Czas w tarocie
#1

witam jak to jest z tym okreslaniem czasu , bo juz sie pogubilam . widzialam ze krolowa pucharow czas nie okreslony ,po vzym znalazlam ,ze 11 tyg ??
napiszcie jak wy to okreslacie - bo teraz chce sie tego nauczyc .
Odpowiedz
#2

Jest wiele metod określania czasu w kartach tarota

http://dobrytarot.pl/viewtopic.php?f=43&t=4087
Odpowiedz
#3

ok dzieki
Odpowiedz
#4

Tarofides napisał(a):Jest wiele metod określania czasu w kartach tarota

http://dobrytarot.pl/viewtopic.php?f=43&t=4087

Wszystkie błędne... zgodnie z Tymi opisami to jak totolotek albo się uda albo nie...
Odpowiedz
#5

XXI ŚWIAT U mnie Świat  w rozkładzie oznacza okres przejściowy Czasu określający Grudzień - Styczeń sprawdzalny kolejnym Arkanem jest X Koło Fortuny "LOSU" określa jak wielu wie Cykl i odnosi się do "7" - mogą to być Dni,Tygodnie,Miesiące,a nawet Lata. Symbolizuje sytuację podobną sprzed 7 lat która zamyka pewną sprawę rozpoczętą 7 lat temu bądź powiela wchodząc na ten sam Tor do Skutku.

Czas najlepiej wyrażony jest w kolorach Arkan Małych jako Pory Roku co już dawno zostało przez was tu podane a raczej skopiowane. Ukształtowana Interpretacja na bazie własnej Praktyki powinna stanowić mocny Argument do używania Arkan własnych w celu określania Czasu bazującego na Osobistym doświadczeniu i pracy z kartami
Odpowiedz
#6

ciekawe...u mnie XXI okresla czas okolo Bozego Narodzenia.
Odpowiedz
#7

Określanie czasu w Tarocie to nie równanie matematyczne, które ma ścisłe zasady.
Nawet jeśli się przyjmie jakieś reguły podane przez innych, to potrzeba wiele wiele lat praktyki stosowania ich aby się utwierdzić w przekonaniu, że się sprawdzają.
Wielokrotnie zdarza się przecież, że wymowa jakiejś karty dla 2-ch osób może mieć diametralnie różną wymowę, mimo, że mogły korzystać w nauce z ych samych żródeł. W efekcie końcowym dochodzi intuicja oraz cała masa innych czynników.
Każdy musi sobie wypracować swój system.
Ja osobiście go jeszcze nie mam Beczy , i marnie to widzę, wciąż bardziej stawiam na prawidłowy odczyt niż na czas, na czas się biega Zmęczony
Odpowiedz
#8

zgadzam się z Tobą w pełni. Jak ktoś mnie pyta o czas to zawsze stawiam krzyż celtycki i szukam go w pozycji 2 (czyli na jak długo coś to wydarzenie blokuje) lub 8 (czyli jakie są okoliczności, może pora roku czy coś). Ogólnie tak se przyjąłem że czas określa mi tylko kilka kart, nie staram się znaleźć takiego znaczenia do wszystkich z nich. Na pewno Arkana wielkie no i asy i dwójki... reszte to ewentualnie z koloru, czyli jakąś porę roku czy coś. U mnie to akurat najlepiej działa i tak mi pasuje, ogólnie to zdać się należy najbardziej na intuicje Myśli
Odpowiedz
#9

Witam Wszystkich bardzo Serdecznie na forum jestem ,,nowa'' Uśmiech
Chciałabym zapytać się o czas w tarocie ,czy ktoś wie? jak podpowiadają karty. Uśmiech Pozdrawiam ciepło Kasia Uśmiech Buźki
Odpowiedz
#10

Tutaj masz link - http://dobrytarot.pl/viewtopic.php?f=6&t...ocie#p6033

Na naszym forum jest mnóstwo przydatnych informacji na różne ważne tematy. Musisz po prostu przeszukać indeks forum, kiedy czegoś potrzebujesz. Jak nie znajdziesz - pytaj Uśmiech
Odpowiedz
#11

Witam Dziękuję Libro znalazłam swój post i wysłalam Ci wiadomość .Pozdrawiam
Odpowiedz
#12

Nie wiem czy ten temat już był i tym samym czy aby to dobre miejsce na ten temat ale interesują mnie techniki określania czasu w tarocie. Bo przykładowo jeśli pytam w jakim okresie czasu coś tam się wydarzy, na co czekam i przypisuję okreslony czas (np. okres 3 miesiecy) pierwszej karcie a kolejnej inny okres czasu to to rozumiem, że tak da radę ale jak określić co kiedy sie wydarzy jeśli nie mam na to pozycji albo jeśli nie okreslam sama okresu czasu ? Ktoś, coś podpowie? Myśli
Odpowiedz
#13

No tak w zasadzie w jednym miejscu to nie ma... trochę to porozrzucane... Oczko
Na przykład:
http://dobrytarot.pl/viewtopic.php?f=43&t=4087

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#14

Odnosząc się do czasu w tarocie chciałabym spytać jak to jest - rozmawiając z kilkoma wróżącymi osobami dowiedziałam się, że czas w kartach jest płynny. Rozumiem, że jednym ze sposobów radzenia sobie z problemem może być system zaproponowany na forum. Jak trudności z określeniem czasu mają się do rozkładów robionych na kolejne miesiące?

Np. rozkład na uczucia robiony na kolejne kwartały 2017 r. albo pytamy o jakieś wydarzenie i po odpowiedzi kart sprawdzamy kiedy ono nastąpi, wyciągając karty na kolejne miesiące.

Czy wtedy możemy przyjąć, że karty pokażą czas (np. I kwartał roku, miesiąc -marzec) czy nadal jest to bardzo orientacyjne i wróżba nie musi sprawdzić się w podanym momencie?
Odpowiedz
#15

hoppipolla napisałam nie dawno dość obszerny (tak mi się wydaje) artykuł na mojej stronie, na temat Czasu w kartach Tarota. Podałam tam kilka przykładów i jedną ciekawą stronę. Myślę, że można określenie czasu przenieść na inne też karty, a więc jak chcesz to poczytaj sobie, podaję link ponieważ ciężko jest mi tak powtarzać się  ...
http://wrotatarota.com/pytania-kart-tarota-czas/
Jeśli będziesz mieć jakieś pytania to pisz śmiało już tutaj  Kotek
Odpowiedz
#16

barbara40
bardzo dziękuję za lik do artykułu! Znalazłam w nim wiele ciekawych informacji! Kwiatek
Odpowiedz
#17

Jesli chodzi o kwestię czasu w tarocie ja myślę,ze poniekąd jest to sprawa indywidualna,kazdy tarocista moze byc ze swoimi kartami "umowiony".
Ja tak mam,ale musze powiedzieć ,że odczytywanie czasu jest rzeczą nie łatwą,trzeba umieć kojarzyć ,dobrze je odczytać,trzeba tutaj być elastycznym ,a nie trzymać się kurczowo schematow jakie są w ksiązkach. Pozdrawiam. Uśmiech

Pasja jest przewodnikiem do największych tajemnic...
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości