wierzch wylać resztę masy czekoladowej na to dżem , lub maliny
Piec do 40 minut.Studzić w otwartym piekarniku.
Mniam  Mniam  Mniam  Mniam  Mniam  Mniam
Odpowiedz
#49

Miriam! Ty kusicielko jedna...
bedzie mi sie snil po nocach Beczy

( Tak Tak teraz to juz mi sie ciasta snia a nie ciacha Rotfl )
Odpowiedz
#50

Alathea mnie czasami jeszcze ciacha się śnią Mniam Rotfl Takie z ładną pupą Zawstydzony Rotfl
Odpowiedz
#51

miriam napisał(a):Dzis zaserwowała kaczkę luzowana z jabłkami i z borówkami . Buziak

kaczka wyluzowana najbardziej mi przypdała do gustu ... i boróweczki Mniam Mniam
wyluzowana kaczka nie jest zła! Ok

a brownies! palce lizać! Prosi Prosi Prosi
Odpowiedz
#52

Kasha , a jak Ci się podoba ciacho z ładna pupą ubrana w seksowne bokserki . Rotfl  Rotfl  
http://img.szafa.pl/ubrania/1/007068455/...meskie.jpg
Odpowiedz
#53

Super! Ok

mam nadzieję, że to fota Morfiego! po tajniaku cyknęłaś jak się ubierał!  Rotfl  Rotfl  Rotfl


super ciacho  Mniam  Mniam  Mniam
Buźki  Buźki  Buźki
Odpowiedz
#54

2 śmietanki 30%
2 galaretki
owoce
Rozpuszczamy galaretki, każdą w osobnej miseczce, śmietanę miksujemy chwilę i dodajemy wystudzoną jedną galaretkę, krem rozlewamy do pucharków i odstawiamy do lodówki. Gdy deser stężeje układamy na wierzchu owoce i zalewamy pozostałą galeretką, odstawiamy na godzinę do lodówki, przed podaniem możemy dodatkowo ozdobić wierzch bitą śmietaną. Smacznego![ATTACHMENT NOT FOUND]
Odpowiedz
#55

Ok
Ja znam inny sposób na tzw. "ptasie mleczko". Mleko skondensowane słodzone albo niesłodzone, kto jak woli  Oczko  i galaretka, smak jaki kto lubi  Oczko  rozpuszczona w 250 ml wody, a nie 500 ml.  Zmiksować to razem i wstawic do lodówki.  Mniam  Rotfl
To tyle jeśli chodzi o szybkie "ptasie mleczko", bo jest jeszcze jedno, tzw. przekładaniec. Czyli galaretka, mix galaretki z mlekiem i galaretka  Rotfl
Odpowiedz
#56

Co prawda nie mam na tytułowy  "ala torcik bezowy" przepisu dokładnego, bo nigdy go nie spisałam.Tylko tyle co z pamięci  Rotfl
Małe bezy,
śmietana kremówka i galaretka cytrynowa.
Bezy pokruszyć, ale nie za drobno. Śmietanę zmieszać z galaretką (która uprzednio została rozpuszczona w 250 ml wody i schłodzona). Całość  razem wymieszać i wstawić do zamrażalki  Oczko Można dodać jakieś bakalie według gustu i uznania  Uśmiech  Mniam
Odpowiedz
#57

Syla, ja przeczytałam tytuł wątku - Szybki tarocik bezowy i zgłupiałam! Rotfl Rotfl Rotfl
Odpowiedz
#58

:laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling:
Odpowiedz
#59

Ptasie mleczko stanowi doskonały deser. Gdy nie mamy pomysłu na słodki dodatek na przyjęciu warto je zrobić. Goście powinni być zachwyceni... Rotfl
Odpowiedz
#60

Czytając pierwsze dwa przepisy ślinka mi pociekła  Mniam a że każdy daje przepis to i ja się podzielę Uśmiech To przepis bardzo prosty a ciasto pychota Uśmiech

BISZKOPT
3 jajka
3/4 szklanki cukru
1 niepełna szklanka mąki pszennej
1 łyżeczka proszku do pieczenia

KREM
50 dag serka mascarpone
20 dag śmietany kremówki 30%
6 łyżek cukru pudru

DEKORACJA
mleczna czekolada
Przepis na biszkopt:
Całe jajka ubijamy mikserem, tak aby powstała puszysta masa jajeczna, następnie nadal miksując dosypujemy powoli cukier i ubijamy masę jajeczną z cukrem. Potem dosypujemy powoli mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia i miksujemy na małych obrotach, tak aby nie rozsypywać mąki. Po wymieszaniu mikserem jeszcze trochę ubijamy. Do wcześniej przygotowanej tortownicy (średnica 24 cm), wyłożonej papierem do pieczenia wlewamy ciasto. Biszkopt pieczemy 35 - 40 minut w temperaturze 175 stopni C bez termoobiegu. Po upieczeniu biszkopt wyjmujemy z tortownicy, najlepiej na chwilę odwracamy do góry spodem, aby nie opadł, a następnie przekładamy wierzch ciasta do góry. Biszkopt wystudzić.
Przepis na krem:
Ser mascarpone mieszamy z cukrem pudrem. Śmietankę kremówkę ubijamy na sztywny krem i dodajemy do serka, dokładnie mieszamy.
Przekładanie ciasta:
Wierzch biszkoptu najlepiej skroić (ja tak zrobiłam), aby wyrównać powierzchnię. Następnie wykładamy krem i posypujemy startą na tarce mleczną czekoladą. Biszkopt z kremem schładzamy w lodówce. Ciasto podajemy najlepiej następnego dnia.
Smacznego Uśmiech Mniam  Ok
Odpowiedz
#61

KARPATKA
Ciasto:
- ½ kostki margaryny Maryna
- 1 szklanka wody
- 4 jajka
- 1 łyżeczka proszku do pieczenia
- 1 szklanka mąki pszennej, najlepiej poznańskiej

Krem:
- ½ l mleka
- ½ szklanki cukru pudru
- 1 kostka masła extra (co najmniej 82% tłuszczu)
- cukier waniliowy
- 2 żółtka
- 3 łyżki mąki ziemniaczanej
- 4 łyżki mąki pszennej

Wodę zagotować z margaryną, do gotującej się wsypać mąkę zmieszaną z proszkiem do pieczenia, ucierając pałką gotować na małym ogniu 3 minuty, aż ciasto zacznie się "listkować". Zestawić z ognia, pozostawić do wystudzenia.
Potem do masy dodawać po 1 jajku i ucierać pałką w garnku. Masę podzielić na dwie części, rozłożyć na prostokątnych średniej wielkości blaszkach wysmarowanych tłuszczem i upiec po kolei na złoty kolor w mocno nagrzanym piekarniku (około 300 stopni). Placki powinny mieć „góry i doliny”. Najlepiej, gdy ma się dwie blaszki tej samej wielkości i od razu podzieli się ciasto, wtedy placki wychodzą mniej więcej równe.
Od ½ l mleka odlać ½ szklanki, dodać mąkę i żółtka, wymieszać. Resztę mleka zagotować z cukrem i wanilią. Wlać na gotujące się mleko i mieszać do zgęstnienia.
Ostudzoną masę dodawać do roztartego masła i ucierać.
Placki przełożyć masą, ciasto przechowywać przykryte w lodówce. Pychotka.  Mniam  Mniam Najlepsze jest, gdy placki trochę rozmiękną od masy, staną się wilgotne.

A cały sekret w tym, by mleko zabełtać z mleka w proszku, takiego w niebieskim opakowaniu (ja takie stosuję od lat), stosując proporcje takie, by wyszło pełne mleko.
Przepis ten dostałam przed laty od teściowej, ciasto zawsze mi się udaje.  Hura
Odpowiedz
#62

Sernik na zimno
- 2 l pełnego mleka
- ½ l kwaśnej śmietany
- 4 jajka
- cukier waniliowy
- 30 dkg masła extra (82% tłuszczu)
- ¾ szklanki cukru pudru
- biszkopty lub herbatniki na dno tortownicy
- mleko do zwilżenia biszkoptów/herbatników
- bakalie - rozdrobnione orzechy włoskie, laskowe, rodzynki, migdały, figi, daktyle, morele suszone - jak najwięcej rodzajów; bakalii ma być sporo

Zagotować mleko z cukrem waniliowym. Śmietanę wymieszać z jajkami i wlać na gotujące się mleko, mieszać do wytrącenia się sera. Po przestudzeniu odcedzić ser.
Masło utrzeć z cukrem i serem. Dodać bakalie.
Tortownicę wyłożyć biszkoptami namoczonymi w mleku, nałożyć ser, schłodzić.
Według uznania można polać polewą czekoladową lub galaretką owocową. Pychotka.  Mniam  Mniam

Dzisiaj zaniosłam sernik koleżankom do pracy, by spróbowały jak mi wyszedł (robiłam go pierwszy raz), zajadały się nim.  Hura
Odpowiedz
#63

Ten sernik to zmodyfikowana wersja Paschy. Ciasto to podawane jak sama nazwa mówi na Wielkanoc.  Rotfl Przepis zamieszczony dawno temu ..


Oszukane ciasto papieskie.
Biszkopt
6 jajek
1 szklanka maki królewskiej  Szok
1/2 szklanki maki ziemniaczanej
1 szklanka cukru
2 łyzeczki proszku do pieczenia.
4 łyzki oleju.
Masa
400 gram serka waniliowego Witello  + 175 g (małe opakowanie)
2 opakowania smietany 30 Mleczna dolina
1 opakowanie galaretki cytrynowej rozpuszczonej w 1,2 szklance wody.

Wykonanie
Całe jajka miksujemy prze okolo 10 minut na najwyższych obrotach następnie wsypujemy  cukier.  Miksujemy jeszcze 5 minut . Po czym dodajemy przesiana make delikatnie mieszamy i na koniec wlewamy  olej.
Pieczemy w dość dużej blaszce takiej  jak do serników . Wkładamy do lekko nagrzanego piekarnika i pieczemy 30 minut w temperaturze  160 C  
Masa
Ubijamy śmietanę dodajemy serek i rozpuszczona galaretkę. Ostudzony biszkopt przekrajany na pól i wylewamy na to masę serowo -śmietankowa  . Przykrywamy drugim biszkoptem. Posypujemy cukrem pudrem. Wstawiamy w chłodne miejsce. Ja następnym razem poleje czekolada. Rotfl  Mniam smacznego. Biszkopt jest rewelacyjny, bardzo puchaty. Rotfl  
Acha .Jemy na drugi  dzień.
Odpowiedz
#64

O matulu, jakie pyszności...
Odpowiedz
#65

PIERNIK Z POWIDŁAMI/ PYSZNY PEWNIAK

Ciasto:
40 dag maki
12,5 dag margaryny
25 dag cukru
2 jajka
4 łyżki powideł śliwkowych
3 łyżki kakao
1 op. przyprawy do piernika
1 szkl. mleka
1 łyżeczka sody oczyszczonej
ok. 1,5 szkl. bakalii (opcjonalnie, bo ja nie daję)

Do dekoracji:
polewa czekoladowa
kokos lub orzechy

Wykonanie:
Margarynę roztopic i ostudzić. Jajka ubić z cukrem na sztywna pianę. Dodać w kolejności: mleko, kakao, mąkę wymieszaną z sodą oczyszczona i przyprawę do piernika. Cały czas mieszając dodać powidła śliwkowe. Następnie wlać tłuszcz i mieszać do uzyskania jednolitej konsystencji. Można dodać bakalie oprószone mąką i wymieszać.
Gotowe ciasto przełożyć do formy keksowej wysmarowanej tłuszczem i piec ok 1 godz. w temp. 160-170 st. C.
Ostudzony piernik polac polewą czekoladową i posypać kokosem lub orzechami.
Odpowiedz
#66

Pyyyycha Uśmiech

Fajny wątek ... szczególnie dla osób, które lubią słodkości i lubią je robić ---> czyli Ja Oczko
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości