4 Mieczy - Initiatory of Golden Dawn
#1

Moje ulubione karty z tali Initiatory - Czwórka Mieczy
Karta 4 Mieczy jest bardzo delikatna i wzruszająca. Zazwyczaj ta karta w innych taliach pokazuje kogoś najwyraźniej śpiącego, kogoś chwilowo odpoczywającego od kłopotów. To zazwyczaj bardzo spokojna karta i raczej pozbawiona emocji.
[Obrazek: db_IGD-_Schwerter_041.jpg]
Tu w Initiatory widzimy wojownika przy stole rozpartego na miękkiej ławie. Jego gołe stopy i zabandażowana kostka widoczne są poniżej obrusa, a poobijana zbroja leży na podłodze. Wygląda na trochę zmartwionego, jakby myślał o powrocie do walki, jakby ciągle miał przed oczami jej obraz. Wzruszający jest widok jego żony. Siedzi obok niego, wspiera głowę na jego barku, oczy ma przymknięte. W instrukcji załączonej do talii można wyczytać znaczenie "odpoczynek po walce. Komfort po wysiłku. Łagodzenie lęku." Obrazek na karcie pokazuje to wszystko w piękny sposób. Instrukcja nie wspomina tego, co mężczyzna i kobieta na zdjęciu wydają się wiedzieć dobrze, że... to tylko chwilowy odpoczynek.
Odpowiedz
#2

Dla mnie z twarzy kobiety bije smutek. Wie, że mąż zaraz znowu będzie musiał odjechać i walczyć, mimo że jest ranny (zabandażowaną ma nie tylko nogę, ale i ramie i klatkę piersiową). Może to ostatnie ich wspólne chwile?
Odpowiedz
#3

Żubrówka napisał(a):Może to ostatnie ich wspólne chwile?
Tego nie wie niestety nikt, czy posiłek który spożywa to ostatnia wieczerza
Odpowiedz
#4

z symbolika zawsze mam tu trudności ale intryguję mnie te obrazy na ścianie , tarcza z różą czerwoną pod nia bije blask , więc nasze życie zmierza ku lepszym czasom , energiom, druga tarcza , biała róża pod nią czerwień - niewinność która już minęła, pośrodku białe tło, przypomina białą flagę, poddaję się, odpoczywam, nabieram sił przed kolejnym starciem w życiu.
Odpowiedz
#5

Iwonko, a ja tam widzę zarys okna, nie białą flagę....
Odpowiedz
#6

może być i zarys okna faktycznie Uśmiech tylko mnie sie to własnie z taką flagą skojarzyło, przez tą biel Uśmiech
lub takim białym pustym obrazem Uśmiech
Odpowiedz
#7

Może okno jest pod tą "flagą białą", bo wyraźnie widać zarys grubych murów. Może to okno jest tylko przysłonięte. Czytając to jako symbol pewnie to przysłonięte okno sugeruje zamknięcie, izolację, wycofanie się, może depresyjny nastrój, a także zniekształcone widzenie rzeczywistości.
Odpowiedz
#8

No jak zwykle problem z tym oknem Uśmiech Pamela kiepsko uchwyciła perspektywę,

[Obrazek: 360_-_Waite_-_Schwerter_04.jpg]

okno poprawione w talii Radiant RW, albo Aquatic <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.albideuter.de/html/schwerter_4.html">http://www.albideuter.de/html/schwerter_4.html</a><!-- m -->

A tu rzeczywiście raz okno, raz flage widać, ale obydwu na raz, to ja nie widzę Bezradny Wydaje mi się, że chodzi o takie slabe swiatło, jak przy zmierzchu (a może o świt chodziło Myśli ). To wyglada na okno (wnękę) w słabym swietle, albo we mgle.

W sumie karta bardzo podobna do tej z RWS, wystarczą 2 podstawowe hasła - odpoczynek, regeneracja
Odpowiedz
#9

Zibku, możesz to wyrzucić z watku ale ta karta natychmiast skojarzyła mi sie z ...
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Kl1rRxG251s[/youtube]
Odpowiedz
#10

Iwona napisał(a):z symbolika zawsze mam tu trudności ale intryguję mnie te obrazy na ścianie , tarcza z różą czerwoną pod nia bije blask , więc nasze życie zmierza ku lepszym czasom , energiom, druga tarcza , biała róża pod nią czerwień - niewinność która już minęła, pośrodku białe tło, przypomina białą flagę, poddaję się, odpoczywam, nabieram sił przed kolejnym starciem w życiu.


No właśnie Iwonko . Biel harmonizuje i tonizuje nasz organizm . Wzmacnia system immunologiczny. Zapewnia nam równowagę, wycisza i łagodzi emocje.. Pobudza nasz organizm do przezwyciężenia choroby. Biel w negatywie to chłód i izolacja . Karta RW najlepiej to ukazuję. Uśmiech
Moze ta czerwona róza oznacza brak , czy zawieszenie energii. Myśli
Odpowiedz
#11

Jak dla mnie to karta rekonwalescencji.
Mężczyzna doznał uszczerbku na zdrowiu , jego ciało obandazowane jest chore , nie wiadomo moze i dusza takze .
Kobieta przytula sie widac , ze teskniła za nim , że mogli długo się nie widziec ,może byli oddaleni od siebie, ale mężczyzna , nie spoglada na nią , jego wzrok jest wbity w jakis obraz , jakby niebecny , oddalony od tego co sie teraz dzieje.Twarz powazna , spięta , skupiona nie na kobiecie , ale na czymś innym.
Prawa noga wysunieta do przodu , czyli swiadomnie coś rozwaza i chce iśc do przodu , to jest tylko jakby przystań , bo musi odpocząć.
Róza - to symbol miłości .
czerwona - miłosci i cierpienia
biała- miłości duchowej i niewinnosci.
Obie róze mają wbite miecze czyzby człowiek ten rozwazał jaką miłośc wybrać?
Co wybrać to co fizyczne ziemskie , czy to co duchowe .
Tu jest jego walka tak zewnętrzna , jak i wewnętrzna , a okno zasłoniete białą zasłoną wsazuje na poddanie się na chwilę i izolację od swiata zewnetrznego , potrzeba odpoczynku.
Porzucona , odstawiona zbroja - która symbolizuje twardość , surowość i nieugetość , tu wskazuje , ze człowiek ten odstapił narazie od tych cech .
Stół - to symbol rzeczywistości , losu człowieka.
Mężczyzna siedzi przy nim , a obok kobieta tak zdecydował byc moze los , ze mężczyzna poddał się , przestał walczyc , byc moze powrócił jak ten marnotrawny syn , bo tu ma spokój i bezpieczenstwo fizyczne , ale czy duchowe ?
Odpowiedz
#12

Kumczo napisał(a):a okno zasłoniete białą zasłoną wsazuje na poddanie się na chwilę i izolację od swiata zewnetrznego , potrzeba odpoczynku.
Ale tam nie ma żadnej zasłony (firanki), tak jest namalowana wnęka okna. Można to poznać po takich wcięciach.

[ATTACHMENT NOT FOUND]
Odpowiedz
#13

Tarofides ma rację. Po obróbce w programie graficznym widać mur wnęki okiennej:
Odpowiedz
#14

Tarofides napisał(a):
Kumczo napisał(a):a okno zasłoniete białą zasłoną wsazuje na poddanie się na chwilę i izolację od swiata zewnetrznego , potrzeba odpoczynku.
Ale tam nie ma żadnej zasłony (firanki), tak jest namalowana wnęka okna. Można to poznać po takich wcięciach.

[ATTACHMENT NOT FOUND]
Ja to widzę czymś przesłoniete , czymś białym , nawet na dole ma nierównosci jest obszarpane.
Odpowiedz
#15

Zib napisał(a):Moje ulubione karty z tali Initiatory - Czwórka Mieczy
Karta 4 Mieczy jest bardzo delikatna i wzruszająca. Zazwyczaj ta karta w innych taliach pokazuje kogoś najwyraźniej śpiącego, kogoś chwilowo odpoczywającego od kłopotów. To zazwyczaj bardzo spokojna karta i raczej pozbawiona emocji.
[Obrazek: db_IGD-_Schwerter_041.jpg]
Tu w Initiatory widzimy wojownika przy stole rozpartego na miękkiej ławie. Jego gołe stopy i zabandażowana kostka widoczne są poniżej obrusa, a poobijana zbroja leży na podłodze. Wygląda na trochę zmartwionego, jakby myślał o powrocie do walki, jakby ciągle miał przed oczami jej obraz. Wzruszający jest widok jego żony. Siedzi obok niego, wspiera głowę na jego barku, oczy ma przymknięte. W instrukcji załączonej do talii można wyczytać znaczenie "odpoczynek po walce. Komfort po wysiłku. Łagodzenie lęku." Obrazek na karcie pokazuje to wszystko w piękny sposób. Instrukcja nie wspomina tego, co mężczyzna i kobieta na zdjęciu wydają się wiedzieć dobrze, że... to tylko chwilowy odpoczynek.

witam, to mój pierwszy post wiec od razu chciałabym się przywitać.
Nie znam się niestety na symbolice Golden Dawn jednak tak bardzo intrygują mnie te karty, ze je zakupiłam. Znacznie łatwiejsze do odgadnięcia co autor miał na mysli sa RW, pewnie dlatego ze było mnóstwo opracowań.
Do tej pory gdy patrzyłam te kartę widziałam mężczyznę, który dopiero co wrócił z pola bitwy - niedawno ściągnięta zbroja widoczna w prawym dolnym rogu. Siedzi przy stole, obok wtulona, spokojna kobieta, on jeszcze myślami jest tam. Tez tak czasem mam gdy wracam do domu z pracy. Juz jestem ale potrzebna mi ta chwila żeby dojść do siebie. Czasem ktoś coś do mnie mówi, a ja jeszcze analizuje, przypominam sobie co niedawno zrobiłam, jak to było w pracy.
Dla mnie ta karta oznacza, ze minie trochę czasu zanim on na prawdę wróci, oderwie sie od pola bitwy. Jeszcze się nie umył, jeszcze sie nie przebrał, jeszcze nie rozpoczął kolacji, patrzy zmarszczony w dal. Mysli.
Kobieta jest przy nim, wspierająca, spokojna, świadoma ze tu przy niej nic mu sie nie stanie.
A te róże mnie intryguja. Prawa strona oznacza przyszłość - wiec jak Iwona powiedziałabym ze wszystko sie ułoży.
Lewa róża wygląda jakby zostala zasztyletowana. Tak mi sie kojarzy jak patrze na bialy kolor i czerwień naokoło.
dodatkowo moja prawa strona i ich prawa strona sa wymieszane...tzn ja patrze z innej perspektywy. Tak wiec tak na prawdę nie wiadomo co będzie dalej - tabula rasa - czyste płótno.
Odpowiedz
#16

ciekawe uwagi Joanno Uśmiech
oglądałam ta karte kilka razy i dopiero gdy czytam teraz zauwazylam , ze pan ma w wielu miejscach bandaże - moze leczy rany , taki odpoczynek wojownika ?
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości