8 kielichów
#1

Karta Tarota 8 kielichów (pucharów)

Kolejno: Tarot Marsylski, Oswald Wirth, Rider Waite

   

Z tej grafiki można korzystać tylko pod warunkiem podania źródła.
Odpowiedz
#2

Prosta
Dosc przykra i przygnebiajaca sytuacja wokol Pytajacego w tej chwili. Jednak, mimo wszystko wiadac swiatelko w tunelu. Ta karta niesie informacje aby byc odwaznym i cierpliwym , sprawy w koncu sie poukladaja. Bardzo mozliwe , ze kobieta o blond wlosach w jakis sposob zmieni wkrotce zycie Pytajacego.

Odwrocona -
Definitywny koniec paskudnej sytuacji , juz tylko patrzec. Nadchodzi czas na radosc i zabawe.

Sasha Fenton " Fortune Telling by Tarot Cards"
Odpowiedz
#3

To najsmutniejsza karta w całej talii. Znaleźliśmy coś bardzo ważnego, ale z jakiegoś powodu musimy to odrzucić. Astrolodzy rozpoznają na niebie Słońce i Księżyc połączone ze sobą, co jest fizyczną niemożliwością, lecz symbolizuje zaćmienie. Coś zostało przyćmione, światło zniknęło; albo na to, czego pragniemy, padł cień.
W odniesieniu do bliskich związków często chodzi o miłość absolutną i rzeczywistą, która przyszła w nieodpowiednim czasie.
Symbolika zaćmienia, które jest efektem wzajemnego położenia trzech ciał: Słońca, Księżyca i Ziemi - często wskazuje obecność trzeciego uczestnika. Spodziewajmy się więc opowieści o nieudanych związkach. Ósemka Pucharów pojawia się często w rozkładach dla osób zakochanych, które uznały jednak, że pierwszeństwo mają obowiązki wobec rodziny, i zdecydowały się stawiać je wyżej niż pragnienie serca.

Joanna Watters - Co dzisiaj mówi tarot.
Odpowiedz
#4

8 kielichów to także odejście z pracy, zwolenienie np spowodowane brakiem etatu z możliwością powrotu za jakiś czas na to samo miejsce, w uczuciach to bardzo smutna karta, oddalenie się partnerów od siebie, ucieczki emocjonalne jednego z partnerów, nie koniecznie zdrada fizyczna chociaż jest to karta trójkąta. Jako karta dnia pokazała zalanie mieszkania.
Odpowiedz
#5

8 Kielichów
=================================
- odejście w poszukiwaniu swojego szczęścia
Pani Danusia mówi, że "z bólem serca"
----------------------------------------
- Mówi – mamy dość, cos nam się ulało
-------------------------------
- tak naprawdę jest czasowym oddaleniem się , próba poszukiwania czegoś innego , jakiejś zmiany ale jest to zmiana, która się bardziej dokonuje na skutek potrzeby wewnętrznej niż potrzeby sytuacyjnej , mało tego – jest to zawsze nasza własna decyzja.(30.10.2009- Danuta)
------------------------------------
- jest wewnętrznym napięciem powodującym wyrzucenie nas z przestrzeni.
8 Pucharów dosyć trudno jest w realizacji zatrzymać, bo naszą osobowość tworzy parę czynników. Jednym z najpotężniejszym czynników jest czynnik wewnętrzny więc jeśli wewnętrznie mamy potrzebę oddalenia się od miejsca w którym jesteśmy to nasze racjonalne analizy w pewnym sensie tracą racje bytu - . Dlaczego> - dlatego , że racjonalnie i tak znajdziemy przyczynę, znajdziemy powód, znajdziemy alibi na wypełnienie wewnętrznej potrzeby
- wyjście poza obecne granice np. zagranica
-------------------------------------
8 Pucharów – to tez romansik.(30.10.2009- Danuta)
-------------------------------------
- 8 Pucharów to pustelnik małych wtajemniczeń , to coś co może wskazywać na emocjonalny zespół ucieczkowy , ale nie stały chwilowy , to właśnie wyjście ze stagnacji na skutek odczucia ze coś jest stare nudne , niemrawe , to moment w którym wewnętrzne napięcia i parcie nie pozwala nam pozostać w miejscu , dlatego też to karta podróży za sprawą własnej woli , a nie jak w przypadku 6 mieczy pod pewnego rodzaju przymusem ..dlatego ta ociężałość emocjonalna mi nie pasuje tu , zresztą przypisana jest sefirze 8 Hod..w której umiejscowieni są nasi bogowie" autorytety , więc wskazuje na emocjonalne poszukiwania , na wychodzenie ze starej ramy przyzwyczajeń w poszukiwaniu nowego ..świeższego ...
Crowley nazwał ją "wystąpienie".. (w domyśle z brzegów) ...dlatego często w zdrowiu wskazuje na skoki ciśnienia które mogą doprowadzić do wylewu , w układzie moczowym wskazuje na ulewanie moczu , w drogach rodnych na krwotoczne miesiączki , a nawet może wskazywać krwawienia w czasie ciąży i zagrożenie poronienia, to też karta która w obszarze głowy może wskazywać na wylewy do gałki ocznej . w układzie pokarmowym mówi o nadkwasocie , o refluksie ... czegoś jest za dużo i musi poszukać nowego ujścia..więc .. no właśnie .. nie mogę sie do końca zgodzić z opisem Mirońskich ..bo to o czym opowiada 8 Pucharów jest wszystkim poza ociężałością i stagnacją
-a w negatywnym aspekcie mówi też o trójkącie jako o poszukiwaniu doznania którego brak w związku , tyle ze to chwilowe rozstanie ... więc ma w sobie powrót zawarty, czasami mówi też o napięciu między partnerami które wyrzuca za burtę jednego z nich , to wyjście z trzaśnięciem drzwi ..ale ciuchy w szafie pozostałyUśmiech

zamieszczam kawałek drzewa (całe nie mieści sie ...widać ze z góry idąc w dół 8 pucharów jest przejściem od wisielca do odrodzenia..
dlatego właśnie jest bramą ... bo pozwala znaleźć wyjście z zamkniętego obszaru , poprzez olśnienie jakie dotyka wisielca .. oj długo by pisać ..myślę ze rozumiecie o co chodziUśmiech
- w uczuciach prosto nazywając to skok w bok .. między innymi oczywiście ..

8 Pucharów w rozkładach
==================================
Z przełożenia
8 Pucharów – w przeszłości w związkach
- każde z osób poszukiwało czegoś co nazywamy miłością, uczuciem , czegoś czego nie ma w swoim stałym związku , w którym jeszcze trwa.
--------------------------------

W domach
============================

8 Pucharów (II dom)
- prowadzi nas do dostatku materialnego ale poprzez niekonwencjonalne sposoby uzupełniania tych ewentualnych niedoborów materialnych

partnerski
===========================
- jeżeli ktoś stanie w 8 Pucharów ma wewnętrznie taka potrzebę ”być gdzieś byle nie tu”, niech się cos zadzieje, niech mnie cos wyrwie z tego stanu, że ja tak naprawdę to nie wiem co mam dalej ze sobą robić”(17.10.2009- Danuta)
--------------------------------------------------------------------------------------

Krzyż
===========================
8 Pucharów – (na pozycji :nadzieja, obawy)
Osoba ma myśli na skok w bok (chęci) a przy całym założeniu Głupca ( poz. 7), nie szuka partnerki, nie będzie spotykać się z poziomu sprawdzania czy kobieta nadaje się na matkę, żonę. To jest – mam ochotę na chwileczkę zapomnienia. I na to liczy.


=================================================
Odpowiedz
#6

Ciekawe interpretacje Uśmiech Zawsze mam problem z odróżnieniem 8 kielichów od 6 mieczy... zlewają mi się w jedno. Zastanawiam się czy to nie jest tak, że 8 kiel. jest jednak kartą zaangażowania emocjonalnego, nawet jeśli odejdzie to liczy na powrót; w przypadku 6 mieczy to jest chyba pewna obojętność, związek po którym pozostaje znudzenie i zniechęcenie i kończymy go z ulgą i znużeniem zarazem?
Odpowiedz
#7

mi dość często ta karta towarzyszy w nowym roku. co pokazuje - najczęściej sytuacje, z którymi muszę sobie sama poradzić, być samodzielna, samowystarczalna.
to są sytuacje takie, że np. ja nie chcę się nimi z nikim dzielić, a także takie, w których rozwiązaniu mogę obiektywnie wziąć udział tylko ja.
niekoniecznie one są smutne, ale najczęściej podszyte grubą warstwą emocji, które trzeba dla dobra sytuacji wystudzić, "wychodzić".

to jest też karta, która mówi mi, że sprawy potrwają długo.....
Odpowiedz
#8

Jakie ma znaczenie 8 pucharow w pytaniu co ma w sercu??
Odpowiedz
#9

Chęć odejścia, rozstanie, niestety Bezradny
Odpowiedz
#10

Jakie znaczenie ma w wyniku karta 8 kielichow jesli chodzi o ciaze?
Odpowiedz
#11

ósemka kielichów może oznaczać niechcianą ciążę, albo obawę o jej możliwość Uśmiech

We are the nobodies
Wanna be somebodies
When we're dead
They'll know just who we are
Odpowiedz
#12

Karta porzuconego sukcesu, pójścia w nieznane. Co będzie to będzie.
Odpowiedz
#13

A czy ta karta moze oznaczac nadczynnosc tarczycy?
Odpowiedz
#14

jezeli juz to chyba w druga strone, jak to sie nazywa niedoczynnosc(?)

dla mnie ta karta mowi zdecydowanie o rozstaniu z ciezkim sercem, i na zawsze
Odpowiedz
#15

Tak to niedoczynnosc. W kazdym razie ta karta opisuje problemy z hormonami? Dziekuje i pozdrawiam Buziak
Odpowiedz
#16

ja na zdrowie rozkladam inne karty, nie Tarota, mam karty drzew Elli Seleny i tymi pytam o zdrowie, Tarot... no wiesz, karta stol i juz, dlatego wole nie pytac o zdrowie Tarotem Uśmiech
Odpowiedz
#17

Teraz moge potwierdzic, ze ta karta pokazala mi faktycznie niedoczynnosc tarczycy (potwierdzona badaniami i przez endokrynologa)
Uśmiech
Odpowiedz
#18

Jako dobra rada:
Zrezygnuj z nawykowych zachowań; szukaj nowych dróg.

Jako ostrzeżenie:
Nie wyruszaj w drogę, jeśli musisz to robić z ciężkim sercem


Jako karta dnia:
Dzisiaj tak czy inaczej będziesz musiał rozstać się z czymś, co od dawna było Ci dobrze znane lub wydawało się zrozumiałe samo przez się.
Nie, nikt Cię nie będzie wyganiał. Po prostu przyszła pora poszukać nowych dróg. Nawet jeśli cię to zmartwi, nie rezygnuj i ruszaj w drogę. Szybko zrozumiesz, dlaczego i ze względu na co powinieneś był rozstać się z przeszłością.


H.Banzhaf - Klucze do tarota.
Odpowiedz
#19

Karta pokazuje mi osobę po przejściach,po rozstaniu.To karta bierności,nie tworzenia,nie wejścia w zwiazek to karta wyjścia.Jesli chodzi o pracę pokazuje utrate pracy ,ale tu nie chodzi o zwolnienie tylko o rezygnację ze strony pytającego.

Pasja jest przewodnikiem do największych tajemnic...
Odpowiedz
#20

Troszkę namieszam i przedstawię dwie interpretacje, z którymi się spotkałam a są zupełnie odmienne od tego co tu zostało o tej karcie napisane.

Według A. A. Chrzanowskiej "Tarot prosty i skuteczny":
 
  • 8 Kielichów - zmiana miejsca zamieszkania, porozumienie w partnerstwie, stabilizacja uczuciowa, umocnienie związku, prawidłowe wychowywanie dzieci.
  •  8 Kielichów (odwrócona) - brak miłości, oddalenie, ochłodzenie uczuć, zerwanie więzi, złe wpływy oddalające od bliskich osób, strata bliskiej osoby.
 
Według P. Scott Hollander "Tarot dla początkujących":
 
  • 8 Kielichów - spełnienie marzenia, łagodność, nieśmiałość, skromność. Karta sugeruje, że najlepiej będzie wykorzystać możliwości niż się wycofać. sytuacja, która pytający postrzega jako duży problem okaże się mieć mniej poważne konsekwencje - dobre lub złe - gdy stawisz jej czoła. Karta oznacza również rozczarowanie jeśli pytający nie zmierzy się z sytuacją. 
  •  8 Kielichów (odwrócona) - wielkie szczęście i radość, ucztowanie, przyjemność. Karta najczęściej odnosi się do wydarzenia, który pytający zna, planuję lub którego oczekuje.
Odpowiedz
#21

Jeśli chodzi o czas to co może przedstawiać karta 8 kielichów?
Odpowiedz
#22

To zodiakalne Ryby.

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości