7 denarów
#45

Jako karta dnia wyszla mi 7 denarow- a moje mysli byly owiniete do zagadnienia: czy dadza mi kredyt, bo jak wiadomo dzisiaj nie jest proste.
O 15.oo zadzwonili z Banku, ze moge spokojnie spac, bo pieniadze wplynely na konto.
kocham 7 denarow! Hura
Odpowiedz
#46

Ja też mam pozytywne skojarzenia z 7 denarów. Pojawiła się kiedyś w rozkładzie tygodniowym mojego męża który czekał na spóźnioną wypłatę i akurat tego tygodnia wpłynęła na konto Ok
Odpowiedz
#47

Jako wrozba dnia, 7 denarow wraz z Paziem Mieczy pokazala mi zwrot pieniedzy nieslusznie sciagnietych z mojego konta. Zostalam 'policzona' za karte kredytowa podwojnie! Na szczescie szybko sie wszystko wyjasnilo. Prosi

Szukam, szukam, szukam...
Odpowiedz
#48

Jak dla mnie karta 7 denarów oznacza wieczne oczekiwanie, marzenia o zdobyciu czegoś wielkiego, karta raczej mówi: "Człowieku, nie siedź, nie czekaj, wstań i zdobądź, zawalcz o swoje, nie popadaj w marazm". Nie widzę tej karty w dobrych kategoriach, raczej są to częściowe straty z których nie uda się odzyskać nawet połowę inwestycji.
W uczuciach to marzenia o stabilnym mocnym związku, jednak znowu brak faktycznej realizacji tych marzeń.
Czy będzie pozytywna czy negatywna w skutkach, zależy od kart w układzie.
Odpowiedz
#49

Jako karta dnia:
Twoja dzisiejsza dewiza powinna brzmieć - "co nagle, to po diable". Nawet jeśli należysz do ludzi, których wręcz odrzuca od tego przysłowia, to pamiętaj, że dzisiaj nie wolno Ci się ani spieszyć, ani niecierpliwić. Pomyśl, że dziś zdajesz egzamin z cierpliwości, dlatego najmniejszy pośpiech może jedynie realnie zaszkodzić w realizacji Twoich daleko idących planów. Pamiętaj o chińskiej mądrości: "Chcesz coś szybko zrobić - zarezerwuj czas". Jeśli natomiast nie brakuje Ci cierpliwości, to dziś po prostu odpocznij, pamiętając, że czas pracuje dla Ciebie.

Jako dobra rada:
Uzbrój się w cierpliwość i wierz, że wszystko obróci się na lepsze.

Jako ostrzeżenie:
Nie zachwycaj się surowymi ideami i obietnicami szybkich zysków.

Hajo Banzhaf - Klucze do Tarota
Odpowiedz
#50

Ciążę mi pokazała już nie raz Oczko. Jak pytamy, czy coś się wydarzy, to tak, tyle że trzeba swoje odczekać. To jest karta ucząca cierpliwości.
Odpowiedz
#51

violet.dawn napisał(a):
FairyWitch napisał(a):Ale to też osiągnięcie czegoś, zadowolenie z pracy i oczekiwanie na zebranie plonów.
wieczne czekanie

Crowley fajnie zobrazował 7monet-jako zgniłe liście
Wiem, że użytkownika już nie ma na forum, ale chyba warto skomentować pewne sprawy. Jeśli się chce rzucać nazwiskami autorów, to jeszcze pasuje wiedzieć co ten ktoś chciał przekazać. Tak się składa, że wg Crowleya 7 denarów to Saturn w Byku i oznacza lęk przed porażką, co skutkuje wahaniem się i rezygnacją. Człowiek tworzy okropne wizje, i o ile strach należy do płaszczyzny mentalnej i nie musi odzwierciedlać rzeczywistości, o tyle negatywne myśli, które są karmione odpowiednio długo, mogą w istocie pomóc wykreować sytuację, której człowiek się obawia. To samo na szczęście dotyczy pozytywnych myśli.
Reasumując, 7 denarów, jak każda 7, dotyczy sfery duchowości. Zatem podstawowym znaczeniem karty jest wpływ myśli na świat materialny. Jeśli snujesz ponure wizje, one się mogą urzeczywistnić. Źródło - TAROT
MIRROR OF THE SOUL, Handbook for the Aleister Crowley Tarot, Gerd Ziegler.


RW wprowadza jeszcze element czekania. Cierpliwość jest niezbędna by sprawy dobrze się rozwijały i plon będzie można zebrać jak dojrzeje. I tu wracamy do Crowley'a - jeśli człowiek zadręcza się pesymistycznymi wizjami to zrezygnuje lub będzie odwlekał zbiór, przez co włożony trud okaże się daremny, bo plony niezebrane zgniją. Z kolei wg tradycji Rider-Waite'a, jeśli będzie niecierpliwy to zbierze plon zanim ten dojrzeje i jego zysk będzie mały pomimo włożonego wysiłku.

A co do talii Koła Roku to mi się podoba, pokazuje znaczenia kart w bardzo codziennych sprawach.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości