Inicjacja Reiki na odleglosc
#45

rudalila napisał(a):Sluchajcie...wy tak powtarzacie... inicjacja...inicjacja... a czy ktos uchylilby rabka tajemnicy co to jest ta "inicjacja", na czym to polega ? czy trzeba na przyklad zawisnac na jednej nodze, jak Wisielec tarotowy i wisiec przez pol godziny az sie energie przeleja ???
To jak przebiega, na czym polega inicjacja to tajemnica przekazywana mistrzom-nauczycielom. Nikt otwarcie nie uchyla tajemnicy. Inicjaja to jest otwrcie, dostrojenie osoby, która ją przechodzi na energię reiki, na jej wyczuwanie i zdolność przekazywania. Polega to na pracy nad górnymi czakrami - serca, gardła, 3 oka i korony.
Odpowiedz
#46

goya napisał(a):
Suna napisał(a):za przekaz pozytywnej energii

Tzn. robiłaś u niego inicjacje Reiki czy korzystałaś z zabiegów?

nie goya, nie robilam u Piotra inicjacji, bo jak napisalam Piotr nie udziela inicjacji na odleglosc, zapytalas za co go az tak lubie, lubie go naturalnie, nie "az tak" a za to ze wyczuwam od niego pozytywna energie

jezeli to niezrozumiale, to nie potrafie wyjasnic inaczej

sa ludzie ktorzy wysylaja pozytywna i negatywna energie, Piotr wysyla pozytywna energie i dlatego lubie go ogladac
Odpowiedz
#47

Dzieki za wyjasnienie, Zib.
Odpowiedz
#48

Skoro o Reiki mowa...
Jak Wam podoba się taki tekst?
Ściągnięty ze strony Wielkiego Mistrza... Myśli


Cytat:Upoważnienie Fizyczne
Inicjacje I stopnia dają Upoważnienie Fizyczne, które oczyszcza kanały naszej psychiki oraz ciała ze wszelkich blokad. Na tym poziomie doznajemy duchowego uzdrawiania oraz moc do świadomego kreowania swojej przyszłości. I stopień to poznanie historii Uniwersalnej Energii Życia od starożytności do czasów obecnych, poznanie zasad oraz odpowiednich technik przekazywania Uzdrawiającej Energii innym osobą. Podczas seminarium I stopnia zapoznasz się również z zasadami gwarantującymi osiągnięcie Miłości, Zdrowia i Bogactwa. Seminarium zakończone jest Inicjacjami Duchowego Uzdrawiania Reiki, które daje możliwość uzdrawiania innych w kontakcie bezpośrednim.

Upoważnienie Mistyczne
Inicjacje II stopnia dają Upoważnienie Mistyczne, które otwiera przepływ Boskiej Energii Kosmicznej oraz Energii Ziemi. Na tym poziomie otrzymuje się tzw. Moc wypowiedzi, która daje gwarancję skuteczności naszych modlitw oraz mantr. Na tym etapie nabywamy umiejętności do komunikacji telepatycznej, pracy z siedmioma ciałami oraz uzdrawiania na odległość. II stopień to pogłębienie wiedzy uzyskanej na Kursie I stopnia oraz poznanie kluczy energetycznych umożliwiających przekazywanie Energii na odległość, to także pogłębienie intuicji oraz daru jasnowidzenia w tym postrzegania aury. Seminarium zakończone jest Inicjacjami Reiki II stopnia. II stopnień Reiki można uzyskać po około trzech miesiącach od uzyskania I stopnia.

Upoważnienie Absolutne
Inicjacje III stopnia dają Upoważnienie Absolutne, czyli takie, które daje możliwość rozpoznania prawdziwego duchowego sensu i umożliwia bezpośrednie doświadczanie mocy Boga.

Otrzymując Inicjacje III stopnia otrzymuje się także prawo do nauczania oraz inicjowania nowych uczniów. Obecnie Kursy Reiki nazywane także Seminarium Świadomego Rozwoju z Inicjacjami Duchowego Uzdrawiania Reiki I i II stopnia prowadzę w ....
Odpowiedz
#49

To nie moja bajka Załamka Szok Uśmiech Słyszałam , ze w ciągu roku stał się Mistrzem . Co sądzicie o takiej szybkiej drodze dochodzenia do mistrzostwa w Reiki ?
Odpowiedz
#50

goya napisał(a):Skoro o Reiki mowa...
Jak Wam podoba się taki tekst?
Ściągnięty ze strony Wielkiego Mistrza...
Dla mnie to zbyt uduchowione, takie świętsze od Papieża, zbyt górnolotne ...no takie górskie

Jest taka choroba ego, nie tylko on na nią cierpi. Następuje zachwyt wspaniałością reiki, wyjątkowością, wielkością, a wszystkie te cechy są przenoszone na osobę zachwycającego się, jakbo to ona była uosobieniem tych wspaniałości. Tak naprawdę to są dwie różne sprawy.
Odpowiedz
#51

Dziś miałam zabawna sytuację. Wieczorem robiłam przekaz Reiki na odległość. Uprzedziłam córkę , która przebywa teraz ze mną, co biedę robić . Prosiłam, ja by mi nie przeszkadzała. Gdy zaczęłam wysyłać Reiki zgasło światło . Usłyszałam z dołu wołanie ." Mamo korki wywaliło i acha to chyba mamy Reiki" i w tym momencie światło się zapaliło , po czym zgasło ponownie na jakąś dobra godzinę. Nie myście , ze chce pokazać jak wielka mam moc , broń Panie Boże Rotfl Tak mi się to nasunęło po przeczytaniu postu Zibka . Po skończonym przekazie zeszłam na dół i zadzwoniłam do syna , który mieszka na drugim końcu miasta . Spytałam , czy u niego jest prąd Rotfl Powiedział, ze objechał miasto wzdłuż i wszerz i ciemno wszędzie, głucho wszędzie , ze nad miastem wisi ogromny pomarańczowy Księżyc i wygląda to przerażająco . Boi się Ja mówię wiesz co , a może to już koniec świata będzie ? Rotfl Syn mi na to " No, to powodzenia mamo" . Rotfl Ja , "jak to powodzenia ".? Szok On ." Ja tak na wszelki wypadek gdybyśmy mieli się już nie zobaczyć, to powodzenia Ci życzę w życiu po życiu Rotfl
A ten Świstak tak siedzi i zawija te sreberka.. Rotfl

Reiki to przede wszystkim odrzucanie Ego i praca na poziomie serca. Działanie z poziomu Ego, zmniejsza poziom naszej energii i tym samym nie jesteśmy wstanie pomóc w takim stopniu jakbyśmy tego chcieli. Wielcy " Mistrzowie" nie potrzebują , ani cudów, ani wdzięczności, bo robią to z potrzeby niesienia pomocy innym i może zabrzmi to górnolotnie , z miłości do drugiego człowieka , z bezwarunkowej miłości.
Odpowiedz
#52

Zib - Ok

Suna - nie chciałabym, byś poczuła sie urażona,lub odebrała to co napiszę jako coś przeciwko Tobie, przepraszam więc już na wstępie Buziak
Tyle, że ja całkiem przypadkowo miałam okazję prześledzić "karierę" tego chłopca od momentu kiedy stworzył pierwszy blog i był po pierwszej inicjacji Reiki.
Tak mnie zdumiał, że obserwowałam co dalej bedzie jako ciekawostkę: socjologiczno-psychologiczną Oczko
Poznałam ludzi, którzy przeszli u niego inicjację - takich dojrzałych i wyważonych.
I ma nieciekawą opinię.
Skorzystali z jego usług bo był na ich terenie i mocno reklamował sie - zaufali...
Potrafi robić 4 inicjacje w ... 3 minuty Boi się
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.ezoforum.pl/reiki/33891-inicjacje-reiki-otwarciem-na-rozwoj-duchowy-3.html">http://www.ezoforum.pl/reiki/33891-inic ... owy-3.html</a><!-- m -->
Kundalini robi jak najbardziej na odległość.
( I co ciekawe - inicjacje ma ponoć od mistrza, który na największym forum Reiki, prowadzi z innymi dyskusję na jego temat (od postu 2011-09-26, 12:04)...
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.reiki.fc.pl/printview.php?t=296&start=0&sid=5b85786672018c82827e7c23b7bf0856">http://www.reiki.fc.pl/printview.php?t= ... 23b7bf0856</a><!-- m -->)
Tak jak zabieg oczyszczania czakramów za 450 zł Tak

Istotnie przeszedł od i stopnia do mistrza w rok.
Jego mistrz jest nieznany, ponoć działa w Budapeszcie Myśli
W swojej linii mistrzowskiej podpiera się autorytetem Krysi Królickiej, która WYRAŹNIE mówi:
Cytat: „Inni mistrzowie, którzy powołują się na mnie wymieniając moje nazwisko w swojej „linii przekazu” robią to prawdopodobnie dlatego, że nie rozumieją właściwie znaczenia tego określenia.
Mistrz prezentując swoją „linię przekazu” powinien wymienić tylko tych Mistrzów-Nauczycieli, którzy udzielali jemu i jego poprzednikom inicjacji III stopnia.
Nie powinni wymieniać zaś wszystkich Mistrzów Reiki, z którymi zetknęli się na swojej drodze Reiki inicjujących ich na niższe stopnie. W tym momencie liczy się tylko stopień mistrzowski poprzednika.”
Po panu Dudzie ma zaś:
Cytat:Analizując jego linię przekazu - (Podobnie miałem wątpliwości. Nie po to, aby kogokolwiek krytykować. Uchowaj Panie) - podaje, że wywodzi się od: Jerzy Duda - Diane Stein - Hawayo Takata - Chujiro Hayashi - Mikao Usui. Jest nieprawdziwa albo niekompletna
Otóż po sprawdzeniu okazuje się, że Diane Stein nie mogła być inicjowana przez Takatę. Dlatego, że w swojej książce „Reiki kompletny przewodnik po starożytnej sztuce uzdrawiania” Diane pisze: ... ja swoje uprawnienia Reiki I otrzymałam 2 lutego 1988 roku (s.11). Hawayo Takata prowadziła terapie i seminaria aż do 12 grudnia 1980 roku, tj. do odejścia w inny wymiar.
Juz jako 22 latek działał jako Tollis - wróżbita, reklamując się:
Cytat: Piotr Tollis Górski Templi Omnium Hominum Pacis Abbis Witam na mojej stronie Od roku zajmuje się Kartami Tarota Szukam w Nich trzech podstawowych prawd nadziei wiary oraz miłości Od przeszło dziesięciu lat pomogłem już blisko osobom które szukały odpowiedzi na Jaki sens ma moje życie Skąd jestem i dokąd idę
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.grandziol.czest.pl/tagi-przyjacielem.html">http://www.grandziol.czest.pl/tagi-przyjacielem.html</a><!-- m -->
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.aqther.bytom.pl/strony-piotr.html">http://www.aqther.bytom.pl/strony-piotr.html</a><!-- m -->

Obwołał sie Wielkim Mistrzem i ogłosił, że stworzył nowa szkołę "Zen Reiki" i "Reiki Czakralne".

Pisze o sobie w 2009 roku:
Cytat:Ezoteryką a w szczególności Tarotem oraz energoterapią zajmuje się od 1997 roku. W tym okresie wypracowałem swoje własne techniki pracy dywinacyjnej oraz energoterapii. Jako duchowy uzdrowiciel przekazuję Uniwersalną Energię Życia Reiki dzięki której zostają odblokowane kanały energetyczne w ciele człowieka poprzez które napływa Miłość, Zdrowie i Bogactwo.

Jestem absolwentem wielu kursów oraz seminariów. W 2003 roku ukończyłem z wynikiem pozytywnym szkolenie u Jerzego Dudy parapsychologa z Katowic, które trwało dwa lata. W 2010 roku ukończyłem półtoraroczny kurs psychologii współorganizowany przez Instytut Psychologii Stosowanej.
Mimo, że wcześniej przedstawiał trochę inną (chronologicznie) historię zwiazaną ze swoim mistrzem... Rotfl
Ale mi się szukać nie chce...
A w necie NIC nie ginie... Ok
W 1997 miał 15 lat.... Luzik

Działał w czymś takim ...
Cytat:Piotr Tollis Górski's photos - Barman Polski
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mw.barman-polski.com.pl/index.php?option...Ta">http://www.mw.barman-polski.com.pl/inde ... ption...Ta</a><!-- m --> witryna może wyrządzić szkody na Twoim komputerze.
autor serwisu <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.bartender.pl">http://www.bartender.pl</a><!-- m -->. Piotr Tollis Górski Idź do profilu. Dodaj do znajomych; Foto galeria; Napisz wiadomość. Piotr Tollis Górski's photos. Wszystkie ...
Rotfl
Ale postanowił się przebranżowić...

Sprzedawał kadzidła żywiczne własnej produkcji.
Reinicjacje Reiki NA ODLEGŁOŚĆ - tanio, po 10 zł Głupek
Ale najbardziej podobało mi się to:
Cytat:Złota Karta dla Ciebie ode mnie…

Złota Karta którą możesz ode mnie otrzymać jest amuletem mającym na celu przeciągać do Ciebie Miłość, Zdrowie oraz Bogactwo. Karta ta wzmocni również Twoją pozytywną moc która drzemie w Twoim wnętrzu.
Specjalnie dla Ciebie Złota Karta zostaje opieczętowana magicznymi pieczęciami przez co masz 100% gwarancję jej skuteczności.
Aby w pełni wykorzystać moc Złotej Karty najlepiej wsadzić ją do portfela tak jak ja to zrobiłem lub nosić ją przy sobie np. w torebce. Złota Karta jest amuletem bardzo indywidualnym dlatego tez nie wolno go przekazywać innym osobą chyba, że Złota Karta została dla nich od początku zadedykowana.
Złotą Kartę otrzymasz zupełnie bezpłatnie korzystając z indywidualnego spotkania w mojej Pracowni Ezoterycznej, która mieści się w Mogilanach koło Krakowa.
Jeżeli chcesz zrobić komuś prezent możesz otrzymać ode mnie Złotą Kartę która zostanie naenergetyzowana dla konkretnej osoby i na konkretną potrzebę. Za wydanie dodatkowej Karty pobieram opłatę w wysokości 15 zł.

Zapytasz -"po kiego grzyba o tym piszesz?"

Bo mam bardzo duzo szacunku do Reiki, pracy z energiami i przyzwoitych ludzi.
I wielki mój sprzeciw budza Ci, którzy KONFABULUJĄ NA SWÓJ TEMAT...
Jeśli ktokolwiek podaje sie za mistrza - powinien byc prawdomówny, etyczny i ...przejrzysty...
Suna - znam mistrzów wychwalanych, o których WIEM, ze kupili za 20$ swój dyplom mistrzowski... Beczy
Nie rozgłaszam tego.
ALE...
Jeśli ktoś radzi sie mnie czy zrobić inicjacje u X. - mówię, co WIEM...
Na co mam dowody...
Nieopatrznie umieszczone w internecie....
Mam wtedy czyste sumienie... Myśli
Może i jestem Don Kichotem, co tam... Zmęczony
Odpowiedz
#53

goya Uśmiech i ja z usmiechem witam, zebys nie odebrala zle mojej wiadomosci Uśmiech

nie czuje sie bynajmniej urazona, gdyz nie o mnie tu mowa, a o kim innym, mimo wszystko lubie Piotra, bo jak napisalam wczesniej dziala na mnie pozytywnie
co do komentarzy na jego temat, kazdy ma prawo wyrazac swoje mysli, co zmienia faktu, ze dalej pozytywnie na mnie wplywa, tak uspakajajaco, a jaki jest nie wiem, osobiscie go nie znam ani tez nigy nie korzystalam z jego uslug

co do Twojego referatu, zapewne jest interesujacy ale dla mnie za dlugi, dlatego niestety nie przeczytalam, ale z pewnoscia jest ciekawy Uśmiech
Odpowiedz
#54

Eee...
Dlaczego miałabym odebrać źle? Uśmiech
Ale jedno muszę sprostować.
Tu nie chodzi o MOJE subiektywne komentarze na czyjś temat.
Podałam obiektywne, weryfikowalne fakty.
Może przydadzą sie komuś kto myśli o inicjacjach Reiki?
Odpowiedz
#55

Ja nie znam się na reiki , ale czasami tez ogladam Piotra i innych i wydaje mi się byc sypatycznym facetem .nie wiem na czym to polega , ale dlaczego nie uwzglednic zdolnosci jakie ludzie posiadają sami w sobie , zdolnosci wrodzone , które nie potrzebują kursów , inicjacii na mistrzów itd.
Skoro zrobił tego mistrza w rok jak piszecie to moze ma własnie takie zdolnosci .Jak mozna oceniac człowieka jak się nie miało z nim do czynienia i się jego nie zna.
Poza tym moje zdanie jest takie , ze jedni ludzi wpływaja na nas pozytywnie i chcemy z nimi przebywac , inni natomiat wręcz nas odpychają.
Dlatego uwazam , ze nie wszyscy wszystkim mogą pomóc i tak może byc w prztypadku Piotra.Jezeli nie jestesmy otwarci i nie wierzymy , ze cokolwiek nam pomoze to wątpię , żeby Piotr , czy kto inny dotarł do Nas i nam pomógl. Tu jest potrzebna wiara nasza w kogoś , lub coś , ze nam pomoze.
Jeszcze jedno to , ze jest młody to tez nie znaczy , ze nie moze miec zdolnosci.
Jezus mając 12 lat był na tyle dojrzały , ze zdumiał swoją mądrością uczonych , a w wieku 13 lat głosił i nauczał o miłosci i wybaczaniu , czyniąc przy tym rózne cuda.
Odpowiedz
#56

wracajac do tematu reiki na odleglosc.

Ja otrzymalam inicjacje reiki na odleglosc i to wlasnie reiki mozna powiedziec mnie poszukalo.
Tematem reiki zainteresowala mnie kolezanka, a moje pragnienie bylo tak wielkie ze w bardzo krotkim czasie znalazlam mistrzynie ktora to robila i moja inicjacja byla na odleglosc. (Czego do dzsiaj nie zaluje)
W wyznaczonym terminie zapalilam swieczke, usiadlam tak jak zalecala mi moja mistrzyni, poprosilam w myslach o inicjacje dla mnie. Bylo to przezycie bardzo glebokie. Nigdy tego nie zapomne byla to gra swiatel wokol mojej osoby. Trwalo to tylko pare minut, natomiast w II° byla to gra kolorow. Te dwa przezycia mialam tylko jeden raz w moim zyciu.
Zawsze gdy mam jakies pytania to odpowiedzi szukam u mojej mistrzyni lub w literaturze.

Z dobrodziejstwa reiki korzystaja moi najblizsi, a ze mieszkamy od siebie dosyc daleko to robie przekazy na odleglosc.
Odpowiedz
#57

Wracajac do reiki : kiedys wykorzystalam reiki dla poprawy plonow ogorkow w moim ogrodzie. Na nasiona zastosowalam reiki. Do dzisiaj moj maz wspomina jakie to byly duze zbiory jak sie te ogorki udaly
Odpowiedz
#58

amada czy moglabys skontaktowac mnie z Twoja Mistrzynia?
Odpowiedz
#59

W temacie - oto co można wyczytać na stronie mistrza Leszka Boratyna(w Reiki od 1995 roku -weryfikowalne):
Cytat:Co na ten temat myślą najbardziej doświadczeni nauczyciele Reiki na całym świecie?

Niektórzy z nauczycieli, którzy kiedyś udzielali tylko bezpośrednich dostrojeń zaczęli eksperymentować i sprawdzać co dzieje się podczas inicjacji na odległość. Mając wcześniejsze doświadczenie, rozwinięte postrzeganie ponadzmysłowe i dużą praktykę inicjowali na dystans osoby, które wcześniej nie przeszły przez bezpośrednie dostrojenia Reiki, ani nie miały innych wcześniejszych doświadczeń z uzdrawianiem i mistycyzmem. Później po jakimś czasie tym samym osobom udzielano dostrojeń bezpośrednich. Mistrzowie eksperymentowali również nawzajem na sobie, sprawdzając co się wtedy dzieje.

Po owych doświadczeniach, oraz po szczegółowych relacjach uzyskanych od wielu osób, doszli do wniosku że coś się jednak dzieje. Chociaż niektóre z osób wcześniej nie inicjowanych nic nie odczuwały, a inne coś odczuwały ale za bardzo nie wiedziały co, to wiele osób zgłaszało, iż uzyskały pewne korzyści i że pojawiły się przepływy energetyczne. Jednak w niektórych przypadkach okazywały się to wrażenia tymczasowe, które z czasem zupełnie ustawały. Te same osoby po przejściu przez inicjację bezpośrednią odczuwały wyraźny przepływ energetyczny i/lub znaczne wzmocnienie jego mocy.

Co doświadczeni mistrzowie (jak np. William Lee Rand, czy Arjava Petter) wywnioskowali z tych doświadczeń? Stwierdzili, że dostrojenia na odległość nie niosą ze sobą pełnej, kompletnej puli możliwych do uzyskania korzyści, które pojawiają się podczas bezpośrednich inicjacji praktykowanych w tradycyjnym systemie Reiki. Istnieją takie aspekty dostrojenia, które zachodzą tylko wtedy gdy nauczyciel obecny jest fizycznie. Kiedy nauczyciel wchodzi w fizyczny kontakt z aurą, kiedy dotyka dłoni, barków, potylicy i głowy studenta. Fizyczny dotyk przenosi jakiś istotny zakres energii, który w pełni ustanawia i ugruntowuje kontakt studenta z energią Reiki. Choć rzeczywiście pewne częstotliwości energii inicjacyjnej transmitowane są na odległość, to jednak w sumie nie jest to ta sama korzyść, jaką uzyskuje się poprzez uczestnictwo w kursie, bezpośrednią inicjacje i wstępną praktykę Reiki na warsztatach. Przesyłanie energii na odległość doskonale sprawdza się przy uzdrawianiu, ale jednak ten sposób działania może nie być wystarczający do zapewnienia adeptowi stałego kontaktu z energią.

Trzeba też pamiętać, że założyciele ruchu Reiki: Mikao Usui, Chujiro Hayashi i Hawayo Takata nie praktykowali udzielania inicjacji na odległość, ani nie robi się tego w Usui Reiki Ryoho Gakkai w Japonii.
źródło <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.reikimaster.pl/reiki_dystans.htm">http://www.reikimaster.pl/reiki_dystans.htm</a><!-- m -->

Inicjacje na odległość są bardzo zachodnim pomysłem...
Dostrojenie w energię jest rytuałem.

W naszej chrześcijańskiej kulturze nikt nie wyobraża sobie przyjmowania chrztu, bierzmowania, ślubu, namaszczenia chorych, święceń kapłańskich - na odległość...
Inicjacje Reiki - tak.

W japońskich szkołach Reiki nie ma inicjacji tylko tzw "dostrojenie" - ReiJu...
Przytoczę za Jamesem Deaconem :

Cytat:Jest to oryginalna technika inicjacyjna ReiKi stosowana przez Mikao Usui. Uczniowie otrzymywali ReiJu podczas medytacji Hatsurei-ho. Te dwie techniki stanowią esencję ReiKi.
Podczas Seishin Toitsu - ostatniej fazy Hatsurei-ho, uczniowie pozostają w medytacji. Nauczyciel podchodzi do każdego z uczniów i daje im ReiJu.
Uczeń wykonuje medytację Hatsurei-ho. Ręce złożone w Gassho, oczy zamknięte. Stań przed nią/nim, złóż dłonie w Gassho i pokłoń się. Unieś ręce do góry z wnętrzem dłoni zwróconym do góry. Stajesz się symbolem światła i łączysz się z energią ReiKi.
Opuść ręce i złącz dłonie czubkami palców wskazujących ponad głową ucznia, kierując wnętrza dłoni w jego stronę (płasko ponad koroną). Palce wskazujące tworzą trójkąt (odwrócone V).
Trzymając dłonie złączone w ten sam sposób przesuń je w dół ciała ucznia aż do wysokości kolan. Powoli rozłącz dłonie i prowadź je dalej w dół aż Twoje dłonie oprą się o podłogę.
Stań prosto przed inicjowanym i połóż dłonie, jedną na drugiej, na jego głowie. Pozwól energii płynąć przez 10 sekund lub dłużej.
Przesuń dłonie na skronie osoby inicjowanej. Pozwól energii płynąć przez 10 sekund lub dłużej.
Przenieś dłonie przed twarz osoby inicjowanej tworząc pomiędzy palcami wskazującymi a kciukami trójkąt - symbol Słońca. Centrum trójkąta umieść na wysokości trzeciego oka. Wnętrza dłoni są zwrócone w stronę jej/jego twarzy. Pozwól energii płynąć przez 10 sekund lub dłużej.
Weź jej/jego dłonie złożone w Gassho w swoje ręce. Pozwól energii płynąć przez 10 sekund lub dłużej.

Przenieś dłonie w dół do podłogi i złóż je, zwracając wnętrza dłoni ku górze. Zewnętrzne brzegi małych palców są złączone razem.
Unieś tak złączone dłonie na wysokość środka jej/jego ciała, tak jakbyś unosił energię ku niebu. Następnie rozłącz dłonie i kontynuuj ten wznoszący ruch aż do góry.
Zrób Gassho i pokłoń się.
Dotknij jej/jego ramienia i powiedz, że skończyłeś

Czy to się komuś podoba czy nie - inicjacja jest podpięciem pod egregor...
Otwierając kanał w czasoprzestrzeń - nie mamy pewności co - oprócz lub zamiast Reiki - przyjdzie do nas...w tak "zapraszającym momencie
Zwracają na to uwagę długoletni praktycy pracy z energiamii...

Reiki wywodzi sie z buddyzmu.
I nie może nikt powiedzieć odpowiedzialnie, że to nie ma żadnego znaczenia.
A tam osobisty kontakt z Mistrzem jest bardzo ważny.
Używamy znaków...
A przecież (za mistrzem Włodarczykiem z Częstochowy):
Cytat:Według tybetańskiego kalendarz pełnia księżyca związana jest z Buddą Amitabhą. Amitabha jap. Amida znaczy "nieograniczone światło". Amitabha znany jest jako Amitajus "Nieograniczone życie."
Mówi się, że nieskończone światło Amitabhy jest wyrazem jego mądrości, natomiast jego nieskończone życie jest wyrazem jego bezgranicznego współczucia.
Wspominam o tym dlatego, ponieważ drugi symbol używany w Reiki tzw. Seiheki, jest uproszczonym zapisem sanskryckiej mantry nasiennej HRI zapisanej pismem siddham. Jest to sylaba nasienna Buddy Amitabhy, będąca wyrażeniem właściwości i zdolności Amitabhy na poziomie dźwięku. Jest jego istotą.

To wszystko są istotne kwestie.
I powinniśmy mieć tego świadomość.

Możesz Sunno zastanowić sie nad tym przed podjęciem decyzji lub podsumować mnie z miłością (która jest istotą Reiki) jak wcześniej:
Cytat:co do Twojego referatu, zapewne jest interesujacy ale dla mnie za dlugi, dlatego niestety nie przeczytalam, ale z pewnoscia jest ciekawy
Odpowiedz
#60

Kilka najintensywniej inicjujących "na odległość" mistrzyń ma w swojej linii przekazu taki ciąg Bogusław Waśkiewicz < Krystyna Włodarczyk Królicka, podczas gdy mistrz Waśkiewicz, stary, doświadczony reikowiec, z dumą i otwarciem prezentuje swoje dyplomy <!-- m --><a class="postlink" href="http://waskiewicz8.pl/o_mnie_dyplomy_reiki.php">http://waskiewicz8.pl/o_mnie_dyplomy_reiki.php</a><!-- m --> na których widnieje nazwisko jego mistrzyni Wiesławy Kwiatkowskiej...
Spytacie - "no to co"?
No to, że moze warto zastanowić się dlaczego wybrany przez was mistrz tak bardzo rozmija się z prawdą?
Albo wpisuje na dyplomach (tez w linii przekazu) nazwisko Wanii TWAI - gdy pani żyje, mieszka i nazywa się TWAN !!!
O czym świadczy takie niechlujstwo?
O szacunku dla ucznia???
O uczciwej, rzetelnej pracy?

Nie zapominajmy o "dziedzictwie" Reiki:

Cytat:今日丈けは :

怒るな ,
心配すな ,
感謝して ,
業をはけめ ,
人に親切に .
朝夕合掌して心に念じ ,
口に唱へよ .

心身改善 .
臼井霊氣療法 .

肇祖 ,
臼井甕男 .

Shōfuku no hihō,
Manbyō no reiyaku.

Kyō dake wa:

Okoru na,
Shinpai su na,
Kansha shite,
Gyō wo hakeme,
Hito ni shinsetsu ni.
Asayū gasshō shite kokoro ni nenji,
Kuchi ni tonae yo.

Shinshin kaizen.
Usui Reiki Ryōhō.

Chōso,
Usui Mikao.


The secret art of inviting happiness,
The miraculous medicine for all diseases.

At least for today:

Do not be angry,
Do not worry,
Be grateful,
Work with diligence,
Be kind to people.
Every morning and evening, join your hands in meditation and pray with your heart.
State in your mind and chant with your mouth.

For improvement of mind and body.
Usui Reiki Ryōhō.

The founder,
Mikao Usui.

Taken from Wikipedia, the free online encyclopedia, search: Reiki

W polskim tłumaczeniu:

Właśnie dzisiaj, nie złość
Właśnie dzisiaj, nie martw się
Bądź wdzięczny za wszystko
Pracuj uczciwie
Szanuj wszystkie żyjące istoty


Z zaleceniem, by dwa razy dziennie - rano i wieczorem, z rękoma w geście gassho, wypowiadać te słowa...

Kumczo, myślałam nad tym co napisałaś...
Nie porównywałabym Dacjusza do młodego Jezusa... Oczko
Ale kiedy wspomniałaś o tym, że w wieku 13 lat nauczał w świątyni, to ja przypomniałam sobie, że tylko jeden raz wpadł w wielki gniew - gdy z tej świątyni wyrzucał kupczacych... Ok

I na koniec - cytat z Buddy:
Cytat:"Nie wierzcie w jakiekolwiek przekazy tylko dlatego, że przez długi czas obowiązywały w wielu krajach. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że wielu ludzi od dawna to powtarza. Nie akceptujcie niczego tylko z tego powodu, że ktoś inny to powiedział, że popiera to swoim autorytetem jakiś mędrzec albo kapłan, lub że jest to napisane w jakimś świętym piśmie. Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że brzmi prawdopodobnie. Nie wierzcie w wizje lub wyobrażenia, które uważacie za zesłane przez boga. Miejcie zaufanie do tego, co uznaliście za prawdziwe po długim sprawdzaniu, do tego, co przynosi powodzenie wam i innym."

Nikomu nie chcę narzucać własnego punktu widzenia!
Ale wszystkim życzę by mieli chęć do długiego sprawdzania i wybrali to, co przyniesie im i innym pożytek
Buźki


NAMASTE!
Odpowiedz
#61

Czy Mikao Usui byl osobiscie inicjowany przez jakiegos mistrza? Jesli nie, to moze cielesna obecnosc mistrza nie jest konieczna aby zostac inicjowanym w Reiki?
Odpowiedz
#62

Hmmm.
W USA działa pewien tzw Kosciół Międzywyznaniowy, który wychodzi z założenia, że każdy z nas ma prawo do własnej "koncepcji" wiary i religii, nosi Boga w sobie i jest kapłanem. W związku z tym ma też i prawo do oficjalnego, dowolnie wybranego tytułu.
Piszesz do nich, wypełniasz ankietę i za 150$ dostajesz tytuł takiego międzywyznaniowego kapłana z prawem używania tytułu "revlon" (np. rev.Kowalski) przed nazwiskiem.
Za dodatkowe 20$ możesz wybrac kolejny tytuł - np...mistrz Reiki Uśmiech
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.northernway.org/ordain.shtml">http://www.northernway.org/ordain.shtml</a><!-- m -->
Aaa - jeszcze do tego doktorat dokupisz.
Piszesz pracę na 4000 tysiace słów...
Znam osobiście wziętego mistrza posługującego się takimi papierami i uwierz mi - cieszy się w "środowisku" wielką estymą...
Z tego wniosek, że żaden kontakt z mistrzem nie jest potrzebny... Oczko
Odpowiedz
#63

Cytat:Kumczo, myślałam nad tym co napisałaś...
Nie porównywałabym Dacjusza do młodego Jezusa...
goya nie porównuję go absolutnie , nie znam jego , ani nie miałam z nim do czynienie , poprostu ogladam czasami programy kosmicy.
Napisałam tylko dlatego , a nie znam się na reiki wogóle , że czasami młodzi ludzi tez mają w sobie talenty , uzdolnienia , dary nadprzyrodzone .
Ogarniając to na zdrowy rozum jedni dochodzą do czegoś po linii wyznaczonej stopniowo , a inni bardziej zdolni mogą osiągnąc to szybciej , poniewaz mają cos w sobie jakies juz zdolnosici , jest młody i pojęty , a doswiadczenia nabierze praktykując.
Wszyscy ci mistrzowie na kims zapewne cwiczyli i nie byli od razu takimi mistrzami jakimi sa teraz mając swój wiek i doświadczenie.
Tak jak i z kartami Tarota na ogół mówimy , ze młodzi nie powinni , bo za młodzi , bo nie mają doswiadczenia , owszem nie mają , ale mogą miec taką intuicję i takie widomości , ze odczytuja karty lepiej od tych doswiadczonych .
Jak to czasami się mówi uczeń przersta mistrza.Pomyłki wszystkim się zdarzają.
To nie znaczy , ze Dacjusza bronię w jakis sposób , poprostu piszę ogólnie , zeby nie stawiac od razu na kimś krzyzyka.
Odpowiedz
#64

hehehe piszac ten temat, naprawde bylam zainteresowana inicjacja na odleglosc, a tu widze Piotr prawie zawisl na szubienicy Rotfl
mam nadzieje ze borok tego nie czyta Rotfl
Odpowiedz
#65

Suna napisał(a):amada czy moglabys skontaktowac mnie z Twoja Mistrzynia?

Hallo Suna
Sprobuje, zapytac sie czy zgodzi sie na podanie jej emaila,
ale co jeszcze chce dodac do mojej inicjacji Reiki, to to ze moja inicjacja Reiki nie odbyla sie w tempie expresowym. Mistrzyni moja prowadzi tutaj w Niemczech dwuletnia szkole pracy z energia ktorej bylam uczestnikiem i dzieki temu moglam taka inicjacje otrzymac

amada
Odpowiedz
#66

amada napisał(a):
Suna napisał(a):amada czy moglabys skontaktowac mnie z Twoja Mistrzynia?

Hallo Suna
Sprobuje, zapytac sie czy zgodzi sie na podanie jej emaila,
ale co jeszcze chce dodac do mojej inicjacji Reiki, to to ze moja inicjacja Reiki nie odbyla sie w tempie expresowym. Mistrzyni moja prowadzi tutaj w Niemczech dwuletnia szkole pracy z energia ktorej bylam uczestnikiem i dzieki temu moglam taka inicjacje otrzymac

amada


amanda spokojnie, ja nie musze expresem, i tak jestem wdzieczna ze sie zainteresowalas tematem, mnie reiki interesuje dla mnie samej i ewentualnie potrzeb rodziny i na tyle chce je posiadac
samo reiki jest fascynujace i chcialabym posiasc wieksza wiedze w tym temacie Uśmiech juz sie nawet na wegetarianizm przestawilam hahahaha, wiem ze nie o to chodzi, to tylko pisze dla rozluznienia atmosfery Uśmiech

dla mnie natura i wszystko co z nia zwiazne ma silne odzialywanie, mysle ze reiki bede potrafila wykorzystywac pozytywnie, dlatego wdzieczna bede za kontakt Uśmiech ja mam PW zamkniete, ale jak sie umowimy to moge otworzyc Uśmiech
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości