Zaczynamy naukę Tarota :)
#1

Witam wszystkich wrozacych!!

Mam pytanie do Was, od pewnego czasu zaczolem interesowac sie moca  kart Tarota, chcialbym poznaj tajniki zrozumienia jego znaczenia od czego zaczac poznawac jego moc i znaczenie. Dodam ze zakupilem sobie talie Tarota Marsylskiego przez internet gdyz nie jestem w polsce, czytalem rowniez ze karty trzeba zobaczy i je poczuc. Te ktore kupilem wydaly mi sie odpowiednie gdyz lubie zeczy mistyczne a czytalem ze Tarot marsylski ma swoja legende. Chcialby zapytac czy te karty bedadla mnie dobre w poznawaniu ich znaczenia.

Dziekuje za wskazowki i porady.
Odpowiedz
#2

Witaj.
Marsylski to klasyka, jednak niektórym początkującym może sprawiać problem, gdyż małe arkana nie zawierają tak wymownych obrazków jak inne talie. Osobiście za nim nie przepadam... Ale będziesz miał najwyżej większe wyzwanie. Czy do kart dołączono jakąś książkę lub broszurkę z wyjaśnieniem podstawowych znaczeń? Jeśli nie - opisy masz również tu na forum.
Proponowałabym jednak, żebyś obejrzał najpierw kartę po karcie i spróbował własnych skojarzeń.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#3

Tak jest dolaczona ksiazeczka podejzewam ze bedzie to skrocony opis znaczen, wiem juz ze najlepiej jest ewentualnie dokupic ksiazke ktora odpowiada konkretnym Dostepnym taliom.
Odpowiedz
#4

Jeżeli to nie problem, to lepiej kup karty Rider-Waite na początek.
Ja jednak odradzę Ci zaczynać od tarota marsylskiego. Tutaj poczytaj o pierwszej talii tarota
Odpowiedz
#5

Witam

Wlasnie odebralem swoja pierwsza w zyciu talie Tarota Marsylskiego. 1sza karte jaka wybralem ktora najbardziej do mnie przemawia jest 1-MAG.
Jak wedlug Waszego doswiadczenia ta karta opisuje mnie.
Odpowiedz
#6

Ja mam takie pytanie czy każdy może zostać wróżbitą ?
Mam wujka co widzi do przodu i wstecz i powie wszystko ale do niego ktoś przyszedł i dal ten dar we snę.
i tak myślę czy każdy może ?
ten wujek mi nie pomógł Beczy coś go blokowało Zły
Odpowiedz
#7

Nie każdy.
Odpowiedz
#8

Np czy ja nadaje się. ?
jak można to ustalić ?
Odpowiedz
#9

grubsen666 napisał(a):Witam

Wlasnie odebralem swoja pierwsza w zyciu talie Tarota Marsylskiego. 1sza karte jaka wybralem ktora najbardziej do mnie przemawia jest 1-MAG.
Jak wedlug Waszego doswiadczenia ta karta opisuje mnie.

grubsen, zaloz nowy watek i napisz najpierw sam jak to czujesz.

mkaz jest tu na forum taki rozklad , znajdz go w dziale "Rozklady Tarota"...zapomnialam jak sie nazywa, o predyspozycjach do wrozenia ...i takie tam....
Odpowiedz
#10

ok dzięki macie duży fajny forum i wszystko ogarnąć to troszkę problem Uśmiech
szukam i nic Beczy
jak by ktoś link podesłał mi Ok
Odpowiedz
#11

http://dobrytarot.pl/showthread.php?tid=131
Odpowiedz
#12

mkaz napisał(a):ktoś przyszedł i dal ten dar we snę.
i tak myślę czy każdy może ?
ten wujek mi nie pomógł Beczy coś go blokowało Zły

Czy ja dobrze czytam? Ktoś mu dał dar we śnie?
Nie ma takiej możliwości, co najwyżej mógł mieć sen inicjacyjny, który pokazał mu, jak używać zdolności, które posiadał już od urodzenia.

Z tego co ja się orientuję - talent ezoteryczny albo dziedziczy się po przodkach, albo jeszcze przed urodzeniem otrzymuje się tzw. powołanie.

Ale jak głosi w telewizorze wróżbita Rodin - z tarotem zmierzyć się może każdy. Jednak wyników pozytywnych nie gwarantuje. Trzeba po prostu wziąć karty i spróbować.

Kwiatek
Odpowiedz
#13

on jest jasnowidz , ja tak z pamięci ze coś ktoś człowiek na białym koniu przyszedł do nie go i tak dalej nie pamiętam jak po pytam to dam znać jak było naprawdę jak o powie Uśmiech
Odpowiedz
#14

Na jedno wychodzi, Safira...we snie czy nie we snie...czlek jasnowidz jest, widocznie tak mu bylo dane. Rodin se moze gadac co mu sie podoba...w koncu ma swoj kanal...ale jasnowidz to on chyba nie jest....
Moze u mkaza w rodzinie sa takie predyspozycje.
Odpowiedz
#15

to znaczy tak wujek nie mam kontaktu robi masaż i akupunkturę, skończył z czytaniem to on miał tak
zamykał oczy i po prostu był w tej sytuacji jako np. duch oglądał co jest grane .
a ciotka tez ma coś leczy uzdrawia brak kontaktu je syn nas okradł na grubą kasę.
mama moja bylem światkiem wiedziałem jak robi czary różnie. niby jako amatorka Uśmiech takie wrażenie sprawiała Uśmiech
na takie tematy nie rozmawiam z mamą i nie biedę pytał . Uśmiech
Odpowiedz
#16

Jak w temacie. Chodzi mi o to jak uczyliście się odczytywać karty i jak uczyliście się zapamiętywać każdą kartę?
Odpowiedz
#17

Trochę dziwne pytanie, bowiem każdy ma swój sposób.
Tak jak i na naukę czegokolwiek.
Jedni dużo czytają, inni najpierw lub tylko kontemplują karty, jeszcze inni wolą słuchać, więc zapisują się na kursy.
Generalnie jak się karty czuje to one od razu gadają...
Skoro tak pytasz - może to nie dla Ciebie droga?
Odpowiedz
#18

Cierpliwie i z pokorą...
Odpowiedz
#19

Moim zdaniem musisz po prostu dużo dużo czytać, słuchać i po stokroć ćwiczyć. Ja jestem np bardzo niecierpliwym człowiekiem i oprócz uczenia się znaczeń poszczególnych kart, stawiałem małe rozkłady i interpretowałem przy pomocy książek. Było to dość nieporadne, powolne i na pewno z boku wyglądało dość zabawnie, ale mi pasowało. Wg mnie nauczyło mnie to patrzenia na rozkład jako całość a nie kilka kart, których znaczenia nauczyłem się na pamięć, lecz nie potrafiłem łączyć... tak czy siak bez poznania znaczeń się nie da, tak jak z czytaniem, najpierw literki by móc czytać, lecz należy ich od początku używać by nie stały się abstrakcyjne i oderwane od rzeczywistościOczko
Odpowiedz
#20

przede wszystkim dobierz sobie talie, ktora do Ciebie przemawia - najlepiej taka na bazie RW (ale to moje zdanie), z obrazkowymi AM

dalej przeczytalabym jakas publikacje znanego autora o archetypach oraz "kolorach" ogolnie (czyli bulawach, pucharach, itd.)
np. cos Banzhafa, Slowikowskiej czy Wlazinskiej (sa tez inni)

potem rownolegle :
-probowalabym robic male rozklady (3-5 kart) i probowac to skonfrontwac z rzeczywistoscia
tj. nie zadawac pytan typu "czy on dzis o mnie myslal", bo to jest nie do sprawdzenia
pytaj o to, co mozesz zweryfikowac w niedalekiej przyszlosci (do miesiaca) - a wczesniej zapisuj, co Ci przyszlo do glowy
-na forach zamieszczane sa nieduze rozklady do interpretcji, wyszukaj je i probuj najpierw sama pomyslec, co Ty bys tam zobaczyla
potem looknij w interpretacje reszty
a na koniec nie zapomnij tam zajrzec, gdy autorka watku zamiesci weryfikacje

na zapapmietanie pomaga cwiczenie
wiec - cierpliwosci i miej otwarty umysl Ok
Odpowiedz
#21

Od jakiegoś czasu Tarotowy temat mnie szalenie przyciągał i tak oto od kilku dni stałam się posiadaczką swojej pierwszej talii ! Hura Uśmiech
Zaczynam się uczyć, czytać, rozmawiać z kartami, interpretować powolutku wszystkie znaczenia.. Niezwykle pomocne jest to forum- Wielkie dzięki za te wszystkie cenne informacje i wskazówki jakie umieszczacie, dla "świeżaka" jest to prawdziwa kopalnia wiedzy! Uśmiech
Trochę obawiałam się, że nie będę potrafiła się " dogadać z kartami ", ale zdałam się na intuicję i powiem Wam, że jestem szczerze zaskoczona jak karty zaczynają fajnie do mnie mówić- jasnym prostym, zwięzłym językiem, ciach kawa na ławę - jak do świeżynki przystało Uśmiech Moje interpretacje są pewnie jeszcze trochę nieporadne ( życie pokaże czy się sprawdzą Oczko Na razie uczę się na prostych układach, zadając proste pytania.
Trzymajcie kciuki za moje pierwsze kroki Uśmiech a i jak się odważę za jakiś czas będę prosiła Was o pomoc i skonfrontowanie moich interpretacji układów. Pomożecie? Uśmiech
Odpowiedz
#22

Ok trzymam kciuki
poczytaj tez o bhp pracy z kartami - moze sie przydac Tak

powodzenia Kwiatek
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości