2 kielichów - Initiatory Tarot of the Golden Dawn
#1

2 kielichów

[Obrazek: db_IGD-_Kelche_021.jpg]

W mitach australijskich istnieją legendy traktujące o tym, że delfiny przybyły z gwiazdozbioru Syriusza, aby nauczyć ludzi radości i spontaniczności. Istnieje pewna legenda o delfinie, który przybył na Ziemię:http://marektaran.pl/symbolika.html.
Tam można przeczytać: "Była to ceremonia witania nowego życia, przepełniona pięknym hołdem, jaki składali ludzie przed nowym członkiem swojej społeczności. Kiedy wieczór przechodził w noc do tego hołdu przyłączały się delfiny, ocean, gwiazdy, Księżyc i Ziemia oraz Słońce, uśpione gdzieś w toniach oceanu."

W kulturze greckiej i rzymskiej delfin uchodził za istotę podobną bogom. Był symbolem światła, najczystszej miłości i zmysłowości (delfin zawiózł zrodzoną z piany morskiej Afrodytę na ląd). Dwa złączone delfiny, to symbol przemiany, miłości, inteligencji i pełni.

Zauważono również, że delfiny często ratowały ludzi tonących lub chroniły ich przed atakiem rekinów, dlatego zaczęto uważać je również za symbol bezinteresowności i poświęcenia.

Na karcie widzimy androgyniczną postać (zjednoczenie sił żeńskich i męskich)
Należy zwrócić uwagę na połączone dwa koła (srebrne i złote) na białej tunice (symbolizującej z kolei czystość i nowy początek) oraz na dwa delfiny: srebrnego – Księżyc (siła żeńska) i złotego – Słońce (siła męska).
Na karcie widzimy żywioły wody, powietrza, ziemi, a ogniem mogą być "iskry życia", z których powstają delfiny.
Kwiaty w pucharach to (według mnie) lilie, które są symbolem świata duchowego, czystości, nadziei. Delfiny były też w starożytności uważane za przewodników dusz zmarłych i łączników między światem materialnym, a metafizycznym.



Ja w swoich interpretacjach nie korzystam z żadnych skryptów dołączanych do kart (bo i takich nie posiadam). Interpretując szukam potrzebnych mi informacji odnoście symboliki. Co wygrzebałam składam w (miarę) logiczną i sensowną całość, dlatego każda uwaga jest tutaj cenna. Oczko
Odpowiedz
#2

Wielu badaczy obserwujących delfiny, wskazuje na dużą rolę seksu w ich życiu społecznym.
Odpowiedz
#3

Pierwsze moje skojarzenie to łączenie przeciwieństw, harmonijne współistnienie, trochę takie yin i yang...."to siły wzajemnie zależne, bezustannie na siebie oddziałujace i potencjalnie zamienne"...
Odpowiedz
#4

Dla mnie rowniez yin yang jest najbardziej odpowiednim opisem Uśmiech
Takze wymiana energii , laczenie sie w calosc , dwie osobne sily , ktore wspolpracuja razem.Ale jesli chodzi o zwiazki to mysle, ze karta krucha , mowi o delikatnosci uczuc ale nie o stalosci (jeszcze). Moze sie myle ale ja to odczuwam jako delikatna radosna energie dobre przyciaganie Oczko Dobra karma.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości