3 mieczy
#23

" ilustracja znajdujaca sie na tej karcie czesto powoduje zbyt jednostronna i pochopna jej interpretacje - mowi sie wtedy o bolesnych doswiadczeniach, zwalszcza o klopotach sercowych. Jest to co prawda wazny aspekt 3 mieczy, jednka zamaxuje jej glowne znaczenie - podejmowanie decyzji sprzecznej z uczuciami. Czy wskazuje ona przez to na podejrzane zachowania, czy tez na aktbwyzwolenia - mozna ocenic rozpatrujac glebie zadanego pytania i pozostale rozlozone karty. Tam gdzie tyrania umyslu zadrecza zycie uczuciowe, karta ta jest na pewno drazliwa. Jednak w przypadkach, w ktorych mowi, ze dzieki sile naszego umyslu uwolnimy sie od niedobrych przyzwyczajen, wskazujd na co prawda bolesny, niemniej jednak konieczny krok.


W zyciu zawodowym 3 mieczy oznacza, ze zdobedziemy sie na decyzje i postepowanie wbrew naszym uczuciom. Moze to byc przyjecir niechcianego zadania, rozmowa, ktora musimy przeprowadzic, mimo ze calym soba wzdrygamy sie przed nia. Jesli powierzono nam kierownicze zadania, karta ta wskazywac moze, ze ze wzglefu na swa pozycje musimy ostro skrytykowac bardzo skadinad cenionego pracownika. Oczywiscie karta ta moze rowniez oznaczac, ze my dami zostaniemy obrazeni lub zranieni i doswiadczymy bolesnych przezyc (nie wylaczajac wypowiedzenia z pracy).


Na poziomie swiadomosci 3 mieczy pokazuje, ze znajdujemy sie w fazie bolesnych doswiadczen, ktore jednak niosa za soba <<otrzezwienie>>. Moze to oznaczac, ze zrozumiemy, iz konieczne jest pozegnanie z dotychczasowym sposobem myslenia, ze przexwyciezamy wewnetrzny bezelad lub ze zdecydujemy sie na podjecie rozstrzygniec, ktore napawaja nas strachen kub sa dla naszego wewnetrznego <<ja>> wstretne. Tam gdzie niekontroloesnr intelektualizowanie za pmraza cenne uczucia 3 mieczy jest osftrzrzeniem. Jednak tam, gdzie dzieki rozumowi ueolnimy sie dominujacych chorych uczuc, ten bolesny krok jest tak wazny jak ratujaca zycie operacja.


w zwiazkach osobistych karta ta oznacza klopoty, z reguly sercowe. Zapowiada rozczarowanie przykrosci, zranienie i nierzadko koniec zwiazku. Jednak takze i tutaj moze posiadac gleboko pozytywne znaczenie: mimo bolu zdecydowanie uwalniamy sie ze zwiazku, ktory weplywal na nas negatywnie i czynil nas chorymi."

Zrodlo: Hajo Banzhaf, tarot dla kazdego

" Wątpię, więc jestem."
Odpowiedz
#24

Jako karta dnia:
Dzisiaj tak czy inaczej będziesz musiał przełknąć gorzką pigułkę. Czeka Cię załamanie w pracy, nieprzyjemne wiadomości lub męcząca decyzja. Weź się więc w garść, wyprostuj plecy i postaraj się "przetrawić" to jak najszybciej. Zrób to, co powinieneś. Nie odkładaj nieprzyjemnego telefonu lub wizyty u dentysty na jutro.

Jako dobra rada:
Bądź przygotowany na nieprzyjemne, ale nieuchronne wiadomości.

Jako ostrzeżenie:
Nie oddawaj się marzeniom, żeby nie przeżyć rozczarowania.

H.Banzhaf - Klucze do Tarota
Odpowiedz
#25

Jako karta dnia - wizyta u fryzjera.... hm wyszło ciut za krótkie strzyżenie od tego jakie chciałam
Odpowiedz
#26

Zranione uczucia, złe wspomnienia, poczucie winy. Konieczność rozliczenia się z przykrymi sprawami z przeszłości. A może lepiej wybaczyć ale nie zapominać, żeby znowu nie cierpieć. Nie wchodzić dwa razy do tej samej rzeki.
Odpowiedz
#27

ta karta mówi mi często o tym ,ze ktoś zrani pytającego to takie wbicie miecza w serce,a czasem karta podłozenia przyslowiowej świni.

Pasja jest przewodnikiem do największych tajemnic...
Odpowiedz
#28

Jeśli widzę tę kartę jako wynik spraw to traktuję ją jak Sprawiedliwość - będzie zgodnie z tym co podpowiada rozsądek i logika. Generalnie "rozum ponad serce" - prosta w interpretacji karta jeśli jest radą.
Często pokazuje mi przykre wiadomości - taka odwrotność 9 pucharów - jedna mówi "będzie Ci przykro", a druga "będziesz zadowolony" (niezależnie od wyniku sprawy).
Odpowiedz
#29

W zdrowiu:

Wszelkie bóle, problemy z uzębieniem, zaleganie w płucach zbyt dużej ilości wydzieliny, można spokojnie brać tutaj pod uwagę płuca, jak i serce, czasami pokazuję zawał. Podrażnienie układu oddechowego silnymi substancjami żrącymi lub kontakt z alergenami.

W miłości:

Przykre słowa, czasami nawet i wulgarne, jeśli zdrada to najczęściej dotyczy związków małżeńskich. Ból osoby, która zakochała się w osobie już zajętej, najczęściej ma ona już małżonka/małżonkę i czasem już dziecko. Partner nas kłamię, ale w taki sposób, że wymyśla różne historię, takie zamierzone wprowadzanie w błąd. Chorobliwa zazdrość.

W sumie często pokazuję błędy i wadliwość. Dla mnie bliska wibracji Księżyca z racji na te błędy, zdradę, pesymizm i podejrzliwość. Przy odpowiednich kartach pocałunki Język

Pozytywne jej aspekty: korekta, trzeba coś naprawić, ulepszyć, wybaczyć. Brać pod uwagę krytykę, która jest dla nas konstruktywna. Dobra dla poznawania nowej wiedzy, dla pisarzy i osób posługujących się słowem. Rozwój w kierunku słowa i mowy. Książki i pisma.

Zawody: reporter, pisarz, logopeda, językoznawca.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://wrozbatarot.blogspot.com/">http://wrozbatarot.blogspot.com/</a><!-- m -->
Odpowiedz
#30

Karta Malych Arkan. Kojarzy mi sie troche z Wieza z Wielkich Arkan. Tak jak Wieza zapowiada zle gwaltowne zmiany zarowno w zyciu zawodowym jak i w zyciu uczuciowym. Gdy wychodzi ta karta na zwiazki nie wrozy szczegolnie dobrze. Rozczarowanie,bol rozstanie ktore nie bedzie latwe. Jedna z gorszych kart Tarota ktorej nie chcemy widziec w rozkladzie.
Odpowiedz
#31

Karta 3 miecze - tak jak to pisano powyzej - najczesciej przedstawiona jest jako serce przebite mieczami - i to bardzo wyraziste i jednoznaczne przedstawienie klopotow sercowych. W moich kartach pokazywalo to mezczyzne po przejciach, po silnym zawodzie milosnym, z jak to mowia "zlamanym sercem". Kiedy wychodzila przy innych pozytywnych kartach w pytaniu co on mysli, co on czuje - wiedzialam, ze jest nastawiony na tak, ale gdzies to serce jeszcze krwawi wiec jest ostrozny i z takim facetem tez tzreba ostroznie postepowac, zeby go nie sploszyc, bo on sie wciaz moze bac, ze ktos go skrzywdzi, ze znowu bedzie cierpial.
Odpowiedz
#32

U mnie jako karta dnia 3 mieczy pokazała pogrzeb znajomej osoby.
Odpowiedz
#33

3 Mieczy :
 
p.p: Łzy, emocjonalne cierpienia i ból, smutek, niepokoje, trójkąt małżeński, separacja, jakaś strata...
 
Ta karta może przedstawiać np. kryzys stosunków małżeńskich...

Mildyn.

 
Odpowiedz
#34

Dla mnie osobiscie, karta ta w jednym zdaniu opisuje sytuacje w ktorej musimy, czy powinnysmy sie kierowac rozumem, ale serce mowi co innego. Dlatego byc moze laczy sie ona z cierpieniem emocjonalnym, a na wiekszosci rysunkow pokazane jest przebite serce. W sytuacjach, w ktorych nalezy wyciszyc emocje i zachowac zdrowy rozsadek, nie musi stanowic ona zlej wrozby, zalezy od kart dookola. Oczywiscie to sa bardziej sprawy zawodowe czy zwiazane z praca naukowa niz sercowe.

W milosci, w zaleznosci od sytuacji, ale dla mnie stanowi bolesny emocjonalnie wybor. Moze pokazac sie po stronie osoby ktora mysli nad odejsciem, choc wciaz ja lacza z dana osoba uczucia, acz rozpoznaje na poziomie racjonalnym, ze ten zwiazek nie jest dla niej dobry. Przyczyna odejscia moze byc inna osoba, ktos do kogo cos czujemy, a jednak rozsadek nas trzyma przy drugiej. Dla mnie nie zawsze oznacza zdrade,  ale w wlasnie konflikt na poziomie emocjonalno-racjonalnym.

Tez mi sie kojazy w niektorych sytuacjach ze Sprawiedlioscia a w innych z Wieza. Ale moze to taka karta pomiedzy? Cos nami wstrzasnelo (XVI) a teraz racjonalnie decydujemy co z tym zrobic dalej (VIII lub XI).

Tak w jasniejszym swietle:
   
Odpowiedz
#35

Jako karta dnia pokazała pochmurny dzień z przelotnym deszczem. Dostałam też wiadomość o śmierci kobiety, która od dawna ciężko chorowała Smutny.
Odpowiedz
#36

Uśmiech ja mogę powiedzec z autopsii ,ze przed egzaminami z języka niemieckiego (dodam ze Akademia w Niemczech ) wyciągnęłam 3 miecze.
Pczatkowo sie wystraszylam ...ale wynik byl super egzaminy byly zdane bardzo dobrze 
Ja tez sadze ze ta karta jest karta intelektu dlatego w pytaniu o naukę czy egzamin odczytuje ja pozytywnie
Odpowiedz
#37

W pytaniu jak dana osoba nas odbiera/ co o nas myśli??
Odpowiedz
#38

Ma o coś do nas żal lub czegoś nam zazdrości.

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#39

Ta karta mnie nurtuje bo następne były dobre Królowa denarów 10 kielichów
Odpowiedz
#40

Czarnula44, to jest dział teoretyczny, więc nie analizujemy tu rozkładów... jak sądzę kładłaś karty na relację na którą wróżyła Ci ostatnio tarot55557... http://dobrytarot.pl/showthread.php?tid=...#pid222269

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#41

Mam pytanie o interpretowanie tej karty w przypadku zdrad.
Podam konkretny przykład, żeby zobrazować, o co mi chodzi.

Osoba A zdradziła osobę B i zostawiła dla innej osoby. Parę tygodni później dokonano rozkładu partnerskiego między A i B. W przypadku A, który zdradził i zostawił, w uczuciach względem zdradzonego byłego partnera wychodzi: 3 mieczy. Czy należy to interpretować po prostu dalej jako fakt, że ogólnie doszło do zdrady, czy może chodzi o to, że osobie A towarzyszy poczucie winy?
Odpowiedz
#42

Tutaj jest watek teoretyczny i nie rozpatrujemy konkretnych sytuacji...

I dodatkowa uwaga...na naszym Forum nie interpretujemy/nie pomagamy w interpretacji rozkładów/wrózb wykonanych przez inne osoby
Mamy dział Nasze wrózby, tam mozna przedstawić własny rozkład na sprawy dotyczace np, Ciebie...(na osoby trzecie nie wrózymy/nie pomagamy w interpretacjach)
doczytaj tam Regulamin..
http://dobrytarot.pl/forumdisplay.php?fid=14

[Obrazek: 750174360.gif]
Odpowiedz
#43

Nie chodziło mi o konkretny rozkład z konkretnymi kartami. Chodziło mi po prostu o to, co ta karta ogólnie oznacza jakiś czas już po fakcie dokonania zdrady, ale oczywiście przepraszam za zamieszanie, jeśli to niewłaściwy dział.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości