As denarów
#1

Kata Tarota As denarów (monet)

Kolejno: Tarot Marsylski, Oswald Wirth, Rider Waite

   

Z tej grafiki można korzystać tylko pod warunkiem podania źródła.
Odpowiedz
#2

To możliwości finansowe do rozwinięcia, dar od losu, nie wypracowany przez człowieka. To również przejaw Boga na planie materialnym, powstanie coś z niczego, możliwość założenia dobrego biznesu.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.magiatarota.info/znaczenie-kart-tarota/arkana-male-2.php">http://www.magiatarota.info/znaczenie-k ... male-2.php</a><!-- m -->
Odpowiedz
#3

jako karta dzienna- szczęście sprzyja we wszelkich posunięciach finansowych, ale także i uczuciowych Uśmiech
Odpowiedz
#4

As Denarów

Dobrobyt, korzyści materialne, sukces, zmiana na lepsze, wspaniałe szanse na horyzoncie, chęć rozpoczęcia własnej działalności, początek dobrego okresu materialnego, cenny prezent, który przyniesie radość, wypłata, nowe przedsięwzięcia, projekty, plany, praca nad osiągnięciem nowych celów, przypływ gotówki, ważne dokumenty.

Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe
As Denarów - Karta Brama
Brama wiodąca do poznania prawdy, prawdziwego kształtu świata. Jednia wszelkich przeciwieństw. Szczęście. Praca. Dar. Ofiara. Zdrów. Początek drogi pełnej samorealizacji. Bogactwo, złoto, doskonały wynik pracy. Najwyższe zadowolenie. Dobry omen.

Odwrócony: Powodzenie nie przynoszące szczęścia. Efekt osiągnięty zbyt późno. Roztrwonienie pieniędzy, majątku. Przesyt, nadmierne używanie bogactwa. Lekceważenie zdrowia. Konieczna zmiana dotychczasowego trybu życia.

Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"
As monet-(karta brama i karta talizman)
Działania-pierwszy impuls do działań materialnych, początek drogi do samorealizacji, dobre widoki na przyszłość, otwarcie konta w banku.
Praca- oferta lepszej pracy, rozpoczęcie pracy, pomyślna inwestycja finansowa, założenie własnego biznesu, pomyślne załatwienie spraw finansowych, zyski z pracy, możliwość zwiększenia dochodów, dobre rokowania na przyszłość, zapowiedź bogactwa, złota i pieniędzy.
Uczucia-możliwość nadejścia miłości, uwolnienie od problemów finansowych korzystnie wpłynie na związek, szczęśliwy okres już w istniejącym związku.
Różne-wygrana, spadek, lub przychód z niewiadomego źródła, uzyskanie dóbr aktem darowizny, zakup ziemi , dobry omen.

As monet odwrócony
Działania-brak elastyczności w działaniach materialnych, chwiejność, skąpstwo, materializm, roztrwonienie majątku i pieniędzy, chęć osiągnięcia sukcesu materialnego za wszelką cenę, zaborczość i gromadzenie dóbr jako cel życia.
Praca-nieumiejętność dokonywania właściwych inwestycji finansowych, niespodziewane straty finansowe, brak zadowolenia z dotychczasowych osiągnięć materialnych, łapówkarstwo, efekt osiągnięty zbyt późno i niedający satysfakcji.
Uczucia-skąpstwo lub rozrzutność wpływa negatywnie na relacje partnerskie, brak poczucia bezpieczeństwa, zaborczość.
Różne-brak hobby, niechęć do przyrody, lenistwo

"Sekrety Małych Arkanów Tarota" D.Słowikowska


As Denarów - praca, bogactwo, pomyślność w sprawach handlowych, założenie biznesu, powiększenie dochodów, przypływ gotówki, pomyślne załatwienie spraw finansowych.

As Denarów (odwrócona) - niewłaściwe wykorzystywanie majątku, roztrwonienie pieniędzy, nadużywanie bogactwa, chęć osiągnięcia sukcesu materialnego za wszelką cenę.

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"
Odpowiedz
#5

ZIEMIA
Śri Jantra pośród rogów obfitości oraz liści boskiej szałwii. Spaja życie rodzinne, chroni interesy, przyciąga i utwierdza pomyślność materialną.

[Obrazek: 933c8653914ecb22c3a2b05aa147b06a.jpg]

Cyfra 4 znamionuje stabilność, a 8 - dostatek finansowy. Pomiędzy nimi magiczny znak żywiołu ziemi. Po lewej ziemski symbol kabalistyczny, po prawej znak Archanioła Ariela.

Na górze czakra słoneczna unosi ambicje i wzmacnia siłę działania. Wokoło astrologiczne znaki Ziemi, Byka, Panny, Koziorożca oraz pentakl tarota.

Wewnątrz hebrajska litera He, a także Saturn, Wenus, Rhea i Ceres oraz trzy ziarna ryżu - znamiona rodzącej się obfitości. Poniżej ołów i żelazo, Dionizos oraz Kronos. Pomiędzy nimi czakra podstawy.
Odpowiedz
#6

Witam Uśmiech Wyciągłam jako kartę dnia Asa Denarów - myślę fajnie może los się do mnie uśmiechnie. ale cóż po zakończonym dniu nic.
Dzień jak co dzień - czyli szary, nic szczególnego Smutny
Pozdrawiam
Odpowiedz
#7

..a moze trzeba bylo pomyslec w ten sposob- los sie do mnie usmiechnal, bo nie wydarzylo sie nic strasznego, nic zlego w tym dniu.. Buźki
Odpowiedz
#8

Jako karta dnia:
Łap chwile powodzenia. Szczęście może Cię spotkać w każdym miejscu - w sklepie, w biurze, w podróży, na giełdzie. Wybieraj to, co może Ci się przydać podczas realizacji długoterminowych planów, szczególnie w sferze pracy i inwestycji. Dzisiaj możesz wylać fundament pod swoje nowe długoterminowe projekty, o których marzysz od tak dawna.

Jako dobra rada:
Wykorzystaj szansę, żeby wzbogacić swoje doświadczenia i nieźle zarobić.

Jako ostrzeżenie:
Nie szukaj wyłącznie materialnych korzyści.
Hajo Banzhaf - Klucze do tarota
Odpowiedz
#9

Jako karta dnia:
Łap chwile powodzenia. Szczęście może Cię spotkać w każdym miejscu - w sklepie, w biurze, w podróży, na giełdzie. Wybieraj to, co może Ci się przydać podczas realizacji długoterminowych planów, szczególnie w sferze pracy i inwestycji. Dzisiaj możesz wylać fundament pod swoje nowe długoterminowe projekty, o których marzysz od tak dawna.

Jako dobra rada:
Wykorzystaj szansę, żeby wzbogacić swoje doświadczenia i nieźle zarobić.

Jako ostrzeżenie:
Nie szukaj wyłącznie materialnych korzyści.
Hajo Banzhaf - Klucze do tarota
Odpowiedz
#10

Jako karta dnia:
Łap chwile powodzenia. Szczęście może Cię spotkać w każdym miejscu - w sklepie, w biurze, w podróży, na giełdzie. Wybieraj to, co może Ci się przydać podczas realizacji długoterminowych planów, szczególnie w sferze pracy i inwestycji. Dzisiaj możesz wylać fundament pod swoje nowe długoterminowe projekty, o których marzysz od tak dawna.

Jako dobra rada:
Wykorzystaj szansę, żeby wzbogacić swoje doświadczenia i nieźle zarobić.

Jako ostrzeżenie:
Nie szukaj wyłącznie materialnych korzyści.
Hajo Banzhaf - Klucze do tarota
Odpowiedz
#11

Jak wiadomo to karta brama czyli nowe mozliwości,energia męska.
Co mi pokazuje As monet:
-transakcje,kupno.
-dobrą pozycję finansowa
-zaradność zyciową ,niezalezność
-duze wydatki
-ugruntowanie np.znalezienie nowej pracy
-wygodę
Jak juz uprzednio pisałam to są moje spostrzezenia na to co mówią mi karty ,a nie przepisane z książek! Oczko

Pasja jest przewodnikiem do największych tajemnic...
Odpowiedz
#12

(14-03-2015, 09:22)Aggata napisał(a):  Jako karta dnia:
Łap chwile powodzenia. Szczęście może Cię spotkać w każdym miejscu - w sklepie, w biurze, w podróży, na giełdzie. Wybieraj to, co może Ci się przydać podczas realizacji długoterminowych planów, szczególnie w sferze pracy i inwestycji. Dzisiaj możesz wylać fundament pod swoje nowe długoterminowe projekty, o których marzysz od tak dawna.

Jako dobra rada:
Wykorzystaj szansę, żeby wzbogacić swoje doświadczenia i nieźle zarobić.

Jako ostrzeżenie:
Nie szukaj wyłącznie materialnych korzyści.
Hajo Banzhaf - Klucze do tarota

A As denarów jako karta kontaktu? W połączeniu z Paziem denarów?
Odpowiedz
#13

Stabilne karty na kontakt. Ale jeśli komuś na tym kontakcie zalezy powinien wykazać się aktywnością.
Może wymyśleć jakiś pretekst, albo stworzyć okazję.
Zależy od problemu.
Odpowiedz
#14

Tutaj mamy dział teorii.  A więc opisujemy "podręcznikowe" znaczenie poszczególnych kart, dzielimy się tym co nam te karty pokazały czy też pokazują w rozkładach, lub też swoimi przemyśleniami dotyczącymi ich znaczenia, symboliki... Natomiast nie zadajemy pytań o poszczególne karty lub ich połączenia - do tego służy dział praktyczny.

Pytania o znaczenie kart w rozkładach - osobno i w połączeniach:
http://dobrytarot.pl/forumdisplay.php?fid=121

Pytania dotyczące kart w konkretnych rozkładach zadajemy w dziale "Nasze wróżby":
http://dobrytarot.pl/forumdisplay.php?fid=14

A na temat kart kontaktu mamy osobny wątek - tam również dzielimy się doświadczeniami, bądź zadajemy pytania:
http://dobrytarot.pl/showthread.php?tid=...t=kontaktu

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#15

Muszę przyznać, że bardzo lubię tę kartęUśmiech To zdecydowanie jedna z najprzyjemniejszych "bram" - ta, w przeciwieństwie do kilku innych, nie zwiastuje wewnętrznej szarpaniny i bólu. Zawsze pokazuje mi pozytywne rzeczy: przypływ gotówki (np. premię lub nagrodę), szansę na przeżycie lub stworzenie czegoś wartościowego i ubogacającego, niekoniecznie związanego z finansami; zrealizowanie przedsięwzięć i celów, nawet tych karkołomnych.... W relacjach wskazuje mi poczucie bezpieczeństwa, zadowolenie i realne plany na budowę stabilnego, dojrzałego związku.

Parę lat temu obraz na tej karcie (z talii Thelema) przemówił do mnie bardzo mocno i dosłownie. Syn znajomej miał poważne problemy z prawem, a ich skutkiem było uwięzienie, daleko od UE... Padło pytanie, czy w ciągu roku odzyska wolność. Chciałam wyciągnąć trzy karty, ale pierwszy pokazał mi się As denarów - otwarta na oścież brama, a nad nią duża złota moneta... Nie wyciągałam więcej kart. Powiedziałam tej kobiecie, że syn wyjdzie z więzienia w ciągu roku, ale.... pomogą w tym pieniądze, które uda mu się pozyskać. Osiem miesięcy później dokładanie tak się stało.
Odpowiedz
#16

As Monet w karcie dnia pokazał mi okazję do podzielenia się pewnym przedmiotem z mojej kolekcji. Na drugi dzień pokazało mi 6 Monet i to był dzień, w którym podjęłam działania w celu podzielenia się.
Odpowiedz
#17

...a co kolekcjonujesz...pochwal się... Oczko
może tutaj...
http://dobrytarot.pl/forumdisplay.php?fid=99

[Obrazek: attachment.php?aid=68916]
Odpowiedz
#18

(14-09-2022, 14:44)Krystyna napisał(a):  ...a co kolekcjonujesz...pochwal się... Oczko
może tutaj...
http://dobrytarot.pl/forumdisplay.php?fid=99
To nic wielkiego. Lubię poznawać nowe zapachy (perfumy) i wymieniam się próbkami z innymi. Mam kilka sztuk zapachów i trochę odlewek od innych osób.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości