Przykładowe znaczenia karty na poz. 7.
#23

Przyznaję, że publikując posty, nie do końca byłam świadoma tego, jakie one stworzą "zamieszanie". Również przyznaję, że nie przypuszczałam, że moje działanie w dobrej wierze może naruszyć prawa autorskie (czepiłam się stwierdzenia z książki Chrzanowskiej że nie zgadza się na publikowanie metody, a dla mnie metodą jest samo obliczanie portretu). I również przyznaję, że jak je przepisywałam to lekko działałam na "pół-automacie" nie dbając o zmienianie treści, a raczej patrząc na to aby jak najszybciej opublikować te posty. Gdyż wewnętrznie odczuwałam potrzebę ich zamieszczenia. Ja sama, osobiście wyznaję zasadę, że i tak, i tak - jak komuś zależy - to pomimo wszystko daną książkę kupi, nawet jeśli jest ona dostępna w internecie (ja tak przynajmniej postępuję).

Co do pomysłu Ziba: broń Boże nie obrażam się Uśmiech jestem jak najbardziej chętna aby w chwilach wolnych pozmieniać swoje posty tak, by nie były dosłownym kopiuj i wklej z książki Chrzanowskiej. Jednakże już teraz informuję, że aktualnie moja znajomość Portretu i Tarota opiera się na książkach Chrzanowskiej oraz Banzhafa, a doświadczenie dopiero nabywam.

Ze swojej strony proponuję obecnie pousuwać wszystkie tematy założone przeze mnie dotyczące Portretu (większość treści jest dosłownie przepisana z książki Chrzanowskiej), a ja, jak je pozmieniam to bym zakładała tematy od nowa umieszczając w nich nową treść dodatkowo opartą o moją własną intuicję i aktualną wiedzę. I wtedy najwyżej pojawiłaby się praca dla naszej kochanej moderator lub władz wyższych, by moje posty scalić w jeden większy, tak aby wszystko było czytelne i w jednym miejscu. Co Państwo na to?
Odpowiedz
#24

Kiki-Zmora napisał(a):Jednakże już teraz informuję, że aktualnie moja znajomość Portretu i Tarota opiera się na książkach Chrzanowskiej oraz Banzhafa, a doświadczenie dopiero nabywam.
To może połącz to co wiesz z różnych źródeł i jako pierwszy opracuj niniejszy wątek o poz. 7
Zrób sobie proszę kopię, o ile jeszcze jej nie masz, bo może być przydatna jako wstępny materiał. Dotychczasowa lista będzie chwilowo niedostępna na forum, na czas edytowania i pracy nad nią.

Swoją drogą ciekawy jestem jak wiele osób jest zainteresowanych wspólną pracą nad portretem, nad jego nauką i zechce dołożyć swoje przemyślenia. Jeśli będą chętni to otworzę na próbę osobny dział na interpretację kart na pozysji 7. Dokleję wtedy wątek z listą postów i odnośnikami do nich na temat każej karty.
Odpowiedz
#25

Ja proponuje proste rozwiazanie kwestii praw autorskich, zapytajmy sama autorkę co z tym zrobić Myśli
Albo Kiki-Zmora, albo Zib niech napisze do autorki, bo ja nie dam rady Oczko

W ramach wykorzystania treści możemy dodać linki do sklepu z książką (wg mnie uczciwa propozycja), a jak nie, to niestety wszystko na wysypisko Bezradny
Odpowiedz
#26

Mogę zapytać autorkę Portretu - chyba, że sama Kiki woli to zrobić
Odpowiedz
#27

Zib napisał(a):
Kiki-Zmora napisał(a):Jednakże już teraz informuję, że aktualnie moja znajomość Portretu i Tarota opiera się na książkach Chrzanowskiej oraz Banzhafa, a doświadczenie dopiero nabywam.
To może połącz to co wiesz z różnych źródeł i jako pierwszy opracuj niniejszy wątek o poz. 7
Zrób sobie proszę kopię, o ile jeszcze jej nie masz, bo może być przydatna jako wstępny materiał. Dotychczasowa lista będzie chwilowo niedostępna na forum, na czas edytowania i pracy nad nią.

Swoją drogą ciekawy jestem jak wiele osób jest zainteresowanych wspólną pracą nad portretem, nad jego nauką i zechce dołożyć swoje przemyślenia. Jeśli będą chętni to otworzę na próbę osobny dział na interpretację kart na pozysji 7. Dokleję wtedy wątek z listą postów i odnośnikami do nich na temat każej karty.
jesli chodzi o nauke to pewnie bedzie grupa chetnych Uśmiech szkoda by bylo te watki na wysyp
fajnie by bylo gdyby doswiadczone wrozki daly cos od siebie a my poczatkujace w tym temacie mogly sie czegos nauczyc . na marginesie -przepraszam ze sie w ogole w to wtracam ale mi osobiscie bardzo na tym zalezy
Odpowiedz
#28

Pituniu, ale to nie tak, jak piszesz, że doświadczone wróżki dają coś od siebie, to jednak jest niemal dosłowna kopia książki...
Też mnie się zdaje, że chyba nie powinna się tu znaleźć...
Odpowiedz
#29

Zastanawiam się właśnie nad najkorzystniejszym wyjściem dla wszystkich.
Myślę, że dobrym wyjściem będzie na razie wszystkie tematy związane z przepisanymi przeze mnie interpretacjami usunąć.
Dobrym pomysłem jest napisać do autorki z pytaniem czy wyraża zgodę na publikację tego, ewentualnie czy zechciałaby udostępnić fragmenty lub też czy wyraża zgodę na opublikowanie tutaj niedosłownych interpretacji zaczerpniętych z jej książki. Jednakże nie posiadam kontaktu do Chrzanowskiej by napisać takowego maila.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości