Torty, placki i inne słodkości...
#67

Obiecałam przepis na owsiane ciasteczka . Robi się je bardzo szybko i są naprawdę przepyszne. Nie byłabym sobą gdybym przepisu  nie zmodyfikowała. Trochę sytuacja mnie do tego zmusiła, bo wracając z Białegostoku kupiłam płatki kukurydziane z miodem , z rodzynkami oraz zwykłe kukurydziane. W domu byłam po 20 i od razu przystąpiłam do  robienia  ciasteczek . Okazało sie , ze nie mam podstawowego  produktu, płatków owsianych. Ubrałam się i poszłam do sklepu osiedlowego , ale pocałował klamkę . Sklep był  już zamknięty. Przyszłam do domu zła , nie chciało mi się już  jechać do miasta , po 4 godzinnej ciężkiej podroży  samochodem. Przypominałam jednak sobie , ze przecież niedawno rozmawiałyśmy o płatkach śniadaniowych w kawiarence ,  a ja mam swoje bakaliowe płatki , które robię na wodzie. Hheheh . No to użyłam tych płatków , w których było wszystko, orzechy różniste , rodzynki, żurawina, owoce goi, migdały . Płatki zwykłe zamieniłam na te z miodem i z rodzynkami.  Cukier  zastąpiłam trzcinowym dałam mniej , bo pół szklanki. Pozostałe składniki bez zmian. Teraz jedząc ciasteczko pomyślałam, ze następnym razem obleje je czekoladą  Mniam  Zawstydzony  Rotfl

Oto przepis
2,5 szklanki płatków owsianych
 2 szklanki płatków kukurydzianych
0,5 szklanki pestek z dyni
0,5 szklanki ze słonecznika
3/4 szklanki oliwy
3,4szklanki cukru (ja dałam 0,5 trzcinowego)
  3 łyzki siemienia lnianego
  3 łyzki sezamu ( najpierw go uprażyłam na suchej patelni , bo sie dobrze strawił) Rotfl  
  3 jajka
0,5 -1 szklanki rodzynek ( dałam pól ,bo miałam w płatkach kukurydzianych i w bakaliach.
Możecie sami modyfikować bakalie.
Przygotowanie
Suche składniki sypiemy do duzej miski dodajemy jajka i oliwę . Wszytko  dobrze mieszamy. Na blachę wyłożona papierem  do pieczenia kładziemy łyżką  małe ( ja  kładłam jak widać na załączonym obrazku bezkształtne ) placuszki .  Pieczemy  do 15 minut w 180 C , bez termoobiegu . Dopiero , gdy wystygną możemy przełożyć  z blachy. Trzeba wyjmować ostrożnie , bo w pierwszy dniu po upieczeniu są kruche. Nawet jak się rozwala  to nic tam , zapewniam , że zjecie je  ze smakiem.  Smacznego. Mniam
Fajne jest w nich to , ze za każdym razem smakują inaczej hehehehe
Odpowiedz
#68

Ale pychotka! Na pewno wypróbuję! Uśmiech
Odpowiedz
#69

Mirra czytasz mi w myślach - właśnie od kilku dni chodzi za mną myśl o takich ciachach...
i oto mam juz przepis !!! dzięki Kwiatek Kwiatek Kwiatek
Odpowiedz
#70

napewno pycha . Już mi ślinka leci .
Odpowiedz
#71

Na zdrowie. Rotfl Buźki
Odpowiedz
#72

Podaje przepis na super kulki z płatków owsianch. Są pyszne, tanie i łatwe do zrobienia.
0,5 szklanki mleka, 2 szklanki cukru, 4 łyżki kakao, 0,5 kostki margaryny, 3 szklanki płatków owsianych, 0,5 łyżeczki aromatu migdałowego lub rumowego, olej.

Ogrzewać razem na małym ogniu mleko, kakao i margarynę. Gdy cukier już się rozpuści to dodać płatki owsiane i jeszcze przez kilka minut ogrzewać stale mieszając.Taką gorącą masę wyłożyć na wysmarowany olejem półmisek i łyżeczką odcinać małe kawałki. Gdy te kawałki trochę przestygną, uformować z nich kulki i ułożyć na folii aluminiowej. Z takiej porcji wychodzi 40-45 pysznych kulek. Mniam
Odpowiedz
#73

Mniam mniam . Czuje ze robię się głodna.
Odpowiedz
#74

To ciasto jest bardzo łatwe do wykonania i zawsze się udaje.
Marchew utrzeć na drobnych oczkach ( po utarciu 2 szklanki), mąkę (2 szklanki) połączyć z olejem ( 1 szklanka), dodawać po 1 jajku ( w sumie 4 jaja), Miksować, doda ć marchew, cukier waniliowy, 2 szklanki cukru, pół łyżeczki soli, 2 łyżeczki proszku do pieczenia, 2 łyżeczki sody, 1 łyżeczkę cynamonu. Na koniec dodać jedną szklankę rozdrobnionych orzechów i garść rodzynek. Piec ok. 1 godzinę w temperaturze 180 stopni. Po wystygnięciu polać polewą czekoladową, lub posypać cukrem pudrem. Mniam Oczko
Odpowiedz
#75

Sernik wiedeński
Ciasto:
- 1 kg sera
- 8 jajek
- kostka masła (extra)
- 1,5 szklanki cukru pudru
- 2 łyżki manny
- 1 płaska łyżka mąki ziemniaczanej
- łyżka proszku do pieczenia
- rodzynki, smażona skórka pomarańczowa, orzechy laskowe, orzechy włoskie, zmielone migdały, otarta skórka cytryny (bakalie według uznania, dosyć sporo)
- laska wanilii lub aromat waniliowy

Polewa:
- 15 dkg cukru pudru
- 5 dkg masła
- 3 czubate łyżki kakao (ciemnego)
- 4 łyżki gorącego mleka

Ser przepuścić przez maszynkę. Masło rozetrzeć w donicy, ucierając dodawać po 1 żółtku, po 2 łyżki sera i cukru. Dodać usiekaną drobniutko wanilię lub aromat, sztywno ubitą pianę, wsypując jednocześnie mannę i mąkę ziemniaczaną wymieszaną z proszkiem do pieczenia. Wsypać drobno pokrojoną smażoną skórkę pomarańczową, otartą skórkę z cytryny, opłukane wrzątkiem i osuszone rodzynki, zmielone lub drobno usiekane migdały, orzechy. Całą masę lekko wymieszać.
Włożyć do okrągłej zapinanej formy wysmarowanej masłem i wysypanej tartą bułką (dno formy można wyłożyć herbatnikami), wyrównać i wstawić do rozgrzanego mniej niż średnio gorącego piekarnika.  
Piec 45 minut, następnie nieco podwyższyć temperaturę i dopiec.
Pozostawić przez 10 minut  w otwartym, wygaszonym piekarniku, następnie wyjąć, pozostawić do zupełnego ostygnięcia.

Masło rozpuścić w rondelku, dodać kakao i cukier, mieszając na ogniu bez przerwy. Wlać gorące mleko.
Gdy masa będzie zupełnie gładka i zacznie gęstnieć, zestawić z ognia, ucierając jeszcze do przestygnięcia i zaraz polać sernik. Przybrać obranymi migdałami i pokrojoną smażoną  skórką pomarańczową.
Smacznego.  Uśmiech

Ten tradycyjny sernik zawsze mi się udawał, przepis mam od lat. Zamierzam upiec go na święta. Tym razem będzie jeszcze lepszy, bo mam prawdziwy ekstrakt wanilii.  Hura  Uśmiech
Odpowiedz
#76

natka pozwolę sobie wykorzystać Twój przepis na sernik Rotfl
Odpowiedz
#77

Kurcze utalentowani Uśmiech
Przyznam, że czasem coś tam chciałam upiec, ale brakuje mi wytrwałości i cierpliwości Uśmiech
Ale może kiedyś coś tam upiekę, ślicznie ciasta wygladaja Oczko
Odpowiedz
#78

Lori jak masz dobry przepis, to nic tylko piec Uśmiech umiejętności wtedy nie trzeba wielkich - tylko odwagi Kwiatek
Odpowiedz
#79

Muffinkowe szaleństwo- odkad kupilam sobie formen na muffiny w lidlu za 25zł szaleje z muffinami. Banalnie sie je robi, a efekt jest powalajacy. Szybko znikają. Fajna przekąska i wiadomo co w niej jest Uśmiech

muffiny owsiano - porzeczkowe (12sztuk)

suche:
*szklanka mąki pszennej (mozna w zasadzie uzyc dowolnej)
*szklanka zmielonych w młynku płatkow owsianych (nie musi byc dokladnie)
*3/4 szklanki cukru (jesli lubicie mniej slodkie to 0.5)
*łyżeczka sody
*pół łyżeczki proszku do pieczenia

mokre:
*3/4 szklanki mleka
*0.5 szklanki oleju
*1 jajko

kruszonka:
Robie na oko: roztapiam 2 łyzki margaryny dodaje zmieszane (ok 1 łyzke zmiksowanych płatkow owsianych, 1 łyzke całych, 1 łyzke mąki,3 łyzki cukru)

^owoce
Dodaje pożeczki ok 6 pelnych łyżek ze słoika (niesłodzone) obsypane lekko mąką, Mozna dodac tez mase szarlotkową z cynamonem z ok 2 jabłek. (wtedy do ciasta mozna dodac jakichs przypraw korzennych i cukeir waniliowy) Mozna modyfikowac dowolnie.

Przygotowanie:
1. Mieszam dokladnie suche skladniki w jednej misce, a w drugiej mokre, po czym mieszam obie zawartosci. niezbyt dokladnie. nakladam do formy do muffinek, tak zeby troche masy zostalo w miseczce
2. Dodaje 2 łyzeczki owocow i przykrywa pozostala czescią masy
3. Na wierzch nakladam kruszonke i pieke
4. Mam dziwny piekarnik, gdzie zamiast stopni sa cyfry, wiec nie wiem jaka to temperatura, ale chyba ok 200 st. Wstawiam zawsze do dobrze nagrzanego i pieke ok 20-25min
Odpowiedz
#80

O Matko!!!!

Po co ja tu weszłam, obśliniłam się zdrowo.... Takie pyszności, ze aż mam ochotę piekarnik odkurzyć.

MIRIAM!!!!!

Czy gdzieś mi umknął przepis na Twój tort makowy, czy nie wpisałaś? Wygląda bosko, a ja mak... kocham... MMMMM.... Hura

Przepisu nie odpuszczę! Cwaniak
Odpowiedz
#81

Tort makowy z jabłkami.

600 gramów czarnego maku
4 szklanki mleka

6 dużych jajek ( żółtka i białka osobno)
¾ kostki miękkiego masła
2 ¼ szklanki cukru
kilka kropel esencji migdałowej lub arakowej

4 kwaskowe jabłka, obrane i utarte
6 łyżek mąki pszennej

20 dag ulubionych bakalii - orzechy, migdały, rodzynki, skórka pomarańczowa
4 łyżki rumu lub wódki
1 łyżka mąki

łyżka masła lub margaryny
2 łyżki bułki tartej

płatki migdałowe lub owoce kandyzowane

Bakalie namoczyć w rumie, orzechy i migdały posiekać. Odsączone z rumu bakalie obtoczyć w łyżce mąki.

Mak zalać wrzącym mlekiem, gotować około 20 minut cały czas mieszając. Ostudzić, odsączyć i zemleć 2-3 krotnie.


Tortownicę o średnicy 28 cm wysmarować tłuszczem i wysypać bułką tartą.
Piekarnik nagrzać do temperatury 180 stopni.

Masło, żółtka i cukier zmiksować na jednolitą masę. Dodać mak, mąkę, bakalie i jabłka, wymieszać dokładnie. Białka upić na sztywną pianę, delikatnie wmieszać porcjami do masy makowej.
Wlać masę do tortownicy, piec w około 1 godziny. Wierzch tortu powinien być zarumieniony.

Tort ostudzić, wyjąć z blachy, posmarować ulubioną polewą czekoladową.  Można ozdobić prażonymi płatkami migdałowymi lub owocami kandyzowanymi..

Obecnie w sprzedaży jest dostępny suchy mak mielony ( w torebkach po 20 dag). Wystarczy zalać go połową podanego w przepisie gorącego mleka i poczekać, aż wchłonie płyn i ostygnie. Nie polecam gotowej masy. Tam jest tylko 20-24 % maku.

Ja mam zamiar zrobić taki. Rotfl

Makowy z białą czekoladą.

Składniki na 3 blaty biszkoptowo - makowe:

   5 jajek, białka i żółtka oddzielnie
   150 g drobnego cukru do wypieków
   2 łyżki zmielonych migdałów
   120 g mąki pszennej tortowej
   2 łyżki mąki ziemniaczanej
   1 łyżka proszku do pieczenia (łyżka o pojemności 15 ml)
   200 g maku (suchego, nie trzeba go zaparzać i mielić)

Wszystkie składniki powinny być w temperaturze pokojowej. Mąkę pszenną, ziemniaczaną, proszek do pieczenia i migdały przesiać, odłożyć. Wymieszać z makiem.

Białka oddzielić od żółtek. Białka ubić na sztywną pianę, pod koniec ubijania dodając stopniowo cukier, łyżka po łyżce, cały czas  ubijając. Dodawać żółtka, dalej ubijając, do połączenia.

Stopniowo do masy jajecznej dodawać suche składniki, wymieszać delikatnie szpatułką.

Tortownicę o średnicy 23 cm wyłożyć papierem do pieczenia, samo dno. Przełożyć do niej biszkopt, wyrównać jego powierzchnię.

Piec w temperaturze 180ºC przez około 45 minut lub do tzw. suchego patyczka.

Wystudzić, przekroić wzdłuż dwa razy, do otrzymania 3 blatów.

Nasączenie:

   pół szklanki przegotowanej wody, wystudzonej
   3 łyżki rumu

Składniki nasączenia wymieszać.

Krem z białej czekolady:

   300 g białej czekolady, posiekanej
   400 ml śmietany kremówki 36%

Śmietanę kremówkę podgrzać w małym garnuszku, prawie do wrzenia, zestawić z palnika. Dodać białą czekoladę, odstawić na 2 minuty. Po tym czasie wymieszać, do roztopienia się czekolady. Wystudzić, wstawić do lodówki do schłodzenia na minimum 12 godzin.

Schłodzoną masę czekoladową wyjąć z lodówki i ubić (końcówkami miksera do ubijania białek), do otrzymania gęstego kremu. Uwaga: nie ubijać zbyt długo, by krem się nie zważył.

Wykonanie

Na tortownicy ułożyć pierwszy biszkoptowy blat, nasączyć 1/3 ponczu. Na blacie rozsmarować 1/3 kremu z białej czekolady. Przykryć drugim blatem, nasączyć ponczem, posmarować kolejną 1/3 kremu. Przykryć ostatnim blatem, nasączyć resztą ponczu, udekorować kremem boki i wierzch tortu. Schłodzić.

Dowolnie udekorować.

Tort najlepiej przygotować dzień wcześniej.

* Tort można również posmarować cienką warstwą kwasnego dżemu (pod warstwami kremu), będzie wtedy mniej słodki.
Ten zrobiłam wczoraj zostało połowe. Chyba świąt nie doczeka. Mniam


Keks z białą czekoladą


Składniki:

• 500 g suszonych moreli, pokrojonych na małe kawałeczki *
• 125 rodzynek (najlepiej złotych, sułtanek)
• 250 g orzechów włoskich, posiekanych
• 250 g mąki pszennej tortowej, przesianej
• 250 g miękkiego masła
• 250 g cukru pudru
• skórka starta z 2 pomarańczy
• skórka starta z 1 cytryny
• 5 jajek
• 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
• 200 g białej czekolady roztopionej i ostudzonej
• 2 łyżki likieru pomarańczowego (np. Cointreau) lub brandy + dodatkowo (opcjonalnie) do skropienia ciasta
• cukier puder do posypania

Przygotowanie:

   Piekarnik nagrzać do 160 stopni. Prostokątną formę o wymiarach 20 x 25 cm (lub okrągłą o średnicy 23 cm, ewentualnie kwadratową o boku 22 cm) wysmarować masłem i wyłożyć papierem do pieczenia. Wymieszać morele, rodzynki, orzechy z 30 g mąki. Mikserem utrzeć masło z cukrem pudrem na puszysty krem (ubijać przez 8 minut). Dodać skórkę z pomarańczy i cytryny, następnie dodawać po troszku jajka, cały czas ucierając pomiędzy kolejnymi dawkami.
   Wymieszać szpatułką z resztą mąki wraz proszkiem do pieczenia. Dodać roztopioną i ostudzoną białą czekoladę oraz likier pomarańczowy, wymieszać na jednolitą masę. Połączyć z bakaliami i przełożyć do formy. Piec przez 1 godzinę w środkowej części piekarnika, lub do czasu aż patyczek będzie suchy. Przykryć kawałkiem folii aluminiowej podczas ostatniej fazy pieczenia (u mnie 15 minut). Całkowicie ostudzić w formie, skropić dodatkowym likierem pomarańczowym (opcjonalnie), przykryć folią i w niej przechowywać. Przed podaniem posypać cukrem pudrem. Skropiłam  rumem i sokiem pomarańczy. Wykałaczką robiłam dziurki i łyżeczką polewałam ciasto. Mniam
Odpowiedz
#82

Mniam! Dziekuję Oczko Kwiatek
Odpowiedz
#83

Wiosenna tęcza
Biszkopt jasny: 23x23
3 jaja
0,5 szkl cukru
0,5 mąki
niecała łyżeczka proszku do pieczenia

Białka ubić na sztywno, dodać cukier i żółtka. Dodać mąkę z proszkiem i delikatnie wymieszać. Piec w 170*C około30 minut.

masa jabłkowa:
1 kg jabłek
3 łyżki cukru
1 galaretka zielona
1 łyżka masła

Jabłka zetrzeć na tarce o grubych oczkach. Masło roztopić w rondelku, dodać jabłka i cukier, dusić chwilę. Wsypać galaretkę i dokładnie wymieszać. Odstawić do ostudzenia.

masa budyniowa:
2 budynie waniliowe
3 szklanki mleka
3 łyżki cukru
180-190 g masła

Budynie z cukrem ugotować na mleku. Miękkie masło zmiksować z przestudzonym budyniem.
Biszkopt umieścić w formie w której się piekł. Posmarować połową masy budyniowej. Wyłożyć masę jabłkową, odstawić do stężenia. Wyłożyć drugą połowę masy budyniowej.

dodatkowo:
1 paczka okrągłych biszkoptów
2 galaretki czerwone rozpuszczone w 3 szklankach wody

Na masie budyniowej ułożyć biszkopty, zalać tężejącą galaretką. Odstawić do stężenia.

masa biała:
1 szklanka cukru
3 szklanki mleka
1 szklanka mąki pszennej
1 łyżka mąki ziemniaczanej
200 g masła
1/2 szklanki kokosu


W szklance mleka rozrobić mąkę pszenną, mąkę ziemniaczaną i cukier. Ugotować na pozostałym mleku, wystudzić. Masło utrzeć i dodać budyń.
Na stężałej galaretce rozsmarować masę. Posypać prażonym kokosem.

prażony kokos:
100 g kokosu
2 łyżki cukru
1 łyża masła

Wszystkie składniki razem usmażyć na złoto, przestudzić.
Odpowiedz
#84

Rafaello na krakersach

SKŁADNIKI:

   2 paczki słonych krakersów np. Lajkonik 180 g

   3 szklanki mleka

   3 żółtka

   3 czubate łyżki mąki pszennej

   3 czubate łyżki mąki ziemniaczanej

   1 cukier waniliowy

   1,5 szklanki cukru

   1 szklanka wiórków kokosowych + 1 szklanka do posypania wierzchu

   50 g białej czekolady startej na tarce o dużych oczkach

   250 g masła lub margaryny

Żółtka ucieramy z ½ szklanki cukru i cukrem waniliowym. Mąkę pszenną i ziemniaczaną rozpuszczamy w szklance mleka i dodajemy do wcześniej utartych żółtek.

Pozostałe 2 szklanki mleka razem ze szklanka cukru doprowadzamy do wrzenia. Na gotujące się mleko wlewamy masę jajeczną i gotujemy budyń, cały czas mieszając, nie dopuszczając do powstania grudek. Odstawiamy budyń i czekamy, aż będzie całkowicie zimny. Po tym czasie dodajemy po kawałku masło, cały czas miksując na najwyższych obrotach. Pod koniec dodajemy wiórki kokosowe.

Blaszkę o wymiarach 28 x 22 cm wykładamy krakersami, następnie wylewamy 1/3 masy budyniowej. Ponownie wykładamy krakersami i wylewamy budyń, krakersy i budyń. Powinny powstać 3 warstwy. Na wierzch wysypujemy równomiernie wiórki kokosowe oraz startą białą czekoladę.
Odpowiedz
#85

Placek "salceson"Uśmiech

1,5 szkl. oleju
1,5 szkl. cukru
6 jajek
3 łyzeczki sody
3 łyżki kakao
1 kg jabłek obranych i pokrojonych w kostkę
polewa czekoladowa do polania

Olej utrzec z cukrem (mikserem), dodawac po jednym jajku, potem make, kakao,sode. Na koniec wymieszac mase z jabłkami (najlepiej drewniana łopatka).
Wylac na blache i piec ok. 45 min. w 180 st. Wystudzone polac polewa i gotowe. Smacznego Uśmiech
Odpowiedz
#86

Sernik z rosą

Składniki:

1 kg sera
½ szkl. oleju
2 szkl. mleka
1 szkl. cukru
1 budyń śmietankowy
2 całe jajka
4 żółtka
Olejek waniliowy lub cytrynowy

Wykonanie

Ser przepuścić dwukrotnie przez maszynkę, następnie do sera stopniowo dodajemy resztę składników i wszystko razem miksujemy.

CIASTO:

2 szkl. mąki
2 łyżeczki proszku do pieczenia
3 łyżki cukru
2 żółtka
1 małe jajko
10 dag margaryny, roztopić
1 czubata łyżka smalcu

Wykonanie

Z podanych składników zagnieść ciasto i wyłożyć na blachę, na ciasto wlać ser. Ubić pianę z białek na sztywno, na koniec ubijania dodać szklankę cukru pudru. Na 20 min przed końcem pieczenia wyciągnąć blaszkę i wyłożyć na ciasto pianę (ogólny czas pieczenia sernika to ok. 1 h). Po upieczeniu ciasta nie wyciągać z blachy.
Odpowiedz
#87

Masa do wafli tortowych

Skladniki:
- 1 szkl. cukru,
- 1 szkl. smietany (12%),
- 1 kostka masla,
- 2 owocowe galaretki

Zagotowac maslo, smietane i cukier.
Wsypac galaretki i dobrze wymieszac.
Przekladac wafle jeszcze ciepla masa.

Niebo w gebie....  Tak
Odpowiedz
#88

Pischinger - najlepsze wafle świata

Niektórzy mówią „andruty”, niektórzy po prostu „wafle”, jeszcze inni – „pischinger”.
A chodzi o znany każdemu torcik: wafle przekładane słodką masą.
Wydawałoby się – rzecz banalna.
Rzeczywiście nic w tym skomplikowanego, ale żeby tak pyszny banał wymyślić, trzeba geniusza.
Autorem smakołyku jest Oskar Pischinger, syn pierwszego właściciela wiedeńskiej firmy cukierniczej, Leopolda.
Właściwie pomysł na torcik „chodził” za Oskarem od dawna, ale jakoś nie miał śmiałości go zrealizować, bał się, że może za mało to wyszukane...
W końcu (był rok 1881) jednak się zdecydował.
Podobno po pierwszym kawałku był zadowolony, po drugim zachwycony, przy trzecim wiedział już dobrze, że ten deser przyniesie mu sławę. I tak się rzeczywiście stało.
Klienci natychmiast torcik pokochali.
I choć receptura tego prawdziwego wiedeńskiego pischingera pozostaje tajemnicą, wariacji na temat wafelków jest bardzom wiele.
Niektórzy robią masę wyłącznie czekoladową, inni dodają orzechy czy wiórki kokosowe, są tacy, którzy najbardziej lubią kajmak albo kajmak z czekoladą.
W każdym razie przygotowanie torcika to chwilka, w dodatku naprawdę trzeba się postarać, żeby nie wyszło...

Rodzajem pischingera jest też nasz torcik wedlowski czy wafelki Prince Polo.
Ale podobno najlepsze polskie andruty robiła rodzina Wilderów.
Mieli oni w Suchej Beskidzkiej restaurację na dworcu.
Podróżni, którzy dobrze wiedzieli, jakie smakołyki w niej sprzedają, korzystając z postoju pociągu, od razu ustawiali się w długiej kolejce.
Ale większą sławę niż rodzice cukiernicy zdobył ich syn.
Wyjechał najpierw do Wiednia, potem do Berlina, a w końcu, po dojściu Hitlera do władzy, do Stanów.
A tam zaczął robić filmy... Pamiętacie „Pół żartem poł serio”?
Billy Wilder jako mały chłopak sprzedawał pischingery w dworcowej restauracji!
źródło

[Obrazek: attachment.php?aid=68916]
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości