Karty Tarota, jakich używacie, jakie lubicie

Klepka napisał(a):.
A tak z lepszych wieści, to w tym roku ma się ukazać EVERYDAY ENCHANTMENT TAROT autorstwa Poppy Palin (tej od Wild Spirit Tarot).
Dużo opisów i obrazów na stronie autorki:
http://www.poppypalin.org/tarot.htm
Dziękuję Klepko na tego newsa karcianego. Oraz linka do autorki, gdzie można dokładnie to obejrzeć. Buziak
Aż mnie zatkało z wrażenia tej niesamowitej grafiki ( i wręcz nieprawdopodobnej pracy nad rysunkami, które wyglądają jakby odręcznie ale przy okazji z dużym kunsztem namalowane sceny z życia codziennego ludzi, społeczności w sumie multi kulti , co z kolei może powątpiewać wiele osób w odbiorze jej ) tego tak życiowo przedstawionego tarota na kartach.

Daj w razie czego jakiegoś cynka o przyszłym losie wydania tych kart.

Platon  cyt . : ” Ob­serwuj, słuchaj, rzad­ko osądzaj i nie chciej za dużo „.
Odpowiedz

Ktoś z Was używa talii złotych kart magdy soleil?
Zamówiłam je dzis na allegro bo bardzo mi sie spodobały.
Jest to moja pierwsza talia.
Mam nadzieje ze nada sie do nauki Oczko
Odpowiedz

Bardzo piekna talia ,nada się do nauki idealnie Uśmiech gratuluję zakupu i miłej pracy z talią ci życzę
Odpowiedz

Olenaa, gratuluję zakupu, Uśmiech bardzo ładne, solidnie wykonane i świetne do nauki karty - na pewno będziesz zadowolona. Tak Ok

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz

Powiem Wam że kusi mnie jeszcze własnie Witches Tarot ale to juz bedzie chyba za dużo jak na początek Oczko
Odpowiedz

Uwielbiam klasyczne talie, mam ich kilka, ale moim sercem zawładnął The Pictorial Key Tarot Uśmiech Karty są już bardzo zużyte i niedługo będę musiała kupić nowe. Bardzo ciekawy jest dla mnie Tarot of new vision. Mam ją id niedawna, ale wiele można się dzięki niej nauczyć wielu rzeczy, daje inne spojrzenie na karty i ich tradycyjne znaczenie Uśmiech Oczywiście "niestandardowe" karty też mi się podobają, ale jeszcze nie czuję się na siłach aby z nich korzystać. Uśmiech

Nie lekceważ diabła. Ktoś go po coś stworzył
Odpowiedz

Uśmiech mam wiele talii i każda mnie z nich fascynuje i zachwyca,ale podobnie jak u Ciebie zawładnął mym sercem The Pictorial Key Tarot Uśmiech Oczko

Pasja jest przewodnikiem do największych tajemnic...
Odpowiedz

Znalazłam dzisiaj przepiękną talię, więc stwierdziłam, że się podzielę!

[Obrazek: product-seventh-sphere-marseille-tarot-d...1518456801]

Rzecz kosztuje 50 dolców, ale wraz z tym przychodzą karty Lenormand, więc tak naprawdę mamy dwie talie w jednym. Mnie osobiście te kolory i styl rysunku bardzo urzekły. Jak sam autor twierdzi jest to po prostu nowoczesna wersja tarota Marsylskiego i moim zdaniem jest o wiele ładniejsza. Do tego posiada pozłacane elementy, które błyszczą się i mienią jak szalone.


Asy to już w ogóle podbiły moje serce! Mam ogromną słabość do komiksowych, słodkich kresek i pastelowych barw. Gradientowe elementy też są moim zdaniem bardzo trafione. W dodatku te serduszka w monecie... Za dużo dobroci!

[Obrazek: tarot-de-marseille-pip-cards-minor-arcan...1512429310]

A co państwo sądzą o tej uroczej talii?

podrzucam linka do autora jakby ktoś chciał sobie obejrzeć tego więcej.
https://labyrinthos.co/collections/all/p...-rose-gold
 (nie to nie jest reklama, nikt mi nie zapłacił, chlip chlip szkoda)
Odpowiedz

LunarChimera, rzeczywiście przepiękna i oryginalna talia... ciekawe jak by się sprawdziła w praktyce, bo jest taka... właściwie dwukolorowa - tylko dwa kolory w różnym natężeniu...  Tak Ale przy tym bardzo bym powiedziała kojąca dla oczu i nerwów. Oczko

Jak jeszcze wyszukasz jakąś perełkę, to śmiało zakładaj osobny wątek dla niej, szkoda żeby się zagubiła pomiędzy innymi... Tak
http://dobrytarot.pl/forumdisplay.php?fid=117

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz

Posiadam 6 talii Tarota, ale moją ulubioną talią jest Tarot Snów Ciro Marchetti'ego, właściwie tylko z nią pracuję. Posiadam też inne dwie talie Ciro- Boski Tarot i Pozłacany Tarot, RW, Crowley, Cachet Tarot i Druidcraft Tarot.
Odpowiedz

Czy słyszeliście lub posiadacie karty The Spirit Animal Oracle? Zobaczylam i zakochałam się. Myślę,że mogą być końcowym przesłaniem przy podstawowym rozkladzie.
Odpowiedz

Mam i gorąco polecam! - są piękne i wspaniale odpowiadają... idealnie się dogadujemy, współgrają ze mną. Uśmiech

Nie powiedziałabym że to karty przydatne tylko do uzupełnienia rozkładu z innych kart... samodzielny rozkład nimi daje często niesamowite efekty. Trzeba tylko wiedzieć o co i jak pytać.  Oczko

[Obrazek: DXdOyxA.jpg]

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz

A gdzie zamawiałaś?
Zobaczyłam je przypadkiem i bardzo do mnie przemówiły. Może dlatego,że kocham zwierzęta. Przepiękne i mają to coś w sobie.
Odpowiedz

Nie pamiętam, bo to już dość dawno było... chyba na bookdepository ... Myśli

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz

Bardzo się zaprzyjaźniłam z 'Dark Tarot' Royo wersja mini, bo mi się dobrze, szybko tasuje i odpowiednio mała, żeby zrobić zdjęcie nawet dużego rozkładu. Drugą ulubioną jest 'Night Sun' za całokształt, trzecia, to 'XIII Tarot' Nekro, za estetykę i detale. Czwarta RWS wersja kieszonkowa AGM Urania, nie mini. Śmierdzi niemożliwie, ale papier twardy, niemiecka jakość, pewnie długo pożyje w dobrym stanie.
Mam też 'Illuminati', uwielbiam, ale sobie popsułam, bo pomalowałam krawędzie pisaczkiem, który popaprał także i obrazki (wersja bezramkowa), potem stwierdziłam, że je poobcinam na gilotynie, zaokrąglę brzegi wycinarką, no ale i tak lepiej było nie ruszać. Ostatnio kupiłam 'Barbieri Tarot', sytuacja podobna jak 'Dark Tarot' Royo - talia artystyczna, która miejscami ma się nijak do tradycyjnych znaczeń kart, no ale można się nauczyć. Ogólnie przeglądnęłam już setki talii w Internecie, coś bym jeszcze kupiła do recenzji na swojego bloga, ale mam wrażenie, że mam wszystko, co do mnie pasowało w jakiś sposób i co chciałam, już nic mnie nie przyciąga. Może tylko 'Omegaland Tarot', ale raczej jako totalna ciekawostka, poza tym jest trochę drogi i nieatrakcyjny Uśmiech
Odpowiedz

Gdy zaczynałam kupiłam sobie talię "Crystal Visions Tarot". Z początku wszystko było w porządku, ale po jakimś czasie żaden rozkład z tą talią nie miał dla mnie sensu. Nawet po oczyszczeniu kart i siebie nie potrafiłam zrozumieć, co karty miały mi do przekazania. Usiadłam więc do komputera i kupiłam "Ostara Tarot". Przejrzałam trylion talii, a ta jakoś od razu do mnie przemówiła.
To był strzał w dziesiątkę <3. Jak tylko otworzyłam pudełko i rozłożyłam karty to nawet bez patrzenia do dołączonej książki wiedziałam, co karta oznacza. Od tamtej pory używam tylko tej talii. Jedynym minusem jest to, jak karty są wydrukowane. Papier jest śliski i karty były posklejane. Niektóre dało się bez problemu rozdzielić, ale jakieś 20% wylądowało na kilka godzin w zamrażarce. Dopiero po wyjęciu z niej dało się je lekko wygiąć i w ten sposób rozdzielić. Na szczęście teraz tasują się świetnie, a srebrne brzegi są jak nowe. Zniknął jedynie brokat, ale to mała strata Uśmiech.
"Crystal Visions" używam już sporadycznie i to tylko do pytań związanych z miłością. Mam też Celtic Tarot, ale nie polubiliśmy się Smutny.

[Obrazek: 8c4562_dfed521cf56e4106b7b483e7b638d457~...s_4_2.webp]

Edit. Teraz z nieccierpliwością wyczekuję kuriera z "Everyday Witch Tarot". Na tę talię zezowałam od początku, ale mogłam ją kupić dopiero po zastrzyku gotówki  Rotfl
[Obrazek: everydaywitchcards__91290.1505668756_102...1577406563]
Odpowiedz

A ja ostatnio używam 'Universal Fantasy' z ilustracjami P. Martinello. Jest także autorem tali 'Epic Tarot', ale uważam, że 'UF' ma o wiele więcej detali i klimatu. Karty jak dla mnie dosyć duże 6,50 x 11,80 cm, więc się źle tasuje w ręce (ale można po krótszym boku) jednak każda ilustracja to dzieło sztuki.
Druga nowa talia, to 'Pre-Raphaelite' (na razie replika, bo dostałam za darmo, jak zarobię to kupię oryginał), wizualnie bardzo dobry zamiennik za RWS i mogę polecić początkującym.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości