Małe arkana - zawody
#1

Witam Was serdecznie

Na początku mojej drogi z tarotem, zaczęłam pracować z wielkimi arkanami, jednak dopiero teraz poczułam, że już pora wtajemniczyć się w małe arkana. Zapoznałam się już z ich znaczeniami.
I związku z tym nasunęły mi się pytania:

1. Małe arkana, a miejsce - jak to jest właśnie z określaniem danego miejsca.
2. Małe arkana, a zawód - jakie zawody określają.


Z góry dziękuję Wam za odpowiedzi, które na pewno pomogą mi dalej odkrywać ich świat. Kwiatek
Odpowiedz
#2

http://dobrytarot.pl/viewtopic.php?f=56&...wody#p5602

"Vademecum Tarota" Barbary Antonowicz Wlazińskiej Uśmiech Do kart dworskich są tam przyporządkowane zawody:

Król Buław - człowiek na stanowisku, przedsiębiorca, właściciel firmy, szef.
Królowa Buław - takie same zawody jak Król, tylko płci żeńskiej.
Rycerz Buław - pośrednik.
Giermek Buław - posłaniec.

Król Kielichów - lekasz, terapeuta, psycholog, nauczyciel, kapłan, wychowawca.
Królowa Kielichów - zawody takie jak król, tylko płci żeńskiej.
Rycerz Kielichów - marzyciel, poeta.
Giermek Kielichów - osoba niedojrzała, młoda, medialna, pomocna.

Król Mieczy - pracownik wyższej uczelni, prawnik, filozof, dyplomata, matematyk, krytyk, sędzia, chirurg, szef policji, kabarecista.
Królowa Mieczy - zawody podobnie jak u króla.
Rycerz Mieczy - żołnierz, policjant.
Giermek Mieczy - młoda osoba (nie ma określenia zawodu)

Król Monet - właściciel ziemski, handlarz nieruchomościami, ogrodnik, leśnik, bankowiec, makler, właściciel restauracji, obrońca środowiska naturalnego, nauczyciel.
Królowa Monet - zawody podobnie jak u Króla.
Rycerz Monet - przyjaciel, człowiek realistyczny.
Giermek Monet - młody człowiek, chętny do nauki, student.
Odpowiedz
#3

Filmiki
zawody symbolizowane przez Krolow: 

zawody symbolizowane przez przez Krolowe: 

Rycerze a zawody: 

i pazie, (giermkowie) i zawody jakie reprezentuja: 
Odpowiedz
#4

rozbroiło mnie, że król mieczy to między innymi kabarecista Rotfl Wam też tak się kojarzy?
Odpowiedz
#5

bo mocny w gebie , wygadany (miecze) ??
Odpowiedz
#6

moze by zmienic Krysiu tytul na ''male arkana a zawody'' z tego co pamietam jest gdzies juz nawet temat Wielkie arkana a zawody.
Odpowiedz
#7

Libra22 i Rani dziękuję Wam z całego serduszka za pomoc. Przyznam się, że jeszcze nie zaglądałam do tego wątku na pewno go wnikliwie przestudiuję. Czasami, tak właśnie jest to co najbardziej widoczne dla naszych oczu to tego nie widzimy Rotfl Jak to jest, gdy wyciągniemy inną kartę niż karty dworskie pytając się o miejsce czy zawód np. jakie to miejsce i pokazuje 2 kielichy, czy pytając jaki zawód wykonuje dana osoba i np. wyszło 10 denarów. Czy tylko karty dworskie pokazują zawody?
Odpowiedz
#8

rowniez Arkana wielkie , sa gdzies na forum watki o AW i zawodach ,nawet chyba dwa( jesli nie zostaly juz polaczone...) poszukaj, Olivko.
Odpowiedz
#9

szukalam i znalazlam eksklusiv dla ciebie Olivio) Oczko
Tutaj jest watek i sa znaczenia kart AW dot zawodu ( te AW i zawody przez nie symbolizowane maja zastosowanie we wszelkich rozkladach, a nie tylko w  Tarotowym Portrecie Psychologicznym, ktorego tyczy sam watek:
http://dobrytarot.pl/showthread.php?tid=2889
Odpowiedz
#10

ttu masz stronke ze znaczeniami A Wielki a zawody http://www.wrozbyztarota.pl/zawody-w-tar.../#more-955
Odpowiedz
#11

Cytat:szukalam i znalazlam eksklusiv dla ciebie Olivio)
Tutaj jest watek i sa znaczenia kart AW dot zawodu ( te AW i zawody przez nie symbolizowane maja zastosowanie we wszelkich rozkladach, a nie tylko w Tarotowym Portrecie Psychologicznym, ktorego tyczy sam watek: http://dobrytarot.pl/showthread.php?tid=2889

Rani dziękuję  Ci,tutaj też, jeszcze nie zdążyłam zajrzeć.


Rani napisał(a):ttu masz stronke ze znaczeniami A Wielki a zawody http://www.wrozbyztarota.pl/zawody-w-tar.../#more-955

Rani już jakiś czas temu zapoznałam się właśnie z tą stroną. Poszukiwałam min. znaczeń arkan wielkich i trafiłam też na te zawody jakie dane karty reprezentują. Dziękuję Ci,   Kwiatek że zamieściłaś tego linka, na pewno pomoże on jeszcze wielu duszyczkom.
Odpowiedz
#12

patera72k napisał(a):Bradzo to wszystko ciekawe, ale jednocześnie trudne. Trzeba bardzo się wdrożyć w temat, żeby pojąć wszystkie tajniki Tarota


Patera72k zdecydowanie się z Tobą zgadzam. Na to potrzeba przede wszystkim czasu, aby zapoznać się w miarę dokładnie z tarotem.
Odpowiedz
#13

Olivechiara napisał(a):Jak to jest, gdy wyciągniemy inną kartę niż karty dworskie pytając się o miejsce czy zawód np. jakie to miejsce i pokazuje 2 kielichy, czy pytając jaki zawód wykonuje dana osoba i np. wyszło 10 denarów. Czy tylko karty dworskie pokazują zawody?

Myślę, że wszystkie karty mogą odpowiedzieć na pytanie o zawód i miejsce. Na przykład 2 kielichy mogą pokazywać miejsce związane z:
- wodą
- kieliszkami
- spożywaniem płynów (kawiarnia, drink bar, itp)
- zakochiwaniem się (miejsca które nadaja się na romantyczną randkę)
itp...

Podobnie 10 denarów może pokazywać zawód związany z podstawowym znaczeniem karty Na przykład dla mnie mógłby to być:
- zawód związany z zarządzaniem dużym majątkiem, pozyskiwaniem majatku albo po prostu wykonywany tam, gdzie znajduje się duży majatek (np w banku)
- zawód związany z uprawą ziemi na dużą skalę, kopalinami, to może być wszystko co kojarzy się za zywiołem ziemi na dużą skalę (stacja benzynowa, las, zakłady drzewne... Skojarzeń może być zresztą mnóstwo, przy odczycie w konkretnej sytuacji raczej nasunie się samo.
Odpowiedz
#14

Cytat:Myślę, że wszystkie karty mogą odpowiedzieć na pytanie o zawód i miejsce. Na przykład 2 kielichy mogą pokazywać miejsce związane z:
- wodą
- kieliszkami
- spożywaniem płynów (kawiarnia, drink bar, itp)
- zakochiwaniem się (miejsca które nadaja się na romantyczną randkę)
itp...

Podobnie 10 denarów może pokazywać zawód związany z podstawowym znaczeniem karty Na przykład dla mnie mógłby to być:
- zawód związany z zarządzaniem dużym majątkiem, pozyskiwaniem majatku albo po prostu wykonywany tam, gdzie znajduje się duży majatek (np w banku)
- zawód związany z uprawą ziemi na dużą skalę, kopalinami, to może być wszystko co kojarzy się za zywiołem ziemi na dużą skalę (stacja benzynowa, las, zakłady drzewne...

Katarynko dziękuję Ci pięknie Kwiatek za odpowiedź na moje pytanie. Wiele mi to rozjaśniło, trzeba też często brać kartę do ręki i zobaczyć co ona tam ukrywa. Warto też się poradzić naszej intuicji, z czym dana karta się nam kojarzy i zapisywać sobie te skojarzenia. Ważne też jest położenie karty, która jest obok , i co ona też symbolizuje jak robimy rozkład. Na tą niezwykłą naukę potrzeba nam wiele ćwiczeń, jak i cierpliwości, by się nie poddawać jak czegoś nie rozumiemy. Uśmiech
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości