Zęby
#1

Gdy je zobaczę zapowiadają chorobę u mnie czy u członka rodziny. Gdy widzę wypadniętego zęba, jeszcze z domieszką krwi, to niestety zazwyczaj oznacza śmierć czy to w rodzinie czy to u znajomych.
Odpowiedz
#2

Sennik Zęby – jest to specyficzny sen bo odnosi się do naszej strefy materialnej i seksualnej, czyli wskazuje na twoje potrzeby właśnie w tych dwóch obszarach. Zobacz znaczenie snu gdy śnią ci się zęby.

zdrowe zęby: sukces i korzyści materialne przed tobą
zepsute zęby: porażki i straty, musisz uważać
plombowanie zębów: to wskazanie konieczności rozwiązywania problemów a nie ich wypierania.
ból zębów: powodzenie
sztuczne zęby: możesz się zawieść, może również obrazować potrzebę większego znaczenia i próżność albo na pozorność naszych sukcesów
wyrywanie zębów: w dwojako interpretowany jako realne uporządkowanie spraw,albo problemy finansowe
stracić ząb: czyhające kłopoty, symbolizuję również czasem śmierć bliskiej osoby
zęby złote: przez wielu uważane za bogactwo, dlatego też wiele osób wstawia sobie taki kolor zębów
zęby srebrne : otrzymasz zastrzyk gotówki.
wypadające zęby: symbolizuje coś złego najczęściej nieszczęście, mocniejszy akcent to śmierć w rodzinie
zęby trzonowe : oznaczają drogie przedmioty, symbolizują tajemne nauki i mądrość
kły : rzeczy bez większej wartości
jak jesteś dłużnikiem i śni ci się że wypada ci ząb : oddasz dług
wszystkie zęby wypadają naraz : dom i twoje rodzinne otoczenie zrobi się pusty
rosną zęby o różnej wielkości : brak spójności , brak zgody najczęściej obrazuje zbliżające się kłótnie
zęby z kości słoniowej : słonie są pod ochroną bo na ich kły jest duże zapotrzebowanie, dlatego sen takie symbolizuje zbliżające się bogactwo.
w miejsce wypadających zębów rosną nowe : stare odchodzi a nowe przychodzi czyli zmiany w życiu, jeśli żeby są lepsze od poprzednich będzie to zmiana na lepsze, jeśli gorsze to przeciwnie.
czerń między zębami lub kawałek jedzenia : przeszkody na drodze lub bezczynność.

Jama ustna to jak wielki dom a żeby w nich to jego mieszkańcy, dlatego zęby górne oznaczają lepszych i znaczniejszych domow­ników j, dolne zaś gorszych. Można również podzielić na prawe i lewe, a więc prawej stronie oznaczają płęć mężczyzn, po lewej zaś kobiety. Siekacze jako najczęściej pracujące oznaczają młodych ludzi, kły ludzi w średnim wieku, zęby trzonowe jako mądre to osoby starsze.
Odpowiedz
#3

Sny o wypadaniu zębów mogą symbolizować znaczną utratę energii witalnej.
Wypadanie zębów, postrach wszystkich popularnych senników, jest wg Freuda snem kastracyjnym, snem o lęku przed impotencją i utratą sił witalnych.

Współcześni analitycy uważają, ze motyw ten może również wyrażac obawę przed utratą "twarzy", przed kompromitacją lub zdradzeniem jakiejś nieprzyjemnej tajemnicy.

Jeżeli podobne sny śnią się młodym kobietom, mogą one być wyrazem lęku przed utratą dziewictwa, a w pewnych okolicznościach odzwierciedlać również zahamowania w kontaktach z otoczeniem.

Wypadanie we śnie zębów bywa też niekiedy interpretowane jako wyraz poczucia winy w sprawach sercowych.

W świetle najnowszych badań amerykańskich psychoanalityków motyw ten ma związek z okresem przekwitania, i to zarówno u kobiet jak i mężczyzn.

Staroegipscy badacze snów uważali, że wypadanie zębów we śnie stanowi złą wróżbę, zapowiada śmierć członka rodziny. Podobnego zdania był Artemidor.

Źródło: Georg Fink "Wielka Księga Snów"
Odpowiedz
#4

żeby - jak mi się śnią nie ważne czy zdrowe czy popsute oznaczają nawrót choroby/schorzenia.
Odpowiedz
#5

W moim przypadku sen o zębach z reguły oznacza, że czeka mnie wizyta u dentysty, dwa razy nawet problem był z tym samym zębem co we śnie i to już następnego dnia.
Natomiast u mojej mamy śniące się zęby oznaczają dokładnie to samo co śniące się mięso, czyli:

dowell napisał(a):Sny o wypadaniu zębów mogą symbolizować znaczną utratę energii witalnej.
"
Odpowiedz
#6

Myśle ze istnieje przesąd dotyczącego śnie o zębach, nie zawsze sen o zębach osznacza coś złego czasami ludzie śnią o zębach ponieważ o nich myślą, czasami po prostu o nich śnimy i już Uśmiech.

Na­wet z naj­gor­sze­go koszma­ru na­dej­dzie przebudzenie.
Odpowiedz
#7

u mnie4 w domu zęby zawsze oznaczają chorobę.
Generalnie trzeba w ciągu trzech dni na siebie uważać.
Odpowiedz
#8

U mnie tak jak przedmówcy powiedzieli - sny o zębach to nic dobrego. Raczej zwiastują jakąś chorobę fizyczną albo przed nią przestrzegają
Odpowiedz
#9

Kochani znawcy snow, a co myslicie o takim spojzeniu na senna jame ustna:

Kontekstu snu w ogole nie pamietam, prawdopodobnie go nie bylo, ale snilo mi ze ogladam wlasna szczeke w lustrze. Mialam jakby dodatkowego siekacza w samym srodku gornej szczeki, ktory jako jedyny byl brudny. To byl jakis nalot, cos jak z papierosa. Sam zab raczej wydawal sie zdrowy, natomiast byl on dosyc dlugi, jakby wystawal w porownaniu do zebow z lewej i prawej strony szczeki?

EDit: Po przemysleniu, pamietam, ze dodatkowo snil mi sie lokal ktory wlasnie mam na oku (w swiecie realnym mam pewne zastrzezenia do niego, nie wszystko co chcialabym zainstalowac jest tam mozliwe przy obecnej mojej wiedzy, musialabym troszke naginac prawo Oczko )
Porzadkowalam go. Przy barze znalazlam szafke w ktorej bylo mnostwo kolorowych kredek dla rysowania dla dzieci, szukalam jakby miejsca gdzie mozna zrobic kacik dla dzieci, tam tez byla jakas choinka, aczkolwiek nie pamietam aby byla ona drewniana, wygladala jak zrobiona z lodu, ale takiego gietkiego.

Jeszcze pamietam, ze przyrownywalam to do uzebienia mojego partnera, ze jest podobne. On tez w swiecie realnym ma interes, ktorego niestety nie mogl otworzyc legalnie (uwierzcie mi Hiszpania jest znacznie bardziej skostniala niz Polska jesli chodzi o otwieranie interesu, po prostu nielicznych na to stac, a prawa mocno ograniczaja nasze mozliwosci, przez co polowa spoleczesntwa dziala na szarym rynku).

Moze z tym zabrudzeniem to chodzi o ta nielegalnosc? Jak wobec tego mozna interpretowac ten sen w kontekscie powodzenia interesu w tym wlasnie miejscu? Zabrudzenie jako dym z kuchni ... jednak zab byl dluzszy od pozostalych? No i te kredki oraz choinka?

Pisze to, i sama sie zastanawiam skad u nas w glowach taka porabana symbolika Oczko
Odpowiedz
#10

Zeby znacza chorobe tak mowila mi mama
Odpowiedz
#11

Aniu, wydaje mi sie, ze znaczenie snu jest zwiazane z wiecej niz jednym symbolem, przeciez zab moze byc zdrowy, wypadajacy albo wlasnie zabrudzony. Aczkolwiek w kontekscie tego, ze interesy i moje i jego sa narazie w kiepskim stanie, jak to zwykle bywa przy rozkrecaniu, byc moze zeby ozbaczalyby doslownie chorobe ale nie tyle prywatna, co wlasnie zwiazana z przedsiebiorstwem. Zabrudzenie wtedy moze by zasugerowalo brak zadbania, przeciez zeby nalezy czyscic aby zachowac ich dobry stan.
Odpowiedz
#12

Mnie dwa razy w życiu śniło się, że wypadły mi zęby i niestety oznaczało to za każdym razem śmierć kogoś bliskiego Smutny
Odpowiedz
#13

Raz śniły mi się zęby, po czym umarł mój sąsiad- więc też potwierdzam, że sen o zębach zwiastuje śmierć.
Odpowiedz
#14

sniło mi się że czesc zembów mi sie zaczeła wykruszac, po ty snie chlopak powiedział ze to koniec miedzy nami
Odpowiedz
#15

Zawsze kiedy mam sen z zebami, oznacza on chorobe w rodzinie...
Odpowiedz
#16

Mnie jak się śnią zemby to zawsze w ciągu tygodnia dopada mnie jakaś choroba
Odpowiedz
#17

W moim przypadku sen o zębach, które wypadają/sama wyjmuję je z buzi, kilka razy poprzedził wiadomość o czyjejś śmierci. Kiedy miałam 8/9 lat dosłownie mój sen o zębach został przerwany nad ranem przez dźwięk telefonu, który zawiadamiał o śmierci osoby tej nocy.  (Zawdzoniłą do moich rodziców mama mojej koleżanki z informacją, że w nocy umarła jej babcia i prosiła żebym zajęła się nią w szkole).  Zawsze były to jednak dalsze osoby, nikt z najbliższej rodziny.  Sen o brzydkich zębach poprzedzał wiadomość o czyjejś chorobie.
Odpowiedz
#18

Ja ze swojej strony dodam coś uspokajającego, bo nie zawsze wypadające zęby/ząb oznaczają śmierć - wiele razy śniły mi się w tym kontekście i nigdy nie była to zapowiedź czyjejś śmierci w moim otoczeniu. Jednak wspólny mianownik znaczenia pozostawał ten sam - zawsze było to coś negatywnego, strata. Zazwyczaj sen ten odzwierciedlał u mnie stratę energii witalnej w wyniku różnych okoliczności - stresu, problemów, chwilowego gorszego okresu w życiu i negatywnych doświadczeń w rzeczywistości.
Odpowiedz
#19

Witajcie. Kiedyś przyśnił mi się wypadający ząb i w ten dzień dostałam telefon, że zmarła ciocia ale innym razem po prostu ruszający ząb był związany z moją wizytą u dentysty poza tym nic złego się nie zadziało  Uśmiech
Odpowiedz
#20

Jak mi śnił się wypadający ząb to nikt nie umarł, jednak miałam potem ciężki okres w życiu (problemy w pracy, w domu, zakończenie dobrze zapowiadającej się znajomości).
Odpowiedz
#21

Ja też potwierdzam, wypadający ząb najczęściej na śmierć bądź zakończenie relacji z kimś bliskim.... Takie już na zawsze czyt. rozstanie
Odpowiedz
#22

Zęby jako trwała i niezmienna struktura ciała może być odpowiednikiem naszych podstawowych struktur myślowych. Sen o ich wypadaniu może świadczyć o zachwianiu, śmierci naszego światopoglądu, przekonań. Są więc symbolem śmierci nie dosłownej a symbolicznej.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości