8 denarów
#1

Karta Tarota 8 denarów (monet)

Kolejno: Tarot Marsylski, Oswald Wirth, Rider Waite

   

Z tej grafiki można korzystać tylko pod warunkiem podania źródła.
Odpowiedz
#2

Karta 8 Denarów
Karta mówi o rozwijaniu swoich zdolności. Aforyzm "Każdy jest kowalem swego losu" najlepiej oddaje sens tej karty. Wiara w siebie i aktywność pozwalają kojarzyć ósemkę denarów ze Słońcem (XIX), zaś atmosfera czynu - z Rydwanem (VII).
Tradycyjne znaczenie - oszustwo, ryzyko finansowe.
Znaczenie u Waite'a - praca, nauka, przygotowanie, "Każdy jest kowalem swego losu".
Karta odwrócona - pozbawiona podstaw duma, intryganctwo, szantaż, złe wykonywanie pracy przez brak koncentracji.
Źródło: "Vademecum tarocisty" Hajo Banzhafa
Odpowiedz
#3

8monet zapobiegliwość
działania korzystna zmiana w sytuacji materialnej, wysiłek przynoszący dobre wyniki, przekazanie dorobku następcom, zabezpieczenie się na przyszłość, wykupienie polisy, spisanie testamentu, przekazanie części majątku aktem darowizny, otrzymanie spadku, wypłata odszkodowania, rozliczenie się
praca-dokładność i mistrzostwo zawodowe, nowa praca lub awans, praca wymagająca zaangażowania się i wysiłku fizycznego, początek szkoły lub kursu, podwyżka lub nagroda, dostatnia emerytura.
uczucia-łatwość dopasowania się do partnera, stworzenie dobrych podstaw materialnych dla związku, dbałość o wspólny dorobek, bezpieczeństwo materialne.
różne- rzemiosło, przepracowanie spraw karmicznych

8monet odwrócona
działania-skąpstwo, zachłanność, odmawianie sobie wszelkich przyjemności, skłonność do przesady i tragizowania, dwulicowość, żerowanie na nieszczęściach innych, trwonienie majątku, trudności z uzyskaniem odszkodowania, złe wykorzystanie nadarzających się okazji, koncentracja na doraźnych korzyściach.
praca-źle wykorzystane umiejętności, nieuczciwość w interesach, spory prawne dotyczące interesu, praca odbierająca ludzką godność, harówka, frustracja spowodowana zbyt silnym zaangażowaniem się w pracy, stresujące zajęcia, mało płatne zajęcie, niska emerytura.
uczucia- interesowny partner, dwulicowość w uczuciach, żerowanie na partnerze, trwonienie wspólnego majątku, ucieczka w pracę, monotonne zajęcia domowe, stagnacja w związku lub jego schyłek.
różne- lichwiarstwo, trudności z uzyskaniem odszkodowania lub renty, starzenie się

"Sekrety Małych Arkanów Tarota" D.Słowikowska
Odpowiedz
#4

Dla mnie to pracowitość, sumienne wykonywanie zadań, staranie się w najdrobniejszych szczegółach.

A odwrócona to lenistwo albo pracoholizm odcinający od ludzi i wpędzający w kłopoty w innych dziedzinach życia.
Odpowiedz
#5

Karta ta niemal zawsze przedstawia okres ciężkiej pracy, ale niekoniecznie wielkiego mozołu. To karta rzemieślnika, mówiąca o tym, że przyszedł czas doskonalenia umiejętności, które już nabyliśmy, lub opanowania nowych, dzięki którym zaczniemy więcej zarabiać.
Wykorzystanie okazji lub rozpoczęcie nowych przedsięwzięć to często przesłanie Ósemki Denarów, która mówi również o dumie z pracy wykonanej dla samej satysfakcji.

Joanna Watters - Co dzisiaj mówi tarot.
Odpowiedz
#6

Jakiś człowiek pracuje siedząc na ławeczce, ale nie w warsztacie, lecz gdzieś poza miastem i na wolnej przestrzeni, pod gołym niebem (karta Rider-Waite'a). Jak myślicie , co to może oznaczać?
Odpowiedz
#7

Pracoholizm, a życie toczy się gdzie indziej, Odizolowanie się od innych po to by się skupić na pracy.
Odpowiedz
#8

W kwestii zawodu kojarzy mi się z jubilerem, zegarmistrzem, rzeźbiarzem i innymi takimi gdzie własnie w takiej pozycji jesteśmy coś w stanie przy pomocy lekkich narzędzi zrobić

Jestem okazem zdrowia, jestem szczęśliwa, mam satysfakcjonującą dochodową pracę, mam nadmiar pieniędzy własnych, moje dzieci są zdrowe i swietnie się uczą, mają doskonałe perspektywy, jestem w związku, który daje mi satysfakcję, wszyscy moi bliscy są szczęśliwi i pełni zdrowia :mrgreen:
Odpowiedz
#9

Rada z jednej karty:

Sumienna i odpowiedzialna praca. Rozpoczęcie nauki, zdobywanie nowych umiejętności. Nareszcie wiesz, co chcesz robić, kim być zawodowo. Tylko ta praca, którą wykonuje się z pasją, daje spełnienie. Takiej pracy poszukuje każdy człowiek.

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"
Odpowiedz
#10

U mnie karta 8 Monet pokazuje po prostu było,jest, będzie. Uśmiech to karta cierpliwości,w zdrowiu pokazuje mi uklad trawienny,często oznacza fabryki,miejsca gdzie ludzie coś automatycznie wykonują np. coś pakują to karta malych pieniędzy Luzik

Pasja jest przewodnikiem do największych tajemnic...
Odpowiedz
#11

Położenie prawidłowe : Praca, wysiłek, trud. Rzemiosło. Praca wymagająca wysiłku fizycznego. Pokonywanie oproru materii. Zaangażowanie się w pracy. Stały dochód.
Karta Odwrócona : Frustracja spowodowana zbyt ambitnym zaangażowaniem się w pracy. Dodatkowa praca nie przynosząca nkwych zysków. Długotrwały wysiłek wyczerpujący siły i umysł. Harówka. Niedocenione kwalifikacje. Możliwość utraty pracy. Redukcja etatów.

Źródło : Jan Witold Suliga ( Tarot dla początkujących ),
Odpowiedz
#12

Od kilku dni prześladuje mnie ta karta... a wczoraj to już totalnie płatała mi psikusa, w każdym rozkładzie, w każdym pytaniu : 8 denarów, aż bałam się zajrzeć do lodówki Krzyk Figielek .
Aż się zdenerwowałam kiedy w pytaniu, jaki będzie mój przyszły partner, znowu mi wyskoczyła, wtedy nie wytrzymałam i zapytałam - o co w końcu im chodzi Plotki , bo nie rozumiem, co chcą mi przekazać tym prześladowaniem... wtedy pojawiły się Kochanki.

Mam wrażenie, że one wcale mi o mojej przyszłej miłości nie powiedziały, a raczej- będziesz miała zapierdziel Wyśmiewacz : w pracy, szkole i tak w kółko.
Odpowiedz
#13

Hah tak i mi się wydaje że pokazały Tobie co najważniejsze teraz i abyś się nie skupiala na jakiejś dalekiej przysZłości - ale kto wie, może jakiś rzemieślnik się Tobie trafi Uśmiech
Odpowiedz
#14

Ja bym to odebrała w tej sposób, że trzeba jeszcze nad sobą trochę popracować aby te Kochanki się pojawiły. Brak wysiłku - brak efektu Oczko I tu wracamy do Królowej Buław - trzeba trochę... pouwodzić Oczko

Często pojawiająca się karta to też znak, aby oczyścić talię. Buziaki


Odpowiedz
#15

Dziękuję dziewczynki Kwiatek

Oczyszczę karty, odpocznę od nich i zajmę się praca Język
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości