Purpura
#45

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=MrK3mWtx0EA[/youtube]



http://pl.wikipedia.org/wiki/Purple_Heart
Odpowiedz
#46

Libra22 napisał(a):A czy jest ktoś na tym forum, kto jeszcze pamięta albo słucha [Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcRxwEYVuGB92g3khE3EIpx...4MM3numP0B]

Jajjjj...Libra....przypomnialas mi nasze klasowe dyskoteki w Liceum(1970-74). Ja co prawda wtedy sie taka muzyka nie interesowalam, bo spiewalam wtedy w "zespole bitowym" w kosciele, ale pamietam te muzyke wlasnie z tych klasowych doscotek... Muza ...Matko ! to byly czasy...! Zbyszek, pamietasz ???.... Rotfl

morfeusz napisał(a):hehehe Kasha nie ma dobrej ani złej odpowiedzi, to tylko takie zaproszenie do dyskusji.
Ja z filmu nie pamiętam koloru purpurowego z ich dzieciństwa, ale w scenie spotkania po latach z siostrą i dziećmi cała ta trójka ubrana była w zwiewne, ciemne purpurowe ubrania, wtedy ten kolor pojawia się po raz pierwszy i ostatni.

O...! nie...! uprosciles to , morfeusz ..! Zły Wnerw Tak sie film zaczyna i tak sie konczy(pierwsza i ostatnia scena)...akcja rozgrywa sie na tle ogromnego pola z purpurowymi kwiatami. Ubrania , owszem , tez, ale one biegaly wsrod tych kwiatow jak byly malymi dziewczynkami i wsrod tych kwiatow sie spotkaly po wielu latach. ! Zobacz sobie trailer. Figielek
Odpowiedz
#47

Ja nie pamiętam juz Myśli kolorów ich szat na zakończenie ale ... pamiętam to ogromne pole purpurowych kwiatów ... a tu trailerek [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=d83NnlL83mc[/youtube]
Odpowiedz
#48

No i zapraszam na spacerek purpurową alejką [Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcRKeRVdHi6vEO_EaD4YglT...uOCQa2OyUg]

a jutro chyba odpale DVD z wyżej wspomnianym filmem i sprawdzę osobiście czy pole kwiatów było pokazane na poczatku i na końcu ... i czy na końcu ich szaty miały kolor purpury ...
wszystko Wam powiem jutro! Plotki
Odpowiedz
#49

Tutaj lepiej widac te purpurowe kwiaty...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=SH4PhFHyC5s&list=PL30DD527C1D9BC176&src_vid=yY8Pf2rgP5s&annotation_id=annotation_319750&feature=iv[/youtube]
Odpowiedz
#50

Lila! to te kwiaty sądzę pamiętamy wszyscy ... Morfeusz jakowoż nie pamięta ich na początku filmu! sprawdzę to jutro! Kwiatek
Odpowiedz
#51

Byc moze to nie bylao na samym poczatku, poczatku(!) filmu.
Odpowiedz
#52

morfeusz napisał(a):Purpura od zawsze kojarzyła się z władzą, bogactwem, uduchowieniem i szlachetnością. Purpura była bardzo cennym barwnikiem naturalnym, uzyskiwanym z niektórych gatunków małży, używano jej w starożytności, a później w średniowieczu, do farbowania płaszczy osób piastujących wysokie stanowiska. W religii purpura symbolizuje mękę Chrystusa, w imperialnej Anglii była jedynym kolorem, którym w czasie żałoby można było dopełnić odcienie szarego i czarnego, przez co aż do początku XIX wieku był uważany za kolor ponury.

jak obiecałam ... pół dnia spędziłam ogladając Kolor Purpury a później drugi dysk z jakimiś bonusami

1. film zaczyna się sceną jak dziewczyny bawia się na tym kwiatowym polu
2. kwiaty te przewijają się kilka razy podczas filmu ... przypadkowo bądź nie ...
3. koniec filmu w polu purpurowych kwiatów ... siostra głównej bohaterki ma na sobie purpurową szatę/ potężny szal

z bonusów dowiedziałam się
a) sama autorka książki Alice Walker powiedziała coś takiego: jeśli tylko dobrze się przyjrzysz to purpura występuje wszędzie w naturze, tytlko musisz chcieć ją zobaczyć
(kobieta jest bardzo spirytualna osobą, mieszka - w tym czasie na obszarze rolniczym, spacerując po okolicach dostrzegła, że purpura jest wszędzie )

b) Steven Spielberg - reżyser powiedział cos takiego, że główna bohaterka miała w swoim życiu wystarczająco purpury w kontekście, że przeszła przez wiele ... czyli jakby męka, męczarnie ...


żadnych innych znaczeń nie próbowano nadać


a ponadto dziękuję Wam, że dzięki temu spędziłam sobie bardzo przyjemne popołudnie ... oczywiście uroniłam kilka łez, pośmiałam się w wielu momentach ... i wpadłam w zadumę nad niektórymi

tak jak powiedział reżyser, film i historia jest ponadczasowe ... zamiast czarnoskórych ludzi można tam podstawić każdą narodowość ... historia, tematy i przeżycia czy uczucia będą ciagle te same ... wszyscy jesteśmy ludźmi i wszyscy czujemy tak samo ( to było odpowiedzią na krytykę środowiska Afroamerykanów, że film i powieść są atakiem na to środowisko, poniża i uwłacza czarnoskórym ludziom ... no i oczywiście film i powieść obronił się sam ... )
Odpowiedz
#53

Na końcu są, ale na początku ich nie ma... Albo nie pamiętam...
Kasha ja naprawdę nie lubię innych utworów Niemena, on nie podchodzi mi też jako artysta.
Suna a jak Ci mogę pomóc? Cóż ktokolwiek wchodzi do purpurowego pokoju, przełamanego ciemnym drewnem, złotem i mosiądzem, antykami, ornamentami, rzeźbieniami - zazwyczaj boi się tego pomieszczenia, tu jest jakiś przepływ energii, na pewno wzmacnia siłę wewnętrzną. Chodzi o to, że jak masz dobry nastrój, to go nie utracisz, a jak masz zły nastrój - on Cię bardziej przygasi. Ciężką atmosferę dają także kadzidła, o nucie zapachowej ciężkiej, mistycznej - np. mirra, piżmo, czyste kadzidło, indyjskie mieszanki do medytacji. Kiedy denerwuje mnie popołudniowe słońce rozgrzewające wnętrze tego pokoju, to zaciągam purpurową, długą, nieprzepuszczającą światła zasłonę. Lubię grę światło-cienia, na wieczór zapalam w pokoju 6 lampek. Szukam jeszcze fajnego lampionu na komodę od Tarota, w nim paliły by się walcowate, grube, purpurowe świece. Jeśli ujmujesz to w kategoriach lochu, to może takiego energetycznego bardziej? Czy coś Ci to o mnie mówi?
Odpowiedz
#54

Morfi ... dlatego sprawdziłam oglądając cały film plus bonusy bo sama nie byłam pewna ...
uwierz mi proszę i nie musisz sprawdzać - film zaczyna się na polu purpurowych kwiatów

a teraz z tego Twojego lochu ... PIŻMO

piszesz, że ciężkie i mistyczne ...
od lat używam go na poprawienie humoru ... bo niesie ze sobą energię mocno seksualną ... zwierzęcą zmysłowość ... ale dobrze, że teraz mogę to nazwać mistycyzm Oczko
Odpowiedz
#55

Kasha40 napisał(a):..jak obiecałam ... pół dnia spędziłam ogladając Kolor Purpury a później drugi dysk z jakimiś bonusami ...[/Kasha40]
Jestes niesamowita, Kasha. Ja bylam wiecej niz pewna, choc ogladalam ten film ladnych "pare" lat temu, bog jeden wie ile razy, znalam go prawie na pamiec. To byly czasy gdy filmy wymienialo sie lub kupowalo na bazarze...Eeeechhh....jak to dawno bylo....Kurde ! chyba tez go sobie obejrze...

Kasha40 napisał(a):b) Steven Spielberg - reżyser powiedział cos takiego, że główna bohaterka miała w swoim życiu wystarczająco purpury w kontekście, że przeszła przez wiele ... czyli jakby męka, męczarnie ...

I to wlasnie mi sie wydaje najbardziej trafne wytlumaczenie na tyle tego fioletu w filmie, droga przez meke do szczescia. W koncu to on byl rezyserem i mial na to swoje widzenie.
Odpowiedz
#56

nawet nasze forum jest purpurowe
Odpowiedz
#57

oraz Twoja kiecka i nakrycie głowy .... Rani! jesteś zsynchronizowana idealnie Kwiatek
Odpowiedz
#58

I taki był piękny film z tarotem w tle Purpurowe Skrzypce...
MUśmiech
Odpowiedz
#59

Ojej...! To moze ja tez sie "przemaluje" na forum...fiolet i pomaranczowy, wlasciwie jego rudy odcieni moje dwa kolory ! I zmienie nick na ...hmmm...na przyklad lilalila.... Rotfl
Odpowiedz
#60

ma_ewa01 napisał(a):I taki był piękny film z tarotem w tle Purpurowe Skrzypce...
MUśmiech
No wlasnie...nie wiem czy w koncu go obejrzalam...moze zaczelam ale nie skonczylam...bo cos mi sie kojarzy ,ze te skrzypce to byly takie mocno czerwone...czy sie myle ? Myśli
Odpowiedz
#61

Kasha40 napisał(a):oraz Twoja kiecka i nakrycie głowy .... Rani! jesteś zsynchronizowana idealnie Kwiatek
Rzeczywiscie

ps wejdzcie na ostatni post w watku powitalnym Parwati..tam jest dopiero laska Oczko
Odpowiedz
#62

teraz już muszę obejrzeć 2 filmy ...

Purpurowe rzeki i Purpurowe Skrzypce

ale jako zagorzała kinomanka ... mam nadzieję, że znajdę je dosyć szybko ...
bo nie lubię ogladać kiepskich kopii w kompie lub w TV z kompa .... Dobani


Rani! szkoda, że ta laska nie jest purpurowa ... wstawiłybyśmy ją tutaj ...
dla mnie jest ona dowodem, że boob job było modne już kilka tysięcy lat temu Rotfl
Rani znajdź taką purpurową ... wnieślibyśmy tu do Morfeusza troche więcej mistycyzmu Oczko
Odpowiedz
#63

Purpurowe Skrzypce to piekny i smutny film...
Odpowiedz
#64

Kasha40 napisał(a):teraz już muszę obejrzeć 2 filmy ...
Purpurowe rzeki i Purpurowe Skrzypce
ale jako zagorzała kinomanka ... mam nadzieję, że znajdę je dosyć szybko ...
bo nie lubię ogladać kiepskich kopii w kompie lub w TV z kompa .... Dobani

Ojjj...Kasha...jaka szkoda ,ze nie mieszkamy blizej...ja tez zagorzala kinomanka...ale ostatnio mam zaleglosci...A moze przyjedziesz do mnie i zrobimy sobie rundke kinowo dvd-owa..?
Odpowiedz
#65

Lila! może nie przyjadę w przyszłym miesiącu ale ... to dobry pomysł ...

muszę to nazwać PURPUROWA NOC Z ... ( żeby nas z watku nie wywalili )

noc Almodovara, noc z Robertem Deniro, Allem Pacino, Jackiem Nickolsonem, Tomem Hanksem, julią Roberts, Jesicą Lang, Susan Sarandon, Sandrą Bullock ... noc z wojną, noc wiktoriańska, noc z oskarami, noc z adaptacjami dobrych ksiązek ...
noc z czymkolwiek ( tylko nie z wampirami, horrorami czy fantastyką )
mówisz i masz ... Oczko


wolę oglądać sercołamacze i wyciskacze łez ( czyli z życia wzięte ) niż nierealne stwory zagryzające ludzi, niszczące świat i morze krwi na ścianach i gdziekolwiek spojrzysz ...

trochę mistycyzmu jak cię mogę
Guillermo Del Toro: Cronos, Pan's Labyrinth, nie pamiętam tytułu Orpfans ... może być ... czy wywiad z wampirem ... ale te ostatnio modne wilkołaki ... jakoś mnie nie kręcą Myśli
Odpowiedz
#66

Wampiry, wilkolaki, zombi i te inne purpurowosine odpadaja....Pan's Labirynt tez odpada, nie lubie....
Reszte popieram.... Hura ...mysle,ze sie dogadamy.... Hura ...moze k_ella_k do nas dolaczy..? choc pisala ,ze mocno bizi ostatnio...chyba do sierpnia wlacznie...
Kasha ...to pomysl kiedy....moze w sierpniu ? Tu w Edynburze jest festiwal roznoraki (kulturalny) , znany na caly swiat,co ty na to ?
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości