Przepowiednia z dnia urodzin
#1

Przepowiednia z dnia urodzin

Autorka: Miłosława Krogulska

Miłosława Krogulska „Z poniedziałku dzieci poczciwe, z wtorku urodziwe, ze środy – smutne biedaki, z czwartku – los nie byle jaki, z piątku – miłe i hojne, z soboty będzie życie znojne, a kto się narodził w sabatu godziny, ten uczynny, zręczny i urodziwy.”

Ta popularna w dawnej Polsce wyliczanka przedstawia cechy, jakie mają urodzeni w poszczególne dni tygodnia. Skrywa w sobie sekret planetarnych wpływów, znany astrologom od stuleci.

Tradycja astrologiczna i magiczna przypisuje poszczególne dni tygodnia do planet, które nimi władają. Dzisiaj, podczas interpretacji horoskopu urodzeniowego rzadko korzysta się z tej metody. Jednak wiedza z niej płynąca pozwala dokonać wielu cennych obserwacji. Zachowała się w ludowych wróżbach, które potrafią być zaskakująco trafne.

Karta Słońce - Karty Astrologiczna WyroczniaNiedziela, pierwszy dzień tygodnia, jest bezsprzecznie najlepszą wróżbą na dalsze życie. Tym dniem włada królewskie Słońce. Urodzeni w niedzielę są bystrzy i cieszą się przez całe życie świetnym zdrowiem. Mogą liczyć na pomoc wysoko postawionych osób i mają szansę wysoko zajść w społeczeństwie. Niektórzy jednak twierdzą, że tego dnia rodzą się lenie i osobnicy, którzy mają „dwie lewe ręce”. cóż, skoro i tak los im sprzyja!

Talizmany dla urodzonych w niedzielę to diament, rubin, bursztyn i wszystkie żółte oraz złote kamienie. Odpowiedni metal to złoto. Ich rośliny to rumianek, mięta, słonecznik. Kwiaty to złota lilia i królewska róża. Przyprawą, która dodaje im zdrowia i animuszu jest szafran.


Poniedziałek jest dniem poświęconym Księżycowi. Urodzeni w poniedziałek noszą w sobie subtelne księżycowe wpływy. Są pracowici, uprzejmi, a przede wszystkim obdarzeni wielką intuicją. Ich zaletą jest empatia i współczucie, ale wadą bywa zmienność pragnień i nastrojów. Urodziny w poniedziałek były uznawane za bardzo korzystne dla posiadaczy ziemskich i chłopów, bo wróżyły zainteresowanie rolnictwem i hodowlą.

Talizmany dla urodzonych w poniedziałek to kamień księżycowy, chryzopraz, perła, opal, ametyst i wszystkie mleczne kamienie. Odpowiedni metal to srebro. Ich rośliny to szałwia i werbena. Kwiaty to lilie wodne i lotosy. Przyprawą, która dodaje im zdrowia i animuszu jest tymianek.


Wtorek poświęcony jest wojowniczemu Marsowi. Urodzeni we wtorek obdarzeni są siłą przebicia, odwagą i wiodą aktywne życie. Ich zaletą jest optymizm. Wadą jest wielka niecierpliwość i zamiłowanie do ryzyka oraz brawury. Urodziny we wtorek wskazują też na wielką siłę fizyczną i dobre zdrowie aż do późnych lat życia, a także wojowniczy, niespokojny charakter.

Talizmany dla urodzonych we wtorek to czerwony jaspis, rubin, agat, chryzopraz, krwawnik. Odpowiedni metal to żelazo. Ich rośliny to czosnek, kolendra, gorczyca, piołun. Kwiaty to lilie wodne i lotosy. Kwiat to mak. Przyprawą, która dodaje im zdrowia i animuszu jest papryka.


Środa jest dniem Merkurego, boskiego posłańca i podróżnika. Urodzonych w środę los obdarza zdolnościami intelektualnymi i łatwością nawiązywania kontaktów z innymi ludźmi. Ich zaletą jest bystry umysł, a wadą bywa wielka ciekawość i niestety gadatliwość. Kto urodził się w środę, ten ma szczęście w podróżach i w interesach!

Talizmany dla urodzonych w środę to agat, szafir, tygrysie oko, beryl i topaz. Odpowiedni metal to rtęć. Ich rośliny to krwawnik, majeranek i waleriana. Kwiat to jaśmin. Przyprawą, która dodaje im zdrowia i animuszu jest bazylia.


Karta Jowisz - Karty Astrologiczna WyroczniaCzwartek jest dniem poświęconym dobroczynnemu Jowiszowi. W czwartek rodzą się osoby o silnym poczuciu sprawiedliwości. Mają talent organizacyjny i często zajmują w bardzo odpowiedzialne stanowiska. Ich zaletą jest szczerość i wewnętrzna siła, a wadą rozrzutność i uleganie nałogom. Do dziś w krajach anglosaskich o wyjątkowo szczęśliwych i beztroskich osobach mówi się „czwartkowe dzieci”.

Talizmany dla urodzonych w czwartek to lapis lazuli, topaz, turkus, granat, rubin, szmaragd. Odpowiedni metal to ołów i platyna. Ich rośliny to wawrzyn, owies, paprocie. Kwiaty to róża, krokus i malwa. Przyprawą, która dodaje im zdrowia i animuszu jest jałowiec.


Piątek jest dniem, którym włada planeta Wenus, opiekunka kochanków i artystów.
Kto pragnie w życiu przede wszystkim harmonii i miłości, ten zapewne urodził się w piątek. Nie można jednak wymagać od niego zaangażowania w ciężką pracę lub oszczędzania. Urodzeni tego mają zdolności artystyczne. Są wrażliwi i pełni współczucia, a także cieszą się powodzeniem u płci przeciwnej. Za porę urodzin, która szczególnie sprzyja powodzeniu miłości uważano dawniej piątkowy zmierzch.

Talizmany dla urodzonych w piątek to turkus, różowy kwarc, koral, nefryt. Odpowiedni metal to miedź. Ich rośliny to krwawnik, bazylia, majeranek i waleriana. Kwiat to jaśmin. Przyprawą, która dodaje im zdrowia i animuszu jest imbir.


Sobotą włada surowy Saturn. Status świątecznego dnia sobota straciła dopiero za czasów cesarza Konstantyna Wielkiego, który specjalnym edyktem w roku 321 ustanowił niedzielę, a nie sobotę dniem wolnym od pracy i świątecznym. W sobotę według tradycji rodzą się osoby nad wyraz poważne i bardzo obowiązkowe, które w życiu zajmują się poważnymi sprawami i studiami. Mogą mieć predyspozycje w kierunku stanu duchownego lub prowadzić poważne studia naukowe. Nie boją się ciężkiej pracy i potrafią długo czekać na efekty swoich starań. Mogą jednak być słabego zdrowia lub chorować w dzieciństwie.

Talizmany dla urodzonych w sobotę to onyks i chalcedon. Odpowiedni metal to żelazo. Ich rośliny to bluszcz i głóg. Kwiat to wrzos. Przyprawą, która dodaje im zdrowia i animuszu jest sól.
Odpowiedz
#2

Dla tych, co nie pamiętają swojego dnia urodzin link, który pomoże go określić Oczko <!-- m --><a class="postlink" href="http://instrukcja.pl/i/jak_obliczyc_dzien_tygodnia_po_dacie">http://instrukcja.pl/i/jak_obliczyc_dzi ... a_po_dacie</a><!-- m -->
Odpowiedz
#3

A co z ludźmi urodzonymi w niedzielę ???? Think
Odpowiedz
#4

To już wiem skąd moja miłość do imbiru i jaśminu Uśmiech
Odpowiedz
#5

Coś w tym jest, bo urodziłam się w poniedziałek, mam silny "związek" z księżycem, uwielbiam kamień księżycowy, ametyst, ostatnio też wzbogaciłam się o chryzopraz. A srebro uwielbiam, nikt nigdy nie zmusi mnie do założenia złota Rotfl
Odpowiedz
#6

O to tak jak ja, też jestem z poniedziałku, uwielbiam księżyc, srebro i kolor indygo, ogólnie chłodne odcienie. Złota nie znoszę, uważam ze wygląda tandetnie Dobani
Odpowiedz
#7

Po ty co przeczytałam o Sobocie moim dniu urodzenia... zaczynam zastanawiać się czy tata czasem nie mówił prawdy że znalazł mnie w kapuście. Bo ta sobota to w ogóle do mnie nie pasuje Rotfl jedyne z czym się zgodzę to z ostatnim zdaniem.... UWIELBIAM SÓL!!!!!!!!!!! wszystko sole 10 razy więcej niż zwykły człowiek!!!
Odpowiedz
#8

Doria napisał(a):O to tak jak ja, też jestem z poniedziałku, uwielbiam księżyc, srebro i kolor indygo, ogólnie chłodne odcienie. Złota nie znoszę, uważam ze wygląda tandetnie Dobani
Jestem poniedziałkowa i mam tak samo jak Ty Luzik
Odpowiedz
#9

Witaj w klubie Hejka
Odpowiedz
#10

mania napisał(a):A co z ludźmi urodzonymi w niedzielę ???? Think

->>
ramona napisał(a):Karta Słońce - Karty Astrologiczna WyroczniaNiedziela, pierwszy dzień tygodnia, jest bezsprzecznie najlepszą wróżbą na dalsze życie. Tym dniem włada królewskie Słońce. Urodzeni w niedzielę są bystrzy i cieszą się przez całe życie świetnym zdrowiem. Mogą liczyć na pomoc wysoko postawionych osób i mają szansę wysoko zajść w społeczeństwie. Niektórzy jednak twierdzą, że tego dnia rodzą się lenie i osobnicy, którzy mają „dwie lewe ręce”. cóż, skoro i tak los im sprzyja!
Odpowiedz
#11

Cytat:Czwartek jest dniem poświęconym dobroczynnemu Jowiszowi. W czwartek rodzą się osoby o silnym poczuciu sprawiedliwości. Mają talent organizacyjny i często zajmują w bardzo odpowiedzialne stanowiska. Ich zaletą jest szczerość i wewnętrzna siła, a wadą rozrzutność i uleganie nałogom. Do dziś w krajach anglosaskich o wyjątkowo szczęśliwych i beztroskich osobach mówi się „czwartkowe dzieci”.

Talizmany dla urodzonych w czwartek to lapis lazuli, topaz, turkus, granat, rubin, szmaragd. Odpowiedni metal to ołów i platyna. Ich rośliny to wawrzyn, owies, paprocie. Kwiaty to róża, krokus i malwa. Przyprawą, która dodaje im zdrowia i animuszu jest jałowiec.

idę jeść owies z jałowcem (odpowiednio nasiąkniętym ołowiem!), iiiiiha! :laughing-rolling:
Odpowiedz
#12

Oj zgadzam się . Jestem "niedzielą". Kiedyś ktoś znający sie na rzeczy powiedział ze powinnam mieć złopty portfel żeby zatrzymać piieniądze. Miałam przez jakiś czas. Teraz mam szaro-srebrny i też nie jest tragicznieUśmiech) Ale przyznaje się ze jestem leniem domowymUśmiech tylko w pracy daję z siebie wszystkoUśmiech
Odpowiedz
#13

Mi wychodzi, ze ja piatkowa....Wenus...? uzdolniona artystycznie..? .... Zawstydzony ...realy ?.... Zawstydzony
Odpowiedz
#14

Dzieki Ramona, wychodzi, ze Wtorkowa jestem, hmmmm Uśmiech

Memo, fajnie ze podalas link do wyszukania dnia Buziak
Odpowiedz
#15

Ludzie urodzeni w niedzielę są bliżej niezidentyfikowani>? Język
Odpowiedz
#16

Ja jestem z poniedziałkuUśmiech
MUśmiech
Odpowiedz
#17

Wszystko sie zgadza - jako urodzony we wtorek jestem urodziwy i smierdze czosnkiem Uśmiech
Odpowiedz
#18

to tak jak ja Oczko
Odpowiedz
#19

Cytat:Piątek jest dniem, którym włada planeta Wenus, opiekunka kochanków i artystów.
Kto pragnie w życiu przede wszystkim harmonii i miłości, ten zapewne urodził się w piątek. Nie można jednak wymagać od niego zaangażowania w ciężką pracę lub oszczędzania. Urodzeni tego mają zdolności artystyczne. Są wrażliwi i pełni współczucia, a także cieszą się powodzeniem u płci przeciwnej. Za porę urodzin, która szczególnie sprzyja powodzeniu miłości uważano dawniej piątkowy zmierzch.

Talizmany dla urodzonych w piątek to turkus, różowy kwarc, koral, nefryt. Odpowiedni metal to miedź. Ich rośliny to krwawnik, bazylia, majeranek i waleriana. Kwiat to jaśmin. Przyprawą, która dodaje im zdrowia i animuszu jest imbir.

Wenus, kochankowie i artyści ... nie zaprzeczam - nie potwierdzam Uśmiech
imbir i koral a owszem ...

Lila to Ty i ja jesteśmy piątkowe 9-ki.

A krawiectwo to też artyzm ... no cóż, ja potrafię z kija od szczotki stojak na parasole zrobić - a to też sztuka.
Odpowiedz
#20

k_ella_k napisał(a):Dzieki Ramona, wychodzi, ze Wtorkowa jestem, hmmmm Uśmiech

Memo, fajnie ze podalas link do wyszukania dnia Buziak
Dzięki Ramona
Dzięki Memo
Pozdrawlaju wszystkich wtorkowych - Marsowych - ja toże bagażowy
Odpowiedz
#21

Ja niestety mogę jedynie powiedzieć . "Witaj smutku ". Srodowa jestem . Dopiero teraz przypomniałam sobie jak będąc" młodą lekarką..." znajomi pytali mnie czemu jestem smutna , a ja mówiłam ,ze nie jestem smutna tylko zamyślona heheh. Chyba cos w tym jest . Rotfl
Odpowiedz
#22

A ja to "czwartkowe dziecko".... w opisie prawie cała prawda o mnie, ale jedno jest pewne - na pewno nie jestem wyjątkowo beztroska...
A co do nałogów... zdaje mi się, że ich nie mam... Rotfl
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości