Zaczynamy naukę Tarota :)
#23

Dzięki Uśmiech
BHP ważne a jak...Jest może tu na forum taki spis najważniejszych zasad? Coś niecoś wiem na ten temat, ale warto by było faktycznie sobie to wszystko utrwalić. Szukam na forum, ale cuś nie mogę znaleźć Bezradny Proszę o link jakiś więc Oczko
Odpowiedz
#24

Powodzenia EvoOczko Jaką masz talię?
Odpowiedz
#25

Buziak Ok
MUśmiech
Odpowiedz
#26

Powodzenia. Możesz na mnie liczyć. Buziak Rotfl
Odpowiedz
#27

powodzenia! Uśmiech
Odpowiedz
#28

Dzięki kobitki! Jesteście kochane Buziak

KatiJo- po lekturze części forum zdecydowałam się na talię Ridera Waite'a- wyczytałam, że w sam raz dla początkujących Oczko Mi też pasuje, a potem przyjdzie czas ( mam taką nadzieję Oczko) na inne, bardziej fantazyjne talie..
Odpowiedz
#29

SuperOczko i życze powodzenia, a na pytania każdy chętnie ci odpowie Rotfl
Odpowiedz
#30

Tak trzymaj Eva ! [Obrazek: p0110.gif] [Obrazek: p0104.gif] Kotek
Odpowiedz
#31

Eva77 napisał(a):Dzięki Uśmiech
BHP ważne a jak...Jest może tu na forum taki spis najważniejszych zasad? Coś niecoś wiem na ten temat, ale warto by było faktycznie sobie to wszystko utrwalić. Szukam na forum, ale cuś nie mogę znaleźć  Bezradny Proszę o link jakiś więc  Oczko

Ostatnio ironizowałem na ten temat u siebie na blogu:
https://andhy.wordpress.com/2012/11/01/h...chicznego/

Mam nadzieję, że nieco pomoże Oczko
Odpowiedz
#32

cytat z blogu Artura

Cytat: Przejdźmy jed­nak do sedna tego, co chcę napi­sać. W świe­cie użyt­kow­ni­ków Tarota ist­nieje, jest roz­wi­jane i czę­sto oma­wiane, poję­cie ‘BHP pracy z kar­tami’. Auto­rzy posłu­gu­jący się nim nawią­zują głów­nie, jeśli nie wyłącz­nie, do war­stwy poglą­dów i prze­ko­nań wywo­dzą­cych się ze świata sys­te­mów magii i reli­gii pier­wot­nych. W takim uję­ciu poję­cie BHP pracy z kar­tami zostaje zamknięte w zesta­wie kilku pod­sta­wo­wych czyn­no­ści, które powinny dzia­łać metodą ‘per se’, same przez się, niczym sakra­menty w uję­ciu dogma­tyki kato­lic­kiej. Za całość tak rozu­mia­nej higieny pracy wystar­cza pale­nie świec, oka­dza­nie kart i pomiesz­czeń, sypa­nie soli, czy pobie­ra­nie sym­bo­licz­nej opłaty za ‘wróżbę’.

Uśmiech
piszac o bhp mialam raczej na mysli: nie wroz jak jestes zmeczona/w zlym stanie psychicznym - bo przebijaja sie Twoje emocje, a koncentracja na istocie problemu jest mala
podziekowanie za wrozbe to jest taki "glask", jak mowi Mirka - wiemy, ze nasz wysilek zostal doceniony, a energia nie poszla w las
swieczek nie musze palic, ale wprawiaja mnie w dobry nastroj - nie maja na celu odganiania zlych duchow czy oczyszczania (chyba, ze mnie samą)
wiele ze stosowanych zabezpieczen, ich kolejnosc moze stac sie pewnym rytualem i przyzwyczajeniem (jak z czapka - jesli zawsze ja nosimy - to, gdy raz bez niej wyjdziemy, nagle czujemy sie nieswojo) - i od tego mozna sie uzaleznic, swoja kondycje psychiczna w czasie wrozby i po
z drugiej strony, dla czesci osob tworzy to pewne uporzadkowanie, stale ramy jako punkt wyjsciowy do wykonania wrozby, pewien standard
Odpowiedz
#33

Ja też za przykładem innych życzę Ci powodzenia i
[Obrazek: 10582__21.jpg]
Buźki
Odpowiedz
#34

Eva77 i ja również życzę powodzenia i przyjemnej pracy z tarotem Uśmiech
Odpowiedz
#35

Wielkie dzięki Uśmiech Powiem Wam, że ta nauka jest dla mnie bardzo przyjemna i niezwykle absorbująca. Założyłam już swoje " księgi" do notatek i zagłębiam się mocno w temat. A to forum to skarb- co podkreślałam już i podkreslać będę Kwiatek :romance-grouphug: :romance-heartsthree:
Odpowiedz
#36

Wybacz, że Cię nieco poprawię, ale sądzę, że o 'mocnym zagłębianiu się w temat' będziemy mogli porozmawiać najwcześniej za kilka lat tymczasem zaś możemy rozmawiać o 'intensywnym uczeniu się' Oczko
Odpowiedz
#37

Chciałabym się nauczyć wróżyć z kart tarota. I zastanawiam się jaka talia była by dla mnie dobra na początek ...
Również chciałabym poczytać coś na ten temat, niestety nie orientuję się za bardzo, w tym co warto przeczytać i z czego mogę się czegoś nauczyć. Pomożecie ? Prosi
Odpowiedz
#38

no pewnieOczko cały czas wszyscy pomagają, czemu tym razem miałoby byc inaczej Rotfl Witaj i powodzenia Uśmiech
Odpowiedz
#39

Cieszę się ogromnie Hura
Więc może podpowiesz mi jaka talia była by dobra dla początkującej ;D
Odpowiedz
#40

Smerfetka129- ja jako początkująca, zakupiłam sobie talię Ridera Waite'a tu-  
http://www.czarymary.pl/p_1921_karty_rid..._wlazinska
tak jak zresztą polecało wielu forumowiczów zaawansowanych w Tarocie. Jestem zadowolona z wyboru, dobrze mi się poznaje temat z tą talią.
Odpowiedz
#41

Od razu mówię, jestem nowicjuszką w temacie i mam parę pytań i wątpliwości, na które proszę dobre dusze Uśmiech o pomoc.
Czytałam o różnych rozkładach, ale co to znaczy czy jak mam to odczytać np. 1--2--3, i jest tego kilka rzędów, to te kreseczki, to co to? Czy to jest odstęp, czy leżą inne nieodkryte karty, czyli układamy 7 kart i z nich odkrywamy podane do rozkładu?
Drugie pytanie: czy losując 3 karty, lub 1 kartę dnia, używam całej talii, czy tylko Dużych Arkan, czy tak jak sama postanowię, bo już się nauczyłam, ze
trzeba zaufać swojej intuicji Uśmiech

" Idź za swoim szczęściem , a Wszechświat otworzy przed Tobą drzwi tam , gdzie dotąd były ściany "
Odpowiedz
#42

cyferki sa oddzielone kreseczkami, zeby bylo czytelniej
na poczatek mozesz losowac tylko z AW (duze arkana), ale najlepiej jest brac do rozkladow cala talie, chyba ze autor rozkaldu wyraznei zaznaczy, ze maja byc same AW

nie boj sie i pytaj Tak
Odpowiedz
#43

Super, dziękuję Kwiatek

" Idź za swoim szczęściem , a Wszechświat otworzy przed Tobą drzwi tam , gdzie dotąd były ściany "
Odpowiedz
#44

Witajcie!

Niedawno kupiłem swoją pierwszą talię Kart. Przyznam się, że kupiłem ją z ciekawości i było to działanie dość impulsywne, po prostu zobaczyłem je i pomyślałem "muszę je mieć". Od tamtej pory obchodzę się z nimi jak z jajkiem, często je oglądam i tasuję. Mam kilka pytań do Was, moi Drodzy:

1. Poznałem zasady Oczyszczania kart. Jednak pomimo zastosowaniu kilku z nich nadal czułem, że coś jest nie tak. Wrzuciłem do woreczka z kartami przedmiot, który często nosiłem, a mianowicie pewną bransoletkę. Po pewnym czasie poczułem swoistą "doskonałość" przygotowania kart do rozkładu. Czy takie działanie, jak zastosowanie przedmiotów do Oczyszczania nie wskazanych w poradach odnośnie tegoż to dobry pomysł?

2. Kocham koty, mam dwa w domu. Czy ich obecność może jakoś wpłynąć na działanie kart?

3. Po rozkładzie kart analizuję każdą z nich i za pomocą własnej interpretacji staram się znaleźć między nimi zależności. Czy powinienem się tego trzymać, czy lepiej uczyć się na podstawie zależności napisanych przez doświadczone osoby?

4. Moje karty mają inne nazewnictwo, niż większość Talii, z jakimi miałem styczność np. Buławy to u mnie Różdżki, natomiast Monety - Pentagramy. Czy jeśli podczas stawiania Kart używam znajomego nazewnictwa miast tego wypisanego na moich Kartach, ma to jakiś wpływ na wróżbę? Chodzi o to, że widząc np. Piątkę Różdżek mówię na głos Piątka Buław.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie!

"Czas nie stoi w miejscu. Nieważne jak kurczowo go trzymasz, on i tak ci ucieknie..."
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości