Zaczynamy naukę Tarota :)
#67

Mam swoje lataUśmiech
Racja mam lekkie adhd nietwierdzone Język
Sorry ze na Ciebie naskoczylam jestem pred okresem zle sypiam troche powalilo mi sie w zyciou a u mnie wszyscy chorzy i do tego nauka tarota i włoskiegoUśmiech
Zazwyczaj jestem logiczna jak np w innych postach ale tu jakos tak wyszlo czytalam to i masz racje troche debulne wyszlo.Sorry za niezrozumienie mam nadzieje ze ten nowy post rozjasnilUśmiech
Odpowiedz
#68

Witam serdecznie,
Mój temat pewnie dla większości użytkowników wyda się głupi i błahy. Niestety sam nie dam sobie rady, a jestem na tyle ambitny, że szukam pomocy wszędzie. Od mniej więcej roku interesuje się Tarotem. Przez najbliższy okres 2 miesięcy ta ciekawość przerodziła się w pasje. Niestety nie wiem jak mam zacząć uczyć się tarota? Wiem, że najlepszym rozwiązaniem jest wpisanie w Google "nauka tarota" i zacząć się uczyć. Niestety u mnie nie ma tak łatwo Język Jak dla mnie jest tego zbyt dużo. Ponad 70kart po prostu mi się mylą. Każda karta ma 4-6 znaczeń, a Ja nie wiem od czego powinienem zacząć, żeby z dnia na dzień iść do przodu. Czy ktoś mógłby pomóc mi zacząć? Naprawdę chciałbym móc rozwijać swoją pasje, ale tak spora ilość kart i ich znaczenie jest dla mnie przerażające.

Pozdrówki,
Mateusz Uśmiech
Odpowiedz
#69

Temat wałkowany tu, co którąś osobę Rotfl No ale skoro imiennik to się ciut poprodukuję. Najpierw oddziel sobie AW od AM. I zrób kilka rozkładów na AW. A Potem dorzuć to stosiku AM.
Trzy podstawowe rozkłady:

1) przeszłość-teraźniejszość-przyszłość
2) dodatkowa karta-główna-dodatkowa karta (albo po prostu 3 karty i starasz się odgadnąć o co chodzi)
3) krzyż celtycki (niby 10 kart, ale dużo prościej złapać sens, niż w przypadku 3)

Codziennie losuj jedną kartę, tzw. dnia, myśląc o tym jaki będzie ten dzień.

Albo to poczujesz, albo nie, ewentualnie kwestia źle dobranej talii, a za pierwszym razem faktycznie trudno dobrą wyczuć.
Odpowiedz
#70

Dziękuje. Na początku od razu wyjaśnię, że nie mam zielonego pojęcia o oznaczeniach/ skrótach, które przytoczyłeś. Chodzi oczywiście o skróty (AW, AM). Jeśli chodzi o rozkłady, to znam rozkład z przełożenia. To chyba rozkład o który wspomniałeś. Tasujemy karty i dzielimy na 3 kupki. Przeszłość - teraźniejszość i przyszłość. Znam jeszcze rozkład dość popularny

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/h...8347_n.png

1. Aktualna sytuacja.
2. Przeszłość zdarzenia.
3. Źródło, przyczyna problemu.
4. Rada.
5. To co nieuniknione.
6. Karta główna, wynik.

Bardziej martwi mnie nauka kart, niż same rozkłady. Jedna karta ma sporo znaczeń, a kart jest ponad 70 w talii. Jeśli chodzi o talie kart to używam "Tarota Illuminati". Czyli radzisz mi uczyć się codziennie jednej karty/znaczeń?

PS. Zauważyłem również, że na każdej stronie dana karta ma inne znaczenie. Nie wiem, czy może na taką trafiłem, ale spotkałem się z czymś takim.
Odpowiedz
#71

AW - Arkana Wielkie Pierwsze 22 karty (0-21)
AM - Arkana Mniejsze (Buławy/Miecze/Monety/Kielichy etc.)

Przełożenie to jeszcze co innego. Ale to już stosuje się w późniejszej przygodzie z kartami, po zamiast pomóc, mogą wprowadzić chaos.

Tasujesz talię i wyciągasz trzy karty po pokoleji:

przeszłość-teraźniejszość-przyszłość

Wyciągasz 3 pierwsze, albo robisz z kart wachlarz i wyciągasz te, które czujesz, że powinieneś wystawić.
Odpowiedz
#72

Rozumiem. Czyli z kartami nie ma innej opcji - trzeba wykłóć i tyle Język Czyli codziennie po 1 karcie, tak? Czy zacząć od Wielkich Arkach i po nauce tych 22 kart iść dalej do Małych Arkan, czy bez znaczenia? Możesz polecić mi jakąś stronę, gdzie są porządnie opisane karty? Bo jak już wspomniałem z moich doświadczeń na każdej stronie każda karta jest inaczej opisana i daje inne znaczenie.
Odpowiedz
#73

Przynajmniej Arkana Wielkie są dość klasycznie ukazane, nie wiem jak reszta, bo google wskazał mi tylko AW z tej twojej talii.

Podstawowe znaczenia do podstawowej talii są jedne, ale potem zaczęło się to modyfikować, plus każdy inaczej odczuwa i łączy w pary pewne cechy i zjawiska. Nie ma co się kuć znaczeń danych kart. Po prostu musisz spojrzeć na kartę i iść pierwszym skojarzeniem. Niedługo będziesz to robić z automatu.
Odpowiedz
#74

Albo od razu cała talia, albo tylko AW na początek. Nie zaczyna się od Małych Arkan.

Masz tu wszystko na forum. W dziale tarot:

http://dobrytarot.pl/forumdisplay.php?fid=5
Odpowiedz
#75

Gruszek napisał(a):Przynajmniej Arkana Wielkie są dość klasycznie ukazane, nie wiem jak reszta, bo google wskazał mi tylko AW.

Podstawowe znaczenia do podstawowej talii są jedne, ale potem zaczęło się to modyfikować, plus każdy inaczej odczuwa i łączy w pary pewne cechy i zjawiska. Nie ma co się kuć znaczeń danych kart. Po prostu musisz spojrzeć na kartę i iść pierwszym skojarzeniem. Niedługo będziesz to robić z automatu.

To znaczy, chodzi mi o takie podstawowe znaczenia jak miecze, kielichy, monety. Na dzień dzisiejszy, to wiem tyle, że monety oznaczają lata, karta głupca, to coś błahego, wisielca, to zawieszenie/ zastój, a 10mieczy zakończenie. Nic więcej...

Edit: Super, dziękuje za link. Od dziś zaczynam naukę każdej karty po kolei Uśmiech Zobaczymy jak pójdzie.
Odpowiedz
#76

Polemizowałbym z tymi monetami i Głupcem Rotfl
Odpowiedz
#77

No to trzeba będzie nauczyć się tego od nowa w oparciu o opisy na forum Oczko To jeszcze tak dla potwierdzenia w linku który podałeś są Arkana Wielkie, a Arkana Małe to ta cała reszta, tak? Buławy, Kielichy, Miecze, Denary?
Odpowiedz
#78

Tak jest. Buławy to inaczej kije, denary to monety, kielichy to puchary, a miecze... no innej nazwy chyba nie mają (?)...
Odpowiedz
#79

ja nie spotkałam Uśmiech
Rapid- jaką Ty masz talię? bo jakoś nie doczytałam Smutny
Odpowiedz
#80

Tarot Illuminati

[Obrazek: Tarot_Illuminati_Lo_Scarabeo.jpg]
Odpowiedz
#81

Dokładnie Oczko
Odpowiedz
#82

piękna Uśmiech

ja mam kilka talii, ale jakoś zawsze wróżę RW- na wakacje zabieram mini RW
Jesteśmy najlepszymi przyjaciółmi.

Rapid- pamiętaj o jednej ważnej rzeczy- opisy z literatury to nie wszystko. Jak się zaprzyjaźnisz z kartami, to nauczysz się z nimi rozmawiać. Na swoim przykładzie mogę Ci powiedzieć, że karty często mają więcej znaczeń, niż znajdziesz w necie czy googlach. Mało tego- nie zawsze należy kierowac sie wyłącznie literaturą, ale też swoimi odczuciami (oczywiscie na wszystko przychodzi odpowiednia pora). Spróbuj codziennie oglądać swoje karty, przyglądać im się, zwracać uwagę na detale, intensywnosć barw
Odpowiedz
#83

Ja od siebie dodam, że "kłucie" i kucie znaczeń kart to chyba najtrudniejszy sposób nauki znaczeń Oczko

Twoja talia bardzo silnie nawiązuje do talii Ridera-Waita - dobrze jest zapoznać się tą talią (tutaj na forum w temacie opisującym znaczenia kart każdy opis otwiera ilustracja karty z tej talii), i jednocześnie porównywać z Twoimi wizerunkami (tak jak doradzali przedmówcy), czytać, wielokrotnie czytać opisy znaczeń danych kart i przyglądać się reprezentacji tego znaczenia na obrazku. Na początku nie koncentruj się na jak największej ilości znaczeń każdej z kart, ale staraj się zrozumieć podstawowe przesłanie, jakie zawierają, np.
II Wielki Arkan - Kapłanka: wewnętrzna mądrość, intuicja;
IV Wielki Arkan, Cesarz - mężczyzna, człowiek, który posiada władzę,
Mały Arkan VI Mieczy - podróż, wyjazd.
Porównuj to z ilustracjami, zwykle to podstawowe znaczenie jest zgodne z ilustracją.

Myślę - tak przynajmniej mi się wydaje - że niewiele osób znających tarota uczyło się na pamięć ciągu znaczeń, a robiąc rozkład starali się przypominać sobie, o co z tą kartą chodziło... Stopniowo integrujesz podstawową informację z obrazkiem na karcie, a kolejne znaczenia dochodzą samoistnie (poprzez wielokrotne czytanie opisów kart i obserwowanie własnych rozkładów), "obrastając" podstawową informację Oczko

Lepiej zacząć od ogółu, ale w połączeniu z pewną całością (czyli możesz zacząć od samych Arkan Wielkich - 22 karty, możesz też zacząć od razu z całą talią - raczej nie korzysta się z Małych Arkan bez Wielkich), niż wkuwać po jednej, bardzo dokładnie, bez "czucia" określonej energii, która nadaje właśnie takie a nie inne znaczenie.
Odpowiedz
#84

Le Stelle napisał(a):Na początku nie koncentruj się na jak największej ilości znaczeń każdej z kart, ale staraj się zrozumieć podstawowe przesłanie, jakie zawierają, np.
II Wielki Arkan - Kapłanka: wewnętrzna mądrość, intuicja;
IV Wielki Arkan, Cesarz - mężczyzna, człowiek, który posiada władzę,
Mały Arkan VI Mieczy - podróż, wyjazd.

Właśnie szukam i szukam, bo o coś takiego mi chodzi. Nie chce uczyć się pełnych zdań każdej karty, a małe skróty kart. Niestety takich skrótów chyba nikt nie przedstawił. Karta głupiec na 4 pierwszych stronach Googli ma znaczenie na pół kartki A4 Uśmiech

PS. Proszę, potwierdźcie lub zaprzeczcie, czy karta głupiec w skrócie oznacza niezdecydowanie, rozpoczęcie działania?
Odpowiedz
#85

W negatywie, bo nie każdy używa odwrócony Oczko
Odpowiedz
#86

Gruszek napisał(a):W negatywie, bo nie każdy używa odwrócony Oczko

Negatyw, czy Odwrócone karty - tych pojęć również nie znam Uśmiech Rozumiem, że karta może przedstawiać dobrą stronę czyli powodzenie i złą czyli coś niedobrego. W przypadku "Głupca" rozumiem, że w sensie negatywnym oznacza niezdecydowanie, czy rozpoczęcie działania?
Odpowiedz
#87

Gdy tasujesz talię możesz połowę talia odwrócić, by głowa np. Głupca była do dołu i wtedy te karty odwrócone mają negatywne znaczenie, ale robi tak tylko niektórzy jako ułatwienie, a mi to tylko osobiście przeszkadzało. Wolałem sam wybierac jak mam odczytać daną kartę, czy jako pozytyw czy negatyw.
Odpowiedz
#88

Gruszek napisał(a):Gdy tasujesz talię możesz połowę talia odwrócić, by głowa np. Głupca była do dołu i wtedy te karty odwrócone mają negatywne znaczenie, ale robi tak tylko niektórzy jako ułatwienie, a mi to tylko osobiście przeszkadzało. Wolałem sam wybierac jak mam odczytać daną kartę, czy jako pozytyw czy negatyw.

Hm, szczerze powiem, że jest to dla mnie dziwne. Od kilku tygodni zaczytuje się w tych poradnikach, ale czytałem, że najlepiej jest tasować talie i robić 3 wyłożenia lub wykładać od razu 6 kart na przykładowym zdjęciu, które podałem wyżej. W tym kierunku najlepiej chciałbym iść Oczko Natomiast jeśli ktoś pyta o przyszłość, a Ja zrobię rozkład z 3 kart i karta głupca wyjdzie jako 3 czyli w przyszłości mam mówić o niezdecydowaniu, czymś błahym, czy o wyruszeniu, poznaniu czegoś nowego...
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości