Pająk
#1

Jeśli pająk jest czarny, symbolizuje wewnętrzne więzienie.
Pająki we śnie to oznaka, że przeżywasz sytuację niepokojącą z powodu bliskiej osoby, która obsesyjnie próbuje utrzymać cię w stanie podporządkowania.
Kiedy śni się pajęczyna naciągnięta jak sieć, to znaczy, że ktoś czeka, żebyś popełnił błąd.
Zabicie pająka oznajmia zwycięstwo i zapanowanie nad sytuacją.
Pająk nie zawsze jest złowieszczy, zależy to od jego ubarwienia.
Czerwony - namiętna miłość.
Biały - poszukiwania mistyczne.
Odpowiedz
#2

Pająk może symbolizować niszczące siły natury oraz podstępnych, nieprzyjaznych ludzi wokół osoby śniącej, pułapki, trudne sytuacje. Pająk przecież łapie w sieć swoje ofiary i może oznaczać to uwikłanie w sytuację z której trudno wybrnąć. Znaczenie pająka zależy od nastawienia do niego osoby śniącej.
Kiedy brzydzimy się pająka, czujemy strach i niechęć, to może być przejawem lęku i obaw przed innymi ludźmi, przed krytyką i agresją z ich strony.
Zabicie pająka symbolizować może sukces w rywalizacji, pokonanie własnych uprzedzeń i lęków.
Wpaść w pajęczynę - to bezradność, utrata kontroli nad własnym życiem .
Jeśli widok pająka snującego sieć wydaje nam się pozytywny, czyli dostrzegamy w tym piękno, to oznaczać może sprzyjające nam okoliczności, pozytywne związki, połączenia z innymi, podążanie właściwą drogą
Odpowiedz
#3

Sen w którym pojawiają sie pająki można rozmaicie odczytywać. Jako ,ze pająk przedzie ze swoich nici pułapki , z których zazwyczaj nie ma ucieczki to utożsamiany jest ze sprytna kobieta zastawiającą pułapki na mężczyzn. Dlatego , też kiedy pająk pojawia się we śnie w zwiazku dwojga ludzi na ogół oznacza dominacje :matki, zony , siostry, kochanki, kobiety szefa.
Pająk wiszący na sieci oznacza , ze ktoś bacznie Cie obserwuję , czyha na Twoje potknięcia , na chwile słabości , by Cie zaatakować i zniszczyć.
Odpowiedz
#4

Przeczytałem kilka interpretacji dostępnych w internecie o pająkach we śnie i w kilku z nich pojawił się opis, że wiele pająków w pomieszczeniu czy w otoczeniu zwiastuje bogactwo, pomyślność finansową czy po prostu wzbogacenie się i jeszcze tego samego dnia, kiedy przyśniły mi się te pająki i przeczytałem co to może oznaczać, dostałem dość spory - niezapowiedziany - przelew na konto od byłego pracodawcy - jak na tak niemiły sen, w którym naprawdę się bałem, to całkiem nieźle się to zakończyło i chyba przy okazji jest to pierwszy sen, który mógł oznaczać coś dobrego i to się faktycznie stało, bo z reguły sprawdzały się tylko złe senne znaczenia.
Odpowiedz
#5

Pająk nie symbolizuje przelewu w marzeniu sennym tylko Twoje lęki lub obecność kogos toksycznego wokół Ciebie.
Odpowiedz
#6

Świetnie, że ktoś odgrzał ten temat, bo ostatnio właśnie kilka razy śniły mi się pająki... Możliwe, że moja podświadomość próbuje mnie ostrzec przed jakąś kobietą (za pierwszym razem śnił mi się duży pająk i mnóstwo malutkich, które dopiero co się wykluły). Może chodzi tu o moją matkę? Na wszelki wypadek na pewno będę ostrożniejsza przez najbliższy czas Uśmiech

Czytałam też kiedyś, że wg Freuda pająki mogą oznaczać ciążę, spotkaliście się kiedyś z taką interpretacją? Co o tym sądzicie?
Odpowiedz
#7

Kiedyś majster, który remontował moje mieszkanie powiedział, że pająki dla pracowników branży budowlanej to ich chlebodawcy...
Odpowiedz
#8

Filifionka napisał(a):Świetnie, że ktoś odgrzał ten temat, bo ostatnio właśnie kilka razy śniły mi się pająki... Możliwe, że moja podświadomość próbuje mnie ostrzec przed jakąś kobietą (za pierwszym razem śnił mi się duży pająk i mnóstwo malutkich, które dopiero co się wykluły). Może chodzi tu o moją matkę? Na wszelki wypadek na pewno będę ostrożniejsza przez najbliższy czas Uśmiech

Czytałam też kiedyś, że wg Freuda pająki mogą oznaczać ciążę, spotkaliście się kiedyś z taką interpretacją? Co o tym sądzicie?

Nie spotkałam się Filifionko z tym aby pajak pokazywał ciążę...
Odpowiedz
#9

Z mojego domowego sennika, "Księga wiedzy tajemnej" Jennifer O'Hara
Sny o pająku oznaczają, ze jeśli będziesz energiczna i ostrożna w działaniach to możesz dojść do sporego majątku.
Widok pająka snującego sieci- szczęście w domu.
Zabić pająka- kłótnia z kobietą.
Ugryzienie przez pająka- zdrada.
Bardzo duży pająk - spodziewaj się wielkiej fortuny.
Jeżeli młoda kobieta śni o pająkach- pozna nowych wielbicieli.
Odpowiedz
#10

Lady, ja też nigdy wcześniej, dlatego Was pytam jak się zapatrujecie na tę interpretację... Ale widocznie to, co znalazłam na ten temat było nadinterpretacją, może jakaś pani bardzo chciała, że to oznaczało ciążę Rotfl
Odpowiedz
#11

To możliwe FilifionkoOczko
Odpowiedz
#12

Według mojego ulubionego sennika ("Nowy słownik snów" Tony'ego Crispa), owady ogólnie symbolizują rozdrażnienie lub świadomość że coś nas gnębi.
Natomiast konkretnie pająk - to często poczucie zależności i bycia schwytanym w pułapkę (podobne wyjaśnienie już tu było przytaczane), na przykład w związku z matką (nie wiem dlaczego akurat matka Myśli ... ale Ty również ją podałaś za przykład Filifonko Uśmiech ), lub też tłumione emocje, np. związane z odejściem partnera.
Autor sugeruje że nagłe pojawienie się większej ilości pająków np. rozchodzących się równocześnie z jednego miejsca symbolizuje uwolnienie emocji, tłumionych uczuć, danie im upustu... w celu uleczenia.
W związku z powyższym nie od rzeczy będzie tu przypomnienie starego i prawdziwego powiedzenia: "Każdy ma swojego mola co go gryzie". Oczko

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#13

Lady of Dreams napisał(a):Pająk nie symbolizuje przelewu w marzeniu sennym tylko Twoje lęki lub obecność kogos toksycznego wokół Ciebie.

Znalazłem dwa wyjaśnienia w internecie:
[Obrazek: 119.jpg]

i ponieważ faktycznie to się sprawdziło, uznałem, że to wyjaśnienie snu jest poprawne. Jakie są faktyczne oznaki snu podawane przez odpowiednią literaturę - nie wiem, natomiast te internetowe o dziwo się tu sprawdziły.
Odpowiedz
#14

No cóż...ciekaweOczko
Odpowiedz
#15

Mnie się skojarzyło z matką, gdyż w śnie widziałam jednego wielkiego i baaardzo dużo malutkich pająków, które dopiero co się wykluły... Dlatego pomyślałam, że moja mama może coś nabroić Język
Poza tym często jest tak, że matki "uwiązują" swoje dzieci w jakby pajęczej sieci, nie pozwalają im do końca rozwinąć skrzydeł, żyć własnym życiem, są nadopiekuńcze i przez to uzależniają od siebie.
Odpowiedz
#16

Jeden wielki kłopot, z którego wykluło się wiele małych kłopotów. Uśmiech

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#17

sen o pająku to często niespełnione potrzeby seksualne Uśmiech wiec moze postaraj sie o ich zaspokojenie a sny o pająkach się skończą Uśmiech
Odpowiedz
#18

Raz śniła mi się duża ilość pająków i faktycznie po tym nastąpił okres gdzie pieniądze dosłownie same do mnie spływały tak jak te pajączki we śnie Uśmiech
Odpowiedz
#19

Pająk często u mnie symbolizował jakiś rodzaj neutralnych zdarzeń, rozwiązanie oraz zakończenie jakieś sprawy do końca,  ogólnie pozytywne zdarzenia  Uśmiech
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości