Wpływ dnia urodzin na charakter człowieka
#23

Poniedziałek zgadza się perfekcyjnie. Rotfl
Odpowiedz
#24

jestem tu od paru godzin i przeglądam stronę w ciężkim szoku ile rzeczy pasuje do mnie mojego życia itd. Nie do końca jeszcze ogarniam tych wszystkich pojęć typu 'piramida życia, liczba wyzwań, zwrot' etc.
A zauważyłem pewna zależność ze urodzony jestem 3.11.1993 a z tego co wyczytałem 1,3,9 ze sobą współgrają jakoś ? w dodatku urodzony w środę. może ktoś objaśnic tak na mój rozum bo od tego wszystkiego w tak krótkim czasie już mi się synapsy palą i zwoje pod kopułą prostują ^^
Odpowiedz
#25

Niedziela
Zgadza się

Kotek
Odpowiedz
#26

Moja córka urodziła się w niedzielę. Moja babcia czyli prababcia dziecka była tym faktem ogromnie uszczęśliwiona. Urodziła się w Niemczech w niedzielę a tam niedzielne dzieci uważano za bardzo szczęśliwe. Nazywano je słonecznymi dziećmi. Wierzono że los im ogromnie sprzyja a życie potoczy się gładko. Ogrom tego przesądu spowodował, że moja babcia rodząc moja mamę celowo starała się opóźnić poród. Udało jej się to i mama urodziła się w niedzielę, parę minut po północy. Babcia, moja mama i moja córka wszystkie urodziły się w niedzielę.
Ja urodziłam się w środę, łamiąc pokoleniową tradycję, opis częściowo się zgadza Uśmiech
Odpowiedz
#27

Intuicyjny raczek jestem, w środę rodzony ... ale "przepis" tych dni, jakoś nie do końca mi pasuje ... widzę to po moich dzieciach, od małego ich obserwuję ... 5 ich mam, do tego mój pan i władca ... jak nic, już mi się tydzień uzbierał Uśmiech ... szczypta prawdy, gram fałszu oraz duża doza fantazji gwarantuje sukces pod publikę ... Kwiatek
Odpowiedz
#28

W książce " Odpukać w niemalowane-Antologia przesądów" Michała Januszkiewicza umieszczony jest taki wierszyk:

" Z poniedziałku dzieci poczciwe, z wtorku urodziwe, ze środy smutne- biedaki, z czwartku- los nie byle jaki,
z piątku- miłe i hojne, z soboty będzie życie znojne, a kto się narodził w sabatu godziny, ten uczynny, zręczny i urodziwy."

Ciekawa pozycja, zebrano w niej mnóstwo przesądów i wierzeń ludowych.
Odpowiedz
#29

Na mnie spore wrażenie zrobiło kiedyś "odkrycie", że podział na dni tygodnia ma długą tradycję pochodzącą aż z kultur starożytnych i że dni zostały przyporządkowane siedmiu znanym wówczas planetom (wliczając Słońce i Księżyc), a myślenie tymi kategoriami leży już całkiem niedaleko astrologii i energii przypisywanych planetom Oczko

Też patrzę z przymrużeniem oka na próby opisu charakteru, ale już myśl, że np. urodziłam się "pod patronatem" Jowisza (czwartek) rozbudza moją ciekawość, że może jednak Jowisz w moim horoskopie akcentuje się jakoś silniej trochę, może nabiera dodatkowej "mocy", może jego tranzyty są bardziej szczególne... Oczko Dodam, że mój Jowisz leży w Wodniku (jedyna planeta w tym znaku), a z kolei wizerunek Wodnika leży całkiem blisko przedstawienia Gwiazdy (zresztą Gwiazda jest przypisywana Wodnikowi), a to trochę moje internetowe "alter ego" Rotfl
I faktem pozostaje, że roczne "przejście" mojego Słońca po urodzeniowym Jowiszu wielokrotnie stanowiło czas otwierania się przede mną nowej drogi.
Odpowiedz
#30

Teraz już wiem, że trafiłam świetnie Oczko
czy istnieją przypadki ?
urodzona w piątek, wypisz wymaluj ja,
logując się zastanawiałam się nad nickiem, pierwszy wybór padł na Wenus, bo ten temat akurat przerabiam sama z sobą...taki etap w życiu.
Wenus w języku azerskim, który ostatnio mnie zaintrygował, to Zöhrə i już prawie właśnie tak miało być...wybór jednak ostateczny padł na inne moje zainteresowania,
aż tu nagle patronką urodzonych w piątek jest Wenus Oczko
nie uciekniesz od przeznaczenia ? hehe.
Odpowiedz
#31

Urodziłam się w niedzielę i muszę przyznać ,że mam trochę "farta" w życiu- ale leniwa to na pewno nie jestem Uśmiech
Odpowiedz
#32

Co do niedzieli zgadzam sie w zupelnosci, nawet z ta doza lenistwa hi hi Uśmiech
Odpowiedz
#33

Piatek większość sie zgadza Uśmiech
Odpowiedz
#34

Wtorek - muszę przyznać, że 90% trafione w dziesiątkę Uśmiech
Odpowiedz
#35

Czwartek - hmm 90% się zgadza i coś w tym jestUśmiech

"Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami."  Uśmiech
Odpowiedz
#36

Niedziela - mam nadzieję, że w końcu Wszystko zacznie się układać, a moje Życie będzie takie jak w opisie
Odpowiedz
#37

Poniedziałek - 100% ja!
Odpowiedz
#38

Środa, wszystko trafnie tylko, gdzie ta smykałka do interesów? Oczko
Odpowiedz
#39

Sobota- Potwierdzam Oczko

Na­wet z naj­gor­sze­go koszma­ru na­dej­dzie przebudzenie.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości