8 kielichów
#23

a jaką/jakie oznacza osoby ?  bo zawsze sie zastanawiałem nad tym jakie osoby charakteryzują  ciężkie kart w tarocie Myśli
Odpowiedz
#24

Dla mnie to osoba dosyć niespokojna. Nosi ja wszędzie, troszkę nieprzewidywalna, wiecznie wydaje jej sie ze gdzieś tam jest lepiej. 
Humorzasta, kroczy zawsze swoja droga i jest często samotnik, z wyboru.
Odpowiedz
#25

Człowiek poszukujący, który nigdzie i z nikim nie czuje się do końca "u siebie" i zawsze wydaje mu się że musi być jeszcze "coś więcej".... przy czym nie jest to poszukiwanie na zasadzie stawiania sobie i zdobywania kolejnych celów, a raczej takie poszukiwanie roszczeniowe typu "na pewno należy mi się coś więcej od życia". Jeżeli już stawia sobie cele, to podświadomie są to cele na tyle mało realne lub trudne do osiągnięcia, żeby w stosownym momencie mógł z czystym sumieniem z nich zrezygnować i powiedzieć "to i tak nie było dla mnie".

Życie podsuwa mu różne opcje, jednak żadna z nich nigdy do końca go nie zadowala, każda prędzej czy później ma dla niego jakieś wady - prawdziwe lub naciągane. Ten człowiek nigdy nie walczy o swoje szczęście, ani też nie pracuje nad własnymi słabościami... boi się stanąć ze sobą twarzą w twarz i przyznać, że to on sam jest kowalem swojego losu... zamiast tego staje się niewolnikiem swoich niezaspokojonych wyobrażeń, marzeń i pragnień o tym, jak mogłoby lub powinno wyglądać jego życie "gdyby tylko..." - i tu zawsze znajdzie się coś (lub ktoś) do wpisania w miejsce kropek.  Wink

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#26

Karta 8 kielichów przeważnie pokazywała mi nawracające myśli. Sytuacje, które powtarzają się cyklicznie. Kołomyja emocjonalna. Raz na górze, raz na dole. Coś jak koło fortuny- z tym, że tutaj to są emocje, nie wydarzenia stricte. Natomiast co ważne- w tej karcie emocje są bardzo intensywne. Na tyle intensywne i męczące, że jest nam niedobrze, strasznie zle w miejscu/sytuacji w której jesteśmy. Radą na sytuacje ośmiokielichowe jest totalne odcięcie się od danej sytuacji, pomimo , że jest to bardzo trudne, ponieważ będąc w tej energii - człowiek czuje się splątany, ma tysiąc pomysłów na minutę i żadna opcja nie wydaje się dość dobra, pomimo tego, że tu gdzie jest- jest zle. Jedyną słuzną radą jest nie karmić się emocjami, ochłonąć, odciąć się od sytuacji aby w spokoju pomyśleć i nie podejmowac deycyzji pod wpływem tak skrajnych emocji.
Co do relacji/związków - ta karta pokazuje zazwyczaj relacje niestałe, również niezdecydowanie. Jednego dnia jest dobrze, a następnego jest na tyle fatalnie, że chcemy uciekać. I pewnego rodzaju oszukiwanie siebie, jest zle ale nic nie zrobię, wciąz myślę i wracam do starych schematów.  Co ważne - tkwienie w takiej relacji, jest zazwyczaj spowodowane uzależnieniem od zmiennych emocji. Takie też ''nie wiadomo czego się chce'', odchodzenie na chwilę a za chwilę powroty, bo gdzie indziej jednak też nie jest do końca tak dobrze, jak się myślało. Jest to pewnego rodzaju ''rozkapryszenie'' i niedojrzałość.
Lekcję jaką niesie ze sobą ta karta to umiejętnosć świadomego odchodzenia i rozliczania się z  rzeczami, ludzmi czy sytuacjami w których jesteśmy w pewien sposób nieszczęśliwi. Śiadomość danej sytuacji jest tu bardzo ważna, aby uniknąć tego rozdarcia. Pomiędzy powrotem a odejściem definitywnym. Inaczej człowiek pozostanie w tej energii, zapętlony w emocjach.. Zapętlony to dobre określenie, w końcu mowa o ósemce... Uśmiech
Odpowiedz
#27

8 Kielichów w moim "wydaniu" to karta ... 

Głęboka kontemplacja, niezadowolenie, rozczarowanie i rezygnacja 

Astrologia: Koziorożec, Ryby, Rak, a przypisane jej planety to Neptun i Jowisz, wyraża się w liczbach : 8; 48 i 3 Najczęściej pokazuje czas od połowy lutego do jego końca = 

Moim zdaniem jest to karta rytmu (muzyka też Uśmiech ). Intuicyjnie wskazuje nam, ze jest jeszcze coś innego do zrobienia, do zdobycia, znalezienia. Wyruszam w drogę, aby poszukiwać brakujące ogniwo ... czyli zwykle już wiem czego chcę lub nie chcę. Karta ta zachęca do szukania kolejnych opcji, alternatyw, trzeba być odważnym, aby wyruszyć w nieznane ... Rezygnację może pokazać w wyniku rozsądku, ale też często bywa tak, że rezygnujemy z powodu braku wiary we własne umiejętności, rezygnujemy bo nie jesteśmy dowartościowani. Dla nieśmiałych osób lub nie wierzących we własne możliwości pojawienie się tej karty, mówi o konieczności znalezienia głębszego sensu życia i wskazuje na potrzebę duchowego spełnienia. W tej karcie często ludzie dobrowolnie poddają się wszelkiej formie izolacji. Zmęczenie starymi sposobami i rozczarowanie, niezadowolenie z postępów do tej pory, wówczas każda wymówka jest dobra, każde usprawiedliwienie jest dobre ... 

W dopatrywaniu się pozytywu, w karcie negatywnej, mogę jedynie powiedzieć, że przepracowałam tą kartę osobiście i zerwałam z nałogiem ... JUŻ NIE PALĘ  Rotfl Uważam, że żadna inna "mieczowa" karta nie mogła mi tego pokazać. 

8 Kielichów reprezentuje siłę, władzę, rozbudowę, siłę dobra i zła wraz z odwagą. Karta ta odnosi się do liczby 48/ 12/3 i mówi o kreatywności.

Zwykle w rozkładach pokazuje to, że istnieje nacisk na pojawienie się pewnych zjawisk, zdarzeń, których nie możemy uniknąć. Tutaj jest możliwe pozostawienie za sobą przeszłości, a więc w niekorzystnym ułożeniu się kart, może mówić też o końcu nawet o końcu jakiegoś związku, który trwał ileś tam lat. 

8 Kielichów to też braki ... wszelkiego rodzaju braki, wady, które nie da się zastąpić lub udać że ich nie ma. Trzeba mieć odwagę, aby móc o tym głośno mówić. Odwagę, oraz trzeba też siebie samego znać bardzo dobrze, aby wiedzieć gdzie są pewne luki ... mamy świadomość tego, że czegoś nam brakuje w naszym życiu ... Nie każdego jest na to stać, aby głośno o tym mówić, często uciekamy się do innych wymówek ... Taka "stabilność materiału w chwili obecnej" ... już przestaje nam wystarczać ... już się napaliliśmy się, napiliśmy się, naćpaliśmy się, na seksiliśmy się ... i odchodzimy od tego ... 

8 Kielichów to też zatrzymanie wszelkich długoterminowych planów ... zablokowanie .... 

Ta karta często mówi mi tak: ... Zastanów się zanim wrócę ... jesteś tego pewna? 

Ocena swojego własnego stylu życia... w innym przypadku czeka  nas  "stare sposoby" już nie pracują dla ciebie i nadszedł czas, aby zrobić kilka rewolucyjnych zmian...  Tutaj jednak jest taka delikatna różnica ... jeśli nie czujesz wielkiej ulgi to do zmian w twoim życiu nie doszło ... Możesz robić coś innego, ale ciężar nadal masz ten sam ...  

Pojawienie się w rozkładzie dwóch 8 może oznaczać to, że może pojawić się nowy romans ... 

IX Pustelnik i 8 Kielichów ... pozwól sobie na uleczenie się z własnych problemów. Skup się na realizacji swojego własnego potencjału, możliwości i w żadnym razie wie wycofuj się!! jedynie poddaj się nurcie tej rzeki ... Twoja nieśmiałość będzie utrudniać postęp ...

Obok karty VII Rydwan, kiedy pojawi się karta  8 Kielichów jest ostrzeżenie, by nie angażować się w niepotrzebne plotki, nieprzyjemne sytuacje i zachowywać się w taki sposób, aby zachować poziom i klasę. 

Słowa kluczowe w negatywie lub w odwróconej pozycji :
Wielka radość, szczęście, sukces materialny, ucztowanie ... nic z tego ... Karta w tej pozycji powie nam o niepewności, niezdecydowaniu, niezadowolenie, tutaj jest kuszenie losu, brak bezpieczeństwa i wręcz kuszenie losu. Jesteśmy pokonani i trzeba ponownie ocenić swoją pozycję, a następnie wykonać alternatywne rozwiązania lub odpowiednio zmiany planów ...
Odpowiedz
#28

(11-03-2018, 09:58)intenso napisał(a):  a jaką/jakie oznacza osoby ?  bo zawsze sie zastanawiałem nad tym jakie osoby charakteryzują  ciężkie kart w tarocie Myśli

Władza wykonawcza i zdolności... właśnie takie osoby zobaczysz w tej karcie ... które potrafią podjąć decyzję i nie dzielą ją na czworo ...
Odpowiedz
#29

(29-12-2010, 21:00)Mema napisał(a):  To najsmutniejsza karta w całej talii. Znaleźliśmy coś bardzo ważnego, ale z jakiegoś powodu musimy to odrzucić. Astrolodzy rozpoznają na niebie Słońce i Księżyc połączone ze sobą, co jest fizyczną niemożliwością, lecz symbolizuje zaćmienie. Coś zostało przyćmione, światło zniknęło; albo na to, czego pragniemy, padł cień.
W odniesieniu do bliskich związków często chodzi o miłość absolutną i rzeczywistą, która przyszła w nieodpowiednim czasie.
Symbolika zaćmienia, które jest efektem wzajemnego położenia trzech ciał: Słońca, Księżyca i Ziemi - często wskazuje obecność trzeciego uczestnika. Spodziewajmy się więc opowieści o nieudanych związkach. Ósemka Pucharów pojawia się często w rozkładach dla osób zakochanych, które uznały jednak, że pierwszeństwo mają obowiązki wobec rodziny, i zdecydowały się stawiać je wyżej niż pragnienie serca.

Joanna Watters - Co dzisiaj mówi tarot.

Do twojej wypowiedzi mogę jedynie dodać to ... 
W naszym co dziennym życiu możemy spotkać się z różnymi określeniami: Jasny / Ciemny, Męski / żeński, Zwiększenie / Zmniejszenie itp., A Księżyc zajmuje swoje miejsce w równowadze jako część przeciwstawna słońcu oraz transformacji. 
Słońce to mężczyzna yang, Księżyc stoicki matka, kobieta yin. 

Na temat samego Księżyca więcej dowiesz się z karty XVIII Księżyc niż tutaj ... twoje ciężkie przytoczenia w niczym nam nie pomagają. W 8 Kielichów chodzi o coś zupełnie innego niż jakieś tam astrologiczne przyćmienie. 

Po każdej miłości, po każdym zauroczeniu możemy dojść do siebie ... jeśli my sami jesteśmy zdrowi na umyśle ... Moim zdaniem miłość absolutna, ta naprawdę prawdziwa miłość NIGDY nie przychodzi za późno lub w nieodpowiednim czasie .... 

Nie ma co zwalać na zaćmienie księżyca, ani głosić, że jest ktoś jeszcze ... Poszukaj potwierdzenia w innych kartach ... 

Cytuję: "Ósemka Pucharów pojawia się często w rozkładach dla osób zakochanych, które uznały jednak, że pierwszeństwo mają obowiązki wobec rodziny, i zdecydowały się stawiać je wyżej niż pragnienie serca."

wwoołłwww  Krzyk Święty Walenty ... św. Walenty. Biskup męczennik najczęściej określany jest jako patron zakochanych ... Z 8 Kielichów robisz męczennicę ... 

Bez względu na to, gdzie wpadnie w horoskop wierzący - ciężko pracujący wielbiciel lub zaangażowany sceptyk wie - nastąpi zaćmienie. Przebije kraj, miliony ludzi to zobaczą, częściowo lub w całości, a Ziemia nadal będzie się obracać. 

Kiedy pojawia się zaćmienie Księżyca, Słońce rzuca cień na Ziemi na pełnię księżyca. Metaforycznie, zaćmienie Księżyca może ujawnić rzeczy, które zostały zasłonięte. Właśnie wtedy, gdy czujemy się gotowi do podjęcia ostatecznej decyzji, boom!!! Zaćmienie uderza nas niespodzianką i przypomina nam, aby wykonać ostatnią rundę badań. Pogrzebane emocje mogą powstać jak duchy Junga i Freuda. Inteligentniejsze opcje mogłyby się pojawić; i będziemy musieli je wykorzystać bez obfitego czasu na przygotowanie.

Jak bardzo musiałaś być nieszczęśliwa ... skoro nikt do tej pory o ty ci nie powiedział ...  przykre ...  Smutny

A może po prostu nikt nie odważył się na to ...
Odpowiedz
#30

Pragnę jedynie dodać pewne sprostowanie ... Dwie ostatnie linie ... moje dwa ostatnie zdania, absolutnie nie były skierowane do ciebie Mema ... Dopiero teraz zauważyłam, że źle to wyszło i mogłaś to personalnie odebrać ... Mi bardziej chodziło o tą postać z karty, chciałam to metaforycznie jakoś zakończyć ... Nie udało mi się ... Przepraszam  Kwiatek
Odpowiedz
#31

a np. wampira energetycznego  etc.  Myśli ?
Odpowiedz
#32

8 kielichów to nie jest karta przyczepienia się do czegoś/kogoś, lecz odpuszczenia, zniechęcenia, ezygnacji, zrażenia się do kogoś...To odpychanie, odrzucanie drugiej osoby... więc wampir energetyczny - nie.

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości