Predyspozycje do wróżenia, rola intuicji
#67

Dawno dawno temu moja mama kupiła na targu patelnię od Cygana. Mała być super, własnymi rencyma zrobiona. Ale po przyniesieniu jej do domu, skończyła się sielanka, bo ja, swoimi młodymi wówczas oczętami, wypatrzyłam napis
Made in Poland. I od tej pory kupowaliśmy już teflonowe patelnie ze sklepu.
MUśmiech
Odpowiedz
#68

chyba trzeba bedzie podzielić wątek, bo nieco od tematu się zeszło, co nie Uśmiech


a patelnie robil polski cygan Język
Odpowiedz
#69

Tarofidesie, zanim wykasujesz "śmieci" powiedz jeszcze o jakiej patelni ceramicznej piszesz- są bardzo różne ceny - zajrzałam w google, bo czeka mnie ten zakup.
MUśmiech
Odpowiedz
#70

Ok 100zł trzeba wydać za taka 26cm, drożej nie ma co.
Ja wydałem połowę bo ceny były pomylone Hura tak sie łapie okazje w hipermarketach Wyśmiewacz nigdy żadne promocje Nie
Odpowiedz
#71

proponuje posty o Cyganach przeniesc do nowego watku pt,, kto umie robic najlepsze patelnie?'' Oczko Rotfl
Odpowiedz
#72

:laughing-rolling:
Odpowiedz
#73

Dzięki, TarofidesUśmiech
MUśmiech
Odpowiedz
#74

Przepraszam za wątek patelni ...
ale chciałam poprostu dać sygnał, że stereotypy stereotypami a świadomość ludzka swoją drogą ...
nie wszyscy myślą tak jak innym się wydaje ... nie wszyscy są źle nastawieni do tej czy innej nacji lub kultury ... i są ludzie, którzy potrafią znaleźć dobre strony ...
wszystko wynika ze wzorców wyniesionych z domu rodzinnego ... i potężna rola rodziców do otwierania umysłu swojego dziecka na świat ... Kwiatek
Odpowiedz
#75

Nie jestem negatywnie nastawiona do cyganów Uśmiech ale oszukała mnie cyganka na 100zł dzisiejsze
kilkanaście lat wstecz było powróżę za złotówkę Rotfl do dziś nie wiem jak to zrobiła,
ale juz teraz w czasie aktualnym cyganka robiła u mnie zakupy i chciała wyciąć mi numer z 200zł,
kupuje coś za 2-5zł-mała sumka daje 200zł , ja wydaję resztę a ona rezygnuję z towaru i oddaje mi niby tą kasę drobną i chce 200zł z powrotem a 100zł przepada, w ten sposób oszukała moje dwie koleżanki
ja na szczęscie nie dałam się nabrać , powiedziałam że jej rozmienię te 200zł to cyganka szybciutko znikła .

A wracając do jasnowidzów , czytających z dłoni ze zdjęcia itd są osoby które to potrafią mają dar ale są to wyjątki, większość jasnowidzów, wróżbitów wróżacych z muszelek itd posługuje się psychologią, i obserwacją zachowania drugiej osoby.
Polecam serial Mentalista tam jest świetnie pokazane jak można po zachowaniu osoby dużo o niej powiedzieć.
Odpowiedz
#76

Tarofides napisał(a):
Kasha40 napisał(a):... wiem jak ważna jest parktyka to widzę, że najlepiej zacząć wróżyć coś sobie, politykom lub celebrytom, żeby otrzaskać się językowo i narracyjnie z kartami ...
Własnie po to są darmowe wróżby na forum Uśmiech
Krzyk Fajnie... ale jakos z tymi cwiczeniami na forum , gdy chce sie zweryfikowac swoja wrozbe, jest bardzo nikly odzew albo wcale .Jak zwykle wszystko pozostaje w sferze mentalnej -obiecanki cacanki a TY SAM sie domysl .Szanowne Wiedzimostwo-niestety omija mnie szerokim lukiem od jakiegos czasu i na pewno niechodzi o brak czasu. Poniewaz jesli tylko ktos z Szanownego kregu zamiesci posta odrazu wszystkie sie zlatuja. Bezradny Bez urazy -Pozdrawiam
Odpowiedz
#77

Hm... masz trochę racji, ale przecież Ty też możesz się zlecieć i dołączyć do interpretacji. Daj coś z siebie, a potem i do Ciebie wszystkie się zlecąUśmiech
MUśmiech
Odpowiedz
#78

ja mysle, ze nikt tu specjalenie Cie nie ignoruje, po prostu tak wyszlo...
Odpowiedz
#79

Ok Tak Tak Wlasnie chcialam sie troche doszkolic na sobie ,zanim zaczne sie udzielac , cos tam wstawilam pare razy. Dotego blokuje mnie strefa czasowa i niemoge byc na biezaco jedynie w dni wolne ..Bardzo lubie to forum i wiele osob Buźki
Odpowiedz
#80

No widzisz, nie ma co brać do głowy. Bierz miotłę i przylatuj, jak jakiś fajny rozkład się trafi. A czy to ważne czyj?
MUśmiech
Odpowiedz
#81

ja gdybym chciala czyjas weryfikacje wrozby, to bym napisala prosbe na pw do tej konkretnej osoby, to lepsze niz sie smucic.. Uśmiech
Odpowiedz
#82

Rotfl Ato zescie mnie oswiecily Hura niewiedzialam ze swoje wrozby moge weryfikowac na P.W ito u konkretnej osoby Kwiatek Dzieki dziewczyny Buziak
Odpowiedz
#83

aliza napisał(a):Krzyk Fajnie... ale jakos z tymi cwiczeniami na forum , gdy chce sie zweryfikowac swoja wrozbe, jest bardzo nikly odzew albo wcale .Jak zwykle wszystko pozostaje w sferze mentalnej -obiecanki cacanki a TY SAM sie domysl .Szanowne Wiedzimostwo-niestety omija mnie szerokim lukiem od jakiegos czasu i na pewno niechodzi o brak czasu. Poniewaz jesli tylko ktos z Szanownego kregu zamiesci posta odrazu wszystkie sie zlatuja. Bezradny Bez urazy -Pozdrawiam

Ojej ...! aliza...poprawimy sie... Pociesza Nie przypominam sobie zadnego z twoich rozkladow, ale powiem ci, ze mnie odrzuca, jakos tak automatycznie, od dlugich lub zle przedstawionych rozkladow i jakos sie nie moge przemoc zeby sie w nie wczytac , a tym bardziej , zeby cos odpowiedziec. Bezradny ...sorry...
Odpowiedz
#84

Luzik Rudalila Luzik Wlasnie otym convers, poto wstawiam moje rozklady aby Szanowne Wiedzimostwo mnie poprawilo Hejka
Odpowiedz
#85

prawda- temat zszedł na trochę inne tory Uśmiech Myślę jednak, że wymiana poglądów była i jest bardzo owocna i to forum bardzo mnie przyciąga właśnie ze wzgledu na to , że każdy wyraża w słowach własnie to co myśli , nie owija w bawełnę i stara sie wyczerpująco przedstawić swoje myśli. Pisząc, że niektóre osoby chyba nie przepadają za Romami - chciałam przedstawić swoje odczucia czytając niektóre wypowiedzi - chciałam w ten sposób spowodować pewną debatę - wiem , że to forum o wróżbiarstwie i nie chce zmieniać też jakichkolwiek zasad tu panujących , ale miło jest czasem może nie tyle co wywołac dyskusję na ten temat ponieważ uważam , że to było ciekawe "wysłuchać" waszego stanowiska. Jak wiecie często zdarza się tak , że czytając pewne wypowiedzi , sami nadajemy im pewny ton także ktoś może być zupełnie neutralny , ale my za to możemy sobie tą wypowiedź odebrać zupełnie inaczej Uśmiech wracając jeszcze do wątku i mojego pytania to : Czy mając "bujną" czy też inaczej się wyrażając - szeroką i dość rozbudowaną wyobraźnię oraz ogromną czułość i romantyzm można być "prawdziwym" i wiarygodnym jeśli już komuś wróżymy . Czy takiemu człowiekowi uda się rozgraniczyć własne emocje i wspomnienia nie dodając własnych doświadczeń do wyniku wróżby czyli odpowiedzi na którą czeka dana osoba ? Myśli
Odpowiedz
#86

lilulilu..to bardzo ladny i wazny post...To co napisalas nalezaloby wstawic na czerwono aby wszyscy zwrocili uwage na sprawe, ktora poruszylas. Z tym "odbieraniem" jest czesto duzy problem. Czasami slowo napisane przez kogos jest odbierane przez czytajacego w zupelmnie innym kontekscie.
Jesli chodzi u bujna wyobraznie czytajacego...?...to nie wiem jak mam to rozumiec...czy chodzi ci o wizje wydarzen ? czy emocjonalne "komentowanie" kart, bo dla mnie to sa dwie rozne sprawy i ta druga jest troche...nazwijmy to...niewlasciwa. Wiadomo ,ze kazda wrozka ma wlasne odczucia zwiazane z konkretna, analizowana wlasnie sytuacja, jednak uwazam ,ze najwazniejszy jest obiektywizm, nie uciekanie sie do wlasnych doswiadczen, bo wtedy wrozba jest zafalszowana.
Odpowiedz
#87

RudaLila nawoluje do obiektywizmu przy interpretacji rozkladowi to jest piekne. Jednak czy do konca nam sie to udaje, no nie wiem Bezradny .

Odbieramy swiat poprzez nasze wychowanie, wyksztalcenie, doswiadczenia, oczytanie, doswiadczenia z podrozy....itd. itd.
Dlatego gdy stoimy przed obrazem, zdjeciem to reakcje sa odmienne. Podobnie jest z kartami, patrzymy na nie i rozne informacje mogą z nich do nas dochodzic, bez oczywiscie tworzenia nowego tarota. Stad bogactwo interpretacji.

Mysle, ze podobny mechanizm sprawia, ze karty jednej talii "mowia" do nas, innej natomiast sa dla nas zamkniete.
Odpowiedz
#88

aliza napisał(a):Fajnie... ale jakos z tymi cwiczeniami na forum , gdy chce sie zweryfikowac swoja wrozbe, jest bardzo nikly odzew albo wcale .Jak zwykle wszystko pozostaje w sferze mentalnej -obiecanki cacanki a TY SAM sie domysl .Szanowne Wiedzimostwo-niestety omija mnie szerokim lukiem od jakiegos czasu i na pewno niechodzi o brak czasu. Poniewaz jesli tylko ktos z Szanownego kregu zamiesci posta odrazu wszystkie sie zlatuja. Bezradny Bez urazy -Pozdrawiam

kurcze, postaram sie poprawic Ok
ostatnio mniej bywam na forum
ale wiesz - czasem jest tak, ze sie nie ma nic do dodania a czasem karty jakos nie podchodza...

lilulilu - rzeczywiscie, na swoja wyobraznie trzeba uwazac Oczko
obiektywne podejscie jest trudne, szczegolnie jak sie kogos blisko zna - ewentualnei jak samemu ma sie sporo emocjonalnych problemow
wtedy jest bardzo blisko do utozsamiania sie z druga osoba lub jej partnerem i przelewania siebie na papier zamiest szukania odpowiedzi na pytanie
w ogole nie ejst to latwe, poniewaz generalnie opieramy sie na swoich doswiadczeniach (niekoniecznie przezyciach) - i to, co piszemy w odpowiedzi czesto pokazuje jakimi ludzmi ejstesmy, czego nas zycie nauczylo - tak samo, jak z interpretacji osoby zamieszczajacej karty widac jej nastawienie do danej sytuacji, jej doswiadczenia zyciowe
niektorych rzeczy nie da sie uniknac, mozna o tyle o ile jest sie tego swiadomym (!) - kontrolowac...
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości