Purpura
#23

morfeusz napisał(a):Zapraszam też na seans filmowy - Kolor Purpury (The Color Purple) z 1985 roku.
reż. Steven Spielberg
Jak myślicie, dlaczego wybór padł na ten kolor? Nie jest zapewne przypadkowy.

To byl szczesliwy kolor z ich dziecinstwa, biegaly beztrosko wsrod purpurowych kwiatow...i gdy sie po wielu latach znowu spotykaja sa ponownie wsrod tych kwiatow. Dla nich po prostu byl to szczesliwy kolor... kolor , ktory sie kojarzyl ze szczesliwie z najpiekniejszymi chwilami z dziecinstwa, zanim doszlo do teragedii rozlaki.
Odpowiedz
#24

Piękna ta scena na tym polu ... uwielbiam ten film ... Oprah Winfrey jest super ...
no i była to moja pierwsza książka po angielsku ...

Morfi czy odpowiedź Rudej L. się zgadza? czy masz jeszcze inną

ja myslę, że Color Purpury był związany z kolorem mocy Kotek
Odpowiedz
#25

hehehe Kasha nie ma dobrej ani złej odpowiedzi, to tylko takie zaproszenie do dyskusji.
Ja z filmu nie pamiętam koloru purpurowego z ich dzieciństwa, ale w scenie spotkania po latach z siostrą i dziećmi cała ta trójka ubrana była w zwiewne, ciemne purpurowe ubrania, wtedy ten kolor pojawia się po raz pierwszy i ostatni. Sądzę, że dla tej dziewczyny to symbol szczęścia, radości, ulgi, wolności, ale po pokucie, którą przeżywała. Trochę tu szczęścia, ale i sakralności, bo purpura to także pokuta.

A może ktoś się pokusi o interpretację Purpurowych Rzek? Oczko
Odpowiedz
#26

ja niestety nawet nie wiem co to za rzeki te purpurowe Smutny
Odpowiedz
#27

Widziałm tylko film, książki nie czytałam, ale jutro zaraz jadę do bibliteki. Mam teraz kupę czasu to muszę koniecznie przeczytać Zgłoszę się za kilka dni do tablicy, hihih.
A czytałeś Nazywam się czerwień Orhana Pamuka?
Odpowiedz
#28

no to i ja sie poswiece i coprawda na biblioteke nie mam szans, ale poszukam cos w necie, do tablice podejde w okolicach weekendu, ale czy bede przygotowana to nie wiem Bezradny
Odpowiedz
#29

Ja czytałam Libra ... i jego Muzeum niewinności też


Purpurowe rzeki ... lubię Jeana Reno ale tego nie widziałam, co gorsza ... nigdy o tym nie słyszałam
Jean Reno kojarzy mi się z Deep Blue ( Wielki błękit ) ... uwielbiam ten film Kwiatek
Odpowiedz
#30

lubię Jeana Reno baardzo. film mocny i mroczny, w moim guście absolutnie. Widziałam razy cztery i za kazdym razem sobie obiecuję przeczytać książkę. Dobrze że Morf mi przypomniał.
Wielki błękit - Ok
Odpowiedz
#31

Cytat:Jak myślicie, dlaczego wybór padł na ten kolor? Nie jest zapewne przypadkowy.

w takim kontekscie (ten film) purpura kojarzy mi sie z wiezami krwi, honorem i wstydem...
Odpowiedz
#32

Libra22 napisał(a):lubię Jeana Reno baardzo. film mocny i mroczny, w moim guście absolutnie. Widziałam razy cztery i za kazdym razem sobie obiecuję przeczytać książkę. Dobrze że Morf mi przypomniał.
Wielki błękit - Ok

będę musiała to obejrzeć i przeczytać ... ale żebym przez 12 lat nawet słowa o tym nie słyszała ???


alathea napisał(a):
Cytat:Jak myślicie, dlaczego wybór padł na ten kolor? Nie jest zapewne przypadkowy.

w takim kontekscie (ten film) purpura kojarzy mi sie z wiezami krwi, honorem i wstydem...

Oklaski Oklaski Oklaski pięknie to ujęłaś
Odpowiedz
#33

[ATTACHMENT NOT FOUND]
Kolor Purpurowy- Ametyst
Pomaga chronić się przed negatywnymi wpływami środowiska, takimi jak stres, uspokaja system nerwowy, łagodzi bóle głowy, także migrenowe, otwiera czakry trzeciego oka i korony, polepsza duchową świadomość.

[Obrazek: 750174360.gif]
Odpowiedz
#34

Krysiu, toż to galaretka jerzynowa! Mniammm Mniam Mniam Mniam
Może deserek? [Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcTpXElEDQjfNVoi8sB7fGL...paxf9JOO7R]
Odpowiedz
#35

A czy jest ktoś na tym forum, kto jeszcze pamięta albo słucha [Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcRxwEYVuGB92g3khE3EIpx...4MM3numP0B]
Odpowiedz
#36

Libra to ja .. i poza tematem Led Zeppelin
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9v-Dhp9kcWY&feature=related[/youtube]


a tu Purpurowe Serce http://pl.wikipedia.org/wiki/Purple_Heart
Odpowiedz
#37

witaj bratnia duszo! Lata 70. moje klimaty, ech....
Odpowiedz
#38

Oczywiście, że się słucha!
Mmm, i jeszcze przypomniałaś mi o Wielkim Błękicie, rewelacja. Tylko to już powinnaś napisać w temacie związanym z błękitem. Rotfl
Odpowiedz
#39

no to jeśli jesteśmy w latach 70tych to i tego przeoczyć nie można

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NyyOgVZ4S6Y&feature=related[/youtube]
Odpowiedz
#40

Kasha - dzieki Buziak
tego mi bylo trzeba... jedna z pierwszych piosenek, jakie pamietam...
teraz moge isc spac Uśmiech
Odpowiedz
#41

Kasha dziękuję za przypomnienie, to jedyny utwór, który mi się podoba z twórczości Niemena...
Odpowiedz
#42

o rany Kasha uwielbiam ta piosenke, i wstyd sie przyznac ale nie wiedzialam ze to Niemen spiewal
Odpowiedz
#43

pierwszy chyba spiewal ja Tadeusz Woźniak, pamietam to wykonanie...
Odpowiedz
#44

morfeusz, trzymales mnie w lochach, ktore byly ciemne i byla tam purpura, co czujesz jak to czytasz? chce dobrnac do naszej wspolnej przeszlosci, ale tak to czuje na dzisiaj, zaraz jak zalozyles temat purpura zatrzeslo mna ale z przerazenia, nawet balam sie tutaj wejsc, jednak z drugiej strony wchodze ale to tak jakbym stala na progu ciagle, wiesz nie mam zamiaru zostawic tego i dowiem sie jakie mielismy powiazania, szkoda ze mi w tym nie pomagasz, to jeszcze bardziej utrwala mnie w przeswiadczeniu, ze bylam w jakis sposob zalezna od ciebie
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości