Królowa kielichów
#23

Wild,Królowa Kielich pokazuje brak działania-przynajmniej mi to przeciwieństwo Królowej Buław Uśmiech

Pasja jest przewodnikiem do największych tajemnic...
Odpowiedz
#24

Królowa kielichów może symbolizować wcześniejsze stadium ciąży.
Odpowiedz
#25

A jako karta na najbliższą przyszłość relacji? Chodzi o moją relację z facetem?

Odczytujecie to jako poukładanie w związku i dobry omen?
Odpowiedz
#26

Mnie w kartach Ridera-Waite'a niepokoją te dzieci-syreny. Mam wrażenie, że są uwięzione w tronie. Jak rozumiecie ten symbol?
Odpowiedz
#27

Królowa kielichów jest najbardziej emocjonalną karta z kart dworskich.(ma bowiem 2x wode),a  to ozn.,ze pdchodzimy do spraw bardzo emocjonalnie np.poświęcenie,wrazliwość,uczuciowość....ale tez emocje mogą być negatywne jak zaborczość,zazdrość.
Dlatego też (fajnie ,ze to zauważyłeś) na karcie Królowej Kielichów Waitea widnieja "dzieci-syreny uwięzione " w tychże kelichach bo czym jest zazdrość czy nadmierna zaborczość jak nie Ograniczeniem.

Pasja jest przewodnikiem do największych tajemnic...
Odpowiedz
#28

(07-04-2022, 06:42)VonSchwarzau napisał(a):  Mnie w kartach Ridera-Waite'a niepokoją te dzieci-syreny. Mam wrażenie, że są uwięzione w tronie. Jak rozumiecie ten symbol?

Syreny, pół kobiety-pół ryby łączące światy ziemski i wodny, są na tej karcie symbolem przenikania się i łączenia żywiołów wody i ziemi. Ponad to syreny to także symbol świata duchowego, który jest dla tej królowej ważniejszy niż świat materialny... ona patrzy głębiej. Często zapomina się, że Królowa kielichów to też karta ogromnej intuicji, wręcz jasnowidzenia. Spójrzcie jak intensywnie Królowa wpatruje się w trzymany w rękach kielich - nie przymierzając jak wróżka w szklaną kulę.  Uśmiech

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#29

Królowa kielichów kocha ale czy to nie jest zniewolenie? Kocha, traci głowę, poświęca się, wiedząc, że on jest niestabilny, trudny, a mimo to trwa wiernie. To rodzaj zniewolenia gdy wiemy, że nie da się uciec od osoby, która nie jest dobra - zwyczajnie, a coś tak trzyma mocno. 
Miłosć - każda może być zniewoleniem, koniecznością walki z wiatrakami, bo nie zmienimy nikogo w ideał. 

Trwanie obok mimo trudności to zawsze rodzaj poświęcenia. Pytanie ile tych trudności/ wad charakteru i dnia codziennego jest się w stanie wytrzymać? Kielichowa potrafi wiele kosztem siebie. Potem rozgrzebuje to w głowie i rozkłada na czynniki pierwsze przez wrodzoną wrażliwość. Przeżywa, rozpamiętuje, może upić się z żalu. Ta wyobraźnia pomaga i pozwala widzieć dalej, ale czasami gubi, bo Królowe Kielichów śnią na jawie. Upadek z wysoka, przebudzenie się może być bolesne, bo to nie Królowa Buław i nie jest twardą babką.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości