Czakra Podstawy (Korzenia)
#1

Czakra Podstawy (Korzenia)
[Obrazek: FncfVI4.jpg]
Kolor - czerwony
Planeta - Mars
Czakra ta znajduje się na wysokości kroku u podstawy Kręgosłupa.
Ta czakra daje nam ugruntowanie, a im bardziej jesteśmy ugruntowani, tym lepiej możemy realizować swoje marzenia i rozwijać się w kierunku w którym chcemy.

Gdy jest prawidłowa - mocno stoimy na Ziemi.
Nadczynność - zachłanność na materię (to co materialne).
W dysharmonii - brak pewności siebie, trudności w budowaniu związków, niezdecydowanie, chwiejność, depresja.

Przyporządkowanie cielesne - kręgosłup, kości ,zęby, paznokcie, odbytnica, jelito grube, prostata, krew, budowa komórek gruczoły i narządy płciowe.

Choroby - nowotwór, białaczka, alergie, astma, zaburzenia układu rozrodczego, artretyzm, choroby krwi, nerek, pęcherza, mózgu, uszu i włosów, zaburzenia psychiczne.

Uzdrawianie poprzez koloroterapię: czerwony - pobudza czakrę, niebieski - tonizuje.

Bezpośredni kontakt z ziemią poprzez siadanie na niej i wdychanie jej zapachu.
Obserwacja czerwonego wschodu słońca.

Kamienie szlachetne - agat, czerwony jaspis, czerwony koral, rubin.

[Obrazek: VLCCqN9.jpg]

[Obrazek: mIqQhse.png]
Odpowiedz
#2

Czakra podstawy jest najważniejszą chyba z czakr... Ona pobiera energię dzięki której nasz organizm może funkcjonować. Jeśli jest w złym stanie to jesteśmy ciągle senni, zmęczeni, zdarzają się nawet i omdlenia, a każdy dzień wydaje się taki sam. Jeśli ona nam nawali to nawalają wszystkie, bo czakra podstawy jak mówiłam pobiera energię i rozprowadza po innych czakrach, a skoro ona jest zablokowana to tej energii mało się dostaje a tym samym korkuje nam reszta czakr. A jak jest zbyt otwarta to sobie nie możemy znaleźć miejsca, ciągle musimy być w ruchu, rozpiera nas energia.
Odpowiedz
#3

zapachy/ olejki eteryczne: drzewo cedarowe , mirta , patchouli
Odpowiedz
#4

Eleantra napisał(a):Czakra podstawy jest najważniejszą chyba z czakr... Ona pobiera energię dzięki której nasz organizm może funkcjonować. Jeśli jest w złym stanie to jesteśmy ciągle senni, zmęczeni, zdarzają się nawet i omdlenia, a każdy dzień wydaje się taki sam. Jeśli ona nam nawali to nawalają wszystkie, bo czakra podstawy jak mówiłam pobiera energię i rozprowadza po innych czakrach, a skoro ona jest zablokowana to tej energii mało się dostaje a tym samym korkuje nam reszta czakr. A jak jest zbyt otwarta to sobie nie możemy znaleźć miejsca, ciągle musimy być w ruchu, rozpiera nas energia.

Mi się wydaje, że każda czakra jest jednakowo ważna, za każdą czakrą idą narządy z nią powiązane więc nie można rozróżniać która czakra jest ważniejsza. Nasze zdrowie i dobre samopoczucie zależy właśnie od prawidłowego funkcjonowania wszystkich czakr. Ja ostatnio robiłam gdzieś w necie test na czakry i wyszło mi, że właśnie czakra podstawy jest u mnie w dysharmonii Smutny reszta jest prawidłowa.
Odpowiedz
#5

Polecam serdecznie


Pracowałam nad otwarciem tej czakry. Byłam taka "rozmemłana" , bez energii do normalnego funkcjonowania. Dowiedziałam się, że może to być efekt zamknięcia czakry korzenia. Zaczęłam z tym pracować. W stanie głębokiej relaksacji wczuwałam się w muzykę, do której link zamieściłam powyżej i wizualizowałam sobie kwiat koloru czerwonego, który się otwiera. Po jakimś czasie zauważyłam poprawę
Odpowiedz
#6

ja sobie zrobiłam test na czakry właśnie Rotfl i właśnie czakre korzenia mam 0% Rotfl

Root: under-aktywne (0%)
Sakralnej: otwarte (44%)
Navel: otwarte (31%)
Serce: otwarte (44%)
Gardła: otwarte (50%)
Third Eye: otwarte (56%)
Crown: otwarte (31%)

mój angielski słaby to sobie tłumacza musiałam właczyc xD
ide poczytac o tych czakrach coś więcej, bo wcześniej w ogóle o nich nie wiedziałam dopiero z tego forum Rotfl
Odpowiedz
#7

gdzie ten test robiłaś?
Odpowiedz
#8

hmm online na jakijs stronie xD wpisz w google test na czakry
Odpowiedz
#9

Efekty nieprawidłowego działania czakramu widoczne w ciele:
Choroby jelit, otyłość, anoreksja, choroby kości, prostaty, choroby krwi, nadciśnienie, niskie ciśnienie

Uzależnienia:
Hazard, przymus kupowania, wydawania pieniędzy, ryzykowne sporty, adrenalina, pracoholizm

Metody uzdrowienia:
- kontakt z naturą, zwłaszcza z ziemią
- spokojna praca w polu
- popularna wizualizacja „zapuszczania korzeni”
- fizyczna aktywność, sport, ćwiczenia
- kontemplacja barwy czerwonej, np. czerwone kwiaty, czerwone chmury przy zachodzie słońca
- dotyk, pokochanie swego ciała (afirmacja „Kocham moje ciało i ufam jego mądrości”
- Hatha joga
- Uzdrowienie relacji z rodziną, zwłaszcza matką

Tematy do afirmacji i medytacji:
„To bezpiecznie być tutaj i teraz”
”Istnieję tutaj i teraz”
„Ziemia wspiera mnie i spełnia moje potrzeby”
”Jestem zawsze spokojny i bosko bezpieczny”

Wyzwanie
Stawienie czoła wszelkim materialnym/fizycznym troskom i problemom

Kamień harmonizujący
Rubin, granat, krwawnik, karneol, czerwony jaspis,

Olejek:
Z paczuli, z drzewa cedrowego, sandałowego, piżmo

Demon:
Strach

Planeta:
Mars

Znak zodiaku :
Baran, Byk, Skorpion,

Popularne skojarzenia
Czasem można spotkać się z wyrażeniem „krew mu oczy zalała”,
człowiek wściekły, gwałtowny – przedstawiany jest z zaczerwienioną twarzą. Mówi się także „czerwona gorączka”, czerwony jest kolorem gwałtownych namiętności, przemocy, agresji a zarazem podstawowej siły życia, krwi i mocy.

źródło: http://zenforest.wordpress.com/ja/czakram-podstawy/
Odpowiedz
#10

dodam jeszcze, że zalecanym jest noszenie obuwia o podeszwie z tworzyw naturalnych (korek, skóra). przepływ energii pomiędzy ciałem a ziemią nie jest wtedy zakłócony. guma, plastik izolują naturalne promieniowanie energetyczne (wiem, że niestety jest to dość trudne w dzisiejszych czasach). w lato starać się chodzić jak najwięcej na bosaka po piasku, trawie.
Odpowiedz
#11

Czakry można eż oczyszczać wahadłem albo harmonizować za pomocą reiki czy uzdrawiania pranicznego.
Odpowiedz
#12

Ja sluchalam muzyki czakr.. ale czy to dziala nie wiem...slyszalam ze dobrze jest chodzic bez majtek pod dluga spodnicą najlepiej boso ..
Tak powiedziała jedna z wróżących osób i to działa... Chodzisz bez majtek i to powoduję pracę czakry podstawy.  Czakra podstawy jak wiemy odpowiada za narządy rodne...
Odpowiedz
#13

Jakie są sposoby na odblokowanie czakr? W jaki sposób to sprawdzić? Oprócz opisanych symptomów.

Słuchałam nagrań na odblokowanie czakr i często czułam taki ucisk, wibracje
Chciałabym nad tym popracować, tylko nie wiem od czego najpierw zaczać
Odpowiedz
#14

Większość ludzi na naszej planecie ma zniekształconą energię w czakrze podstawy (i splotu słonecznego), bo tu jest ciągle walka o przeżycie i tracenie tego, co się zdobyło. Zwłaszcza w Polsce, już nie ma marchewki, tylko ciągle kij - podwyżki, opłaty, podatki, zmiany, niewolnictwo, brak stabilizacji, albo wmawianie nam, że zawsze coś innego jest lepsze od naszych własnych wyborów itd. Dlatego tak ważne jest uziemianie, odcinanie się od negatywów i nadmiaru opcji (w tym newsy, TV, telefon, sieci społecznościowe) i poznanie swoich praw jako człowieka.
Mnie w uziemieniu bardzo pomagają minerały - granat, jaspis czerwony, jaspis mookait, dolomit, hematyt, kamień słoneczny, turmalin czarny, bazalt, ale i czaroit oraz chalkopiryt.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości